Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutoriMesazh
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:32 am

TEK MJEKUMjeku t’i shton orėt e jetės.

Ndodh edhe vdekjen ta shpejton.

Rrallė ta zbulon tė vėrtetė,

Kur duar mė tepėr tė vėshtron…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:33 am

TEK FARMACISTILėshon recetė doktori.

Adresė jep pėr farmaci.

Shkon pacienti qet’ e zbehtė,

pa ndjerė gjė se qysh e si.

RREėfen receta ceē shėrim,

A mos prapė... zhvatje

e sėrish rėnkim?...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:34 am

TEK GJYQTARINdonjėherė dreqo-halli

Tė degdis dhe tek gjyqtari.

Kur ke faj, rri si i dhj..re.

Tė duket vetja gjė pa vklerė.

Kur s’ke faj, por t’akuzojnė,

Rrėmbat nė shpirt tė bubullojnė.


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sun Jun 01, 2008 11:35 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : ndrshim ngjyre)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:36 am

DEPUTETIT TĖ POZITĖSLėre-lėre, ē’na kėnaqėt

me fjalimet fantastike!

Ndodh pėr ju

qė dhe njė barkė

quhet anije oqanike…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:37 am

GAZETARI I “PAVARUR”I pavarur qenkre vėrtet.

Nė familje ndjehesh dhe mbret.

Ve’ē nė punė s’je i pavarur.

Jashte kulisash ndien tė mardhur...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:38 am

DEPUTETIT TĖ OPOZITĖSThonė ca: “Ju jeni kot.

U shkon jeta me bojkot.

Me kėt stil ju “krahut tjetėr”

aq mė shumė ia shtoni jetėn.

Kur e merrni me nxitim,

ēoē ia mbysni dhe “qesim”...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:39 am

POPULLIHerė je “turmė” – herė – SOVRAN.

Herė rėnkon, herė jep verdikt.

Shpesh shpėrshfaqesh sharlatan,

Gjersa vetveten godit…


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sun Jun 01, 2008 11:40 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : nderrim shkronje)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:41 am

POLITIKANĖTDredhin rrotėn e historisė

ca mė shpejt e ca ngadalė.

Disa pjellin krizė mbi krizė…

Disa hiqen Kapedanė.“Rrotat” s’dredhin RROTĖN

Veē pėrmbysin botėn…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:42 am

ZOTATPopuj plot dhe Zota – plot.

Thėnkan kot: “Qenka njė Zot.”E trazuar – Gjithėsia.

S’di ē’tė bėjė

as Perėndia…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sun Jun 01, 2008 11:46 am

PERCJELLJE

Nuk bera humor per humor
e zemren time s'e lodha...
Trurin ne kesi rastsh s'e perdor
Piper edhe thumba
ne vargje perhodha...


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sun Jun 01, 2008 11:57 am, edituar 3 herė gjithsej (Reason for editing : SISTEMIM)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: