Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:22 am

Taverna e vjeter

kendon:
Irma Libohova
Bashkim Alibali

Ne nje taverne te vjeter
Me ty une po vallzoj
Mes ritmit edhe zhurmes
Nje tjeter po mendoj

Hopa-hopka ti me mua
E une me ty lodroj
Me pyete "a te dua"
Dhe une them "te dashuroj"

Ref.
Dhe rrekem ta mesoj
Mesoje edhe ti
Ate qe quhet loje
Dhe ka emrin "dashuri"
Dhe rrekem ta kuptoj
Kuptoje edhe ti
Si ta fitojme kete loje
me emrin "dashuri"

Nen ritmin tim te vjeter
Me mua po vallzon
Harroj plagen e vjeter
Dhe ti tenden e harron

Ti po puthesh sot me mua
Dhe une te perqafoj
Po ndjej serish te dua
Dhe ti me dashuron

Jeta eshte nje loder
Ku luajme si femije
Here fitova une
E here fitove ti

Ah kjo jeta genjeshtare
S'di pse e pranojme
Kur humbasim qajme
Dhe qeshim kur fitojme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:23 am

Genje, po thuaj te dua

kendon:
S. Gurabardhi
K. Dushi

Se shpirti s'mund te flere
c'po ndodh keshtu me mua
jo se kuptoj
Genjeme ndonjehere
por thuam qe te dua
dhe ta besoj

Si ty, dhe une po vuaj
dhe zemra e trazuar
jo s'mund te flere
por edhe ti me thuaj
si ty s'kam dashuruar
jo asnjehere

Ref.
Nuk e dime dot se cdo te gjejme
nuk e dime valle se cfare kerkojme
nuk e dime se ke urrejme
nuk e dime ke dashurojme

Une te pres te vish moj zemer
ti pret, une te vij
ndaj akoma s'ka nje emer
jo ne dashuri

Jeta eshte e shkurter shume
ndaj mos u mendo
eja fluturo tek une
dhe me dashuro

Dashurine si dhurate
nuk ta fal askush
puthjen ti rrembeje
nga dy buzet prush

Ato qe tani kemi, si shohim, si kuptojme
ato qe nuk i kemi, ato i dashurojme
Se shpirti i njeriut, eshte shume i ngateruar
kur duket se afrohet, me shume eshte larguar
Se shpirti i njeriut, i teri eshte mister
se tjeter dashuron, dhe vete tjeter merr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:24 am

Manjola Nallbani

"Kur humba njė dashuri"


Dashurinė e parė dhurova
Pėr tė njohur njė njeri
Dhe mėsova tė mos gaboj
Kur e humba kėtė dashuri

Me puthje gėnjeshtare
Ma mėsove dashurinė
E pastėr isha fare
Dhe nuk e njihja pabesinė

Por ja qė nisi era
Ranė fletėt nji nga nji
Tjera ėndrra s'ka ngahera
Ka dhe lot e tradhėti

Oh oooooo

(refren)
Dashurinė e parė dhurova
Pėr tė njohur njė njeri
Dhe mėsova tė mos gaboj
Kur e humba kėtė dashuri

Zemrėn time e lėndova
E plagosa nė rini
Por pranvera sėrisht do vijė
Dhe do sjellė tjetėr dashuri
--------------

O dashuri
Sekret i moshės qė na rinon
Ti pa pritur vjen
Dhe krejt pa pritur si era shkon

O eja eja dashuri
Eja eja pėrsėri
Merrma dhimbjen time
Dhe ndiz njė zjarr tė ri

Oh ooooooooo

(refreni)
……………….
Dhe mėsova tė mos gaboj
Kur e humba njė dashuri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:25 am

CFARE TU THEM UNE SHOQEVE. (Ermira Babaliu)

Cfare tu them une sonte shoqeve?
Me veshtrojne te gjitha me habi.
A mos valle tek syte e mi
fytyren ka lene ai?

Cfare tu them une syve te tyre?
Ato duan gjithcka te dine.
Si tu them e pa fjale si tu them?
"Sot takova une dashurine!"

Si mengjes kjo mbremje eshte per mua sot;
ka nje drite me emrin "dashuri."
Kaq e ngrohte jeta, kaq te dashur njerzit,
lumturia pa kufi...

...Si mengjes kjo mbremje eshte per mua sot;
ka nje drite me emrin "dashuri."
Kaq e ngrohte jeta, kaq te dashur njerzit,
lumturia pa kufi.

--------

Cfare tu them une sonte shoqeve?
Me veshtrojne te gjitha me habi.
A mos valle tek syte e mi
fytyren ka lene ai?

Cfare tu them une syve te tyre?
Ato duan gjithcka te dine.
Si tu them e pa fjale si tu them?
"Sot takova une dashurine!"

"Si mengjes kjo mbremje eshte per mua sot;
ka nje drite me emrin "dashuri."
Kaq e ngrohte jeta, kaq te dashur njerzit,
lumturia pa kufi...

...Si mengjes kjo mbremje eshte per mua sot;
ka nje drite me emrin "dashuri."
Kaq e ngrohte jeta, kaq te dashur njerzit,
lumturia pa kufi."
...-do tu them une sonte shoqeve!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:27 am

Jon... (Ardit Gjebrea)

Mė erdhe nė njė kohė tė dėshpėruar
Me dhimbje..., Jon
Kur anijet si fantasma
Nėpėr det me aventura
Klithnin: Libertą!

Dhe sytė i kish aty gjithė Shqipėria,
Ajo dinte si duronte
Po i shkuleshin filizat
Deti u bė mal me njerėz,
E toka det me lot

Dhe ty pėr herė tė parė tė puthte drita
Ti linde…, Jon
Nuk e dije ē'ish gėzimi
As dhimbja as mjerimi
Qė flakė, godet e rrudh njė tokė

Sot me gjithė foshnjet nė botė je njėsoj
Si ata ti qesh e luan
Kjo ėshtė vetėm nisja juaj
Por do rritesh do kuptosh
Se fatet s'janė njėsoj

Bekimin merr nga mua
O shpirt i patrazuar
Njė fjalė tė thėnė ma dėgjo:
Zinxhirė tė praruar ty kanė pėr tė ofruar
Por prapė je skllavėri

(refren)
Jon, ky emėr marrė nga deti
Jon, me kėngė vale tund djepin
Jon, dhe ti ja ndjeve aromėn
Ta kesh pėr jetė me veteeeeeeeee

Jon, po tė lundrosh me kėtė emėr
Jon, e tė takohesh me vėllezėr
Jon, do tė mjaftojnė dy duar
Tė thuash se je, ti je Jon
--------------

Bekimin merr nga mua
O shpirt i patrazuar
Njė fjalė tė thėnė ma dėgjo:
Zinxhirė tė praruar ty kanė pėr tė ofruar
Por prapė je skllavėri

Me skllav jo nuk te dua
Nga vetje i mohuar, Jon, Jon
Me skllav jo nuk te duan
Nga vetje i mohuar, Jon, Jon.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:30 am

Nga e gjithe Shqiperia

kendoi Liljana Kondakci

Kush mė pyet mua nga je o vajze
Unė tė pėrgjigjem shpejt: Jo nuk di
Vlora, qyteti ku unė kam lindur
Por n'Elbasan jam rrit

Klasėn e parė nė Fier fillova
Klasėn e tretė nė Laē e mbarova
Pastaj kalova n'Dej e nė Fierzė
Bir i kantjereve

Ju mund tė thoni, e pėrse vallė
Si zogj shtegtar kudo neve shkojmė
Se montator e kam unė babanė
Me tė kam shkuar shpesh nė ēdo anė

Ku s'kemi shkelur, ku s'kemi shkuar
Ne montatorėt kantjer m'kantjer
Se vitet tona shpejt i largojnė
Veprat e reja nėpėr Atdhe

Kush mė pyet mua nga je o vajze
Unė tė pėrgjigjem shpejt: Jo nuk di
Ku s'kemi shkelur ku s'kemi shkuar
Nga jugu nė veri

Gjithmonė kėshtu unė dua tė mbetem
Midis puntorėve dua tė jem
Mos t'ju ēudisin fjalėt e mija
Jam unė nga gjithė Shqipėria

Ju mund tė thoni, e pėrse vallė
Si zogj shtegtarė kudo neve shkojmė
Se montator e kam unė babanė
Me tė kam shkuar shpesh nė ēdo anė

Ku s'kemi shkelur, ku s'kemi shkuar
Ne montatorėt kantjer m'kantjer
Se vitet tona shpejt i largojnė
Veprat e reja nėpėr Atdhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:31 am

Njezet vjecar

Parashqevi Simaku

Tik tik tak zemra me troket
ajo po ne flet
jam njezet vjeēare sot po dal ne jete
ajo me therret

nje drite e re
mu ndez ne sy
nje kenge te re
une kam ne gji


ne me do
sa te dua une
eja me kerko
me kerko aty
ku jeta ndrin
me shume
se ty jam une

nga zemra ime si burim
rrjedh veē gezim veē gezim

kjo mosha jone
mosha e rinise
ditet i ēel ne gji te lumturise
dhe njezet vjeē mos isha une vertet
do me bente te tille kjo jete

na buzeqesh lumturia ne ēdo skaj te ky vend
kur ne themi rinia edhe lumturi kemi thene
porsi dielli i mengjesit
endrrat tone plot drite
anembane ku jane njerezit
marrin jete dhe kaltersi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:33 am

A do te vish. (Luan Zhegu)

U deshem shume ne te dy,
dhe c'do mengjes na gjente bashke.
E meriton valle dashurine..?
Nuk me rri prane kur une jam larg...

Por une do t' shkoj dhe po t' mos vish,
se koha mua me kerkon,
s'mund ta kuptosh ti dashurine
vec ne qytetet me neone!

Dikush me tha se ti do t' vish,
s'me zuri gjumi deri vone'
i the qytetit "Lamtumire",
me prit me the ne telefon:

(refreni dy here)
"Alo, alo, alo..." ty te degjoja,
dhe zerin tend te ngrohte une prane e doja,
s'e fsheha lumturine dhe ne cast te thashe: "Te dua!"
dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

Ne nje stine dashurie diell ka gjithnji,
ka dhe dimer ne mes veres, edhe vjesht' me shi,
por kur endrrat thuren bukur diell ka perhere,
kater stinet zemrat bejne pranvere.

E dija se do t'vish!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:50 am

Tė mė vini pa trokitur. (Kozma Dushi)

Sonte mė the: "Unė do vonohem.
Ti fli , por derėn mos e mbyll."

Dhe unė tė prita deri vonė
dhe shok u bėra me njė yll.

Befas herėt m'u hap dera,
hyre ti mė the "Erdhi pranvera."

Ty edhe pranverėn ju kam pritur
tė mė vini pa trokitur.

Ty edhe pranverėn ju kam pritur
tė mė vini pa trokitur.

Si dy motra pranė mė rrini;
ju tė dyja veē njė emėr kini,

ndaj nga njėra tjetra s'ju ndaj unė;
s'di se kė dua mė shumė.

Sot mė solle ti edhe Pranvera
njė lendinė tė blertė tek dera...

(refreni)
Ty tė shikoja dhe mendoja,
dhe zėri i zemrės si nje fllad mė foli:
"Vertet kjo stinė ta dha emrin?!
Apo emrin ty ta mori?!"

Ty tė shikoja dhe mendoja,
dhe zėri i zemrės si nje fllad mė foli:
"Vertet kjo stinė ta dha emrin?!
Apo emrin ty ta mori?!"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:52 am

Dhurate per Ditelindje. (David Tukici)


Ne pervjetor te ditelindjes tende
ke plot dhurata mbi tavoline,
e midis tyre nje glob te vogel
shoket e klases ta kane sjelle.
E midis tyre nje glob te vogel
shoket ta kane sjelle.

Leht' e leht' perqark
Globi rrotullohet.
Fluturojne mbi te
gjithe kontinentet.

(refreni 2 here)
Ja atdheu im!
Ja, permes kaltersise!
Shqiperia ime
Ja ku eshte!


Fushes qiellore, neper kristale
Fluturon globi e mban ne shpine
rruge dhe peme, zogj e limane
zjarre qytetesh qe naten ndrijne.
Shpresa e njerez, ere e tufane
globi i mban mbi shpine.

Leht' e leht' perqark
Globi rrotullohet.
Popujt anembane
gjithe sot po zgjohen.

(refreni 2 here)
Zemra ndezur kudo;
zjarr e flake per liri
rrugeve qiellore
t'globit tone

Fushes qiellore, neper kristale
Fluturon globi e mban ne shpine
rruge dhe peme, zogj e limane
zjarre qytetesh qe naten ndrijne.
Shpresa e njerez, ere e tufane
globi i mban mbi shpine.

Leht' e leht' perqark
globi rrotullohet, rrotullohet, rrotullooooooooooheeeeeeeeet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:53 am

Grurė dhe Kėngė. (Fatma Zyberi)

Oj erdhi bilbili
oj erdhi nė lėmė,
tak ma bėri zemra
kur i ndjeva zėnė.
Dhe shoqet mė panė
o me bisht tė syrit,
ē'u pėrzje me grurin
kėnga e bilbilit.

Oj erdhi bilbili
oj erdhi nė lėmė,
shoqet shinin grurė
unė mblidhja kėngė.
Dhe nuk di ē'mė gjeti,
dhe nuk di ē'mė zuri,
oh sa shpejt u bėra
kuq o si purpuri.

(refeni)
Lėmi plot me grurė
grurė edhe kėngė,
o bilbil pse erdhe
o pse erdhe nė lėmė?
Tani vajzat sytė
tek unė shpesh i kthejnė,
oh sikur ta dinė
ku e ke folenė.

Nė zemėr folenė
e ke thurur vetė,
o bilbil i dashur
o pse s'mė le tė qetė?
Apo ē'dasėm do bėjmė
oh ē'dasėm nė lėmė,
shoqet mbledhin grurė,
grurė edhe kėngė.

(pėrsėritet dy herė...)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:54 am

Ti zemren time mos e kerko (Anita Bitri)

Sot n'autobus u njoha me nje djale,
shkembeva cilter un' me te disa fjale.
Dhe kur u ndame te dy ne stacion,
ai doren fort mua sec ma shtrengon...

S'kaluan shume, vetem disa dite,
harrova emrin, i harrova dhe syte.
Nje dite ne rruge befas me takon
dhe per cudi me thot' se m'dashurooon...

C'esht' kjo dashuriiiii...?!

(refreni)------------
Mos u nxito, mos u gabo,
ti zemren time mos e kerko!

Mos u nxito, mos u gabo,
ti zemren time mos e kerko!

Mos u zem'ro, ti mos me mbaj meri,
un' do te flas gjithmon' me ciltersiiiiiiii....

Kur njeh nje vajz' qe ngroht' te flet,
te buzeqesh, te respekton,
nuk esht' e then' se ajo te dashuron.

Kur njeh nje vajz' qe ngroht' te flet,
te buzeqesh, te respekton,
nuk esht' e then' se ajo te dashuron.

***Kur njeh nje vajze,
qe ngrohte ty te flet,
nuk esht' e thene
se ajo te dashuron.
Kur njeh nje vajze,
qe ty te respekton,
nuk esht' e thene
se ajo te dashuron.***


Te lutem djale, mos me keqkupto,
s'jam mendjelehte, k'te ti mos e harro.
Mir'sjelljen ruaj un' tek cdo njeri,
si djale, vajz' te rritur, dhe femij'.

Do te takoj un' ty perseri,
por k'te nga mendja hiqe ti.
Sepse mir'sjellja s'eshte dashuri.
Le ta mesoje ai qe nuk e di !

...Ai qe nuk e diiiiiii...!

(refreni)------------
Mos u nxito, mos u gabo,
ti zemren time mos e kerko!

Mos u nxito, mos u gabo,
ti zemren time mos e kerko!

Mos u zem'ro, ti mos me mbaj meri,
un' do te flas gjithmon' me ciltersiiiiiiii....

Kur njeh nje vajz' qe ngroht' te flet,
te buzeqesh, te respekton,
nuk esht' e then' se ajo te dashuron.

Kur njeh nje vajz' qe ngroht' te flet,
te buzeqesh, te respekton,
nuk esht' e then' se ajo te dashuron.

Nuk esht' e thene... se ajo te dashurooooooooooon !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Eva0506
Hero anėtar
Hero anėtar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 36
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 5:55 am

Teksti i kėngės:DUA ME SHUME SHQIPERINE

Grupi karakteristik i Korces

Dua mėngjez-ė e Majit
Kur kėndon bilbili i bukur
Kur fryn erėza e malit
Edhe qarku ėshtė i skuqur

Dua lulet-ė tė fushėsė
Nė mėngjez kur janė plot me vesė
Doēkat e bardha te ēupės-ė
Vete me vrap qė ti presė

(refren)
Po nga gjithė ato mė parė
dua mė shumė Shqipėrinė
qė tė vejė puna mbarė
edhe pėrjetė tė ketė lirinė
------------ (dy herė)

Dua natėn nė verė
Kur tė ndritin yjtė e artė
Kur fryn zefiri me erė
Dhe dėfrenj kėtė zemrėn e zjarrtė

Zogjt' qė ėmbėl ligjerojnė
Nėpėr lisa mbushur me fletė
O sa gaz qė mua mė bėjnė
Pėr natyrėn e vėrtetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 11:21 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 11:21 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 11:22 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 11:22 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 11:23 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 11:23 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 11:23 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Fri Oct 17, 2008 11:24 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Wed Oct 22, 2008 11:23 pm

Per ty Zemer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Wed Oct 22, 2008 11:24 pm

Xili-Dy pika lot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Wed Oct 22, 2008 11:25 pm

Poni - Si trendafil - nga Angel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   Wed Oct 22, 2008 11:26 pm

Poni - Shpirti im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kėngė dhe Poezi tė lehta shqiptare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: