Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyFri Aug 31, 2007 1:50 am

PSE BOJKOT I PRODUKTEVE TË SERBISË?Shteti serb në luftën e fundit në Kosovë vrau rreth 14.000 njerëz. Afër 90% prej tyre civilë të paarmatosur. Të pambrojtur. Kryesisht fëmijë, gra dhe burra të moshuar. Rreth 3.000 persona të rrëmbyer janë ende të pagjetur. Pjesa dërrmuese e tyre gjenden në Serbi. Afër 20.000 femra të dhunuara. 740.000 persona të deportuar dhunshëm. 120.000 shtëpi të shkatërruara apo të dëmtuara nga ushtria serbe.

http://web.ukonline.co.uk/shkupi/kosova/bojkot_prodhimeve_serbe.html

Jepne mendimin tuaj për këtë temë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bovari
Anëtar i ri
Anëtar i ri
bovari

Numri i postimeve : 78
Registration date : 11/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyFri Aug 31, 2007 3:15 am

Besoj qe bojkoti i produkteve serbe eshte shume e goditur pas krahas luftes ne tavoline qe shqiptaret jane te dobet duhet edhe lufta ekonomike.Jetojm ne shekullin e kaptalizmit dhe besoj se goditja ekonomike do te jete me efektive se ajo politike! Te pakten ne kosove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyTue Sep 04, 2007 1:17 pm

Levizja vetvendosja beri disa her apelimin per bojkotin e mallrave serrbe dhe ate e faktoj qe ne duhet sa me pare ti heqim nga tregu keto mallra te serris por e keqja qe ra ne vesh te shurthet ky apel sepse mallrat e serrbis jan pa akziza dhe jan pa doganim dhe ket vaj dhe ket barr te madhe e ka qeverija jo qe mallrave te vendeve te tjera u ka ven cmim me te lart dhe tregtarit nuk i mjfton pagesa per doganim e nga e keqeja marrin nga serrbija dhe ketu fiton shteti serrb duke ju len dore e lire ne mallra qe hyjn ne kosov dhe tregtaret bejn per fitim e vet nuk ju intereson ajan te serrbis veq fitimi si dhe konsumatori shkon e blen 50cent nji aspirin mall te serrbis e jo nji aspirin 1ero e gjys mall te evropes ketu duhet devalvimi i jetes se kostes te behet dhe kjo don shum per te shkrue por me nji permbledhje te funshme levizja Vetvendosja ka te drejt shum por konsumatori duhet te ket nji maksimim ekzistense jo 40ero pensioni dhe barna e larta apo tjera e tjera gjera qe jan te nevojshme per jeten le te hiqet kjo qeveri kulake dhe ti hap rrug eksporti dhe importit me nji kalkulim reciprok .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyWed Sep 12, 2007 12:59 am

fla Mendoj se bojkoti i prodhimeve te serbis eshte me e pakta qe nje shqiptar me vedije te plote mund te bej ,ndonse nje gje te till eshte veshtir per ta ndal...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Oct 04, 2007 12:37 am

Eshte veshtir te behet bojkotimi i i mallrave serbe sepse shumica e mallrave importohen nga atje,mirpo kjo do ishte nje goditje e rend per serbine ,keshtu qe cdo qytetar te fillonim me bojkotimin e mallrave atehere kjo do ishte me e pakta qe ne te nxjerrim hak per te gjitha demet qe na ka shkatuar serbia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Oct 04, 2007 12:50 am

Pikrisht Kosovare për ate apelon Lëvizja Vetvendosja që populli t'i bojkotoj mallrat serbe sepse ato nuk bojkotohen nga udhëheqja e Kosovës !!!

E njëjta këngë këndohet edhe në Shqipëri me mallrat që hyjnë nga Greqija !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Oct 04, 2007 8:53 pm

Tani këtë bojkot do të e bëjë Armata Çlirimtare Kombëtare,për të ua prishur fallin politikanëve,që nuk bëjnë gjë tjetër por vetëm qesin fall me pije e meze.Ushtria Çlirimtare Kombëtare,rrin maleve,por mos harroni,dielli lindë vetëm nga malet,dhe përendon ne zyrat e kolltukgjinjëve.Ju bëjmë me dije se nuk mund të hedhet baltë mbi Ushtrinë e kombit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Oct 04, 2007 8:57 pm

Ashtu eshte mendoj se kjo armat qe eshte ne male sod e tha nji fjal njeri ne intervist se per cka ka dal dhe si li eshte universi i saj kjo ka dal edhe kjo nga gjiri i ketij populli dhe mendoj te gjitha mallrave do te jav bej ndal .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptySat Oct 20, 2007 2:38 am

Bojkotoni produktet e serbise ja shikoni kete gje....

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Ndertimi-poster
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptySat Oct 20, 2007 4:32 am

Bojkotimi i mallrave nga serbija do të thotë që pos ta bojkotosh atë shtet fashist edhe ta dobsosh si ekonomikisht por edhe i tregon vendosmërin tënde që nuk e don një shtet sllav ... nuk donë asgjë të përbashkët në të ardhmen me te.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyFri Oct 26, 2007 7:41 am

dhe bojkotojeni të gjithë,atë shtet qyqarë,mos të i zgjasim jetën me paratë tona,që ashtu kështu nuk po kemi mjaft.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyMon Nov 05, 2007 3:31 am

[url=javascripLËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Vetevendosje1_t2
bojkotoni edhe zgjedhjet e 17 nentorit sikur mallerat e pista
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyMon Nov 05, 2007 5:48 am

Bojkotimi i zgjedhjeve sot është e vetmja alternativë drejtë një të ardhme të sigurt për Vetvendosjen e popullit tonë, i lenë mundësit popullit që të vetvendosë se kah donë ta lidhë fatin dhe të ardhmen e tijë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyTue Nov 06, 2007 1:12 am

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Bojkoti1

Pra mos harroni !!!

mirepo njejt e keni edhe t'i bojkotoni patrite aktuale politike ne keto zgjedhje, asgja sdo te fitoni pos do votoni per terrin, skamjen, urinë, per papunesinë dhe tmerrin.

flm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyWed Nov 07, 2007 12:32 am

Përshëndetje,
Unë nuk besoj se ka ndonjë njeri qe i thotë vetes Shqipetare, qe të mos këtë bojkotuar çdo gjë qe ka te beje me një shtet qe quhet serbi. Njeriu është mirë qe mos te urreje ne jetë pasi është helm ndaj vetvetes, POR NJERIU GJITHASHTE DUHET TE KETE "PALCE NE SHTYLLEN KURRIZORE" e ti qëndrojë disa principeve ne jetë. Pa i hyrë gjerave thelle, ne Kosovë jetojne Shqipetare me shumë se 90%. serbija i ka vrarë, prerë, dhunuar, ndaluar shkollimin, larguar. Këto arsye janë mjaft për mua si Shqipetare, qe të mos kem asgjë te bëj me një komb te "te ngecur ne llumin e vet"
"Panvaresine e Kosoves e vendosin vetëm Shqipetaret"

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Poster-barnat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyTue Dec 18, 2007 7:32 pm

BOJKOT TË PËRGJITHSHËM TË PRODUKTEVE TË SERBISË!
Produktet e Serbisë janë lehtë të identifikueshme: tri shifrat e para të barkodit janë 860. Pra, bojkotoni këtë barkod.
Bojkoti zgjat deri kur Serbia heq dorë nga Kosova, pranon krimet e kryera, paguan dëmshpërblim për dëmet e shkaktuara.
Qytetarët duhet të orientojnë konsumin në prodhimet vendore kosovare, ndërsa për produktet për të cilat nuk ka prodhime vendore ata do të duhej të blejnë produkte të cilitdo shtet tjetër vetëm jo të Serbisë.
Efekt i drejtpërdrejtë i blerjes së prodhimeve vendore është krijimi i vendeve të reja të punës si dhe ruajtja e atyre ekzistuese. Punësimi pastaj krijon efekte të shumëfishta pozitive për ekonominë e Kosovës.
Çdo herë kur blen një produkt i cili nuk është i Kosovës, kjo do të thotë një produkt më pak i shitur i Kosovës dhe një produkt më shumë i shitur i huaj. Pra, bilanci tregtar (edhe ashtu tejet negativ) me atë vend do të dëmtohet dyfish. Për prodhuesin vendor kosovar kjo do të thotë pamundësi për të shfrytëzuar kapacitetin e prodhimit ose për të rritur atë për investime të reja, pamundësi për të përmirësuar cilësinë dhe për të lansuar prodhime të reja, për të investuar në marketing, thjesht për të rritur aftësinë konkurruese të tij në treg. Të gjitha këto përfitime i shkojnë prodhuesit të huaj.
BOJKOTONI PRODUKTET E SERBISË. BOJKOTONI BARKODIN QË FILLON ME 860. DËMTOJE SERBINË, NDIHMOJE KOSOVËN.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Jan 17, 2008 1:09 am

Duhete te orientuar sa me shumeeeeee ne proshimet vendore te Kosoves do te thote e ardhmja jone eshte te konsumojm prodhimet tona,nuk kuptoj pse duhet ne Kosove te te konsumohet me shume birra (Skopsko pivo) kurre e Pejes eshte dyfishte me e mire,fajtor jemi edhe vete ka nj'her qe e ndjek edhe populli korupcionin duhet te luftohet ky korupcion ne Kosove duhet te konsumohen ata vendore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Riki30
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 2358
Age : 44
Vendi : Prishtine
Registration date : 09/08/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Jan 17, 2008 2:21 am

Kemi mjaft prodhime vendore dhe skemi nevoje fare per prodhime te Serbise psh uje mineral e kemi ujin e Kllokotit ate Aqua te Pejes ujin Dea perse me perdor Heba kur keto tonat jan me cilesi te larte ose Patatinat nga Pestova jan shum te mira dhe kam qen ne vizite vet ne ket fabrike dhe cdo patate kontrollohet vec e vec shkurt me then se kto ishin vetem 2 produkte mos te futem te gjerat tjera se shkon gjate , aspak skemi nevoje per prodhime serbe .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 46
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Jan 17, 2008 9:50 am

ke te drejt riki vlla se kosova tash i ka prodhimet e veta ,por a pak kemi paur masakrime prej atyre gjak piresave edhe tash apet te kemi kontakte me ata.Une per vehte nuk i kuptoi juve ne kosov shumica blejn prodhime serbe po vall a nuk ka asgje kosova me mir pak me shtrenjt me ble e prodhimin e kosoves .mua per vehte per prodhimin serb nje cent me dhimben me dhan sepse nuk e meriton me dhan .Me duket se dikujt po ju duket se kemi pak probleme me ata gjak piresa vetem edhe tregtin ta lidhim me ta.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Mar 06, 2008 8:03 pm

Mendoj se tashe ne kosoven e lire duhet te kuptuar e te thellohemi ne pordhimet tona vendore kjo eshte nje arsye qe e rit edhe ekonomin e vendit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Mar 20, 2008 7:07 pm

duhet bojkotuar gjithesesi prodhimet serbe , e ne kete menyre edhe te mos "shperblehet" serbia me tregun kosovar edhe te denohet ne nje forme politika shfarosese qe ka ndjek dhe pretendon te ndjek Serbia dhe ne anen tjeter , prodhuesi shqiptar ka nevoj me shume se kurr per perkrahje si nga institucionet e sidomos nga populli ,nga ne ne...
perderisa egziston nje produkt vendor ,personalisht nuk e kembej ne asnje menyre me ate te prodhuesve te tjere e sidomos jo atyre serbe .
me pelqen edhe mendimi i "bovari" qe ka dhene me lart ,pra te fillojme edhe nje "lufte ekonomike" sepse ne ditet tona eshte e domosdoshme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Zogisti_Legalist
Fillestar/e
Fillestar/e
Zogisti_Legalist

Male
Numri i postimeve : 69
Vendi : Mbreteria e Shqiptareve
Registration date : 09/03/2008

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptyThu Mar 20, 2008 8:45 pm

Une mendoj se ato mallra duhen te bojkotohen gjithandej ku ka shqiptare,edhe ketu ne FYROM ka shume mallra serbe por mendoj se vetedija separi duhet te ngrihet te magazinieret tek shitesit pastaj edhe te bleresi psh.ne vende ku jetojme shumice shqiptare dhe shumica e shitoreve ja prone e shqiptareve ska c'hyn aty brenda 860.Duhet kujtuar se nese ne blejme ate mall serbi me parane tone blen arme dhe neser e kthen nga ty,me parane tone kontribon dhe paguan taksa ne shtet ku mer rrogen koshtunica.nuk eshte fer dhe mendoj se gjerat duhen te analizohen pak me thelle,se ne ne nje far menyre mbajme serbet me buke...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dhori
Fillestar/e
Fillestar/e
dhori

Female
Numri i postimeve : 10
Vendi : Ne dhome :P
Registration date : 04/04/2008

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptySat Apr 05, 2008 2:02 am

mir e ke ti zogisti! fla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_

Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptySat Apr 05, 2008 2:21 am

Populli i Kosovës duhet ta shkëputë çdo marrëdhënje me Serbinë, po ashtu edhe qeveria dhe institucionet derisa ata nuk na njohin të drejtat elementare tonat. Ata na vranë e prenë e mbajnë ende me tepër inat me neve sesa ne me ata. Ata nuk e kanë ndryshuar "asnjë qime" qëndrimin e tyre agreson 
ndaj nesh. Për këtë duhet te jemi të vetëdijshëm.
Ne kurr s'bën te pajtohemi me Serbinë e as ta minimizojmë aspak veprimin e tyre ndaj nesh, perderisa nuk e ndryshojnë ata rrënjësisht qëndrimin ndaj nesh.
Në praktikë po e shoh se shumë njerëz ngjarjet e fundit po i marrin shumë te relaksuar, te thjeshta dhe historike, por historia që harrohet përseritet.

Ne qytetarët (shqiptarë) me vetëdijen tonë jemi Dora e fshehur që mund ta godet tregun serb.

Ne duhet të mbajmë inati me Serbinë (me politikën serbe), përndryshe nuk mund të fitojmë asgjë.

 
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB EmptySat Apr 05, 2008 2:27 am

pajtohem gjithashtu me kete mendim , falje s'ka si te ndodhe kur tjetri s'ka kerkuar falje bile as nuk e ndien veten fajtor per t'gjithe ate qe ka bere ..
por edhe nese nje dite do te arrihej "pajtimi" gjithashtu mendoj se nuk duhet harruar kurrre (e as fal me zemer) Serbine , historia n'a meson shumë
Bojkoti eshte nje "goditje" per Serbin e ne te njejten kohe nje ndihmes per prodhuesit vendor , per vetë popullin
nderime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty
MesazhTitulli: Re: LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB   LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
LËVIZJA VETVENDOSJA APELON PËR BOJKOTIMIN E MALLRAVE TË SËRB
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Ekonomia-
Kërce tek: