Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A eshte gabim te jesh i sinqert?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyMon Oct 06, 2008 9:02 pm

ketu ke te drejt N. Myrta Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Martina
Anëtar
Anëtar
Martina

Female
Numri i postimeve : 297
Age : 32
Vendi : Belgjike
Registration date : 04/08/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyMon Oct 06, 2008 11:18 pm

jo ne as'njé menyr nuk eshte gabim te jesh i sinqert
por eshte nder dhe priuritet dhe edukat njerzore
se sinqeriteti dhe thjeshtesia e zbukuron njeriun dhe moralin e'njeriut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyMon Oct 06, 2008 11:22 pm

Jo assesi nuk eshte gabim te jesh i sinqerte, madje eshte nje cilesi e mire. Nezir Myrta, as nuk pajtohem me ju, e as me Vrana Kontin, qe thote se keni te drejte se me te pa sinqertin nuk duhet te jesh i sinqert.

Pavaresisht te tjereve, ne duhet ta shiqojme veten tone, per arsye se mund te ndikojme tek te tjeret, duhet ditur, se sinqeriteti yne, mund te behet shkak, qe edhe te tjeret te jene te tille.

Me t'mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mister
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyMon Oct 06, 2008 11:47 pm

Nuk eshte fare gabim,ku ka trimeri ka edhe sinqeritet,ku ka sinqeritet ka edhe lumturi,ku ka lumturi ka edhe dashuri,ku ka dashuri ka edhe jete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyTue Nov 04, 2008 4:32 am

Nuk eshte gabim kure duhet gjithnje te jeshe i sinqert dhe te respektoshe tjetrin por ama ku e edhe respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyTue Nov 04, 2008 3:52 pm

për mendimin tim nuk është gabim
sepse krijon çdo gjë të bukur
kur je i apo e Sinqertë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ajet
Fillestar/e
Fillestar/e
Ajet

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 46
Vendi : Bota shqiptare
Registration date : 04/11/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyTue Nov 04, 2008 4:00 pm

Nuk ka gabim te jesh i sinqert.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 37
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyTue Nov 04, 2008 5:26 pm

Gabim eshte te jesh i sinqerte me te tjeret,por jo me vetvehten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
stabili
Anëtar
Anëtar
stabili

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 62
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyTue Nov 04, 2008 7:18 pm

Shume bile - me mashtruesit !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyTue Nov 04, 2008 7:23 pm

Pa dyshim ! Sinqeriteti është vyrtyti me te cilin mbijetohet.Pavarësisht rrethanave ne jete, kur je i sinqerte , je edhe më i fortë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyWed Nov 05, 2008 4:56 am

Një ndër virtytet më të mira të njeriut është sinqeriteti, ai njeri i sinqert posedon cilësi të larta morale, pastërti shpirtrore, është i drejtë dhe flet çiltërisht ndaj të tjerëve.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Nezir Myrta
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Nezir Myrta

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 107
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyWed Nov 05, 2008 9:40 am

Sofra shkruajti:
Një ndër virtytet më të mira të njeriut është sinqeriteti, ai njeri i sinqert posedon cilësi të larta morale, pastërti shpirtrore, është i drejtë dhe flet çiltërisht ndaj të tjerëve.

edhe nuk mund ta keqpërdorë askush Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 31
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyWed Nov 05, 2008 10:22 am

sinceriteti i vetmi pej qe e mban ni lidhje, dashurore, shoqerore apo qfardo qoft!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyWed Nov 05, 2008 12:22 pm

të jesh i sinqert është shummmmmmmmmmmm mirë
sepse me fjalë dhe shprehje të mira mund të krijosh dashuri miqësi dhe çdo gjë të mirë në jetë
dhe sipas mendimit timë çdo njëri Shqipëtarë duhet të jetë i sinqert ndaj gjakut të vet pra ndaj Femrav Shqipëtare
apo Femrat ndaj Meshkujve Shqipëtarë
sepse jemi një popull qe përherë kemi qen të vuajtur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyThu Dec 04, 2008 6:19 am

Nuk eshte gabim te jeshe i sinqert por eshte shume keqe kure te keqeperdorin sinqeritetin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyThu Aug 27, 2009 6:55 pm

tjesh i sinqert je co her fatkeqe....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyThu Aug 27, 2009 7:13 pm

eshte me rendesi te mos rrezohesh ne kurthet e te tjereve .kurse sinqeriteti eshte veti e njerezve te mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyThu Aug 27, 2009 7:16 pm

Po shum her ndodh qe te kalosh neper ato kurtha dhe pa dashje bien ne to ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyThu Aug 27, 2009 7:29 pm

eshte me rendesi arsimimi qe keni dhe shoqerine qe e frekuentoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyThu Aug 27, 2009 7:32 pm

ee po jeta shum here na ben surpriza .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyThu Aug 27, 2009 7:38 pm

nje njeri qe nuk e parasheh te ardhmen e vet eshte i deshtuar dhe sa here te rrezohemi duhet gjetur forca te ngritemi serish ne ne kembe dhe te mos behesh qylim i te tjreve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyThu Aug 27, 2009 7:43 pm

te ardhem nuk mund ta parashohemi? thjesht ndoshta mendojm se e bejem nje gje till po ka shum rrutullim deri te nje finale .ne jete takojm shume fytyra qe te genjejn nga pamja e jashtem per nje sinqeritet te mirfillt e ne realitet eshte nje hiq ,,prandaj eshte gje shum e veshtir tjesh i sinqert.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyFri Aug 28, 2009 10:50 pm

Tradhetaret e mutit kur te tradhetoin behen te sinqert bile edhe te zgerdhihen qe ti beson tradhetise qe ta ka bere!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 5:20 pm

Tradhetaret e mutit kur te tradhetoin behen te sinqert bile edhe te zgerdhihen qe ti beson tradhetise qe ta ka bere!Ja lexoj shkrimet e tua , dhe mendoj ku mendon ky njeri te arri me kete fjalore . mos e kerko kurr fajtorin per te bemate e tua , nje here shiko ka vetja jote dhe me pas kerko fajtorin . analizo nje here veten ku arrin ti me kete fjalore , po sikur tjesh ti nje mesuses apo diq me shume cdo mendon ti , se do mesojen nxensit tua ..... mjerim eshte me te vertet .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 EmptyMon Aug 31, 2009 6:33 pm

fiona
Truri yt çdo gje kape bytheprapesht!!!!!!!

Se jeni mesue me tradhetin dhe mesuesit e juaj ju kan thene edhe kur tradheton mos gaboooooo me pranue se te shkon koka he dreqi zi !A jam mesue me qenefa qe na morret ne qafe e zoti ka me ua thyer qafen mos hezitoni!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A eshte gabim te jesh i sinqert?
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: