Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 9:18 am

BOTĖ-BOTĖ, LARAMANE!Eh, botė, botė laramane,

Plot paralele e meridiane,

a e ndien ē’pėrmban?Sa ikanakė e ardhacakė

Tutje-tėhu e poshtė e lartė…

E gjora ti ē’pėrmban!Ē’paske mbi vete, a e di?

Tė gjitha sojet... eh, ē’turli!

S’di kė lėndon e shan…Mbi kurmin tėnd gjen pėrnjėheri

Tė krejta ngjyrat e ylberit…

E lumja ti ē’pėrmban!O botė e sertė, botė e mbarė,

Ti veē njerinė ke thesar.

Hej, lumja ti ē’pėrmban!Pėrsėjashtmi na njohke mirė.

Por, pėsėbrendshmi…sa vėshtirė!

Meraku tė pėrthan…!I ardhke diellit rreth e qark.

Rrotull vetvetes – ditė e natė.

Herė qesh dhe herė qan...Herė e ashpėr e herė e butė

Zė e peshon njerėzi nga trutė

Oj, oj e broj - aman!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 9:19 am

RRĖFEHET TOKAGithė tė mirat i kam me vete

Ujėrat,

gjallesat,

blerimin.

Mė zhvokshin vullkane, tėrmete.

Dot nuk kuptoj

njerėzimin…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:13 am

RRĖFEHET QIELLIMė ka tretur e bren njė merak:

“Fronin…

ku e paske, o Zot?

Jam i pakapshėm...

i pamatė;

Veē... s’mund tė bėhem Fuqiplot.

Edhe retė s’i bėj dot zap.

Bredhin…

Si dhe njerėzit

mbi tokė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:14 am

RRĖFEHET DETII bėj gjithherė dobi njeriut.

Mbi kurrizin tim ai bredh

ngaq bregu nė breg.

Po ēoē mė hipėn prej vetiu

njė inat

apo njė duf i sertė...

Ēdo gjė e pėrlaj.

Vetes i ngjaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:16 am

BOSĖT E FAJDEVEAta:

“Ne tėrhoqėm sėrė-sėrė

Goxha.. njė popull tė tėrė.

Pup, ē’nam do kishim lėnė…!Gjykatėsi:

Me kėdo qė i hėngri “vrima”;

ju u shfaqėt kryetrima.

Mė ju lumēin bark e trap!

Dhe me mė thellė,

nė u ardhshin prapė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:18 am

GJAKMARRĖSIGjykatėsi:

“Ē’kėrkoke, o zemėrnxirė?

Dashke vdekjen me pahir?Ai:

“Nuk lihet haku pa marrė.

Kėshtu thotė Kanuni i parė.Gjykatėsi:

“Ha ca vjet burgun sė paku;

Ndryshe... do tė t’mbyllet pragu....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:20 am

PENGMARRĖSIGjykatėsi:

“A e di se ēfarė tė prźt?Ai:

“Aman, njė dėnim tė lehtė!

Se... kam gruan nė kurbet.Gjykatėsi:

“Jo, more!

Kur t’jesh liruar,

tė mė marrėsh peng

dhe mua?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:21 am

KRIMINELIBrodhi nga brodhi krimineli,

Mendoi se diē i mungonte...

“Tė mungon shpirti! – gojėn ēeli,

Dikush qė tmerrin po “shijonte”...


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Fri May 30, 2008 10:22 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:23 am

LAJKATARII stis lajkat radhė-radhė

Nėpėr rafte e sirtarė.

Tė tjerat – hazėr te xhepi..

Por... ē’e do... i mungon Shefi!

Oh, i gjori, sa ndien zor!

E kanė lėnė

pa... Drejtor...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:25 am

PROSTITUTAShpirt ke boll.. shumė tė gjerė.

I “gostit” meshkujt tė tėrė.

Ke dhe trupin… sa tė butė!

Ē’tė mungon? Nuri a trutė?!Nuk e dimė, pse po trete?!

Pėr tė tjerėt a pėr vete?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:27 am

GAZETARĖTNjė qėmton veē tė kėqiat.

Tjetri pėrcjell “bukuritė”…

Dikush merret me thėrrmijat;

Siē ia servirin partitė…

Nga shtati duket tė urtė.

Gati janė tė nxisin “luftė”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:27 am

TELEKRONISTINa jep kronikėn e bardhė

E pas saj njė sfond tė pistė.

Ē’tė gjykojmė ne mė parėpėr atė mishmash kronikė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:29 am

FOLĖSI TELEVIZIVBuzėgaz e serioz flet

me etikė e pa koment.

Jo si ca kohėt e fundit,

qė ia mbytin kot – katundit...Ndokush flet nga kok’ e tija;

sa gafil zihet Regjia…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:30 am

FALSIFIKATORISa monedha, pasaporta

porsi mjeshtėr riprodhove.

Duart n’ “unazat e forta”

nėpėrmend kurrė s’i shkove.

Pakėz tė t’i zgjidhnin duart...

ē’do kishe falsifikuar?

Fletėlirimin sigurisht

Veē i lirė falson lirisht...!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:31 am

SPIUNITjetėrsoj spiuni nxjerr krye;

strukur mes fircave tė rendit.

Sinjalet ia dėrgon shkėlqyer

mikut tė vet – kriminelit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:31 am

SKAFISTI I NATĖSNga vetvetja marrke “frymė”,

a mos nga tjetėr “burim”?

Sidoqoftė, o Kryetrim,

Ti..jetė njerėzish ke ushqim…Veē... ty dheu s’do t tė tretė.

E ke emrin Antijetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:32 am

PERSEKUTORIRastėsisht ju u pėrballėt

nė tė ngushtin ashensor.

Ule syt’ e tkurre ballėt

para tij, Persekutor!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:34 am

I PERSEKUTUARI“Mikun” e njohe… sa shpejt!

Shtrėngove grushtat , “buzėqeshe”.

Me buzėqeshjen tėnde shigjetė

persekutorin krejt e zhveshe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:42 am

VOTĖLYPĖSITSi tė majtė dhe tė djathtė

Na pėrkėdhelin pa masė.

Sa pėr votė na pėrkėdhelin.

Pastaj na lėnė “ēengelin”,

Ku tė varim shpresat tona.

Ē’do na shohin syt’ akoma?...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:43 am

NEUTRALISi i tretė u ndodhe nė ashensor.

Ngjaje sikur vėzhgoje me zor.

Byreēkat pėrtypje me nge.

Nga gazrat shtrėngoheshe…he-he…!

Shumė s’e durove trysninė.

Mikromjedisit i dhe tjetėr “klimė”…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:44 am

KOPRRACI (Natyrė e qetė)Njė derė e pahapur kurrfarė.

Njė kafe qė kurrė s’ėshtė pirė.

Nė njė kamare”euro” dhe “dollartė”.

Ai nė mes – si njė kec i shtirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:45 am

DY TĖ “POSRADASHURUAR”Ajo: “Ja, pra, gushėn ta fala.

I dashur, ti ē’mė dhuron?

Ai: “Yjet tė jap si gjerdan,

Diellin – si medalion...

Ai (me vete): “Tė mė bėhet xhepi tamam,

As trupi yt nuk mjafon...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:46 am

DY KUNATASec u pleksėn, seē u grinė

Nga brenda gjer jashtė portės.

Burrat mendjeaguridhė

Mbetėn “lolo” – gaz i botės…


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Fri May 30, 2008 10:47 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:48 am

DY VĖLLEZĖRNjėri-tjetrin shumė e “donin”.

U grindėn pėr njė hendek.

Njėri me fjalė qėlloi, Kurse tjetri me… dyfek
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:49 am

DY MILITANTĖNjėri blu dhe tjetri rozė

Dy-tre fjalė hodhėn nė shesh...

Krisi sherri tym e blozė,

Sa turinjtė bėnė pėrshesh.

Pėr shoqi-shoqin mllefi – bozė.

Mot e jetė – vath nė vesh.


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Fri May 30, 2008 10:50 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 5Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: