Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 kengė humoristike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: kengė humoristike   Tue Oct 09, 2007 11:04 am

Pse bre ēikė s“pom del pėrjashta
S“Po guxoj,djalo mė sheh baba
Vidhe baben ēikė dil nė portė
Tashtjen baca doren nė shokė
Ti shtjen baca dy duart n“mjedis
dhe na gjetė ai baba yt
s“mund nandanė me plasė me krisė
veq n“mė raftė fishek tįlltisė
Si tė vdes unė shkoj shehit
ma mbajnė t“pamunit 12 ditė
nė shpėtofsha mė shėron mjeku
babain tėnd burgos pushteti
ty vjen bacatėmerr me veti
nė mal t“Gėrmisė,krejt jashtė qyteti
nja tri ditė qojmė pėr lezeti

Se dashninė,e mbanė veq gajreti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: kengė humoristike   Tue Jan 29, 2008 12:10 am

Babi ,mamin e mashtron
dhe nga puna po vonon
vjen nga puna,rrin n“kojshi
me njė zonjė ka ra n“dashni

E bukur je e bukur
sa mirė qė din me u strukur
do ti tregoj mamit
se babin ma ke puthur!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: kengė humoristike   Tue Jan 29, 2008 10:31 am

AH DASHNI-DASHNI E VJETĖR

Kam me t“vra dashnija jote
mu ke ba si bisht tėrplote
ke harrue dashninė e vjetėr
tash ja nise me njė tjetėr
Ah dashni,dashni e vjeter
t“kum pas hanger sikur petull.


Tani krejt ja nxore bishtin
herė me mue herė me Hafizin
qka zgerdhihesh,qka po qeshė?
A e din,se t“hedh si leckė
ti s“pe dishe kur ashtė teper
Ah dashni,dashni e vjetėr
t“kum pas hanger sikur petull.

Pramė um thirrepėr me ndejt
ti kėtė punė harroje krejt
se unė kam zanat tė vjeter
s“ke me mund me ma ba mjegull
Ah dashni,dashni e vjetėr
t“kam pas hanger sikur petull.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: kengė humoristike   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
kengė humoristike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: