Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?

Shko poshtë 
+76
haxhiu
agim__barja
arbeni24
Medalim
Isa Uka
Tatoo
arberia
eri Tr
xhiti
Ada_Kondi
xhema
socratus
ramadan mekaniku
an-di
Lancelot
detektivi
sokrati
Aktiv
PeriiKeputur
VINCA
ngadhenjimi
Hamitmatjani
anila
Kasper
Blerti_Gashi
Mirushe
gjakushi
Gjura
Eva0506
ylari
MUHAMETII
paioni
feneri
MARY
besim78
aurora jasini
Parapsikologu
istogalia
Roza
alban kita
Loti
Mergimtari
Xili
Eagle Eye
Argent
Euridika
E_Bukura
ariana18
stabili
cuni
Ali Baba Tepelena
xhavo_
nardlushnja
lilu
tom sojer
Jeetaa
zeriatdheut
rolling
Mister
murturi
fina
Orfe@
MARIA
USHTARILIRIS
Zogisti_Legalist
Delia
Leka i Madh
Ago Muji
Beton
prizreni73
Riki30
Aquila
ss1
Sofra
Anna
petritkola
80 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next
AutoriMesazh
Argent
Anëtar
Anëtar
Argent


Male
Numri i postimeve : 244
Age : 47
Vendi : Ilirida
Registration date : 12/08/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 11, 2008 12:41 am

Po shum po lodhi me kete Janullatosin do ja leme ket pune Marise ku te doje le ta varose se shume e dashuruar qenka ani moj Mari ngatrou disi me kolonelin e rehatou.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 11, 2008 3:27 pm

Maria tha O Ago, mos te dukem gje Janullatosi ty une qe me drejtohesh sikur te isha une ? Ne 1908 me sa di une ai nuk ka ekzistuar datelindhja e tij eshte 4 Nentor 1929 dhe ne te shumtat e rasteve i dashur Ago ai nuk ka qene as klerik qe te te pergjigjem.Janullatosi pra na qenka politikan po po po sigurisht ose ore me mire mos eshte Xhejms Bondi i maskuar si prift .

.............................................

Mire po pasi spaska qene atehere nuk keni qene as ne kohen e lekes qe thoni se eshte grek, e si po e dini, skeni qene as e kohen e pirros qe i thoni grek, skeni qene as ne kohen e skenderbeut qe i thoni grek, Dini ore ju shume gjera po i thoni ateher kur u hyn ne sherbim e per ato qe ju demtojn shpreheni keshtu si u shprehe ti.E sa per termin Xhejms Bondi i maskuar si prift ja ke qelluar vetem se un do ti thosha "Lupusi i maskuar si prift" (ne qoftese dini per kete figure).
Na keni lodhur j greket me keto perrallat e juaja, e aty me lart u shprehe camet nuk me interesojn, natyrisht qe ste interesojn se i keni kyrer punet me ta qysh moti, tash ju kane mbetur himariotet, gjirokastritet, korcaret ju o gjakpires te njerzimit dhe kultures, o vend gjakatar qe jeton duke u ushqyer me gjakun dhe kulturen e tjereve, Ptuh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 5:12 pm

Shume faleminderit per pergjigjet. Ju njoftoj qe kam mare shume kurrajo nga ato dite paqeje dhe do tju shkruaj gjithcka qe ndjej. Une kam shkruar per Janullatosin vetem dhe vetem pasi kam pasur te gjithe informacionionin dhe njohurite e duhura per kete njeri.Nuk ja fut kot ,per mua meriton levdate fatkeqsi eshte per ju qe nuk besoni.I dashur beton sa per Camerine do tju le ju te flisni pasi ju qenkeni zoterinjte ''di gjithcka'' cfare mekati une nuk qenkam!Nuk kam deshire te flas per Camet edhe sepse kam shume njohuri mbi kete popullsi. Arsyeja ime e vetme qe une nuk kam pranuar te flas per ta ka qene thjesht personale shume thjesht nuk dua te flas per ta.Eshte shume e lehte ta kuptosh pasi Cameria dhe ceshtja Came nuk ka per tu zgjidhur kurre jo sepse une them keshtu por sepse keshtu eshte. Greku nuk ka per te na lene tja marim ashtu ato toka ashtu sic dhe ju nuk ja late Kosoven Serbit pasi ka goxha vjet i dashur beton qe toka Came eshte nen hijen e flamurit helen dhe nga njohurite time besoj dhe gjykoj se ashtu do mbetet.Jo se une nuk dua ata ti marin trojet Came ore se ato nuk jane parcelat time thjesht gjykoj qe nuk do mundeshim ta mernim, gjithmone per arsye politike, po te ishte per mua le ta marin te gjithe Greqine nuk me intereson fare por kjo nuk mund te behet sepse nuk jemi ne epoken e gurit sic thone greket besoj se jemi dy shtete me ligje dhe dy shtete qe varemi direkt nga nje ''shtet'' tjeter qe eshte BE-ja.Sa per te kritikuar veten time te siguroj qe une jam kritikuesja me e madhe e vetes time aq shume sa ti nuk e ke fare idene dhe nuk e shkon nepermend sepse i dashur beton une gjithcka e lidh me fene dhe ne baze te asaj feje dhe ne kanonet e saj te njoftoj qe ne kete forum jo vetem qe i kam shkelur me kembe por edhe i kam turperuar si besimtare orthodhokse pasi ne fene time thuet ''lum ai qe shahet dhe mjere ai qe e mbron ''pasi i dashur beton ne rast se nuk e di feja ime nuk eshte xhihad por eshte paqe dhe mesimi i pare qe jep eshte se ''kush te qellon ne njeren faqe tja kethesh dhe tjetren'' dhe une jo vetem qe nuk e kam kethyer faqen te me godisni por madje e kam ngritur dhe doren dhe kam goditur.Ky gabim fatal per shpirtin tim por ilac sherues per mendjen time.Ne rast se ti mendon se une nuk kisha te drejte per ato qe ka hequr populli i perzgjedhur i Perendise pra Izraeli atehere me fal beton heq dore ti e di me mire kush ka te drejte.Ago edhe une kam degjuar per Skenderbehun dhe per shume shume figura te tjera historike qe eshte thene se jane greke ok une nuk e mohoj sepse e kam degjuar besoj se e kane gabim sa per Janullatosin eshte grek dhe besoj se ashtu do te mbetet une thjesht kam pare qe ai ka mbrojturj dhe rindertuar kishen tone dhe mendoj gjithnje se vetem ai e meriton deri tani te rije ne kreun e saj ju mund te thoni cte doni mendimi im ishte ai dhe sic thone nga zona ime nuk e lot topi.Per e bukura Gjithmone shkrimet tende i lexoj me kujdes pasi thua shume gjera qe duhet ta pranoj se jane te verteta gjithsesi une do doja te me shkruaje tamam per ate mendjen time te ...... se nuk e kuptova.Sa per camet e dashur e bukura nuk kam deshire te flas pasi nuk dua ato qe nuk them une i ka thene historia vete edhe ne shqiptaret vete do doja thjesht te me thoje sa per ide Perse u debuan camet nga toka helene? Sa per te tjerat shume shume faleminderit mora shume njohuri qe nu i kisha dhe mbase nga injoranca ime te shkruaja ashtu tani e tutje te betohem se do te lexoj me shume dhe prape nuk do merem me politike sepse nuk kam qef.Ne rast se doni te flasim per Anastas Janullatosin ok ketu jam ne rast se doni te flas per camet,''vorio epirin'',toskerine apo ndonje gje tjeter eshtja ime do jete pergjigjja juaj. Idete time per ate lloj politike te asaj kohe jan paksa te ndryshme nga ato tuajat . Mjaft kam degjuar per Janullatosin ne rast se hy edhe ne ate teme ju siguroj qe te gjithe bsashke do komplotoni per te me vrare....shaka.Une e kuptoj nacionalishmin tuaj sinqerisht jeni njerez te vojtur nga lufta dhe ajo ka qene fare perpara pak kohesh dhe gjaku i njerzve tuaj akoma nuk eshte thare. Ju jap te drejte qe jeni pak me shume se cduhet ''nacionaliste'' pai plaget jane akoma hapur, e vetmja gje qe une nuk kuptoj eshte se duke qene kaq te vojtur vetem dhe vetem nga kapricot e nje njeriu te keni tam tamam te njejtat ide per spastrim racash si ai. Gjithsesi ju e dini me mire se si duhet te gjykosh une nuk do flas fare per kete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 5:33 pm

MARIA shkruajti:
Shume faleminderit per pergjigjet. Ju njoftoj qe kam mare shume kurrajo nga ato dite paqeje dhe do tju shkruaj gjithcka qe ndjej. Une kam shkruar per Janullatosin vetem dhe vetem pasi kam pasur te gjithe informacionionin dhe njohurite e duhura per kete njeri.Nuk ja fut kot ,per mua meriton levdate fatkeqsi eshte per ju qe nuk besoni.I dashur beton sa per Camerine do tju le ju te flisni pasi ju qenkeni zoterinjte ''di gjithcka'' cfare mekati une nuk qenkam!Nuk kam deshire te flas per Camet edhe sepse kam shume njohuri mbi kete popullsi. Arsyeja ime e vetme qe une nuk kam pranuar te flas per ta ka qene thjesht personale shume thjesht nuk dua te flas per ta.Eshte shume e lehte ta kuptosh pasi Cameria dhe ceshtja Came nuk ka per tu zgjidhur kurre jo sepse une them keshtu por sepse keshtu eshte. Greku nuk ka per te na lene tja marim ashtu ato toka ashtu sic dhe ju nuk ja late Kosoven Serbit pasi ka goxha vjet i dashur beton qe toka Came eshte nen hijen e flamurit helen dhe nga njohurite time besoj dhe gjykoj se ashtu do mbetet.Jo se une nuk dua ata ti marin trojet Came ore se ato nuk jane parcelat time thjesht gjykoj qe nuk do mundeshim ta mernim, gjithmone per arsye politike, po te ishte per mua le ta marin te gjithe Greqine nuk me intereson fare por kjo nuk mund te behet sepse nuk jemi ne epoken e gurit sic thone greket besoj se jemi dy shtete me ligje dhe dy shtete qe varemi direkt nga nje ''shtet'' tjeter qe eshte BE-ja.Sa per te kritikuar veten time te siguroj qe une jam kritikuesja me e madhe e vetes time aq shume sa ti nuk e ke fare idene dhe nuk e shkon nepermend sepse i dashur beton une gjithcka e lidh me fene dhe ne baze te asaj feje dhe ne kanonet e saj te njoftoj qe ne kete forum jo vetem qe i kam shkelur me kembe por edhe i kam turperuar si besimtare orthodhokse pasi ne fene time thuet ''lum ai qe shahet dhe mjere ai qe e mbron ''pasi i dashur beton ne rast se nuk e di feja ime nuk eshte xhihad por eshte paqe dhe mesimi i pare qe jep eshte se ''kush te qellon ne njeren faqe tja kethesh dhe tjetren'' dhe une jo vetem qe nuk e kam kethyer faqen te me godisni por madje e kam ngritur dhe doren dhe kam goditur.Ky gabim fatal per shpirtin tim por ilac sherues per mendjen time.Ne rast se ti mendon se une nuk kisha te drejte per ato qe ka hequr populli i perzgjedhur i Perendise pra Izraeli atehere me fal beton heq dore ti e di me mire kush ka te drejte.Ago edhe une kam degjuar per Skenderbehun dhe per shume shume figura te tjera historike qe eshte thene se jane greke ok une nuk e mohoj sepse e kam degjuar besoj se e kane gabim sa per Janullatosin eshte grek dhe besoj se ashtu do te mbetet une thjesht kam pare qe ai ka mbrojturj dhe rindertuar kishen tone dhe mendoj gjithnje se vetem ai e meriton deri tani te rije ne kreun e saj ju mund te thoni cte doni mendimi im ishte ai dhe sic thone nga zona ime nuk e lot topi.Per e bukura Gjithmone shkrimet tende i lexoj me kujdes pasi thua shume gjera qe duhet ta pranoj se jane te verteta gjithsesi une do doja te me shkruaje tamam per ate mendjen time te ...... se nuk e kuptova.Sa per camet e dashur e bukura nuk kam deshire te flas pasi nuk dua ato qe nuk them une i ka thene historia vete edhe ne shqiptaret vete do doja thjesht te me thoje sa per ide Perse u debuan camet nga toka helene? Sa per te tjerat shume shume faleminderit mora shume njohuri qe nu i kisha dhe mbase nga injoranca ime te shkruaja ashtu tani e tutje te betohem se do te lexoj me shume dhe prape nuk do merem me politike sepse nuk kam qef.Ne rast se doni te flasim per Anastas Janullatosin ok ketu jam ne rast se doni te flas per camet,''vorio epirin'',toskerine apo ndonje gje tjeter eshtja ime do jete pergjigjja juaj. Idete time per ate lloj politike te asaj kohe jan paksa te ndryshme nga ato tuajat . Mjaft kam degjuar per Janullatosin ne rast se hy edhe ne ate teme ju siguroj qe te gjithe bsashke do komplotoni per te me vrare....shaka.Une e kuptoj nacionalishmin tuaj sinqerisht jeni njerez te vojtur nga lufta dhe ajo ka qene fare perpara pak kohesh dhe gjaku i njerzve tuaj akoma nuk eshte thare. Ju jap te drejte qe jeni pak me shume se cduhet ''nacionaliste'' pai plaget jane akoma hapur, e vetmja gje qe une nuk kuptoj eshte se duke qene kaq te vojtur vetem dhe vetem nga kapricot e nje njeriu te keni tam tamam te njejtat ide per spastrim racash si ai. Gjithsesi ju e dini me mire se si duhet te gjykosh une nuk do flas fare per kete.


Eshte skandaloze krahasimi qe sapo bete, dhe direkt e zhvesh personalitetin tend imagjinar a ireal prej nje "paqesore" dhe "ortodokse e devotshme". Krahasimet qe i bere ne lidhje me Kosoven jane tamam si me porosi, e ty po te te heqim petkun e murgeshen ne qofshe e tille te del uniforma e operatives se sherbimit informativ grek. Sa per qamet ta ceka dhe njeher se nuk te interesojn, e tash te intereson toskeria natyrisht dhe per ate je e gatshme te flasesh.Pastaj ne nuk jemi te tille per shkak se nuk eshte thare ende gjaku, ai gjak ska per tu thare kurre, ai do jete brenda qdo cope dheu, brenda cdo guri, brenda cdo produkti te tokes qe brezat qe vijne ta dine se kend e kan mik e kend armik. Ceshtja eshte se ne kemi ndjenja kombetare, pa dallim feje, per ne kufijt jane vetem objektivisht, dhe nje dit do ti heqim e ta bashkojm kombin, ndersa nen vellon e ndjenjave tuaja fetare fshihen ndjenja Helenike, nen vellon e predikimeve tuaja fshihet agjitacioni helen, o fare e felliqur e ballkanit. Pastaj ti ke dhe nje sherr tjeter shume me te madhe, qe ndoshta shume nga forumistet skan arritur ta identifikojn, pozicioni yt ne debate gjithmon tenton te ndiell urrejtjen ndaj ortodksve shqiptare nga perkatsit tjera fetare. Thjesht detyra yte qe po bene ketu eshte anti shqiptare. Dhe mos u frigso se nuk do digjesh ne ferr pse ke sulmuar ketu ne debat, por do digjesh sepse je kthyer kunder popullit tend, kunder atdheut tend. U digjsh ne hell, majore Maria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 5:50 pm

Per e bukura se e harova fare kete pjese nga shkrimi ut une ate kohe fatmiresisht kam qene jashte shtetit me studime te siguroj jo Greqi dhe Serbi por ate kohe kam bere nje vizite ne Shqiperi (qe me pas u be qendrim) per te pare familjen time, pas shtepise time kam vizituar dhe Mitropoline Shenjte... o e bukura me fal cfare deshe te thoshte njeriun per pak sa nuk e vrane cfare te theshte ''e dini mua me qelluan ne dritaren e dhomes ku fle por jo qellimisht sigurisht qe jo qellimisht sic lonin djelmoshat i shkavi plumbi por gabimish ne dhomen time... nuk e bene me qellim aksidentalisht'' nuk e di sa vjec ke qene ate kohe dhe ne ke qene ne teritorin Shqiptar por te siguroj qe asaj kohe nuk behej absolutisht asgje aksidentalisht.Sa per ty O Ago ose Agush mos na the gje ne korcareve gjakpites apo mu duk ?Te kujtoj gjithsesi qe ne jemi ne teritorin e Shqiperise dhe nen flamurin kuq e zi.Po gjunah ushtari i panjohur o Ago qe ka derdhur gjakun ,gjunah qe mohove qytetin ku nisi gjuha Shqipe pra gjuha qe ti flet dhe shkruan,gjynah o Ago se ne jemi qyteti qe ka buruar gjithmone nje kulture te vecante dhe demokraci. C'eshte e verteta ne nuk na mesuan me vertet te urejme sepse ajo gje nuk eshte e mire. Vetem se nuk e kuptoj perse kaq urrejtje o njeri? Se kur Shen Petrua e nxori thiken per te goditur ushtarin e farisenjve Krishti i tha''Petro thike i dhe thike do maresh'' edhe ti ki kujdes,sepse kur jep urrejtje ate jep per ty e them se urrejtja ta shkatron shpirtin dhe te ben te mos shohesh asgje dhe ti i dashur Ago po e humbet shikim.Me fal qe te kritikova por ti prap nuk i ve rendesi qe keshtu nuk ka problem.Tani mbaruan pushimet dhe ju njoftoj qe pergjigjet do te vonohen nga pak sepse nuk kam kohe gjithsesi do te merni cdo pergjigje.Faleminderi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 6:11 pm

Edhe kete nuk e kisha degjuar por ja qe e degjova Ago po murgeshe or mik, ndonje gje tjeter nuk kishe?Pra cdo njeri qe i besoka Zotit ose vajtka per tu qetsuar ne nje vend qenka murgeshe aman o njerez se me lojti truri me keto qe po lexoj. Gjithsesi Ago une thash qe gjaku nuk eshte thare ti the qe nuk do thahet kurre une te besoj une di te kuptoj nje njeri qe ka humbur nje njeri dhe e di cfare do te thote te humbesh njeri por kam frike i dashur Ago qe ne realitet ti flet per humbjen e njerzve ne pergjithesi kurse une te flas per humbjen e nje njeriu te afert ne realitet.Ne rast se ti ke humbur me fal qe te pergjigjemne kete menyre sepse kur humb nje njeri qofte ai baba,vella apo moter nuk te intereson fare ate qe thote tjetri thjesht e urren dhe kerkon hakmarje, une bashke me Zotin kete faze urrejtje e kalova por murgeshe nuk kam zgjedhur nje rruge qe Zotit mund ti jap me shume se nje lutje nga monastiri gjithsesi ketu ne Shqiperi ju njoftoj qe nuk kemi manastire per femra.Une personalisht jam afer Zotit dhe gjithmone do te jem sepse Zoti mbush nje pjese timen dhe une pa te nuk kam ku shkoj ne do te me thuash orthodhokse te flakte me thuaj une e pranoj por per fene time nuk pranoj asnje komet ashtu sic dhe nuk bej per fete e tjera.Nuk e coj une biseden ndaj urrejtjes orthodhokse ju e coni ti e ke shkruar vete.Cdetyre antishqiptare po bej se jam injorante dhe nuk e kuptoj? thjesht ndajme ide te ndryshme dhe kjo eshte .Nuk do te thote qe une jam kundra shqiptareve ne rast se u ofendove qe te krahasova me Camet me fal por nuk e kuptova perse u fyeve kaq ti? Kaq keq eshte te te krahasoj me nje Cam se une per njerez te mire i di mos di ti ndonje gje me shume? Me fal heren tjeter nuk do ta bej, gabimi im.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 9:09 pm

te mohova ty jo korcen, se kircaret vellezer te gjakut i kam prandaj mos e hidh muhabetin andej nga as nuk kam hyre, ja kete po perpiqesh te besh tash fillove edhe te mundohesh te ndjellesh urrejtje krahinore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 9:18 pm

Fort u ngaterrove edhe te qamet, edhe te korca, jo por ti je ajo qe qamerine e konsiderove te grekeve pasiqe vete the greket sdo ta japin qamerin sikur ju qe spo ua japni serbeve kosoven nje krahasim katastrofal, e une jam ai qe si cdo shqiptare deshiron qe ata qame te shkrete te kthehen ne pronat e vendet e tyre, tia kthejn atdheut vendin e tyre e tin nxorre batuta, pastaj edhe the se urrekam korcaret, e si ti urrej kur ata malsore te korces jane qe me shpetuan nje pjese te familjes ne vitin '99.
Edhe te jesh murgesh e ti sherbesh zotit asgje te keqe nuk ka, ama ti sherbesh grekut e keqe edhe e madhe maria, ndersa ti hyn andej dhe kerkon mua te me vesh ne poziten e njeriut qe urren, un nuk urrej por un dua me te miren per kombin tim, dhe e di qe e mira e tyre nuk eshte nenshtrimi ndaj grekerve as ndaj nje kombi tjeter, ne duhet te jemi vet te zot e vetes, para se te vij dikush e te behet zotri mbi ne, si ai eprori yt, qe shpresoj se shpejt do ia mbath andej nga ka ardhur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 9:19 pm

Unë vetëm për një punë e dua Janullatosin !

Mjekrrën e ka aq të mirë dhe të gjatë sa që me një të majtë e të djathtë i shkëlqen dhjetë palë këpuca mjekrra e tijë pa problem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 9:26 pm

Une kam thene njeqind here, Janullatosit duhet t'ia bejme ate cka i kabere Cerciz Topulli dhespotit filogrek: plumb balli./
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling


Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 31
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyThu Sep 18, 2008 10:27 pm

Leka i Madh shkruajti:
Une kam thene njeqind here, Janullatosit duhet t'ia bejme ate cka i kabere Cerciz Topulli dhespotit filogrek: plumb balli./
po ku me vra ate njeri qe nje kembe e ka ne dhe

krejt cka mundemi imi ba atij eshte me ja ba ferr Shqiperine, deri sa te vdese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptySat Sep 20, 2008 1:26 pm

Duhet shporrur nga viset shqiptare , e le t'a varrosin ku të duan pastaj ,s'na takon neve të merremi me varrimin ,i takon tjeter kujt kjo .
Toka e Shqiperisë nuk mund të pranoj në gjirin e vetë Janullatos-a e të ngjashem.

Shpresojmë që Kisha Shqiptare Autoqefale të lirohet nga zgjedha greke .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
alban kita
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 23
Age : 34
Vendi : korce
Profesioni/Hobi : nacionalizem
Registration date : 01/05/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyMon Sep 22, 2008 2:57 pm

pershendetje nga korca ku janullatosi nuk pelqehet fare.un personalisht kam bere debat me nje prift te korces ortodoks kuptohet dhe ai e ngriti janullatosin ne qiell.janullatosi punon per interesat shoviniste te greqise.per mendimin tim AI DUHET ELIMINUAR FIZIKISHT .te nderuar administratore ju lutem nxirreni nga forumi kete marian sepse tek ajo ska hic brum shqiptari. ju pershendes ah se harrova.janullatosi duhet varrosur poshte ndonje plevice te lopeve do ndihet mire atje jam i sigurt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh


Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyMon Sep 22, 2008 5:37 pm

Poshte Greqia dhe gjithe bedelat e saj. Poshte Janullatosat dhe despotat panhelen qe kane mbushur vendin tone. Ne duhet te ngirtemi me nje demonstrate madheshtore ne Tirane ku si parulle duhet kerkaur:

Kerkojme vetvrasjen e Janullatosit.

ose;

Ta varim Janullatosin ne trekembesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Roza
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Female
Numri i postimeve : 29
Age : 43
Vendi : ne tok
Registration date : 21/09/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyMon Sep 22, 2008 7:10 pm

Mire eshte qe ta djegin sepse po u varos do ja nxjerin kockat pasardhsit e tij dhe do i paraqesen si kocka ushtaresh greke qe ka rene per çlirimin e verio epirit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyMon Sep 22, 2008 8:33 pm

alban kita shkruajti:
pershendetje nga korca ku janullatosi nuk pelqehet fare.un personalisht kam bere debat me nje prift te korces ortodoks kuptohet dhe ai e ngriti janullatosin ne qiell.janullatosi punon per interesat shoviniste te greqise.per mendimin tim AI DUHET ELIMINUAR FIZIKISHT .te nderuar administratore ju lutem nxirreni nga forumi kete marian sepse tek ajo ska hic brum shqiptari. ju pershendes ah se harrova.janullatosi duhet varrosur poshte ndonje plevice te lopeve do ndihet mire atje jam i sigurt

Pershendetje o vella korcar, bashke do e bejme shqiperine dhe do i denoncojm faren e keqe te mbjellur nga helenet si puna e janullatosit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyMon Sep 22, 2008 10:39 pm

Maria me të vërtetë je për të të ardhur keq ... po shko pyeti çamët dhe emigrantët shqiptarë që jetojnë , punojnë dhe veprojnë në Greqi , pyeti për këtë Janullatosin që e mbron kaq shumë , me një fjale e mbron me mishë e me shpirtë . Dhe eja e na trego se sa prej tyre do të thonë se ky Janutallosi është njeri i mirë dhe që nuk përbën rrezikë për Shqipërinë dhe për shqiptarët në përgjithësi .

Oj Maria grekun dhe sllavët i kemi armiqë të përhërshëm , të paktën deri sa t'a arrijmë bashkimin e të gjitha trojeve shqiptare dhe për informimin e gjithë botës për padrejtësitë që na u kanë bë neve si popull , padrejtësi që në të kaluarën nuk patën kurrfarë vlere për ndërkombëtarët dhe si pasojë e propagandës sllavo-greke , identiteti shqiptar është njohur shumë pak për të mos thënë fare(hiç).

E mbajta veten në maksimum për të mos të fyer ty të paktën mbase e quan veten akoma shqiptare dhe jo greke , për të na vërtëtuar këtë t'u kisha lutë personalisht që të bëjsh kërkime dhe analiza të thella për Janutallosin dhe të bindesh për ato që të kemi shkruajtur deri tani. E kam cek edhe më lartë që vetë fakti që ai është grek është një rrezik tepër i madh për Shqiperinë dhe gjithë shqiptarët.

"Greqia dhe populli grekë është vendi dhe populli më i pabesë dhe më mosmirënjohës në ballkan sipas analizave të mija të deri të tanishme , kuptohet edhe sllavët futen në këtë grup."

Miqësisht dhe me plotë respekt ,
Mërgimtari.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyTue Sep 23, 2008 12:00 pm

Alban edhe une ne Korce kam jetuar dhe nje pjese e familjes sime jeton akoma aty .Nuk kam thene qe e duan te gjithe ka edhe disa njerez si puna tende qe nuk e duan gjithsesi ti mos e vlereso kaq shume veten dhe mos u krekos si perfaqesues i cdo korcari por krekosu si perfaqsues i vetes. Personalisht une nuk kam thene qe perfaqesoj asnjeri une perfaqesoj veten time dhe per te flas ,meqe ti i ditke kaq mire te gjithe korcaret cte te them te lumte!!!Sa per eleminimin e tij aman te keqen ke ndonje gje neper mend?E kam thene edhe njehere mendoj... mendoj mendoj...do ta bej... do ta bej... doo... doo ...do... por fatkeqsisht nuk do dot sepse nuk keni b..... Sic e themi edhe andej nga Korca.Sa per debimin tim nga forumi na fal qe te kemi shqetesuar dhe nuk pranon kundershtim. Ndoshta ti je mesuar te thuash vetem te tuat edhe te te degjojne te gjithe por i dashur Alban une nuk jam dele te me besh cte duash ti ose ndonje si ti. Sa per kundeshtimin nuk ke per te shpetuar nga mua do ta kesh do apo sdo ti por ne rast se une kam thyer regulloren dhe nuk kam qene korekte nga te gjitha anet pranoj te debohem nga forumi por mesa di une ne kete forum nuk kam ofenduar,nuk kam share.... mire nja dy fjale i kam thene por jo te plota gjithsesi ne rast se ata e konsiderojne te drejte te debohem nga forumi vetem dhe vetem sepse kam mendim tjeter ok nuk kam cbej le te debohem.Le te debohem sepse thashe mendimin tim, do ta kem per nder te debohem per kete gje!!!!Leka idete tende i reapektoj shume por perse qendroni vetem ne fjale ?Organizohuni merni leje nga kryeministri sepse per tubimet meret leje ne rast se nuk e di,organizohuni dhe demostroni kunder Janullatosit dhe vini nje parulle ''kerkojme vetvrasjen e janullatosit '' puna eshte se kush do tju ndjeke por dhe kush do tju jape leje te demostroni per nje njeri me kombesi te ndryshme dhe madje me nje parulle te tille, nje demostrim me karakter racor?Lexoni Kushtetuten e shtetit Shqiptar atje do te merni vesh si behen tubimet ne rast se mendoni qe them brockulla une ju kunderpergjigjem lexoni Kushtetuten.Sa per varjen ne trekembesh besoj se i fundit ne kete bote qe u var ne trekembesh eshte Sadam Huseini sa per Janullatosin kam frike qe nuk do tju lejoje njeri ta praktikoni kete ender.Por ske ci ben keshtu e ka jeta!!!Fjolla kam frike se edhe endrat e tua do te mbeten vetem endra....!Une shqiptare pashe qe vendosen te hapeshin varret, shqiptare pashe qe i hapen, shiptare pashe ne cdo vend.... ju prape i konsideroni shqiptare pune per ju.Shiko mund ta shajme Janullatosin por Saliu qe i dha vendimet per tu hapur per tu mbullur edhe bla bla bla nuk po thoni gje se Janullatosi mesa pashe une nuk mori lopate e te germonte .....te pakten une kete pashe mbase edhe ka germuar nuk e di.... ju e dini!!!!Ago gezohem qe gjete nje Korcar si puna jote domethene me idete tende..por lufta jote duhet te ishte te ma mbushje mua mendjen jo te pranoje direkt ate qe ka ide si te tuat,kjo eshte e thjeshte ju thuani sa me shume vellezer per ta goditur te ndryshmin....te huajin .Per mendimin tim lufte e pa drejte por nga ana ime te pakten do te bej cte mundem per kunder pergjigje....!Mergimtar shume faleminderit qe nuk me ke fyer gjithsei edhe po ta beje nuk do kisha problem se tashme me mesuat me fyerje atehere le ta fillojme me ate per te te ardhur keq por mos u shqeteso kaq per mua sepse une i dashur mergimtar ketu kam mesuar qe ju nuk kini keq per asgje gjithsesi une te faleneroj shume qe ke bere nje perjashtim per mua.Vetem se kuptova per cfare te vjeka kaq keq?Qe une them ate qe mendoj,Qe guxoj te kundershtoj?Qe kam mendime te ndryshme?Ne vendin tend do mendohesha me shume per te pare se per ke duhet te te vije keq.Kam shume miq ne Greqi te informoj emigrante dhe jo kam vajtur dhe vete e kam pare dhe sjelljen e grekut dhe duke pranuar cdo fjalen tende mi kete ceshtje pranoj se ka nje dallim racor tamam sic e keni dhe ju per ata gjithsesi kjo nuk do te thote qe e gjithe greqia eshte ashtu....une mendoj se njerzit jane te ndryshem disa jane ashtu disa keshtu por te gjithe ne nje thes une personalisht nuk i ve.Sa per Janullatosin fatkeqsisht per ju kane te njejtat ide me te miat te shumtit por ka edhe nga ata qe nuk i intereson fare eshte Shqiptar apo Grek apo Japones apo ku e di une thjesht nuk i inteseson fare, ka edhe disa me ide si tuajat por prape nuk kane ide per ta varur apo keshtu apo ashtu thjesht nuk i pelqen fakti qe eshte Grek dhe kaq.''Armiq te perhereshem'' eshte fjali e cuditshme, me te vertete mendon se eshte e mire kjo, nuk mendon se e teperon pak?Sa per bashkimin e trojeve uhuuu si tja u them kam frike se nuk do ndodhe fatkeqsisht koha ka kaluar dhe nuk do lejoje asnjeri te prishet asnje kufi. Me vjen shume shume keq qe u a them por per keto vendos bota jo une!!!Sa per padrejtesite jam dakort pjeserisht... pranoj qe kemi pasur padrejtesi por nuk e pranoj qe ka qene nga Janullatosi ne rast se ti mendon se eshte nga ai atehere heq dore se duhet te kesh fakte!Sa per kerkimet dhe analizat i kam bere me perpara se te me thuash. Ti nuk e di sa shume por sa shume une kam lexuar per Janullatosin pasi une po pergatis nje liber per Fortlumturine e tij nje tip biografie mund ta thuash .Kam lexuar libra Greke,Angleze ,Franceze dhe shume shume shume te tjere dhe kam nje plus qe e njoh dhe mjaft mire vete sic e kupton e vetmja gje qe une nuk kam eshte informacioni.Per te te bindur personalisht nuk e di sesi do mundesha pasi une nuk mund te ti publikoj te gjitha ato qe kam gjetur sa per tu bindut ti une te kerkoj te kerkosh ne google me fjalen'' world council of churches'' ose''WCC''mendoj se do gjesh goxha informacion dhe mbase do ta besosh disi sepse eshte faqe Angleze dhe jo Greke gjithsesi une e di qe prap do kundershtosh dhe bla bla bla keshtu qe mendoj se kushedi sa prova te te jap une ti nuk do ti besosh qe keshtu nuk ka vlere te te paraqis prova pasi ti nuk ke te deshire te bindesh per ate teme.Ti mendon se vete fakti qe ai eshte grek eshte me e keqja ok por ky eshte vetem mendimi yt dhe mua do te me duhet ta respektoj .Faleminderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
alban kita
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 23
Age : 34
Vendi : korce
Profesioni/Hobi : nacionalizem
Registration date : 01/05/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyTue Sep 23, 2008 3:15 pm

maria te te bej nje pyetje kur eshte caktuar peshkopi i gjirokastres kryepeshkopi yne i dashur janullatos gjithe ceremonine e cila u zhvillua ne kishe e beri ne greqisht.PSE TE DNODHE KJO??? NE KISHE ISHIN TE GJITHE SHQIPTARE GJIROKASTRITE?? SA per varrezat e kosines mos fol sepse janullatosi ka gisht shum me shum sec mendojme te gjithe ne sepse ai prifti vasili i kosines eshte vartes i drejperdrejte i janullatosit. nje fakt i dyte :JANULLATOSI KA HEDHUR IDEN QE TE HAPEN VARRE GREKE 3 NE KORCE DHE NJE NE ERSEKE TE KOLONJES.kjo eshte absurde si ka mundesi te hapen varre greke ne korce dhe kolonje.kurre ska pasur greke ne korce dhe me cbaza i kerkon keto varre ne korce janullatosi???? nuk e kuptoj si merr guximin ti beje kto kerkesa janullatosi???NORMALE SEPSE KA MBESHTETJEN E BERISHES.po shkollen qe ka hapur ne hyrje te tiranes pse e ka hapur janullatosi ne tir nuk gjen koke greku por ai perseri e ke hapur vetem me qellimin e dukshem besoj per te perhapur greqizimin.nje shkolle e tille private eshte hapur dhe funksionon dhe ne korce rreth 10 km.TURP TURP TURP. dhe se fundmi e dashur maria po te tregoj ligjet e kushtetutes.SIPAS DISA NENEVE DUHET QE DREJTUESI I KISHES AUTOQEFALE SHQIPTARE ORTODOKSE TE JETE SHQIPTAR ME ORIGJINE,ME DELL DHE ME KULTURE.TE DIJE HISTORINE E POPULLIT TE VETE DHE MBI TE GJITHA NE KISHAT E SHTETIT TE CAKTOJE PRIFTERIJ DHE PESHKOPE TE KOMBESISE SHQIPTARE. ME PAK FJALE DUA TE THEM QE JANULLATOSI ESHTE GREK 24 KARAT,AI NUK DI TE FLASE SHQIP,DI SHUME PAK PER SHQIPERINE DHE HISTORINE E SAJ. AI NUK ESHTE SHQIPTAR DHE NUK KA VEND NE KISHEN TONE ORTODOKSE AUTOQEFALE SHQIPTARE.

Kujdes me shkronjat e medha( Kapitale).

Me mirekuptim Stafi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
alban kita
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 23
Age : 34
Vendi : korce
Profesioni/Hobi : nacionalizem
Registration date : 01/05/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyTue Sep 23, 2008 3:19 pm

E MBANI MEND FILMIN E PETRO NINI LUARASIT KU MESHAT BEHESHIN GREQISHT DHE IDSA FILMA TE TJERE QE MESHAT E KISHES ORTODOKSE NE SHEK 19 BEHESHIN GREQISHT.PAK A SHUME E NJEJTA GJE PO NDODH DHE SOT PER NE MENYRE MODERNE. kujtoj qe janullatosin der me sot e ka kundershtuar publikisht vetem prifti i elbasanit dhe per kte kisha e elbasanit nuk ka marre asnje fond nga janullatosi. janullatosi duhet hequr sa me shpejt dhe ne drejtim te kishes tone duhet vene nje shqiptar i denje qe te drejtoje kishen si dikur i madhi FAN NOLI. ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyTue Sep 23, 2008 5:08 pm

Maria anglishten nuk e flas as nuk e kuptoj. Mund të shkruash në shqip nga vetja jote ? E jo nga ato propagandat që gjen në internet , plus kësaj në gjuhën angleze .

Mund t'a bësh atë që të kërkova ? Nëse jo atëherë ti po e pranon haptazi që injoron faktet që flasin të vërtetën kundër Janutallosit Grek. Ti injoron faktet që tregojnë se Janutallosi është një rrezik për Shqipërinë dhe shqiptarët në përgjithësi.

Unë personalisht nuk pratikoj asnjë fe , por sipas logjikës time drejtuesitë fetarë në trojet shqiptare duhet të jenë shqiptarë, shqiptarë që kombin e kanë primar dhe jo grekë , turqë , arabë , italianë apo ku t'a di unë.

Janutallosi është grek , Janutallosi është grekomadh që ëndërron për vorio epirotin e tij dhe të Bollanos ( edhe të tjerëve nga brenda ) , ky njeri ishte/është/dhe do të jetë kundër pavarësisë së Kosovës , ky njeri ishte kundër ndërhyrjeve të NATOs në Kosovë në vitin 1999 , ky njeri i urren shqiptarët me gjithë zemër por po e luan shumë mirë lojën që i është caktuar nga qarqe të caktuara në Greqi.

Sa për informim Greqia natyrale ka një sipërfaqe prej 50'000- 55'000 km² , ndërsa sot Greqia si pasojë e zgjerimit të kufijve të saj me dhunë , me masakra , me dëbime masive i ka 110'000 km².

Mirëmbetsh ,
Mërgimtari.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyTue Sep 23, 2008 10:35 pm

e maria mari keshtu ti shtine kembet me nje kepuce shqiptari o motra mari ngadal ka ik koha e zerves ka ik koha dikur me lujte me fatin e shqiperise maria sote ka djem shqiperija te kalitur me kulturen dhe frymezimin e SHOKUT ENVER QE TI SHTIJE KEMBET ME NJE KEPUCE E AS MALI I BABTOMORIT NUK TE NALE MARIA HAHAHAHA MBETSH E PERSHENDETUR PO KUJDES MARIA SKA KISHA E XHAMIJA FEJA SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIJA e jo greku e serbija motro
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyWed Sep 24, 2008 12:25 pm

Alban une sic kam thene edhe me perpara Janullatosin me lopate nuk e kam pare gjithsesi dua te te them qe vetem me nje deshire te nje prifti nuk mund te behet Shqiperia corap. Vare me te panjohur dhe ushtare greke ka pasur ne Shqiperi edhe ushtare te vdekur e di qe ka por per varreza greke tamam tamam nuk kam dhe shume informacion gjithsesi ti nuk i je pergjigjur asgjeje nga ato qe kam thene une vetem se ke komentuar prap ato te tuat kurse une te kam komentuar fjale per fjale ato qe ke thene gjithsesi ska problem se e kuptoj qe skishe cte theshe. Te gjithe priftinjte per ty qenkan te keqinj pervec Markut qe nuk eshte as prift, mesa di une Alban fonde kisha ka mare por Marku nuk njihet si udheheqes i asaj kishe.Sa per gjuhen greke dhe per fronezimin ne Gjirokaster mendoj se ti duhet ta dish se ky fronezim behet nga Kryepiskopi dhe meqe ai nuk dinte Shqip u krye ne Greqisht meqe kryepiskop tjeter nuk kemi. Sa per liturgjite kisha nje pyetje ke qene ndonje here ne Katedralen e Tiranes te degjosh sa shume liturgjia behet ne Greqisht?Une kam permendur edhe me pare sa flitet Greqisht neper liturgjite hynore, Fortlumturia e tij predikimin e behen ne Greqisht dhe kete e pranoj sepse ashtu eshte por gjate liturgjise vetem ne dy vende flitet Greqisht qe se bashku mund te jene gjithsej 4 - 5 minuta jo me shume.Fatkeqsisht ju ju shqetson fakti vetem dhe vetem se ai eshte Grek se ne rast se ju shqetsonte gjuha do kishit komentuar dicka per gjuhen arabe qe degjohet nga te gjitha Xhamite e Shqiperise ,le ta zeme se Greqishtja flitet por ajo mund te flitet vetem n e katedralen e Tiranes dhe vetem nga Hiresia e tij por gjuha Arabe qe degjohet ne te gjithe Shqiperine dhe nga te gjithe kleriket myslimane nuk ju ka shqetsuar ndonjehere kete ja u them pa keqkuptim.Sa per ato nenet ne jemi shtet laik pa fe zyrtare ketu i qendroj Zerit te adheut qe me shtet laik feja e shqiptarit eshte Shqiptaria zyrtarisht them, nuk kemi ligje per kisha dhe xhami,per Kryepiskopin ose Kryegjushin ose nuk e di ke perfaqsues tjeter, i themi vetem komunitete fetare pa ju referauar asnje kushti per ta.Por te lutem ma thuaj nenin dhe une do ta pranoj se e kam gabim por nen te ketille nuk ka shiko ke nene ka ne Kushttuten e shtetit tone:
Neni 10
1. Në Republikën e Shqipërisë nuk ka fe zyrtare.
2. Shteti është asnjanës në çështjet e besimit e të ndërgjegjes dhe garanton lirinë e shprehjes së tyre në jetën publike.
3. Shteti njeh barazinë e bashkësive fetare.
4. Shteti dhe bashkësitë fetare respektojnë në mënyrë të ndërsjelltë pavarësinë e njëri-tjetrit dhe bashkëpunojnë në të mirë të secilit dhe të të gjithëve.
5. Marrëdhëniet ndërmjet shtetit dhe bashkësive fetare rregullohen mbi bazën e marrëveshjeve të lidhura ndërmjet përfaqësuesve të tyre dhe Këshillit të Ministrave. Këto marrëveshje ratifikohen në Kuvend.
6. Bashkësitë fetare janë persona juridikë. Ato kanë pavarësi në administrimin e pasurive të tyre sipas parimeve, rregullave dhe kanoneve të tyre, për sa nuk cenohen interesat e të tretëve.
Neni 24
1. Liria e ndërgjegjes dhe e fesë eshtë e garantuar.
2. Secili është i lirë të zgjedhë ose të ndryshojë fenë ose bindjet, si dhe t'i shfaqë ato individualisht ose kolektivisht, në publik ose në jetën private, nëpërmjet kultit, arsimimit, praktikave ose kryerjes së riteve.
3. Askush nuk mund të detyrohet ose të ndalohet të marrë pjesë në një bashkësi fetare ose në praktikat e saj, si dhe të bëjë publike bindjet ose besimin e tij. Kodi civil dhe kodi penal gjithashtu nuk kane asnje ligj te ketille por meqe e ke gjetur ti te lutem me thuaj ku sepse kur thua ''disa ligje'' thua dhe kush ligj eshte qe te mi thyesh turinjte mua.Mergimtar me kerkove nje fakt dhe ta paraqita nuk e dija qe nuk dije Anglisht por ti edhe pse nuk e kupton gjuhen e kuptove qe ishte nje propagande e paster e Janullatosit po e di ti qe na doli i rezikshem ky Janullatosi se na paska genyer te gjithe boten ka mashtruar shqiptare,greke,angleze,Europe te gjithe. PERSE NUK E KUPTON SHUME THJESHT SE AJDE ZERE SE UNE RASHE VIKTIME DHE JAM INJORANTE POR E GJITHE BOTA INJOTANTE NA QENKA?Sa per informacion atje Janullatosi Fliste per bashkesite fetare dhe per bashkejetesen qe kemi ,fliste per njerzit sesa te mire jane dhe shume shume gjera te tjera gjithsesi Mergimtar une mundimin te te paraqis fakte e e bera por sic thashe ti nuk do ta pranosh shume thjesht sepse nuk do dhe une nuk kam cte te bej. Keto burrime qe kam ti ofrova ti shikosh vete qe te mos me thuash se i perpunova prandaj dhe gjithcka ishte si ne faqen qe e mora dhe prandaj sic e shikon dhe eshte fshire gjithsesi une u mundova, nuk e zbaraz dot trurin tim te ta mbush ty.Me fol per faktet qe me kini paraqitur dhe une i injoroj haptazi ne rast se kini paraqitur une nuk i kam kuptuar prandaj mi paraqisni edhe nje here ti shoh se bejme dhe gabime dhe une di ti pranoj.Ti nuk praktikon asnje fe shume shume ok asnje problem nuk kam bilemit te vleresoj sepse ata qe refuzojne Zotin kane nje arsye dhe fakte qe nuk i besojne Atij.Ti i qendron teorise se Darvinit pra beson le ta them keshtu se bota u krijua nga nje bakter edhe kete e pranoj. Me ato qe thua me poshte jam dakort por ty te duket e drejte pas rimekembjes se kishes qe i beri ai njeri edhe pse grek dhe te siguroj pa asnje ndihme dhe fond nga shteti jone ti themi ik... une per mendimin tim nuk besoj se eshte e drejte. At Marku ku ishte ate kohe ?Perse nuk beri dicka per te nderuar koskat e te ndiherit Noli perse doli pas dhjete vjetesh dhe e kundershton kaq haptazi Janullatosin dhe jo me pare ?Perse u inatos qe kur kisha i refuzoi vendin e klerikut pasi ai nuk ishte?Perse refuzoi te vashdoje akademine per tu bere klerik?Perse u nevrikos at Marku qe kur i thane se ai nuk do mare me roge prifti dhe i ofruan shkollen? Ketyre dikush duhet ti pergjigjet por asnje nuk do ta beje jam e bindur dhe radhes tjeter kur te hy ne forum kushedi cfare do shikoj gjithsesi nuk kam problem dhe me fal qe po ti them ty por po pelcas me kete Markun qe nuk e njeh njeri dhe vetem nga inati i Janullatosit e mbrojne dhe le ta mbrojne nuk e kam problem por le ta mbrojne atje ku duhet.Sa per Bollanon me ler e te them se e kam thene mendimin tim dhe ne rast se do ta shikosh sa e vleresoj shiko mesazhet e mia sa per vorio epirin jam lodhur ta them nuk kane per te mare gje.Janullatosi nuk ka qene kurre kunder pavarsise se Kosoves madje ka bere dhe nje predikim i dashur Mergimtar i cili nuk mu duk kunder pavarsise kete gje mund ta vertetosh dhe vete ka thene apo jo.Ai njeri nuk eshte si mendoni ju, ti ku e ke mesuar tere kete informacion ka qene kunder nderhyrjes se Natos? ....gjithsesi te njoftoj se Hiresia e tij ka pasur konflikte te medha me Kryepiskopin Serb shume here mos mendo per konflikte me arme por debat i paster per te drejtat e njeriut per grate dhe femijet e pa fajshem por ti prap nuk do me besosh dhe une nuk kam cbej. Po te ishte aq kunder jush atehere pra ne luften dhe ne ardhjen e shtetasve kosovare nuk do ta kishte levizur gishtin fare .Perse na shperndavi te ndihmonim mendon ti ? Per figure?Edhe perse ai ndihmoi asnjeri nuk ja di as sot as mot madje ju nuk e dini qe ka ndihmuar fare por ky nuk eshte faji juaj eshte i qevereise qe mbajti te gjithe meritat vete por prap ai nuk ka bere shamate e ka pranuar shume thjesht e ato qe ben i shikon Zoti.Ndihmat qe vinin pra nga kisha orthodhokse vinin nga qendra misionare qe ka formuar Fortlumturia e tij ''dhjakonia agapes'' dhe ''ta panda ethni'' nga keto qendra kane erdhur ndihmat madje mund te te them se shteti i ka vjedhur shume here keto ndihma.Greqia natyrale?nuk e di une kufijte e saj nuk e di qe kane ndryshuar kohet e fundit, ka goxha vite kur akoma gjerat zgjithshin me lufte.Mirembetsh dhe shume faleminderit per cdo pergjigje e vleresoj shume.
Zeri i atheut nuk e kuptova perse mi futi te dyja kembet ne nje kepuce mergimtari?Me kerkovi dicka ja dhashe por nuk eshte problemi im qe nuk beson eshte i tiji.Qe ka djem Shqiperia nuk e ve fare ne dyshim jam shume e sigurut, puna eshte qe djemte tane te jene te drejte dhe une fatkeqsisht kete nuk po e shoh.Sa per shokun Enver qe e paske me pasion te rikujtoj se shoku Enver na mesoi rusisht dhe na mesoi te qajme per sllavet prandaj mos e ki me shume dashuri.Fene tende e respektoj pra Shqiptarine por ti duhet ta respektosh timen qe eshte orthodhoksia jo sepse dua une por sepse duhet.Shume shume faleminderit per cdo pergjigje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyWed Sep 24, 2008 12:40 pm

MARIA SHOKU ENVER na mesoje te dua shqiperine na frimezoje ta mbrojme ate na kaliti ne cdo drejtim qe SHQIPERIA ishte atdheu i jone ENVERI nuk na mesoje per sllavet as per rusisht e dashur ENVERI ishte ai qe ne konferenc ne moske ja perplasi ne fytyre nje syperfuqi ENVERI e hudhi ne dete nje superfuqi ENVERI te mesoje shqip ENVERI te dha shkolllen e nderuar te dha dinjitetin rujti nderin e cdo shqiptari enverit nuk mundete te ja hedh askush ENVERIT nuk mundi me ja mare greku vajzat as italian me i qite rugeve botes e nderuar maria E janutallosi i jote me gjake te prishur helen sorollitet neper ruget e tiranes duke shpif cdo gje per shqiperine ne dem te saje nene ombrellen e kishes ortodokse kjo eshte e gjithe nuk mesoj slavisht ENVERI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 EmptyWed Sep 24, 2008 1:30 pm

Zeri i atdheut Enveri thoste per popullin ''vella'' Rus kete nuk e them une e thote vete historia. Rusishten Enveri na e mesoi une te pakten ashtu e mesova dhe ne kongresin e Polonise Enverit nuk po ja varnin me sepse nuk kishin me interes ai e kuptoi prandaj dhe ja perplasi turijve jo sepse nuk deshte te ishte shok me Rusine por Hrushovi thjesht nuk deshte me Enverin. Por per ato qe ka bere pyete popullin qe i ka hequr nga Xhaxhi Enver ,pyet ata qe kane bere 20 vjet burg sepse thane qe nuk ka kripe,pyeti ata qe jane varur se kane thene se ku te cojne shtyllat(kjo eshte pyetje ritorike sepse nuk ke ku i pyet)por pyeti ata qe jane gjymtuar per xhaxhin Enver ai ka qene nje figure politike dhe ty te pelqen ok edhe mua me pelqen Lenini por Zeri i Atdheut ai na i mesoi prosllavitetin Enveri ti mund ta mohosh por E pohojne fjalimet e tija e pohojne veprat e tija ne rast se ka akoma vepra te tilla te lutem te lutem lexoi. Pyet ke te duash meqe mua nuk me beson asnje njeri tashme .Enveri thoshte ''jemi 200.002 million kunder Gjermaneve''Nuk e kam thene une ,ai i mesoi gjyshrit tane te qajne per Stalinin ne 53 ai e shpalli dite zie ate dite jo une......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 8 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?
Mbrapsht në krye 
Faqja 8 e 25Shko tek faqja : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Next
 Similar topics
-
» ÇËSHTJA SHQIPTARE DHE KONFERENCAT NDËRKOMËTARE
» Dhe sa duhet te presim akoma sa ????????
» Duhet te flsim
» Pse duhet te kemi frike !
» S'duhet heshtur për identitetin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: