Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri

Shko poshtë 
+20
shahini
......
Delia
haxhiu
arbeni24
xhema
voglushja
Xili
valmir9
an-di
intro
feratkoca
forca1
zeriatdheut
Argent
MUHAMETII
Orfe@
dibranja
Beton
Euridika
24 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Nov 14, 2008 2:30 am

Cmimi nobel nuk mjaftone per te ai meritone gjithcka qe eshte shqiptare por ne nuk jemi duke ja realizuar vetem e rejme duke i thane BAC U KRY
JO PO DUHET MI TREG DREJT BACIT MI ThANE BACE TE REJME SE NUK ESHTE KRY
LAVDI DESHMOREVE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feratkoca
Anëtar
Anëtar
feratkoca


Male
Numri i postimeve : 294
Age : 33
Vendi : Shqiperi/Mitrovicë
Registration date : 21/10/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyMon Nov 17, 2008 2:51 am

Fenomeni Adem Jashari

Ne qoftese do te ishte Bac Adem Jashari a mendoni se do te pajtohet me ket Pavarsi , JO JO sepse ai u sakrifikua me 52 anetar te familjes Jashari per Çlirim dhe Bashkim me Shqiperine

Lavdi te perjetshme gjithe deshmoreve te kombit
Lavdi komandantit legjendar Adem Jashari

Bac jemi ne rrugen qe ti na e le amanet per çlirim dhe bashkim me Shqiperine ,amanetin tuaj do mundohemi ta qojm deri ne fund
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.feratkoca.multiply.com
intro
Fillestar/e
Fillestar/e
intro


Male
Numri i postimeve : 8
Age : 39
Vendi : swe
Registration date : 23/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Mar 27, 2009 12:50 pm

hje ti vip me vjen keq bre njeri se ti sen nuk po dishe ama sen nje pytje e kam per ty se kuhs ka qen themelus i ushtris se kosoves jo e uqk se para se mu formu uqk ja ka pas tjeter ushtri e ju zotrote qe po folni pa ditur sen adem jashari kaqen dhe dotembete legjend e gjall ama ka edhe te tjer qe kan punu me adem jasharin une nje po ju them edhe ata te cilet e quajn se kinse adem jashari ka qen ne partin ? e din ata mir se ky njeri ky legjend e gjall kurr nuk ka qen ne as nje parti edhe nje po ju them se baca Adem kur esht vra as shejen e uqk s nuke ka pas te vnume ne uniformen e ti po leni keto sene se nje dit historika ka mu ju mallku qe nuk jeni ka e tregoni te vertetn
Mbrapsht në krye Shko poshtë
an-di
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Male
Numri i postimeve : 168
Age : 94
Vendi : Kushtrimi KOMBIT
Profesioni/Hobi : nuk rri kot!
Registration date : 11/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Mar 27, 2009 10:10 pm

http://images.google.nl/imgres?imgurl=http://balkanweb.com/sitev4/upload/images/1227955793.pjpeg&imgrefurl=http://balkanweb.com/sitev4/lajme.php%3Fid%3D30259&usg=__bXatyAXzFUJViplBdFPgECcXSvg=&h=288&w=393&sz=68&hl=nl&start=47&um=1&tbnid=VwRLvCUq0JLoAM:&tbnh=91&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Dkarikaturist%2BSHQIPTAR%26ndsp%3D20%26hl%3Dnl%26rlz%3D1T4GGLL_nlBE318BE318%26sa%3DN%26start%3D40%26um%3D1

KLIKO E LEXO SE IA VLENË!!!

Meqë nuk munda ta kopjoj e sola keshtu, edhe kjo eshte fenomen por djali I Legjendarit mesiguri se ka trasheguar dicka nga i ati i tij por ai paska ngelur jasht FSK!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
valmir9
Anëtar i ri
Anëtar i ri
valmir9


Male
Numri i postimeve : 141
Age : 31
Vendi : Theranda (Slloveni)
Registration date : 27/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Mar 27, 2009 10:30 pm

Une mendoj se Adem Jashari gjithmon ka luftu per Shqiptaret dhe per Bashkim Kombetar (Gjithashtu Rugova ne menyren politike).Po kta dy kurr s'kan luftu per ashtuquajtur "Kosovaret" e cilla nuk egizston, po politikanet dhe qeveria e Kosoves e ka formu ket banalitet.Mendimi im!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptySat Mar 28, 2009 4:37 pm

as nje here ne historine e njerezimit ska pas njeri atedhetar sikur Adem Jashari
as nuk do te kete kurr
per atedhe meu fliju me gjithe Familje
por amanetin e tij nuk e kemi dergu ne vend
sepse ai eka nis luften per meu bashku te gjitha trojet Shqipetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 40
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyTue Apr 21, 2009 5:54 pm

Nese dote kishete qmim nobel per sakrifice ,ai padyshim se doti takonte ADEM JASHARI!


bernard kushner
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 40
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Apr 24, 2009 12:12 am

Se përcaktimin kombëtar dhe vullnetin për lirinë e atdheut nuk mund ta mposhtë asnjë doktrinë ushtarake serbe më së miri e dëshmoi familja e komandantit Legjendar Adem Jashari në ditët e luftës epope të UÇK-së me 5, 6 dhe 7 mars 1998.

Ballafaqimet me forcat e armikut për Familjen Jashari ishin të hershme. Ata qëndruan në funddhjetorin e 1991, duke treguar se janë sypatrembur për ballë një makinerie të rëndë policore dhe ushtarake, që kishte mësyrë rrethimin dhe zhbërjen e tyre dhe vetë UÇK-në. Rezistenca e tyre ndodhi në një kohë kur nga politikat shqiptare të Kosovës, nuk ishin të popullarizuara format jashtëpacifiste të reagimit ndaj shtypsëve që po përhapnin frikë dhe pasiguri tek qyetarët e Kosovës.

Rezistenca e Jasharëve po tregonte se fryma luftarake në këtë trevë nuk ishte shuar asnjëherë që prej Azem Bejtës, Shaban Polluzhës, Tahir Mehës dhe shumë veprimtarëve të tjerë të organizatave patriotike antijugosllave.

Përkundër dhunës së pandërprerë të forcave serbe, Familja Jashari më së miri dëshmoi se ideali i shqiptarëve për të qëndruar në trojet e veta, për të luftuar për lirinë e Kosovës është i fuqishëm dhe i pathyeshëm. Ata, në asnjë periudhë kohore nuk u lëkundën nga trojet e tyre, duke i përballuar trimërisht dhe burrërisht tentimet dhe mësymjet e policisë serbe.

Para luftës epope të 5, 6, dhe 7 marsit 1998, Adem Jashari dhe bashkëluftëtarët tjerë kishin sprovuar armët e lirisë si fitimtar në betejën e Rezallës së Re në nëntor të 1997-ës. Ballafaqimi me forcat serbe po i jepte një impuls të ri luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Me zjarr të pushkës do të luftonin të gjithë anëtarët e familjes më 22 janar 1998, duke bërë që forcat speciale serbe të tërhiqeshin me turp dhe disfatë të plotë, ndërsa, plagët e lavdisë do t’i merrnin dy vajzat trimëresha të Jasharëve.

Epopeja e Prekazit me 5, 6 dhe 7 mars 1998 është rast unikat në historinë e luftërave çlirimtare, ku më vetëdije të plotë bëhet rezitencës nga e tërë familja, duke u sakrifikuar në altarin e lirisë së Atdheut pjesa dërmuese, njëzet pjesëtarë të saj. Pushka dhe kënga e Adem Jasharit po e ngrinte në një shkallë të lartë luftën për çlirimin e Kosovës, duke u bërë frymëzim dhe mesazh për mijëra e mijëra luftëtarë të rinj në Kosovë dhe bashkatdhetarë kudo në botë.

Rënia legjendare e Jasharëve e lëvizi diplomacinë botërore në favor të Kosovës, e uli pranë tavolinës Grupin e Kontaktit dhe u bë kushtrim i lirisë, duke fuqizuar formacionet e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Me emrin e Komandanti Legjendar Adem Jashari do të zhvillohen beteja anembanë Kosovës, do të bien mijëra dëshmorë, të sigurt se së shpejti do të fitohej liria. Nga bota perëndimore mijëra bashkatdhetarë do ta lënë mirëqenien e atjeshme dhe do të kthehen në Kosovë në frontet e luftës çlirimtare.

Epopeja e Prekazit ka hyrë në vetëdijen atdhetare të shqiptarëve si ngjarja më e rëndësishme e çlirimit të Kosovës. Prekazin dhe varret e Jasharëve i vizitojnë sot pandërprerë qytetarë të panumërt në çdo kohë të vitit. E nderojnë Komandantin legjendar Adem Jasharin, Shaban Jasharin, Hamëz Jasharin dhe dëshmorët tjerë duke kujtuar me të drejtë se ditët e mira të Kosovës i kanë rrënjët në gjakun i tyre, në gjakun dhe sakrificën e gjithë dëshmorëve të rënë për liri.

Prekazi është bërë vend i lartësimit shpirtëror të njeriut tonë që ka vuajtur aq shumë nën robëri dhe që tash ka hyrë në një fazë të rëndësishme të ndërtimit të Kosovës së lirë. Sakrifica sublime e Jasharëve dhe dëshmorëve të tjerë duhet të jetë udhërrëfyesi më i mirë i gjithë atyre që marrin përgjegjësinë politike dhe shoqërore për bërjen e shtetit të Kosovës. Liria, vlerat demokratike dhe pavarësia e Kosovës themelet i kanë tek qëndresa dhe sakrifica e Jasharëve dhe dëshmorëve të tjerë.

Me sulmin e 5, 6 dhe 7 mars 1998, makineria ushtarake dhe policore serbe nuk ia arriti ta zhdukte UÇK-në dhe familjen Jashari. Përkundër sakrificës së madhe, gjaku dhe emrat e familjes Jashari janë duke u përtërirë. Ademi i Ri, Hamza i Ri dhe Jasharët tjerë të njomë janë duke u rritur në Kosovën që ecën e sigurt drejt ardhmërisë. Jasharët e mbetur gjallë me krenari dhe dinjitet kanë ruajtur gjakun e të rënëve. Pjesëtarët e familjes Jashari janë shembull i kulturës dhe edukatës qytetare. Ata me sjelljen e tyre përherë të matur dhe dinjitoze janë bërë simbol i krenarisë, model i unitetit kombëtar, i solidarizimit dhe humanitetit

Lavdi të gjithë dëshmorëve të rënë për lirinë e Kosovës!

Lavdi Jasharëve!

(Autori ka qenë Komandant i Shtabit të Përgjithsëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyTue May 26, 2009 10:19 pm

JEM SHUM NJERZ INTERESANT SE SHTIREM SE E DOJM SKENDERBEUN SE DOJM ADEM JASHARIN E PLOT TE TJER ,POR NE REALITET UN RRI ME VLLAZEN SHQIPTAR DHE PUNOJM BASHK POR NE RREALITET NDEGJON DHE GJERA TJERA PREJ NJERZVE SE NUK JENA QIND PER QIND ME TA :SE DI PSE JENA KSHTU SKAM SKJARIM VEQSE KA NJERZ QE NUK I ADHUROJN NJERZT MA DEVOTSHUM TE KOMBIT TRAGJIKE -KOMIKE...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arbeni24
Anëtar
Anëtar
arbeni24


Male
Numri i postimeve : 246
Age : 37
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyTue May 26, 2009 10:35 pm

ADEM JASHARI

VAZHDON TE JETON NE ZEMRA TE SHQIPETARET E VERTET.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyThu Jun 25, 2009 9:28 am

Adem Jashari u vra bashk me familjen e tij,ndersa ushtaret e tij ne malin e qyqeve e shikonin filmin tinzash,dhe tani qata qyqe krenohen per komandantin suprem,dhe ne emre te tij na shtypin dhe me ba dikushi mi perqesh te kercnohen po sepse shkomi i lezetshem !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia


Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyThu Jun 25, 2009 11:03 am

Po bash qata tash po bëjn kërdin duke vjedh e kishe ne Luftar po manipulojn si dhe me Korrupcion disa kan bër miliona e miliona në at emer as kush nuk guxon as ti kshir e lere më me pyet prej nga pasura mbrenda natës e shum e shumë gjërat të kqija. E shiten si Rambo mëpër Filma , deri kurë sa do ju zgjat kjo ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptySun Jun 28, 2009 10:52 am

Une ne nje aspekt me mijera here ja kaloi Adem Jasharit !!!
Pse ?

Kur ne vitet e 1971 e kam mbrojtur flamurin shqiptar ,shqiptaret donin me ma marr shpirtin ne mesin e mijera shkive,dhe kjo qeveri qysh ateheri me shpalli tradhetar te jugosllavis,e kan une e kam grushtur nane shqiptare as qe kishte mujtur ti afrohet e mos te diskutoim ma teper!
Me qindra here me kan organizue atentate serbet e ma shume shqiptaret e per qe jam ne jete" zotit dhe aftesive te mija i falemderohem .
Po ne kete vite e kam kerkue republiken e kosoves ne Normalen e prizrenit dhe me derguan ne supin e prizrenit profesoret shqiptar sepse serbet nuk dinin per mua,dhe me malltretojshin shqiptaret servila!
Dhe ne fund spo shkruai ma teper per' vuajtjet e mia por si u be e mundur qe ne lufte per çlirimin e kosoves nuk me pranojshin neper shtabe te uçkes duke me etiketue me ma te keqiat qe as serbi nuk me ka thene !
Adem Jasharin e tradhetuan dhe ushtaret e tij u meshefen neper malet e qyqavices dhe e shikonin shkaun duke ia masakrue familjen dhe ate dhe ne emer te tij jetoin keta qeveritar tradhetar e kendue neper qiftelia dhe shkoin tek varri i tij e e genjejn se bac u kry !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyThu Aug 27, 2009 7:25 pm

uuuuuuu sa meritat i paske more haxhi efendi haha gjyna se nuk je hero te pakten ishe duke me i bukure aty ne pllake se nuk kisha fol asgje , dhe kur te kishin vizitu kishin then e bre cfar burri paska qene ..

gjyna se je gjall ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 9:47 pm

Te pershurresha ne pllake e ne kengen e qiftelise!Se spiunet edhe ashtu e keshtu po fitoin!Adem Jasharin e tradhetuan e pushkatuan me sa antar dhe hajte se e dine meta si shkojne punet !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 10:32 pm

e po tradhtaret nuk e kan vendin ne mesin e heronjeve po ja keshtu kokoriznin neper forume ... dhe tregojn heroizimn me fjal banale . ti nuk je ase per pushke e ase per pene thjesht te shkosh ne SHTIMJE aty ke vendin ti ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 10:45 pm

fiona

ti po lypke burr te forte,e tradhetar qe eshte perqitur me shka!Se mesiguri ta kan lene lezet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 10:53 pm

trimat nuk derdallisin neper forume duket tregu heroizerm .po tradhtarte e bejn nje gje till. ti ke munges kulture. ti nuk din te besh debate.ti je mesu tet largojn nga cdo forume cudi se je ketu ..pse nuk meson nje her sjelljen e mire e cna duhet neve heroizmi i nje manjaku ..messo nje her nje sjellje te mire te pakten medito me veten se sa pash ti nuk ke bere asnje ´replik ne menyr diplomatik po vetem me fyerje te ndryshem e si mendon ti tewt pranojn ne mesin e njerzimit keshtu siq vepron ti, . 3 persona twet thone ke gabim duhet te ndalesh dhe te mendoshe . cfar seshte ne rregull. e jo cdo i dyti forumiste duke ta terheq vrejtejn . turpe turp..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 11:01 pm

Fuiona

Turpin tend ta zefte bashk me ate loqke qe te ka pjell bythprapshte,dhe vete nonen mos te ka nise ne male kur vinte ne demostrata se femrat shqiptare vijshin kinse me perkrah Adem Jasharin e fuqk ne male me shkije!Jo more une se kam vendin ne shtime por nana jote dhe kjo qeveri dhe tata qe e tradhetuan Adem Jasharin dhe mua!

Ty ende te vjen era qumeshte te shkajaut,ti e para ja ke nise me sharje dhe lexoi fjalet e tua e pastaj i thua vetes turp dhe te nxifte turpi e e poshter,se edhe baben tend ja e ke pas komunist ja e ke edhe tani diku ne funkcionesh qe i zbaton uredherat e beligradit te Milloshit!Pordha e dreqit ti mos u gjuaj menjeherit si miza ne mute !!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 11:05 pm

po un kam daj arkanin . e njef besoje .po ti mos je nip i rrahman morinese ..turp turp . ee edhe kjo tok shum psikopat po mban ..gjynaf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 11:17 pm

fijona

Arkani ka qen burri i Adelina Ismailit dhe e ka pas ne banesen e nanes se tije ne Prishtine!E mesiguri edhe ti po e njifke mire qenin se qiftat si ti ma kan shti ne kerr kete qetnik!
E Rahman Morina ndaq me dite oj e poshter eshte ma i miri nga te gjithe tradhetaret shqiptar sepse eshte vrare per flamurin kuq e zi per flamurin e Ismail Qemajlit!E ka tradhetue keta;Azem Vllasi,Remzi Kolgeci,Kaqusha Jashari e Fadil Hoxha kur jan nise per ne beligrad me kerkue republiken e kosoves!

Ti i njef tradhetaret shurrajka e djallit
Ti je bije e e shkaut dhe paske pas jarani me Arkanin a eshte gjelle ndoj ku a ke informata ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 11:20 pm

po more gjall eshte po ka qef tet takoj ty ka nje dhurat me ta be..turp turp .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 11:23 pm

fiona

ku gjindet,pash mamin tend ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 11:24 pm

Ta paska lan lezet se pa ta permendur fare e ceke vete se di pse ?Por kush a bektesh merr vesh!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 EmptyFri Aug 28, 2009 11:25 pm

ke daja arkan .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri   Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fenomeni Adem Jashari, fenomen unikat i sakrificës për liri
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Çka shkruan Adem Jashari në letrën dërguar LPK-së në Dhjetor
» ISA BOLETINI NË 100 VJETORIN E FLAMURIT
» Përmbledhje poezishë nga Poet të ndryshëm.
» Ademi e Hamza e filluan luftën duke kënduar
» Përmbledhje nga krijues të ndryshëm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: