Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "I HAVE NO TIME" By Lida Bashllari

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar


Male
Numri i postimeve : 11709
Age : 63
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

"I HAVE NO TIME"   By  Lida Bashllari  Empty
MesazhTitulli: "I HAVE NO TIME" By Lida Bashllari    "I HAVE NO TIME"   By  Lida Bashllari  EmptySun Sep 03, 2017 2:56 am

I HAVE NO TIME

By Lida Bashllari

I have no time either to speak or to hear,
I have no time,
tonight I want t forget,
I have no time…

Because these words made me much tired,
understand me…
you remained an old story, go leave,
I have no time...

I dreamed with my eyes open,
for a feeling that did not belong to me
And I hoped and believed
a lie that kept murdering me….

Why couldn’t I accept it
and I continued to love you…
time passed,
but I did not leave even though
I was hurting myself...
Now I want my time,
I gave you too much,
are you not satisfied?!

Enough you sought;
I gave you more,
why do you pretend to forget?

I have no time to speak more,
now words ended…
go, far away from my life,
turn me back the time I gave to you…!!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
"I HAVE NO TIME" By Lida Bashllari
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
»  Lida Bashllari : Cikël poetik “IMAZHI I NDJENJËS”
» ACTIVITY “I LIT THE LIPS OF TIME”
» Koha e Kometes (Time of the Comet)
» Humor
» Futbollisti gjerman: Islami ndryshoi jetën time

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Art dhe Kulturë-
Kërce tek: