Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:25 am

Tė dashur forumist nė kėtė temė mund tė veni linqe tė kėngėtarėve tanė shqiptar me kėngė tė lehta dhe linqe me poezi nga autor tė ndryshėm shqiptar.
Po ashtu mund tė vendosni edhe tekste tė kėngve tė lehta shqiptare.

Po i vendosi unė ca kėngė nga Veli Sahiti ...dhe ca linqe me poezi ....Ndarja ne erresirePoezi pa titull


Edituar pėr herė tė fundit nga Sofra nė Mon Sep 22, 2008 10:43 pm, edituar 6 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:27 ampoezi dashurie

Jam Kthyer Perseri - Veli Sahiti Trixi


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Nov 29, 2007 6:40 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:27 amVeli Sahiti TRIX
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:29 amPa lamtumirė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:29 amTė mbuloftė reja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:32 amDashuria ne qershor

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:33 amZeshkanja ime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:34 amKenga e Fundit per Ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:44 amPoezi dashurie per ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Thu Nov 29, 2007 6:45 amPoezi dashurie per jeten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Dec 10, 2007 1:22 pmPoezi dashurie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Dec 10, 2007 1:27 pmXhenet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Dec 10, 2007 1:29 pmVargje me ngjyra
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Dec 10, 2007 1:30 pmFantazma
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Dec 10, 2007 1:36 pm
Skanderbeg Konjak - Lulja e Kujtimit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Dec 10, 2007 1:42 pmPoezi dashurie
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 35
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Dec 10, 2007 1:46 pm
Poezi dashurie per ty...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Tue Dec 11, 2007 12:00 pmTė mbuloftė reja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 35
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Wed Dec 12, 2007 5:03 pmQaj per ty...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 35
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Dec 14, 2007 8:16 pm
Me mungon shume!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Dec 17, 2007 12:26 am

Marr dyshekun shkoj me ra
mu dukt preka dy gjarperi
mos u tremb mor maskara
ata jane bistekt e mij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Wed Jul 02, 2008 11:43 pm

in QuickList


Te Dua Ty L im

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mardiola
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 43
Registration date : 24/06/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Wed Jul 02, 2008 11:46 pm

Added


Te Dua vetem ty, Gjithmone Do Mbetesh Ne Zemren time
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Mon Sep 22, 2008 10:49 pm

Lulet e mollės

Mos kėput, jo, lulet e mollės
Se aty i ka syt pranvera.

Oho le tė mbushen plot
Plot me lule degėt -o,
Se aty merr kėngėn -o
Zogu i pranverės.

Oho le tė mbushen plot
Plot me lule zemrat -o
Se aty ka shpresėn -o
Dashuria e jonė.

Tė tjerėt mos dėgjo,
Por dėgjo zemrėn tėnde se ēfarė tė thotė.
Ėshtė vetė kjo njohja jonė
Njė stinė e bukur jete, qė na bashkon.

Se dashuria jonė,
S'ėshtė flutur mbi petale.
Ti mos prek lulet qė ēel kjo mollė,
Ti mos prek lulet qė ēel kjo mollė
Mos i prek.

Leri tė lulėzojnė
Gjithė petalet-o
Mos i prek.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 4:11 am
E di se ti mė deshte

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: