Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A eshte gabim te jesh i sinqert?

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
arbesa
Fillestar/e
Fillestar/e
arbesa

Numri i postimeve : 41
Registration date : 10/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 10, 2008 7:05 pm

A eshte gabim te jesh i sinqert? FotoNews_3352

Edhe pse ne ditet e sodit eshte e veshtir ti besohet dikujt, e dim qe vlerat realizohen sipas qellimit pra me ane te sinqeritetit arrihet edhe suksesi.
Mirepo
Njerëzit që më së shumti na dëmtojnë, janë personat qe u japim besimin tone pra me njohjen e fshehtesirave tona ata e keqperdorin besimin tone.

Pra ju çfare mendoni jepni mendimin tuaj?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 10, 2008 7:17 pm

Përgëzime arbesa për temën që e ke hap.

Ka shumë të flitet, edhe gjersisht mbi sinqeritetin. Së pari sinqeriteti shumë ka rëndësi se me kend ke të bëshë së përndryshe me një të pasiqert nuk ka nevojë të bëhemii të sinqert përmes njohjeve të fshehta, edhe pse unë nuk e di rastin e arbesës apo ndonjë arbese tjetër, sinqeriteti nuk mund të jetë i njejtë tek të gjithë njerzit edhe kjo ka shumë rëndësi por shumë ndikon edhe rrethi ku personi është rritur dhe me cilët është shoqëruar gjat jetës. Njeriu duhetë të mos besojë në sinqeritetin e gjithkujt i cili mund ta ket fals.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 10, 2008 7:28 pm

Arbresa pergezime per temen


Sinqeriteti esht nje virtyt i mir i njeriut te mir dhe modest ,por ne ne momentin kur te vedosim te jemi te sinqerte duhet te mendojme mire per personin qe kemi vendosur t'ia shprehim sinqeritetin tone,cka i duket atij e sinqerte te vetja jone,sa kuptohemi me ate person.
Andaj sdo duhej te jemi te sinqert me gjithkend ashtu si paska then edhe Sofra ngase shperdorohet ai sinqeritet dhe behesh i pavlefshem.Prndaj nuk thon kot zgjidh gzofin per motin edhe un them zgjedh njeriun e duhur per te qen i sinqert me te ,.

Mbi te gjitha Mos nenvlerso veten me gjithkend.!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 10, 2008 7:33 pm

Sinqeriteti nuk ka qenë kurrë gabim,por sot e hasish rrallë dhe me të pasinqertin nuk mund të jeshë i sinqert!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 10, 2008 7:33 pm

pershendetje motrushe Arbresa pergezime per temen
se pari them se njeriu qe ish shum ai gjithmon po vuajke ket e kam vertetu vet,dhe jam e pajtimit edhe me fjalet e juaja me lart,

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 10, 2008 8:45 pm

Teme shume e mire Urime per Autorin e temes.

Cdo kush nga ne kemi afetesi teknike per te krijuar nje produkte,por sa do te jet aftesia e jone qe te shitet ai produkte.


Nese jeta te sjell nje limon ,beje nje limunade...

Thote populli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Janina
Fillestar/e
Fillestar/e
Janina

Female
Numri i postimeve : 47
Vendi : As në tokë as në qiell
Registration date : 05/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 10, 2008 11:06 pm

Nuk eshte gabim te jesh i sinqert. Pse me genjy pa pik nevoje?

Nga here me mire me hesht se me tregu te verteten apo dhe genjeshtren, sepse njerzit din te lendojn.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 10, 2008 11:34 pm

Per ate qe kupton edh edi se qeht sinceritet nuk esht gabim te jesh i sincert por per ate qe sdin per kete ,se vet nuk esht i sincert me te vertet nuk ja vlen te jesh i sincert pse te lendohesh kot ?
Mundona te jem e sincert me ate qe ja vlen te jem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyFri Apr 11, 2008 12:50 am

Janina shkruajti:
Nuk eshte gabim te jesh i sinqert. Pse me genjy pa pik nevoje?

Nga here me mire me hesht se me tregu te verteten apo dhe genjeshtren, sepse njerzit din te lendojn.


pajtohem me kete mendim .. eshe PSE ,ndoshta edhe une ka pas raste kur kam mendu se "a eshte gabim " por kjo ka zgjate ndoshta per pak minuta ...andaj ketij mendimit te Janina s'po dij cfar t'i shtoj ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
GERI_G
Anëtar i ri
Anëtar i ri
GERI_G

Male
Numri i postimeve : 161
Vendi : in big albania
Profesioni/Hobi : shkoll
Registration date : 31/01/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyFri Apr 11, 2008 1:11 pm

ne fakt nuk eshte gabim po te tjeret ta quajn per gabim kete veti tenden dhe ta marin per dobsi sic e kane bere dhe shume veta po dhe duhet te genjesh ndonje here po jo ne probleme madhore.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.albania-nation.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 12, 2008 12:33 pm

ne fakt nuk eshte gabim

GERI_G pajtohem me kete plotesishte ,mendoj se te tjeret demtoine me se shumti qe ne mundohemi te ju japim besimin e plot e nuk na kuptojne ka njher.

C'es la vie.!!
Jeta eshte kjo.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyTue Apr 15, 2008 5:26 pm

Nese pyetja eshte ber per sot, ne keto dite dhe ne kete shekull qe po jetojme. Ateher, mendoj se eshte gabim, bile shume i madhe te jesh i sinqerte ne shume raste, perveq raste te veqanta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Albea
Anëtar
Anëtar
Albea

Female
Numri i postimeve : 213
Registration date : 18/02/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyWed Apr 16, 2008 2:54 pm

Te jesh e sinqert aq sa mundesh,deri ku mundesh,aq sa ja vlen te behesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyWed Apr 16, 2008 11:55 pm

për mendimin tim te gjithe duhet te jemi te sinqert
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 17, 2008 12:07 am

duhet të jemi të sinqert po nga nji her vuan apo pson nga sinqeriteti sepse ka të atill që e keq përdorin sinqritetin e tjetrit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kristal
Fillestar/e
Fillestar/e
Kristal

Female
Numri i postimeve : 49
Vendi : Vl
Registration date : 04/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 17, 2008 4:24 am

Senqeriteti s'i cdo gje tjeter duhet perdorur me mase dhe ne situatat e duhura,shpesh sinqeriteti i tepert mund te kaloje ne mungese takti gjithsesi per mendimin tim duhet vleresuar dhe s'eshte gabim te jesh i sinqerte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptyThu Apr 17, 2008 10:16 pm

Nuk duhet te nisemi vetem nga ajo qe, nje person eshte treguar i sinqert ndaj nesh dhe per kete jemi bindur.Sepse kemi po aq lloje te sinqeritetit sa ka lloj njerezish. Pra sinqeriteti ka te bej me vete karakterin e njeriut dhe poziten qe ka ne shoqeri...Andaj kujdes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 19, 2008 1:31 am

Nuk mendoj se eshte gabim te jesh i sinqert.!

Te jeshe i sinqert , je vetvetja .!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 19, 2008 9:07 am

po edhe une jam e mendimit se te jesh shum e sinqert ta kthejn sinqeritetin ne fundosje
sepse dikush nuk e meriton sinqeritetin sepse esht i mesuar me genjeshtra

Mbrapsht në krye Shko poshtë
mall
Anëtar
Anëtar
mall

Female
Numri i postimeve : 209
Age : 31
Vendi : Diku larg
Registration date : 15/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 19, 2008 10:56 am

gurbetqarja shkruajti:
po edhe une jam e mendimit se te jesh shum e sinqert ta kthejn sinqeritetin ne fundosje
sepse dikush nuk e meriton sinqeritetin sepse esht i mesuar me genjeshtra


Te desha me shum se jeten time
Te besova me shum se zemres time
Te dashurova si asnje njeri
Te enderrova princ per mua ishe TI
UN çdo gje te dhashe por ti sme dhe lumturin
Pasataj te urreva si armikun tim
te harrova ste mbajta ne kujtim
Nga ti u largova sepse ti nuk ishe ti
Veten veten paskam mashtruar qe ty ta dhashe dashurin...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Begu
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 62
Registration date : 15/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 19, 2008 11:45 am

Mall , është mirë t'i publikosh në një temë të re këto vjershërima ! Dhe titulloj : Shpurdhje letrare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
mall
Anëtar
Anëtar
mall

Female
Numri i postimeve : 209
Age : 31
Vendi : Diku larg
Registration date : 15/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 19, 2008 12:04 pm

Begu shkruajti:
Mall , është mirë t'i publikosh në një temë të re këto vjershërima ! Dhe titulloj : Shpurdhje letrare
 
flm
Shpurdhje letrare

Lamtumirë për herë të fundit
Kthe kokën edhe njëherë
Më kurrë s'do të takohemi
As në vjesht e as në pranverë
Lamtumirë kur t'më thuash
Dorën fort shtrëngoma ti
Mos harro t'më vërshtrosh
Edhe njëherë drejt në sy...
Lamtumirës po i afrohet
Qasti i fundit i së vërtetës
Kisha dashur në atë moment
T'i them lamtumirë edhe jetës
Kurrë se kam menduar
Këtë çast të rëndë e tragjik
Kurrë s'do të kisha besuar
Se ty të kam vërtet armik
Pasi që nuk më dashurove
Përse më plagose
Me shigjetat e dashurisë
Përse ma more gëzimin
Përse m'i ndalove
Ëndrrat e rinis
Askush në këtë botë
Mos përfitoft
Kesi fati të zi
Ndërsa ti u përvlofsh
Me tjetren dashuri
Nuk do të ketë më fjalë
Që shpirtin tim
Të ma ngushlloj
Më mirë tashë të vdes
Se sa akoma
Të jetoj.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Begu
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 62
Registration date : 15/04/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 19, 2008 12:22 pm

Ti mall sikur ke hy në bazenin e Banjës së Banishtit ! Je këndellë dhe po bëhesh prush ! Mos, se syrin akoma e ke rrush...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 32
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 19, 2008 2:22 pm

Une mendoje qe eshte nje vyrtyt i mir per ata ata qe e posedojen ,por jo ta aplikojne ne te gjtha rastet :shembulle me njerzit e panjohur te jen te sinqerte 100%,(perveq nese keni ndonje rast te veqant qe zemra jua thot se duhet te jeni e sinqert me te)spese mund qe te te keqperdoret sinqeriteti juaj i tepert.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
morena
Anëtar
Anëtar
morena

Numri i postimeve : 298
Registration date : 21/03/2008

A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? EmptySat Apr 19, 2008 4:27 pm

Une mendoj qe eshte gje e mire ..por disa e marin per dobesi siqeritetin ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty
MesazhTitulli: Re: A eshte gabim te jesh i sinqert?   A eshte gabim te jesh i sinqert? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A eshte gabim te jesh i sinqert?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: