Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptySat Apr 05, 2008 2:49 am

Ata nuk e kanë ndryshuar "asnjë qime"

Xhavo _

Tek nga vi une, kam ndegjuar nje thenje.!

''Ujku qimen e ndron,Zanatin nuk e harron'' Ujku ,ujk mbetet.

Duhet te jemi te vetedijshem njeashtu qe te bashkohen sa me shume, te gjithe bizneset e vogla ne Kosove.!

Nuk kemi nevoje te kemi shume e te vogla,se sa nje te madhe,qe do te thote Bashkimi sjell fuqi, bashkohuni sa me shume me njeri tjeterin ,mos qendroni te vegjel ,bashkpunoni bashkarishte kjo sjell ekonomi te shendoshe ne te ardhemen,vende pune ma shume,ekonomi te ngrytur,perparim etj ,,,te jemi te vetedijshem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyFri Apr 18, 2008 11:41 am

PSE BOJKOT I PRODUKTEVE TË SERBISË?

https://i.servimg.com/u/f43/12/13/66/99/nderti10.jpg

Shteti serb në luftën e fundit në Kosovë vrau rreth 14.000 njerëz. Afër 90% prej tyre civilë të paarmatosur. Të pambrojtur. Kryesisht fëmijë, gra dhe burra të moshuar. Rreth 3.000 persona të rrëmbyer janë ende të pagjetur. Pjesa dërrmuese e tyre gjenden në Serbi. Afër 20.000 femra të dhunuara. 740.000 persona të deportuar dhunshëm. 120.000 shtëpi të shkatërruara apo të dëmtuara nga ushtria serbe.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyFri Apr 18, 2008 11:42 am

https://i.servimg.com/u/f43/12/13/66/99/vetven10.jpg


Edituar për herë të fundit nga biligoa në Fri Apr 18, 2008 11:45 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyFri Apr 18, 2008 11:43 am

https://i.servimg.com/u/f43/12/13/66/99/plazma10.jpg
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyFri Apr 18, 2008 11:44 am

https://i.servimg.com/u/f43/12/13/66/99/poster10.jpg
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim barja
Anëtar i ri
Anëtar i ri
agim barja

Numri i postimeve : 158
Registration date : 09/04/2008

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyFri Apr 18, 2008 5:10 pm

vetevendosje duhet te bashkohemi ne se pari me te gjitha ata qe jane per bashkim kombetare dhe ti therrasim te gjithe njerezit e dijes e te penes po qe besa edhe te pushkese e ateher mundemi te bejmi diqka perndryshe shume veshtir kete mundemi po qe deshem ta bejmi sot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyThu Jan 07, 2010 1:54 amLajmi u dha dhe kërkesa tashmë është bërë: njeriu kryesor politik i Serbisë, Boris Tadiqi, do ta vizitojë Kosovën. Ai tha se po vjen në tokën e tij, kurse Qeveria, Pieter Feithi dhe EULEX-i po ia lehtësojnë realizimin e qëllimit. Tadiqi po shkel në vendin tonë të cilit ia lufton pavarësinë, në Kosovë të cilës punon t’ia mohojë vullnetin dhe qenien, në atdheun tonë, të cilit synon t’ia nxijë të ard
të ardhmen. Tadiqi mendon për Kosovën ashtu siç menduan të gjithë burrështetasit serb pa dallim gjatë këtyre shekujve të fundit: Kosova është tokë serbe dhe kulturë serbe, kurse shqiptarët ardhacakë uzurpues. Prandaj, mendon ai, toka duhet kthyer, kurse ardhacakët të spastrohen.
Është tjetër që Tadiqi nuk po ua bën shqiptarëve atë që ua bëri Milosheviqi: gjithçka reduktohet në pamundësi, por aspak në vullnet. Se çka do t’i bënte Kosovës Tadiqi e kemi shembullin e gjallë në Luginë të Preshevës, ku shqiptarët i janë nënshtruar një terrori, shkelje e diskriminimi edhe më të egër se në kohën e Milosheviqit.
Të gjendur nën këtë fushatë mizore antishqiptare, pa mundësi për shkollim e punësim, shumë familje po i lëshojnë tokat e tyre, ose po i shesin ato, duke ardhur për të jetuar në Kosovë.
Qeveria, Pieter Feithi dhe EULEX-i po e lozin vallen e vjetër: institucionet ndërkombëtare ua dorëzojnë institucioneve të Kosovës kërkesën e Tadiqit për vizitë, bashkë me rekomandimin e tyre jopublik (sigurisht pozitiv), që në fakt, më pas bëhet vullnet i Qeverisë.
Hashim Thaçi pastaj del e mburret se ishte Qeveria e cila në mënyrë të pavarur dhe me vullnet të plotë vendosi t’ia lejojë Tadiqit vizitën e tij në Kosovë.
Gjithsesi, duke e ditur paraprakisht disponimin armiqësor të kësaj vizite, aq më keq nëse Qeveria ka vendosur e pavarur dhe me vullnetin e saj. Kjo do të thotë që Qeveria e Kosovës me plot vetëdije po i bën keq vendit tonë, dhe bile po na tregon për këtë gjë!
Herave të mëparshme Qeveria ka treguar se po të dojë mund t’ua ndalojë vizitat armiqësore në Kosovë zyrtarëve nga Serbia. Kështu ndodhi me të ashtuquajturin Ministër i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanoviq, të cilit dy herë iu pat ndaluar hyrja në vendin tonë.
Kjo tregon se bëhet fjalë për marrëveshje direkte ose indirekte të Qeverisë së Kosovës me atë të Serbisë. Kjo tregon po ashtu pse nuk merren doganat në veri, pse mallrat e Serbisë e kanë vërshuar Kosovën, dhe pse tolerohen strukturat e Serbisë. Gjithçka është, siç do të thoshte kryeministri ynë lozonjar, në "koordinim të plotë me faktorët ndërkombëtarë" dhe Serbinë, natyrisht.

Gjatë vizitës së tij në Kosovë, Tadiqi ka paralajmëruar se do të ndalet edhe te Manastiri i Deçanit. Ne i bëjmë thirrje Kryetarit të Komunës së Decanit që t'i mobilizojë institucionet komunale dhe popullatën kundër kësaj vizite dhe për pengimin e saj, dhe kësisoj të mos i bashkohet bashkëpunimit të Qeverisë së Kosovës me Boris Tadiqin.
Prej Deçanit ai me siguri që, ashtu siç ka ndodhur edhe herave tjera, do ta lëshojë kushtrimin për gjithë serbët kudo që jetojnë ata, për të mos e harruar Kosovën si tokë të shenjtë të Serbisë të dhuruar nga Zoti. Ai nga aty do të thërret për vazhdimin e luftës për Kosovën. Lufta e Serbisë kundër Kosovës ka patos fetar

Tadiqi lutet për Kosovën si tokë serbe dhe për mbrojtjen e saj i referohet Ca
jo une
dergoje ti
Car Lazarit e Kishës Serbe. Ajo është luftë edhe politike
është kundër Kosovës si shtet. Lufta ka natyrë edhe juridike

Serbia po e ërshton pavarësinë tonë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë. Serbia e Tadiqit po na lufton ekonomikisht me bojkotim, me shkeljen e CEFTA-s etj. Kurse Hashim Thaçi e pret atë krahëhapur.
Siç e pret krahëhapur edhe ndaljen e Tadiqit në fshatin Osojan, aty ku Serbia e ka përqendruar kthimin e serbëve, dhe fshat të cilin Serbia insiston që ta avancojë në status të komunës për ta zgjeruar, kështu, Zubin Potokun kah veriperëndimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyThu Jan 07, 2010 4:47 pm

L:VETVENDOSJA- ban thirrje qesa vite por shum pak po i perkrahin un kam ber njifar apeli qe ne te forumit te bashkohem e te shkojm prej diaspores, por edhe ktu pom doket se i ka zan bakllava e perendimit.por ndoshta me koh dot bashkohemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyThu Jan 07, 2010 10:35 pm

qysh jena punet i kena,patriota me bateri plot.
Me nje lule sqel pranvera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 32
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 EmptyThu Feb 25, 2010 11:56 pm

Te bejm me shum per NJERIUN E DREJT:http://www.thepetitionsite.com/2/freealbinkurti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: