Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? EmptySat Nov 03, 2007 6:01 am

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Logo

Ideja për këtë temë është e Petrit Kolës i cili provoj që ta vendos vet por kishte ca probleme me PC.

Cili eshte modeli juaj ne jete? Cili eshte dhe duhet te jete modeli i rinise shqiptare qe duke ndjekur keto modele (shembuj) te perparoje ceshtja dhe ekonomia, jeta shqiptare shqiptare?

Une do te thoshaper modelet me te vona; Ukshin Hoti, Arsitidh Kola, Farudin Hoxha, Azem Hajdari, Xhozef DiGuardi, Pellumb Pilinci. Modelet me te vjetra jane Skendrbeu Ismail Qemali.

Cili eshte idhulli juaj dhe pse?
Cili eshte modeli juaj ne jete? Cili eshte dhe duhet te jete modeli i rinise shqiptare qe duke ndjekur keto modele (shembuj) te perparoje ceshtja dhe ekonomia, jeta shqiptare shqiptare?

Une do te thoshaper modelet me te vona; Ukshin Hoti, Arsitidh Kola, Farudin Hoxha, Azem Hajdari, Xhozef DiGuardi, Pellumb Pilinci. Modelet me te vjetra jane Skendrbeu Ismail Qemali.

Cili eshte idhulli juaj dhe pse?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Re: Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? EmptySat Nov 03, 2007 2:05 pm

per mua Ukshin Hoti është
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 33
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Re: Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? EmptyTue Nov 06, 2007 6:45 am

Une per vete pa asnje dyshim do te thoja Ukshin Hoti. Ne pyetjen pse? Do te thoja sepse eshte personalitet i kompletuar dhe i vetmi ndoshta qe nuk mund ta shaj apo ta kritikoj asnjeri, sepse gjithe vepritaria e tij eshte shum e paster sikur nje kristal. Nese ka dikush qe mundohet te shpif ndaj kesaj figure te madhe, ateher e ben nga mos dija, mos njohja ose eshte antishqipetar.

Disa fjale te Ukshin Hotit:
Atë që megjithatë mund ta deklaroj pa hipoteza ka të bëjë me këtë: unë nuk dëshiroj të bëhem as simbol dhe as i madh; nuk dëshiroj të bëhem asgjë tjetër përveç ai që jam, ashtu siç jam dhe ashtu siç mund të jem. Do të dëshiroja që këtë “që jam” dhe atë “si jam” ta zhvilloja gjer në fund në drejtim të përsosjes së vetes dhe të unë-it tim në mënyrë që pastaj “kjo vete” dhe “ky unë” të jetë i akceptueshëm edhe për të tjerët, por ashtu që të më duan dhe të më respektojnë dhe jo që të më urrejnë dhe të më përbuzin. Unë nuk e di se në ç’masë jam i akceptueshëm për bashkëkombasit e mi shqiptarët, por në qoftë se përvoja personale do të duhej të ishte kriteri me të cilin do të matej kjo gjë, atëherë ajo është aq e ndryshme dhe aq kontradiktore saqë do të ishte punë krejt e kotë sikur të provoja ta gjeja ndonjë përgjigje adekuate. Për këtë shkak, nuk punova dhe as që veprova ndonjëherë me qëllim që të bëhësha i madh apo i rëndësishëm në mënyrë artificiale dhe në kuptimin karrierist.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Re: Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? EmptyWed Mar 12, 2008 10:00 pm

Prej heronjeve revolucionare vehten do ta modelizoja me Qemal Stafen e madh, patriotin e madh, gjeniun e pakrahasueshem qe ne moshe aq te re iu pervesh revolucionit dhe clirimit te kombit. Ai punoi ne moshe te re sepse ne pranveren e njezetedyte iu pre jeta nga armiku italian. megjithate AI nuk shuhet kurre perjete sepse vepra e tij eshte ABC e vertete per gjitha gjeneratat e reja.

Kurse prej aktoreve e parapelqej me te madhe Murilo Benicion, me te cilin ngjaj paksa dhe foton e te cilit e kam vendosur ne profilin tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rolling
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
rolling

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 28
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Idhulli im!   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? EmptyWed May 21, 2008 3:24 pm

cili eshte idhulli juaj dhe pse ju pelqen ai njeri!

po ja nis i pari, per mu idhull eshte che guevara


I nderuar "Rolling" pasi tema në fjalë veç ekzistonte e hapur në forum ,ku besoj do te gjeni nje pjesë të përgjigjeve te forumistëve , vendosem t'i bashkojme keto dy tema .
Ju urojmë vazhdim te mbarë ,
me mirekuptim ,stafi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 110
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Re: Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? EmptyWed May 21, 2008 4:07 pm

rolling shkruajti:
cili eshte idhulli juaj dhe pse ju pelqen ai njeri!

po ja nis i pari, per mu idhull eshte che guevara

ben tju bej nje pyetje
Jeni shqiptar?
E dime qe eshte simbol i socjalizmit !
Po kohen e fundit sa shume fliteshte per miqesine me serbet? 
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Re: Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? EmptyWed May 21, 2008 9:38 pm

Modeli i jetës sime : Sulltana e Qafës !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 39
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Re: Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? EmptyWed Dec 10, 2008 10:31 am

- Rilindasit iluministe shqiptare, sepse nuk kursyen as jeten dhe as dijet e tyre per t'i vene ne sherbim te Atdheut.

- Avni Rustemi - per gjithe jeten dhe vepren e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty
MesazhTitulli: Re: Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?   Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cili eshte modeli juaj ne jete dhe pse?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: