Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:02 pm

ĖNDRRA E NJE ISH-KOOPERATIVISTI…Sikur ngrihet qė menatė.

Rrėmben shatė e lopatė.

Nis dhe hap toka tė reja,

Siē urdhėronte “Epopeja”…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:03 pm

ĖNDRRA E NJE ISH-KOOPERATIVISTI…Sikur ngrihet qė menatė.

Rrėmben shatė e lopatė.

Nis dhe hap toka tė reja,

Siē urdhėronte “Epopeja”…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:04 pm

ĖNDRRA E NJĖ AFARISTIResurset qė ka nė Tokė

I degdis me urdhrin “Marsh!”

Larg-o nė planetin Mars.

Ku biznesi ėshtė mė i fortė…
(Hajde, ē’ėndėrr magjiplotė


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sat May 31, 2008 6:06 pm, edituar 2 herė gjithsej (Reason for editing : sistemim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:09 pm

I KORRUPTUARI (Portret)Pėr kolltuk e pėr kuletė*,

Ti shet popull edhe shtet.

Shumė i bien gongut tė zgjimit.

Ti – violinės sė Nastradinit…Seē punoke jashtė e brenda,

Pak mė vonė dėgjohet “kėnga”...*kulete=portofol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:10 pm

KRITI(zero)NIHILISTI (Portret)Ti di tė merresh me diēka,

Qė s’ka psikikė por instikt.

Vėrtet paske mish e asht,

Por njerėzillėk nuk paske hiē.Me atė “zgavėr” vesh mė vesh –

Cinik… gjithkėnd e nėpėrqesh.

Vjell pėrēmim me hundėn lart.

S’sheh ku je e… nė ē’batak…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:11 pm

MITINGASHIKur nuk ke me se tė merresh,

e gjen dhe ti njė “punė”.

Shkon si balta prapa “Qerres”.

S’ke shtėpi, por vetėm udhė...(Eh, ē’po heq ky vend i lashtė!

Ēdo parti rrit mitingashė…)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:14 pm

PASIONI I NJĖ DJATHTISTI“Tė mundja… kėtė farė robi

Tė djathtė ta ktheja njėherėsh...

Tjetėr pamje do kish Kombi:

Shndėrrohej nė vend bejlerėsh.”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:17 pm

[size=12]PASIONI I NJĖ MAJTISTI[/size]“Pėr ju kėrkojmė timonin

Pse jo dhe pėr portofolin…

Por, ē’e do rehat s’na lėnė,

Trėndafila ta mbushim vendė…”


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sat May 31, 2008 6:18 pm, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : sistemim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:20 pm

PASIONI I NJĖ CENTRISTIAs nė majė as nė fund

Edhe unė flamurin tund.

Dhe ashtu dhe kėshtu…

As i roztė, as krejt blu.

Nė vendin qė kam gjet’,

Askush nuk mė nget.


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sat May 31, 2008 6:20 pm, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:22 pm

NJĖ VĖRSNIKU TĖ MĖRGUARDhe fati e paska me hile

S’ia ēel kujtdo dritėn jeshile.”

Kėto fjalė i nxora goje.

Jo se s’tė desha e s’mė doje.Gjersa qenkėrke me fat

Mos mė shih, or mik, nga lart!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:23 pm

AUTOLĖVDUESI HIPOKRITSa herė takohem me ty zotni,

Vetėm pėr veten zė e flet…

Gjasme qenke “Njėshi” e s’ta del njeri.

Gjasme njeh gjithkėnd e tė sheh ēdo shtet..

Je mjeshtėr pėr tė shtėnė nė grackė.

Tė gjorėt maive, qė s’janė tė paktė.

Di dhe u hedh “trutė e gomarit”;

Veē xhepi yt t‘i bjeri qarit…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:27 pm

AUTORRĖFIM VITESH (1 9 4 4-a)Ē’nisa unė me Kastriotin,

Thashė do ruhej mot pas moti.

Prapė liria na do bashkė.

Jo grindas dhe arrakatė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:28 pm

AUTORRĖFIM VITESH (1 9 1 2-ta)Dhe me shpirt e trimėri

Dhhe… jo pak diplomaci,

Ėndrrave u dhashė jetė:

Njė flamur ngrita pėrpjetė.

Dhe shpalla Pavarėsi…

Si do t’i vejė filli…s’e di.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:30 pm

MERAKU I PENSIONISTIT“Dridhet e pėrdridhet

pensioni ynė i pakėt.

Nė “Armatėn” tonė

hynė dhe “Pesėnjakėt”...O shtet, shpirtin mos na e guē

me pensionin xhuxhmaxhuē!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:31 pm

AUTORRĖFIM VITESH (1 9 1 2-ta)Dhe me shpirt e trimėri

Dhe… jo pak diplomaci,

Ėndrrave u dhashė jetė:

Njė flamur ngrita pėrpjetė.

Dhe shpalla Pavarėsi…

Si do t’i vejė filli…s’e di.


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sat May 31, 2008 6:32 pm, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:33 pm

AUTORRĖFIM VITESH (1 9 4 4-a)Ē’nisa unė me Kastriotin,

Thashė do ruhej mot pas moti.

Prapė liria na do bashkė.

Jo grindas dhe arrakatė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:35 pm

AUTORRĖFIM VITESH (1 9 9 7-ta)Nuk ika pa lėnė gjurmė...

Edhe vetė s’e mora vesh.

Ē’u ngritėn me gjak e punė

Hi i bėra dhe... pėrshesh...U pėrshfaqa vit i ēmendur

Kushedi sa do jem nėmur...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:35 pm

NJĖ PARLAMENTARINė Parlament ti flet pa fre.

I xzbraz aty gjithė fjalorėt...

Siē zbrazen burgjitė nė hale.

Por dhe kjo s’ka dert nga pordhėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:37 pm

NJĖ MASHTRIMTARIMė tėrhoqe me ngulmim.

Mė “mole” nė shtrungėn tėnde.

Mik m’u hoqe nė fillim.

Pose barkun tėend ti dėnde.

Ma lype zemrėn si t’ishe dhėndėr.

Si lugat mė del nė ėndėrr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:38 pm

NJĖ TREGTARINa i shite sa deshe portkallet

Dhe syri tė shndriti si qelq.

Lėngun (mjeshtėrisht)

ua kishe pėrthithur fare.

Sfungjer tė hanim apo ē’dreq?!

Me djersėn e popullit tė tallesh ti,

Nė fyt t’u zėnēin paratė, o lubi!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:39 pm

PĖRDORE ME NJĖ ZHVATĖSTa shtriva i pavėmendshėm dorėn

e valles i dhamė dum.

M’i pėrhidhje qeshjet si me zor

e kėmbėt pėrplasje – bum.

...Mbaroi dhe vallja...ndėnja cazė.

Nė gisht nuk kisha mė unazė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:41 pm

PĖRDORE ME NJĖ LĖNESHĖĒ’mė gėrvish brenda dorės

me gishtin tėnd tė mesit?

Harron shkėlqimin e kurorės.

Martesėn ditėn e dėborės.

“Sinjale” i jep tjetrit!!...

Teksa jam ndalur ku dua,

s’mė lypsen sinjalet e tua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:42 pm

SHPIRTKAZMĖN PĖRDORE??!Me tė tillin nuk kapem dot pėrdore.

SI “UFO” ai mė ngjan…

Ma shpif, kur nxjerr ndonjė zanore;

Tejēirret si hajvan!Ta shoh, sa ndjekam zor!

Nuk qenka tokėsor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:44 pm

SHERR ME GRUANJo pak herė bėj sherr me gruan,

kur mė sulet kot e plot:

- Ē’tė duhet, or qyq, qė shkruan?

S’ia kanė ngenė leximit sot.”- Ke tė drejtė, - me duf i flas.

Eshtė epoka e parasė.”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 11:44 pm

SHERR ME NJĖ KRYEPLAKKur durimi e humb cakun,

Ndez pak sherr me Kryeplakun.

“Ec me ligjet, mor aman!

U bėmė tė ikim revan.”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: