Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Humor politikë

Shko poshtë 
3 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Humor politikë - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor politikë   Humor politikë - Faqe 3 EmptyThu Mar 27, 2008 3:40 am

biligoa;

te pergezoj per kete teme te qelluar ha ha ha edhe pse nuk i lexova te gjitha ,,disa qe i lexova ishin shume qesharake ..gjithesi do t'i lexoj te gjitha kure te keme kohe te duhur.

Respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Humor politikë - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor politikë   Humor politikë - Faqe 3 EmptyThu Apr 10, 2008 2:10 am

Në këtë temë mund të vendosni humore të ndryshme në lidhje me politikën aktuale dhe politikanët tanë.

SALLA E KUQE

Spektakli në Kuvendin e fundit të LDK-së ishte shumë simbolik.

Cikli filloi dhe mbaroi në dhjetor, kur mbaron edhe viti.
Filloi si nuse e mbaroi si puse.
U prish imazhi i Sallës së kuqe komuniste dhe i simbolit të bashkim-vëllazërimit.
Kuvendarët e përskuqën edhe një herë Sallën e kuqe, sepse nuk mund të qëndronin më si nuse. Durimi kishte arritur fundin. Çarja ishte e pashmangshme. Por, askush s’e priste ashtu ndeshjen e tmerrshme të karrigeve.
Salla e kuqe u bë për dy orë arenë e toreadorëve. Tym e mjegull!
U desh të ndërhynte edhe policia speciale me kërbaç e lotsjellës.
Skilja e mundur iku para tërmetit, duke i lënë në zjarr luftëtarët e tij.
Iku Daci si gjenerali Mojzi!
Njerëzia rroku kokat: O Zot, o Zot, si nuk u erdhi keq para liderit të vdekur?! Si nuk u turpëruan para himnit e flamurit partiak?!
Ishte mbushur kupa. Shqiponja deshi të fluturonte, por ishte zënë në çark. Krahët e saj u përplasën e përgjakën! -tha një plak xhufurrak.
Jo, jo, ishin frymëzuar nga himni “Kur ra kushtrimi...” dhe bënë turr në mejdan!-ia priti një kaçurrel biramel.
Ju ka mbetur merak lufta se edhe ata trima janë. Ishte kjo beteja e fundit e Kosovës. I tregoi bukur botës se ende ka azganë!-foli një babaxhan.
Tash, pas betejës së humbur Daci po kërkon hise ndër fise.
Ik, more shtrigan, vetë e nise, vetë e bitise këtë nam!
Ku ke parë ti hise pas humbjes?Kjo s’është alkimi, po parti!
Do bëhemi demokraci e jo turmë e votave!- ia pret Ngadhënjimtari.
Salla e kuqe u çart si nuse. Shtrigë e tmerrshme!
Kush guxon të mbajë aty sërish kuvend?
Edhe fundit i erdhi fundi.
Pas fundit vjen fillimi i ri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Humor politikë - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor politikë   Humor politikë - Faqe 3 EmptyThu Apr 10, 2008 2:11 am

DEMONSTRATA

Tërë Tërnoci është çuar në këmbë dhe kërkon me ngulm Birin e vet të madh. Është hedhur në demonstrata të fuqishme, ndërsa disa pleq më radikalë kanë shpallur grevë urie deri në vdekje.
Oh Zot, e kërkojnë me qiri e me pishë, gjallë a vdekur:


Daci është Biri ynë. Këtu ka luajtur së pari guralecë, fuzash e guxhas.
Ah, mësuesi ynë i parë i katundit! Të kërkojnë malet e varret, o Dac! Edhe macet mjaullijnë.
Qysh more Dac na ktheve shpinën, vera t’u bëftë dimën!
Ti Kosovën e çlirove, po Tërnocin e harrove.
Dil një herë në Tërnoc, qysh na le kështu në lloç!
Ti mrekullia hyjnore. Alkimisti i famshëm! Ah, P. Kyri ynë! Ave Maria Kyri! Oh Justiniani ynë nga Tauresi!
Thonë se je bërë poet magjik: me kryet e Platonit, zërin e Orfeut dhe gjuhën e Ciceronit.
Mjaft shkëlqeve nëpër botë. Kujto një herë Çajupin:
Mjaft punove për të tjerë,
o fat-keq
Kujto vëndë tek ke lerë
dhe tek heq.
Hajde Dac, more shoq, hipi Fordit dil në Tërnoc!
Merre, merre Akademinë, se mu këtu e ka selinë.
Hajde Dac në Tërnoc, të bajmë të parin në Bujanoc.
More Dac, moj Bukuri, lum Tërnoci që të ka Ty!

Ç’po këndon gjithë ky njeri: edhe këtu zien Zepteri.

Ty të pret, Dac, Nobeli!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Humor politikë - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor politikë   Humor politikë - Faqe 3 EmptyFri Oct 17, 2008 4:19 am

Në një hotel luksoz të Evropës diku, Ibrahim Rugova ulet po bëhej gati të drekojë, kur i afrohet kamarieri ja jep menynë... ky pa një pa dy nxjerr stikokapsin...pa u hamendur ia nënshkruan.... Arrow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Humor politikë - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor politikë   Humor politikë - Faqe 3 EmptyFri Oct 17, 2008 4:49 am

Duke ec rrugës e takon një djal i vogël Policin;
fëmija i vogël e përshëndet
-mirdita,
Polici ia kthen;
-mirdita...
Djali e pyet;
-A po të kërcnon naj kush ?!
Polici
-ha ha jo, jo.
Djali;
-Nëse rastësisht të kërcnon naj kush thirre 92.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Humor politikë - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor politikë   Humor politikë - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Humor politikë
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» politikë
» Politikane apo matrapaz politike
» PDK si LDK .LDD .AKK-AKR (nje )jo partive politike servile
» Analizë politike - historike
» Katedrale katolike apo politike?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme :: Humor-
Kërce tek: