Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri

Shko poshtë 
+20
shahini
......
Delia
haxhiu
arbeni24
xhema
voglushja
Xili
valmir9
an-di
intro
feratkoca
forca1
zeriatdheut
Argent
MUHAMETII
Orfe@
dibranja
Beton
Euridika
24 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyFri Aug 28, 2009 11:28 pm

Fiona

Mire de nese i ke daje atehere i zbusim fjalet se me na permend shkijet shqiptaret dhihen ta besoi vallahi kete!A tashti flasim ndryshe me ju!
Tung tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyWed Nov 11, 2009 2:17 am

https://www.youtube.com/watch?v=YDYqvC8uZSs

JA IKONAT QE KURR NUK VDESIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini


Male
Numri i postimeve : 195
Age : 41
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyWed Nov 11, 2009 3:31 am

fionaa

Ja vlen dhe çenka emision shume i mire,por e pergaditur nga serbet!
Pse gazetar shqiptar nuk kane mundur nje ma te mire me pergaditur gjate luftes sa ishin ne tym e flake Jasharajt!

A nuk e meritojn familja Jasharajve te jane ne krye te qeverisjes shqiptare ne te gjitha trojet ka ka shqiptar ?
Ku jane Jasharajt ?fionaa trego drejte ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyFri Nov 13, 2009 10:55 pm

Ne gjakun betimin e Adem jasharit
shkelen Thaqi ramushi dhe te tjeret qe po shkatzerrojne kombin shqiptare.
Po edhe djali i tije bekimi e Murat jashari!
te cilet per interes personal pranojne qe keta lider te thirren ne emer te tyre.
Emrin e tyre e perdorin vetem permarketing politik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyFri Nov 13, 2009 10:57 pm

Ti po shkruan dokrra .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyFri Nov 13, 2009 11:04 pm

jo dokrra o Rugoviqa ju skeni te beni me Adem jasharin.
Jo ju ja quat policine ushtrine serbe.
Turp te flisni per te.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 52
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyFri Nov 13, 2009 11:10 pm

Po mos te ishte Rugova e jasharajt ti sot do ishe duke i ruajtur delet ne Australi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini


Male
Numri i postimeve : 195
Age : 41
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptySat Nov 14, 2009 12:13 am

rrimtafkusuri

As rugove pianduri as Adem Jashari nuk e beri punen qe te intervenoi Naton mbi caqet serb!Eshte nje i vetmi jo me jetue ne kosove e maqedoni shqiptaret por ne afrike qe ka qen plani amerikan me nje shume dyzet miliard dollar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 40
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptySat Nov 14, 2009 1:26 am

Besoni turpi i turpave për ju që nën titullin e ksaj teme ja qfar diskutohet por të ju them të drejtën Adem Jashari është një emër që të përmendet ul e nuk duhet të përfolet në sgumë Forume pasi që po lejohet të didkuojn shumë njerz përfid.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptySat Nov 14, 2009 2:17 am

https://www.youtube.com/watch?v=Xp7mPjzpqcI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shahini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
shahini


Male
Numri i postimeve : 195
Age : 41
Vendi : jordani
Profesioni/Hobi : Mi shkel ne fyt ata qe spionojne kundra vellaut
Registration date : 06/11/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptySat Nov 14, 2009 2:35 am

rrimtafa

Ma mire ne australi qoban mi rujte bagetin se sa ne kosoven multietnike duke vdek shqiptari per nje cope buke!
Po ik shqiptari si ne kohen kur Milloshi na ndiqte!Tani na ndjek shqiptari pa serbin,ata udbashat e shkaut!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 62
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptySat Nov 14, 2009 4:17 pm

Prof.Xhavit Dalloshi

Anëtarë i CDU Gjermani!VOTONI PER KOSOVARIZMIN!

VOTONI PER MULTIETNICITETIN!Për çdo dite nga Politikanet Kosovare President e Qeveri Lider te partive politike dëgjojmë thirrjet dilni ne zgjedhje!Dilni ne zgjedhje votoni për ne !

Votoni për ne qe ishim dhe jena ne pushtet ,ne ju ,,sjellim mrekullia”!

Po këta janë Lider te partive politike qe me çdo kusht duan pushtetin!

Këta sa here qe afrohen zgjedhjet bëjnë premtime marramendëse ,premtime boshe rrena mashtrime!

Ju sjellim ketë ,bëjmë ketë ne ,,te mirë te qytetareve ne te mirë të Kosovës”.

Po fare të mire na sollën deri tash ! Premtojnë rryme 24 ore pune mirëqenie sociale te mira të tjera

Po qe 10 vite nuk pame as një rezultat konkret!

Këta kane sjell mirëqenie për veten e tyre për familjen e tyre po për qytetaret asgjë .

.

PO behet pyetja si mund ete sjellin te mira ata qe nuk ju sollën te mira qytetareve qe 10 vite qe ishin ne pushtet.

Si mund ti ndryshojnë gjerat ata qe nuk i ndryshuan qe 10 vjet e disa qe 20 vjet!

Ata janë prapë ata !

Këta rrejnë mashtrojnë manipulojnë votat prapë që të fitojnë.

Qytetare dole apo nuk dole ne votim ata kane fitoren te sigurt!

Edhe në zdgedhjet e kaluara këta ju premtuan ju mashtruan !Shumica e qytetarëve i thane jo zgjedhjeve atëherë po ata prapë edhe pa votën e juaj fituan.
Edhe në këto zgjedhje nuk do te votojnë mbi 70 % e qytetareve!

Fitorja e tyre është e sigurt se ata prapë vjedhin votat !

Për këta pushtetarë qe për çdo dite shkatërrojnë gjithçka që është shqiptare e votojnë edhe te vdekurit.

Këta mburren me te ,,arriturat e tyre antishqiptare” .

Këta na thonë se mos dalja ne zgjedhje i tregon botes se ne nuk jemi për ,,Demokraci” ,,Liri” .

Dëmtojnë imazhin e Kosovës Multietnike etj!

Dëmtojnë ,,Shtetin e Kosovës” kështu thoshte edhe Rrahman Morina Ali Shukriu etj që sot janë ne pushtet po nuk kane kontrolle ne te gjithë vendin!

Këta Lider te partive politike Kosovare *te cilët kanë hequr dorë me dëshirën e tyre prej identitetit shqiptare nuk ju vjen turp fare dhe këta thonë se Kosova është Multietnike !

Këtyre nuk ju vjen turp qe ne zyrat e tyre ne kuvend parlament ne për komuna te valon flamuri Multietnik ! E jo ai Kombëtare shqiptare!

Këtyre nuk ju vjen turp ta quajnë veten dhe popullin kosovare një term serbe!

Ne jemi shqiptare të Kosovës jemi shqiptare kemi një gjak shqiptari si ne Shqipëri Ilirid mal të zi Çamëri Preshevë e Bujanovc po jo kosovarë!

Këta me dëshire dhe mburren kurë veten e quajnë Ministrat kosovare politika kosovare TV kosovare shkollat kosovare spitalet kosovare Kali Kosovar Gomari kosovare e çka jo kosovare.

Po te dalësh ne zgjedhje çka fiton qytetari !

Asgjë nuk përfiton ti qytetarë!,Po me votën tënde përfitojnë partitë politike dhe liderët e saje.

Ata pasurohen edhe me shumë!

Me daljen ne zgjedhje qytetaret i tregojnë botes se ne përkrahim korrupsionin hajninë mashtrimin!

Me daljen ne zgjedhje i tregojmë botës se ne i shkojmë mbrapa Liderëve politik qe shkatërrojnë qenien shqiptare qe 20 vjet ,tregojmë se i shkojmë mbrapa mbrapa komunisteve Titisteve qe prej LKJ LKK vetëm emrin kane ndërruarën dhe prapë ata janë.

Ata te bashkim Vllaznimit.

Ku këtyre ju kane bashkëngjit edhe ata Lider te UCK qe kishin luftua për Bashkimin Kombëtare po tash lakmia, interesi ja ka bërë mendjen kos kështu që edhe këta janë bë si ata Komunistët e kuq te Titos e Millosheviqit.

Të dalësh në zgjedhje do të thotë se ty qytetare po pranon Kosovën Multietnike !

Do te thotë se ty qytetare po pranon ,,pavarësinë e Kosovës “ sipas planit te Ahtisarit një plan

antishqiptarë dhe sipas Rez : 1244 që donë të thotë se Kosova ka Emrin,, Republikë” po nën sovranitetin serbe!

Pra ,,shtet “ pa sovranitet pa ushtri !

Te dalësh në zgjedhje donë të thotë se ne vete po pranojmë Flamurin Multietnikë që me dëshire pranuan këta Qeveritare dhe Politikan ne pushtet pa shtet!

Te Dalësh në zgjedhje donë të thotë se ju ne përkrahim Enklavat serbe brenda Kosovës!

Të dalësh në zgjedhje dhe të japësh votën tënde do të thotë se këtyre Politikaneve qe hiqen çka ka shqiptare po ja zgjasim pushtetin.!

Të dalësh ne zgjedhje donë të thotë se ti po pranon varfërinë skamjen mjerimin anarkinë hajninë mashtrimin!

Të dalësh në zgjedhje donë të thotë se ne ju po pranojmë Kosovën pa sovranitet pa ushtri pa identitet kombëtare,po pranojmë flamurin Multietnike po pranojmë Bashkim Vllaznimit e ri si në kohën e Titos prapë Tito!Qytetare Mos dil ne zgjedhje!

Po te mos dalësh ne zgjedhje dhe te mos votosh çka do të fitoshë!

Mos dalja ne zgjedhje do të thotë se ti je i vetëdijshëm ,se ne ju po i kuptojmë gjerat mashtrimet manipulimet qe j kanë bere këta politikan qe 20 vjet.

Po mos të dalësh ne zgjedhje i tregon botes se askush nuk mund të luan me ty me ne!

Po tregon se je i vetëdijshëm dhe i thua jo Flamurit Multietnik i thua jo bashkim Vllaznimit te ri!

Ku dihet se nuk mund te quhemi Multietnikë se ne jemi etnik dhe jemi mbi 92% shqiptare dhe kemi gjak shqiptari !

I thua botes dhe këtyre mashtruesve se ne nuk jemi Kosovare *ju politikan jeni Kosovare dhe quani veten si te doni se ju nuk ju vjen turp se nuk keni Gjak shqiptari po gjak servilesh!

I thuani jo Decentralizimit ne baza etnike ,jo enklavave serbe si ne Bosnje!

JU qytetare me mos daljen në zgjedhje i tregoni botës dhe këtyre Liderëve Politik qe ju Qytetarë të dashur duani atdheun kombin më shumë se partitë politike kosovare , se ju duani vetëm një Flamur një Komb se ju duani vetëm Flamurin kuq e zi qe me shekuj u la me gjak shqiptari!

E tash po done me na pështjellë me Gjak të përzier te lloj llojshem!

Me gjak qe nuk është i yni ,me gjak te huaj!

Me mos daljen në zgjedhje tregoni se doni atdheun fëmijët e juve ,doni kombin bashkimin kombëtare.

Duam atë që na takon si të gjithë popujve tjerë ne boten Demokratike.

Qytetare te dashur me mos daljen në zgjedhje i tregojmë botes demokratike se askush nuk mundet te manipuloi me ne .

Se ne dijme dhe jemi të aftë te logjikojmë me kokat tona e jo me imponime të të tjerëve.

Tregojmë se duam atdheun kombin fëmijët tone më shumë se gjithçka.

Duam lirin e vërtet e jo fallso ,duam shqiptarizmin e jo Kosovarizmin e imponuar një komb ë i ri i krijuar nga njerëz gjak përzier.

Tregojmë se nuk përzihet gjaku i shqiptarit qe u krijua me shekuj u krijua me grykën e pushkës e nuk u zhduk kurrë nga armiq e as tradhtare!

Qytetare mos të dalësh ne zgjedhje ju thua këtyre Politikaneve kosovare dhe te huaj se askush nuk mundet te manipulon me ty .

Qytetare me mos daljen ne zgjedhje i thua jo Rezolutës 1244 i thua jo Kosovës Multietnike!

Po ne duam një shtet një kombe një flamurë ,ne duam një referendum gjithë popullore ku populli vete te vendos për fatin e vet se si do të jeton.

E jo me imponime pazarllëqe në kurriz tëndin!

Kjo e drejtë për një referendum gjithë popullorë ju lejua te gjitha shteteve fqinje pse mos te na takon edhe neve.

Rrofsh sa malet o populli shqiptarë mos u përkul, mos u bjerë ne gjunjë Sahanlëpirësve armiqve tonë shekullorë qëndroi shtrëngatave, po qëndro i fortë në këmbët e tua,mos u përkulë shqiptarë!.

SHQIPTARE MOS RRI PO DUKU SHQIPTARE!

Gjermani më 14.11.2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptySun Nov 15, 2009 1:42 pm

Ky kolos i cili beri dhe ndrrimin e epokes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 62
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyMon Nov 16, 2009 11:58 pm

Une bera ndrrimin e epokes.
Po keta tradhtare hajna shkelen ne gjakun tim i humben vlerat e luftes sime!
keta edhe pak nuk do te me permendin ma as mua.
Sepse ja ka mbulua mendjen tradhtija lakmija per para .
keta shesin qka ka per ineters .
Do ti denon gjaku im i familjessime dhe i shokeve te mi.
E ky popull qe i perkrahe allahu i denofte me gripin e derrave allahu i farofte.
Une jam gjall jo jo nuk kam vdekur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 EmptyTue Nov 17, 2009 9:51 pm

Kordinatori i shaibk Per diaspore keto dite do te takohet me perfaqesuesit diplomatik amerikan ne Gjermani1
Do shpaloset opcioni i shaibk dhe vizionet e kordinatorit per bashkimin kombetare .
ky eshte nje suksese me i madhe i koordinatorit tone te zoti i cili di te dperton aty ku duhet.
Prof.Yne i dashur atdhetari patrioti i shquar i qeshtjes shqiptare Prof.Xhavit Dalloshi kordinatore i fbksh shaibk per diasporen shiptare ( apo perfaqesues diplomatik per evrope bote)..
O babo ..te lumte ...lum ne qe te kemi..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Çka shkruan Adem Jashari në letrën dërguar LPK-së në Dhjetor
» ISA BOLETINI NË 100 VJETORIN E FLAMURIT
» Përmbledhje poezishë nga Poet të ndryshëm.
» Ademi e Hamza e filluan luftën duke kënduar
» Përmbledhje nga krijues të ndryshëm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: