Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 kėngė humoristike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: kėngė humoristike   Wed Oct 24, 2007 10:21 am

Ēka ka thanė ai mixha Man
hajmedet pėr kėtė zaman
deri tash k“shtu kurrė sś kanė
dhe qitapet kanė pas thanė
s“rrin melaqja,kurrė me dushman
kur u kanė sundi ndėr burra
knojke knuesi,nuk knojke pula
sod hiq s“kie pse del nóborr
nvend tė knuesit pulat po knojnė.

Ktyne herė u kanė adet pėr gra
i kanė bajtur flokėt e mėdha
flokėt e mėdhaja mej lidhė bystek
nėr shami pak mej zatetė
sod po nrrohet krejt ky adet
kėtė adet sod krejt po e ndrrojnė
gratė i prejnė flokėt,burratpo i lshojnė
bukur shtirė u ba me dallue
kush ashtė burrė,e kush ashtė grue.

Vozitė grueja n“limuzinė
tan tue pi duhanin Drinė
i thotė burrit jam n“dytin ndrrim
lajmi mnelat e kqyrmi fminė
se me ba me um kajtė fmia
ma mier t“bjen mos me um pritė te shpija.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Sun Nov 11, 2007 7:49 pm

Lexova,qė shkruante dikund
pėr ne mashkujt nė forum
besa-besė,fton femrat nė pėrgjėthsi
me na e ba ne mashkujve 8:2
Besa-besė kupto kėsaj here
na e keni ba tetė me zero
veq fort po trishtohem
se kėta mashkujt me mua po hidhėrohen

Se na e kenibėrė njė zero tė fortė
lexoje kėngėn qė flet mė poshtė,
le ti vjen kujt tė do inatė
kėnga thirret:

QYSH NA DUEL KY BEDATĖ
nė shumė konaqe sundojnė gratė
dikur moti kur ish burrnija
nuk guxojshin me folė fmia
as komandė me dhanė grania
sod i shoqi grues mej britė
prej inati bjen e ligė
bahet burri me ja pre dashin
oh,ku tė rashė,te dy duert mu thafshin?
Vishet grueja sikur zojė
burri i shkretė nuk guxon me i folė
nė qorapė tė holla,nė kėpuca t“zeza
shkova o njeri po i thotė te tezja
ja nisė burri me fjalė tė buta
mos rri shumė oj grue po t“lutna
mos fol shumė o more qyqan
se me sherr diqka s“po dal
pėr zijaret due me dalė n“miqsi
kqyrmi mier ti qita fmi
se me ba mue mem kajtė fmia
skie pse um pret hiq mue te shpia
gruajaburrit kshtu ja mbledh betė
nuk ka qare njeri pa keshė
ndash me keshė e ndash me kajtė
ban ammmmminnn,sod qysh thonė gratė.

E ju nafalni djema kėsaj here,kėsaj si thonė ndryshe,pos tetė me zero.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Sun Nov 11, 2007 9:18 pm

O rahmeti tu knoft o shaban
se gratė e kan pi qefi jo pi zori
qka me bo, qeshtu o shkru
bile komanden na mos me duru

Laughing

te lumte per vargjet me lartė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
schumi
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Male
Numri i postimeve : 123
Age : 37
Registration date : 15/11/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Fri Nov 16, 2007 1:53 am

Hala jena te ura

Iken vitet u bame burra
por hala jene te ura
ciftelise na ju kput teli
edhe kanga ne mes na ngeli
ndryshoj moti e nderroi stili
ne katund s"kendon ma bilbili

Ku laptopi ku manjetofoni
dridhen cucat te gjitha te kroni
a i that lumi thot Pashuku
Diturimi nga bishtuku
ah my god pergjigjet Lezja
ik or dreq se na shef tezja

Kam marr vidio dhe kaseta
me Madona e Xhuljeta
tunden bokset po knon Dila
ne Barbullush tu i pi tekila
Genci e popi Rroku e rrepi
po na i rrzojne foshnjet nga djepi

Zorret na i kan qit prej barkut
Mic dhe Bec po bertet Marku
smund po shkojme ma neper shpia
var ne gozhd met ciftelia
s"kema buk as skena brek
vec muzikem e dum rrep
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
schumi
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Male
Numri i postimeve : 123
Age : 37
Registration date : 15/11/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Fri Nov 16, 2007 1:55 am

Dajaku

Flet qyteti e flet katundi
ves i keq na u ba druni
me dajak na u msua shpina
se me fjale smerr vesh kaptina.

A e lagu a se lagu
kete pune e zgjedh dajaku
mbajne takime e mbajne fjalime
me dajakun prapa shpine .

Vit pas viti fillon shfaqja
prapanice na u ba faqja
as nuk zverdhet as nuk skuqet
ne europa na i din huqet

Nga gjithe bota valon druni
burra po na iken truni
po na vijne zgjidhjet e reja
dru na jep ne OSBE-ja


Por Shqiptari nuk merr vesh
nga gjeneti zbret ne shesh
dru i gdhendur per merak
qe e ke emrin dajak.

Dru nga para dru nga prapa
po shkon dimri po vjen vapa
Amerika ne shkul veshin
dhe Europa ne fut preshin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
schumi
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Male
Numri i postimeve : 123
Age : 37
Registration date : 15/11/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Fri Nov 16, 2007 1:56 am

Targat

Sa na iku diktatura
u mbush vendi me vetura
me vetura bahen gara
kush e kush me dal perpara
gara bahen neper rruge
mbush me hora e kopuke

Por po deshe me ja hedh
targen duhet me e zgjedh
01 eshte presidenti
02 eshte parlamenti
si garip nuk ngelet mrapa
Fatos Nano 07

Zihen gjithe kto burra shteti
kush ma te mire targen e gjeti
4 dysha po i gjeti
na ke ba me fol me vete
nuk ka gja se je idiot
se je lab apo malok

Ban si Nano dhe Berisha
targen zgjidhe me 4 nisha
ska nevoje me i njoft nga afer
mjafton me ju pa targen
eh ket popull ca e gjeti
me jetua ne ket far shteti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
schumi
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Male
Numri i postimeve : 123
Age : 37
Registration date : 15/11/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Fri Nov 16, 2007 1:57 am

Telenovelat

Hall i madh burrat na i gjeti
e jane ba me fol me veti
gra e fmi ju kane lujt telat
duke pare telenovelat
shkojne ne shpi e hyne tek dhoma
i duket gruja si Paloma

Boll jam lodhe du me pushu
fillon gruja me urdhnu
cou mor burre e na i luj spinat
se kane fillua 100 vitrinat
mbylle gojen e veri dry
se do shof filmin per ty

Pak nga pak i shef te gjitha
ndac Maria e ndac Franciska
ndac gallate me ropt e shpise
Korronado i Lek Dallise
aty shef te gjitha hilet
aty meson te gjitha stilet

Cou moj grua e ma sjell pjaten
jo per Zotin pa e pa Xhaden
se me ka than pardje nje shok
eshte nis Lukas per Marok
Xhadja e shkreta nga shpia iku
si flet mendja por ai miku .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
schumi
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Male
Numri i postimeve : 123
Age : 37
Registration date : 15/11/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Fri Nov 16, 2007 1:58 am

Mendjemadhi

Po i biem nje here ksaj ane
na ka hyp nje mendje e madhe
edhe pse han ne kosh te samarit
prap shet mend zogu i gomarit

me borxh vishet si zotni
thot dashnore i kam nja tri
kaperdiset neper dynja
gru e fmi se din ku i ka

Sot me benz neser se ka
se e merr me qera
gjithekund vetes tu i ba lavde
ska cka i han mini pas darke

Nuk la kend pa vu ne loje
ma i shpifun ska ku te shkoje
e ul zanin kur e shef pisk
te kreh e te qeth e te rrun me brisk

Pa i shit mend s'la njeri
nuk la bank pa marr kredi
ma vone keq i shkoi puna
i rane puplat ju ul hunda

Shiti shpi e shiti vatan
iku pa lan nishan
besa te vjeterit skane thane kot
mendja e madhe se zeza e t'zot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
schumi
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Male
Numri i postimeve : 123
Age : 37
Registration date : 15/11/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Fri Nov 16, 2007 1:59 am

Shen Valentini

Atje larg nder zadele
pash nje cuce tu rujt ca dele
ju afrova dalengadale
me te i nderrova dy tri fjale

Hajde shkojme cuce te mullini
se ka ardhe Shen Valentini
ndizet zjarri pelcet flaka
i afrohet plakut plaka

Po thote cuca mor lum djali
nuk e di ca eshte Shen Vali
shkolle kam ba vetem 8 klase
ne histori kam qene drrase

Mos e zgjat po fillo punen
hiq jelekun e shtroje gunen
lene historine dhe shtetin
mikut me ja ba hyzmetin
mos mor cuce mos ban hajgare
kjo eshte festa jone kombtare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
schumi
Pėrjashtuar
Pėrjashtuar
avatar

Male
Numri i postimeve : 123
Age : 37
Registration date : 15/11/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Fri Nov 16, 2007 2:00 am

Historia

Ciftelia o mori bisht gjata
sa nis kanga pals gallata
po fillojme nga lashtesia
ku nis rrugen historia
historine se kena ca
as me shpate as me sqepar
ska qen shpata as prodhua
po e para ka qene tulla
me nje tull i rras mas koke
nis Shqipria ooo nje epoke

Historia po nis me gafa
bash njashtu e psoi Rozafa
mu nat vend ku rrinte Buna
3 vellezer dy spiuna
smerrshin vesh me u ra torkoti
thoshin fajin e ka zoti
skishin plugje as lopata
kush ta haje ta haje kunata
e mbulluan grurin me gure
e i thoshin vetit burre
vrit e prit e ngrij keshtjella
arat ngelen ooo pa te mbjedha

PO nje dite ketu na tund dheu
kur na erdhi Skenderbeu
bani luft mos tja hame hakun
dersa Turku i vu kapakun
erdhe Turqia 500 vjet
rri kamkryq e pi sherbet
po belane kerkume me pare
nis rilindja jone komtare
me flamure ne maje te njaj shkopi
historia hajde prap na ngopi

Duhet pune per me u ba shteti
eh shqiptaret ca na i gjeti
deri sa iku koha e Zogut
vrite vllane e futja shokut
ma ne fund erdhi diktatura
dhe tarbjet u bane kto burra
u bane si dikur tek Buna
2 shqiptare dhe 3 spiuna
harrune zotin prishen kishen
dhe minares ja vune pishen
po se tash kur na nrroi moti
thon Shqiprine e don vet zoti
po edhe zoti ka ra ne hall
her na don e her na tall..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
STUPCAT
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Male
Numri i postimeve : 626
Age : 37
Registration date : 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Mon Nov 26, 2007 2:13 pm

HYMNI I "KOSOVĖS"

Rreth korrupcionit te pėrbashkuar,
Me njė dėshirė e njė qėllim,
Tė gjithė atje duke u betuar,
Tė vjedhim Kosoven pa mėshirė


Nga korrupcioni veq ai largohet,
Qė ėshtė lindur tradhėtor,
Kush ėshtė burrė nuk frikohet,
Por vjedhė, por vjedhė si njė shenjtor


Nė dorė paret do t'i mbajmė,
Tė mbrojmė vetveten nga ēdo kėnd.
Tė drejtat tona ne s'i ndajmė,
Kėtu njerzit e ndershem nuk kanė vend


Se Peterseni tha me gojė tė vetė,
Qė korrupcioni kėtu ka vend,
Por Kosova do tė na rrojė,
Pėr tė, pėr tė luftojmė dhe ne.


Trim, burrė quhet dhe nderohet,
Korrupcionit kush iu bė theror;
Pėr jetė ai do tė kujtohet,
Qė vjedhė, dhe vjedhė si njė shenjtor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Mon Nov 26, 2007 2:29 pm

Himnin e flamurite kam mesue,kurse kete himn hajnie,do te mundohem ta mesoj
pergezime stupc,paske sens humori.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Tue Jan 22, 2008 11:49 pm

PASHA MUAJIN E RAMAZANIT
Mė ka zėnė gjumi nė gjunjė tė djalit

n“gjunjė t“jaranit djalit t“ri
ma ka falė nji mixhdi
atė mixhdinė e Turqisė
kish jazinė e arshikisė
Nė qofsh i zoti me luajt thikėn
s“ėshtė kollaj me grabitė ēikėn
nė qofsh i zoti luaj pishtolen
sė“shtė kollaj me grabitė zonjėn
nė qofsh i zoti luaj pushkėn
s“ėshtė kollaj me grabitė nusen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Wed Jan 23, 2008 9:06 am

bravo stupcat me te vertet bukur hymnin e ke ber hahaha me te vertet poet e pa mahi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Thu Feb 07, 2008 11:18 pm

Interneti

Me nji vaktė me nji zahman
nuk ka pas as telefon
se mos ė flasim pėr internet
se kem dit as qka na pret
per nje leter me lexu
3 katune asht dasht njeri me kerku
e qat leter me lexu

Por sod ka ndrru hesapi
telefona si dushk mali
edhe fėmija lujn me to
se pėr tė rritun sa interesant ma
edhe plakat me dimija
i man nė pal si burrak pėrpara
me alltia .
Edhe sdin mor le lexu
o i thit shoqesh kshire qka um ka shkru
se uen syzat i paskem harru .

Pėr rini e shum tė tjerė
interneti uba mesele
nuk ka koh as nuk ka vakt
qe se gjan dikan tu hallakat
disa ne qat e mesengjer
tu fol me tjert qė as nuk e njef

por pėr tė rij spom vjen qudi
Edhe plaka e pleqt ne mod jan hy
tu fol me famili
fol ma shum se nuk pot nij
ja afrojn plakes mikrofonin
i thojn fol se ma mir shkon zani
tutet plaka pėr gjunah
qka i ky zen qė po ma afron
kty i thojn mikrofon
pa ta nuk ban hiq se nuk te dėgjon

Lip kameren me ja lėshu
se po du thot edhe me pa
kur ja lėshoj atyne kameren
e shef vetn nė televizor
Kuku zeza qka uba me mu

po don pleqt me nji her mu qu
jo jo rri e prit qetash qetu
se nuk banhiq me u qu

E dhe niset muhabei
kuku qka koka ki sen inteneti
spaska faj qi jan prish mileti
se qka spo dilka nga ki sen neti

mule pleqt po thojn shpejt
me shti me shpi ket intenet
se te koka shum lezet
po na lind problemi shpejt
se pasvorin spo mujn me gjet vetė.
Ndashi keshni ndashi kani
tash qeshtu ka ardh zahmani .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   Thu Feb 07, 2008 11:35 pm

Dashurija

Dikur moti me nji vakt
dashuri skan dit qka asht
as skan dit mu dashuru
veqse msheftasė tuj munu
jo me dor jo me shahėret

Ku pe lam pėr me u gjet
ja te gardhi ,ja te ahri
ja te ara tuj qu uj
dil e priten te ato druj

Edhe nė shpi kur ika shku
a dasht shkallt me veti mi pru
qi me mujt nal me to mu gju
edhe gardhi madh ka qellu
qe me mujt e me kalu

E pėr sod u ba lezet
ska nevoj kurgja me vet
se ajo ti tregon vetė
as mu mshef ma si pėr para
se qdo qosh ka motella
jo makina me amortizera
sa lezet uba pėr shofera,

Dashuri shum shpjet po bien
si ne rrug edhe internet
po qe besa edhe mesenger
pak me ba me ja pėrzi
ta futi bllok pėrgjithnom ti

Edhe kameren sban pa e lėshu
qė met pa me ka je tu bisedu
shum te rrejn e bajn dolli
veq me ta ba qefin ti

jo veq qika qė po thoj
besa edhe gra tė martume nė ta po shkojn
burri nė gjum j anė pun ka qellu
ajo me tė huaj tuj bisedu
edhe dashni me ta tu qu

po se din kto nji gja hiq
qe shka tė bajn masanej munden me i gjet
se kompjuteri asht gjeni tė gjitha
i mban nė mbredi
veq me dit e mej kėrku
krejt masllahi ka me u tregu
grahni grahni ju sat muni
veq ma von mos u pendoni .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: kėngė humoristike   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
kėngė humoristike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Zonė e lirė :: Tema tė ndryshme :: Humor-
Kėrce tek: