Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:22 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:22 pm“PEGASI” ALBANIA dhe e Lidhjes sė Krijuesve “PEGASI”, juria e krijuar prej
saj nderoi me ēmime poetėt :


Ēmim tė parė interpretues pėr interpretatim tė poezisė sė Ali Podrinjės
shkrimtarin dhe aktorin Reshat SahitajĒmim tė parė pėr
interpretim tė aktit “Dashuri nė Butrint”tė Dino Kubatis
aktoret greke Anastasia Komna
dhe Evi MuskavakiĒmim tė parė Dino Cubatis pėr skenarizimin e aktit nga romani “Dashuri
nė Butrint”

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:23 pmpoetit Petro Dudi pėr poezinė “Shkėmbi i gjallė” Shqipėri


Ēmim tė parė poetit Kristaq F.
Shabani pėr poezinė “I gurti i magjikshėm”Ēmim tė parė pėr poezinė e
karakterit epik poetit Dino Kubati pėr poezinė “Shqipėri” GreqiĒmim tė parė pėr poezinė e p ėrkthyer
Prof. Dr. Nehas Sopaj, poet Shkup (Maqedoni)Ēmim tė parė pėr poezinė
lirike poetes Enrieta Sina, Tiranė


pėr poezinė Iro
Aleksandraki, GreqiĒmim tė dytė pėr poezinė poetit Halil Haxhosaj, Kosovė


Ēmim tė dytė poetit poetit Jorgo
Nikolopulos
Greqi

pėr poezinė Jorgo
Petropulos, Haris Melitas,


Ēmim tė tretė
poetes Hasije Selishta Kryeziu,
KosovėĒmim tė tretė pėr poezinė
lirike poetit Nebi Bunjaku, Kosovė

poetes dhe pėrkthyeses
Aleksandra (Majlinda) Shabani


Ēmim special pėr poezinė intuive poetes Jota
FotiadhiĒmim special poetit
Mosxos KefaliasĒmim special poetėve: Muharrem Kurti dhe Tahir Bezhani
Ēmim tė parė Prof. Rexhep
Qose pėr analitikė tė romanit “JETĖ E DYFISHTĖ”tė autorit Reshat Sahitaj


ĒMIM TĖ PARĖ pėr analitikėn
e romanit”ILIANA JETA JONĖ PĖRFUNDON TE TANKET” tė romancierit Dino Cubatis
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:29 pm

Ēmim special Mg. Anton Goēaj pėr analitikėn e romanit “Kryefjala e
Fatales”Cungimi i jashtėm dhe i brendshėm”Ēmim special pėr vėllimin poetik “Ehu” poetit Kalosh Ēeliku, Maqedoni
(SHKUP)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:29 pm

ĒMIM PĖR KUMTET


Ēmim special pėr kumtet e
pėrgatitura nga Nadja Cella- Pop Rumani “ Risia prezente nė poezinė postmoderne
rumune”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:29 pm

Prof. Florentin Smandarache

pėr kumtin: “Karakteristika,
dallesa tė poezisė paradoksale nė SHBA”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:30 pm

Patrick Sammut Maltė pėr
kumtin: “ Larmiteti stilistikor, mesazhimi, dukuri gjallėsore nė formim
individualiteti”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:31 pm
Artemis Vazirjadziki Greqi :
“Me poezinė tonė dymijėngjyrėshe le tė hedhim nė erė gjithė hidhėrimine botės”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:31 pm

Dino Kubatis Greqi


“Poezia posmoderne greke dhe
lidhėsitė e saj me poezinė posmoderne shqiptare”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:32 pm

Panajota Zaloni


Greqi per kumtin: “Poezia bashkėkohore greke”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:32 pm

Vassiliki Kalahani Greqi


Per kumtin :“Vendi edhe njė
komb ka njė shpirt. Kjo botė nė vetvete ėshtė shumė e madhe, shpirt i
palimituar dhe ēdo gjė nė kėtė tokė i pėrket pėrjetėsisė, shpirtit tė bukur”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:33 pm
Ēmim special poetit


Lulzim Logu Tropojė, Shqipėri,
pėr kumtin: “Poezia si kumti i hershėm”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:34 pm

Ēmim special poetit


Halil Haxhosaj Gjakovė,
Kosovė, pėr kumtin: “ Liria nė poezinė shqipe”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:35 pm
Ēmim special pėr romanin”Dashuri e humbur” Behare Rexhepit Kosovė


Ēmim special pėr poezi postmoderne dhe art grafik Leta Kucohera pėr librin” “Lulet vjeshtės tė
vitit”Ēmim special pėr hajk
poetit Gjon NeēajTropojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:36 pm

Ēmim antologjik


Ēmimi
parė Antologjisė poetike “KORSI E HAPUR”
e Lidhjes sė Krijuesve “PEGASI”Ēmimi parė WORLD POETRY Almanac
2009 poetit Hadaa Sendoo, MongoliĒmim special “Antologjisė
sė pastėr shqipe” tė Prof. Dr. Nehas
Sopaj, ShkupĒmim special “ Nė flakėn e krijimit” tė poetes Panajota Zaloni- Hristopulu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:36 pm

Ēmim special pėr pikture
(portret) dhe art fotografik Anton Zallonit (Greqi)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:39 pm

Kryesia
e Lidhjes shpalli “Anėtar Nderi tė Lidhje sė Krijuesve “PEGASI” ALBANIAShkrimtarin: Reshat Sahitaj


Poetėt tropojanė Lulzim Logu, Gjon Neēaj


Poetin Muharrem Kurti,


Poeten greke Leta Kucohera,


Poeten Jota Fotiadhi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:42 pm

U SHPALLL KRIJIMI I LIDHJES
NDĖRKOMBĖTARE TPOETĖVE DHE ARTISTĖVE “PEGASI”
ALBANIA
Pranimi i poetėve nė Lidhjen e Krijuesve “PEGASI”
ALBANIA:


Haris Meletas, Jorgo
Nikolopulos, Artemis
Vazirjadziki, Iro Aleksandraki, Jota Fotiadhi,
Leta Kucohera.


Kėto ēmime do tė
pasqyrohen nė Faqen e internetithttp//:pegasialwritera
.tripod.comPER LIDHJEN INTERNACIONALE TE POETEVE ,
SHKRIMTAREVE DHE ARTISTEVE “PEGASI” ALBANIASekretari i
Pėrgjithshėm
Presidenti


/Agron Shele/
W.P.S /
Kristaq F. Shabani/I. W. A, W.P.S
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    Sun Jul 04, 2010 1:45 pm

Ne mitingun e madh te poezise, pas cmimeve te interpretimit Petr Dudit te lexohet Petro Dudit i jepet cmimi i pare.

Ju lus te gjitheve te mos perdoren shkronjat kapitle(te medha)

stafi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ēmime SIMPOZIUMI NDERKOMBETAR "Muza PoetIke" PEGASI"2009
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: