Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:32 am

SFIDA TE REJA 'VLERESIMI I MUNGUAR"
Pse kjo harrese? Shoqeria Civile e topitur ...

PROCESI I HARRESES DHE I SFUMIMIT SOT BEHET ME DASHJE.
Lexoni nje fragment

Lihen ne hije pa nderuar, paçka se i ka nderuar vete populli, qe i kane sherbyer me devotshmeri dhe profesionalizem. Pushteti vendor ne Gjirokaster le pa nderuar Dr. Filip Kotin e te tjere ,te cilet i dhane jete jetes dhe ardhmerise brezive me profesionin e tyre te shpetimtarit . Pse KESHILLI BASHKIAK I GJIROKASTRES le ne harrese personazhe te medhenj te Mjekesise, jo vetem per Gjirokastren , por me kontribut kombetar, sikunder eshte Dr. Filip Koti, shpetimtar i mijerave jeteve!...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:32 am

FIGURA DIMENSIONALE TE ARTIT TE SHPETIMIT TE JETES
i fokusuar DR. FILIP KOTI, GJINEKOLOG, GJIROKASTER...

E papritura e bukur

fragment nga romani "SHPRESIMI I MJELLMES" i autorit Kristaq F. Shabani me protagonist Dr. FILIP KOTI

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:33 am

E vështronte drejt ne sy, sikur do ta përpinte…
“Ky djalë do të bëhet i aftë për profesionin e tij… Kërkesa për të aftën është shumë vitaminoze.
“Sa tha këto fjalë dhe pastaj qeshi. “Edhe si djalë është simpatik dhe në profesionin tonë hyn dhe simpatia… Krijohen dy rrjedhat e saj; simpatia figurative dhe simpatia profesionale…. Janë të ndërlidhura. A s’ishte dhe ai i tillë dhe aq i sukseshëm, ndoshta edhe për këto. Arti i tyre ka të bëjë me femrën. Dhe femra, nga vetë natyra, është arkitekturuar natyrisht shumë bukur me atë trup prodhimtar dhe rigjenerues jetësor, e prirur nga pamja fizionomike, parasëgjithash… Punohet dhe operohet në profesion më mirë në këtë kontakt e shtrat estetik…. Filloi të kujtonte mijërat e rasteve, fytyrat e tyre, ndjesitë e shfaqura, shpresat e pakta dhe rrritjen e shpresës, përballimi i dëshirave për të lindur natyrshëm, por edhe sublime në sakrifica,… Mjafton fëmija të lindte dhe të vijonte brezimi… Sa raste të jashtëzakonshme, ku jeta varej në fije të perit…, ku sytë me lot thoshnin të shpëtojë të paktën fëmija, por ai dhe ekipi mjekësor luftonte me profesionalizëm të jetonin të dyja: nëna dhe fëmija… Ai dinte të lexonte me një kodizëm se ç’shprehej në ballin e tyre, ç’narrativitet kalonte në fytyrat e tyre, si binte skuqja, si buiste turpimi, si binte meititeti.., të cilit i thoshte gjithmonë: “Ku shkon? Këtu jam unë shpëtimtari i jetës!…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:33 am

Ai dinte që, pas komimit, do të fillonte frymëmarrja e lirshme, të të përshëndeste buzëqeshja, të të zbriste falenderimi që nga buzët e dridhura nga emocionet…. Ai ishte Perëndia e Tokës, Perëndia e Shpëtimit, Perëndia, ku “faleshin” gratë të gjitha, por sidomos ato, që prisnin të bëheshin nëna… Ç’detyrë e madhe , ç’detyrë e vështirë, ç’sublimitet, ç’emocione! …
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:34 am

Nejse djaloshi, ka rëndësi që e ka këtë kusht: simpatinë vetiake. Tashmë duhet luftuar për të dytën… A s’ishte çuditur ai me këtë student në provimet e formimit, kur ai fliste qartë, me argumenta, sikur të ishte profesionist… Aty e vlerësoi dhe u habit si nuk e kishte njohur më parë kaq thellësisht studentin e tij. Qartësia në të shprehur, thënia me kompentencë e asaj të cilën dinte, argumenti që përdor, deduksioni logjik dhe përfundimet e “thekura” a nuk flisnin, ndoshta, për një talent të ardhshëm në këtë fushë.
“Duhet përkrahur, - tha me mendjen e tij. Pastaj ripërsëriti: “Ky djalë duhet përkrahur…”. Kishte folur fort dhe asistentja e tij ktheu kokën : “Çfarë thatë, Profesor? Ju shqetëson gjë?”- pyeti Lola Topalli e shqetësuar.
Kuptoi që kishte folur pa dashje. Truri i tij nuk e kishte mbajtur përbrenda atë, që kishte në mendim…. “Jo, jo s’kam gjë…” – tha qetësisht doktor Glozheni dhe e pa Lolën drejt e sy, duke i buzëqeshur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:34 am

“ Doktor përmendët diçka, një frazë: ”Duhet përkrahur, diçka të tillë”.
“Ti, Lola, e di që ne shqetësohemi për rastet prezente, preokupante, që duhet të këmbëngulim për të bërë më të mirën…; të jemi të bindur për ndërhyrjen…”.
“Po profesor… Më shqetësuat… Unë jam mësuar mirë në këto sipërmarrje operacionale t’ju hap juve rrugët, të fluturoni me bisturinë tuaj…”.
Doktor Glozheni qeshi: “Po ajo është detyra juaj: të hapni rrugët për të fluturuar bisturia!…. E thatë shumë bukur, Lola, dhe në mënyrë shumë figurative… Ju përgëzoj, doktoreshë Lola!”
“Profesor, doja t’ju thoshja, por tashmë erdhi momenti. Nesër a do të mund të më jepni lejë, pasi kam një punë urgjente…”.
“Po nesër ti e di moj, Lola Toptani, - dhe e vështroi drejt në sy, - kemi tre operacione të vështira…. Për nesër na qenkërka ky rast i veçantë?!”
“S’ka të vështira për ju, Profesor, por bëni mirë që i vlerësoni…”.
“Çdo operacion, ti këtë e di mirë, duhet vlerësuar, Lola, se pak të shkasësh, krijohen komplikacione. Pra s’ka operacion të lehtë kurrë. Një nënvleftësim i vogël sjell të pabërën… Mirë ti nesër do lejë, por me kë të të zëvendësoj?
“A kam të drejtë të propozoj, Profesor?”
“Po s’diskutohet. Pa të shohim se çfarë do të na servirësh?”
“Unë them të më zëvëndësojë ai mjeku i ri gjirokastrit…. “
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:34 am

“Kush Filipi?”
“Po Filipi… Vetëm ai mund të më zëvëndësojë mua… Ai ka qenë i pranishëm në sa e sa operacione si vëzhgues dhe tentues”.
“Më pëlqen ai djalë, shumë serioz dhe i vëmendshëm. Po e drejtë ti, Lola Toptani, nesër do të marrësh lejë …”.
“E shikon, Profesor, që edhe asistentja juaj jep mendime dhe, jo vetëm hap rrugën operacionale që të fluturojë bisturia?”
Qeshën të dy. Sa mirë mendonin të dy ai dhe Lola. T’i hapej rruga një të riu…
E vendosi nesër do të vihej në provë ai, Filipi, si asistent i tij.
Pastaj i tha : “Do të të zbuloj diçka, Lola…”.
- Po , Profesor.
- Më pyete se përse fola me zë pak më parë. Pikërisht fraza ime kishte objekt Filipin ,… Për gjirokastritin fola…
Ata shikuan me dashuri profesionale në sy njëri - tjetrin. Është gjë e bukur, kur ke të njëjtin mendim, kur përqasesh kaq bukur, kur ke shpirt të bukur, por të bukur edhe profesionalisht…
- Profesor, unë do të dal pak, të marrim masa për nesër; të takoj edhe Filipin për këtë sipërmarrje.
- Mirë,... Pasi të përfundosh thuaj Filipit se e të do Profesori.
Lola Toptani doli nga zyra. Ishte një doktoreshë e zgjuar, e bukur, profesionalisht e dalluar, njeri me shpirt të madh që u qëndronte të sëmurave te koka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:35 am

* * *
Pse të mos e nxiste, pse mos ta mbante afër, t’i shpjegonte gjithçka… Më pëlqejnë njerëzit e etur për dije dhe këmbëngulës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:35 am

ristaq Shabani Gjergj Nikolla: Vleresimi i munguar gjer me sot per figura te tilla, neser do behet doemos....
Kurre s'duhen lene ne harrese, por koha eshte kjo qe akrepat e saj i rrotullon per interesin e zyrtareve pa nivel!
Respekte njeri i vlerave...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:36 am

Lindita Musta · Friends with Girando Koti
Doktori im i dashur te uroj shendet.
4 hours ago · Unlike · 1

Flutura Dervishi Urime z.Kristaq!
Ja, magjia e penes!
Ngre ne piedestalin e vlerave te merituara, fatkeqsisht te munguara, figura te tilla qe fale perkushtimit te tyre ne agimin e jetes, kane marre medaljen me me vlere, buzeqeshjen shpirterore te njerezve te thjeshte!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:36 am


Isida Verrija · Friends with Chris Hassler and 2 others
edhe une doktorit tim qe me ka shpetuar nga nje e keqe e madhe i uroj jete te gjate!!!!
4 hours ago · Like

Kristaq Shabani Ju faleminderit per kete perkrahje reale miq dhe ju zonja , qe do te nxirrni ne pah te verteten e madhe per keta shpetimtare te jeteve ...Shpreheni mendimin kthjellet ...Shkrimtaret jane te paret qe iniciojne dhe nxisin me mendimin e tyre se shoqeria duhet te reagoje per kontributet e shpetimtareve te jetes. Shpetimtaret kane nje qetesi te admirueshme duke u ndeshur me keto fenomene te shpeshta e te ndodhura rendom ne shoqerine tone, ,e cila i ka "gishtat" e ecjes perseprapthi, fale pervojes negative, ku pjesezat apo partet perzgjedhin per te nderuar "militantet e tyre" te paprofilizuar, qe kane dhene pak kontribut , ose aspak dhe i nderojne me tituj nderi te pameritueshem ... Nese ben nje "kontroll mediatik"e ndesh kete. Po kush ta beje ?! "Gazetaret" jane ne gjume dhe mbajne iso ne "kengen"e vleresimeve . Shoqeria civile dhe ne Gjirokaster fle gjume. A thua eshte shoqeria e vertete Civile , apo ajo e zgjedhur , irealja, e cila duartroket pushtetin, si ne kohen e pare dhe thur lavde te pamerituara ?! E mbushur me njerez jo profesionale , ajo po stonon . TV dhe ato private mezi "kendojne"''... Kerkohet qe Kryetari i Keshillit Bashkiak dhe Keshilli Bashkiak i Gjirokastres te dalloje mire ate, qe duhet nderuar . Mund te them se shume nga keta keshilltare te Keshillit bashkiak te ketij qyteti mund te kene ne familjen e tyre jete te shpetuara nga ky doktor i nivelit te larte profesional. Vete shkrimi i nxjerre ne kete publikim tregon zanafillen e tij dhe lidhesine me Prof. Glozhenin, te cilin Dr. Filip Koti e quan gjeni me te drejte ..., kur vete, pas afer kater dekadave dhe mijera sukseseve u be dhe vete i tille ...
3 hours ago · Edited · Like · 1

Nexhi Baushi PERGEZIME I NDERUAR KRISTAQ!!
4 hours ago · Unlike · 1

Kristaq Shabani Ne si Keshill Koordinativ i Disa Shoqatave te Shoqerise reale Civile te Trevave te Jugut te Shqiperise do te çojme propozimin tone ne Keshillin Bashkiak te qytetit te Gjirokastres, se toku me keto mendime te shfaqura.. Nje pelqesa juaj dhe nje koment eshte nje kontribut per te reflektuar ...
3 hours ago · Like

Kristaq Gushi Ndihem i privilegjuar qe vleresohem per punen tim dhe kjo perkthehet per gjithe miqet e mi etj, shume respek. Flm z. Kristaq Shabani etj
3 hours ago · Edited · Like

Figali Bashari-Kobuzi · 4 mutual friends
Mos u lodh kot Kristaq,qe te te nderoje ky Keshill Bashkiak duhet te kesh disa te dhena te cilat doktor FILIPI nuk i ka si p.sh te dije te mbaje iso ,ti bjeri ndonje vegle apo te jete servil etj...........
3 hours ago · Like · 1

Kristaq Shabani E nderuara Doktoreshe Figali, them se nuk do te jete kotesire ky akt i ndermarre nga ana jone, pasi, sikunder shihet ne kete veprimtari, do te marrin pjese dhe Organizma Biografike Nderkombetare prestigjioze SHBA, Angli , te cilat habiten me jeteshkrimet qe ne u dergojme dhe kalojne ne çuditesi , kur shenohet se nuk jane nderuar ne vendin e tyre me kete veprimtari te madhe profesionale! Ju jeni vete e asaj sfere qe, edhe sot me daten 2 janar 2013 , atje ku sherbeni me seriozitet profesional, mund te keni shpetuar ndonje qenie njerezore dhe keni ndjere sadisfaksionin profesional kulmor...Duhet te dini se jo vetem Dr.Filipi , por edhe ju te tjeret, qe s'keni veti servile dhe nuk i bini ndonje vegloje "isoje " do te nderoheni patjeter. Kohes i jane ndezur "buzet" ! ... Ka rendesi qe une po "ngul" nje roman me titull "Shpresimi i Mjellmes" ...
3 hours ago · Edited · Like

Isida Verrija · Friends with Chris Hassler and 2 others
po te vetmit qe nuk kane nevoje per dekorata jane doktoret....ata/ato i dekorojne njerezit te cilet ju sherbejne. vlen me shume memorja kolektive e njerezve se sa dekoratat e dhena, qe jane ca copa letrash. para ca vitesh u dhane shume dekorata, po qe asnje nuk i njeh dhe mban mend. Doktor Filipi(dhe jo vetem) jane ne zemrat dhe mendjet e njerezve, per punen, jetet qe kane shpetuar, njerezillekun qe kane treguar karshi pacienteve dhe me e rendesishmja per profesionalizmin e tyre.
about an hour ago · Like
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:37 am

Koco Sterjo, Prend Buzhala, Mirela Hoxha and 54 others like this.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:39 am

Miltiadh Davidhi, Gonxhe Letmi Begisholli, Elsa Cenaj and 33 others like this.

Alketa Keta Ponde Me vertet,duket se eshte harruar puna e tij artmadhe,duke sjelle jete nga jete,gjate gjithe jetes nepermjet profesionit qe ka.E meriton !!
3 hours ago · Unlike · 1

Emine Kica Shume domethense por personat qe edin se cfare eshte emire ekapin ne kohe ... dhe ja ne kohen evete ... shume i veçant ky tregim .. po ka njerze qe prishin pune me dashje ... suksese Profesor ...Kristaq Shabani..........
PROCESI I HARRESES DHE I SFUMIMIT SOT BEHET ME DASHJE.
Lexoni nje fragment

Lihen ne hije pa nderuar, paçka se i ka nderuar vete populli, qe i kane sherbyer me devotshmeri dhe profesionalizem. Pushteti vendor ne Gjirokaster le pa nderuar Dr. Filip Kotin e te tjere ,te cilet i dhane jete jetes dhe ardhmerise brezive me profesionin e tyre te shpetimtarit . Pse KESHILLI BASHKIAK I GJIROKASTRES le ne harrese personazhe te medhenj te Mjekesise, jo vetem per Gjirokastren , por mekontribut kombetar,sikunder eshte Dr. Filip Koti, shpetimtar i mijerave jeteve...

FIGURA DIMENSIONALE TE ARTIT TE SHPETIMIT TE JETES
i fokusuar DR. FILIP KOTI, GJINEKOLOG, GJIROKASTER...
2 hours ago · Unlike · 2

Ragip Dragusha Ne evidentime te tila mendoj se shoqeria duhet te loze nji rrol edhe me ta madh duke vendosur ne memorjen e saje figura te tilla qe i kane sherbyer me kaq profesionalizem nevojave imediate te shoqerise. Nese "Doktori i harruar" do te kishte qene nje arkitekt me siguri qe vepra e tije sot do te ishte pjese e zbukurimit te qytetit por ja qe Ai i sherbeu drejte per drejte jetes se njeriut duke e shpetuar dhe zgjatur ate per nevojat e shoqerise. Me kete krahasim une nuk due ti zbres asnji shkalle te respektit te arkitektit por a duhet te harrohen figura te tilla qe sakrifikuan kaq shume per shoqerine? Ndaj dhe vepra e Tije e hedhur ne leter dhe nga poeti dhe miku yne Kristaq Shabani tregon nje vlersim maximal nga individe te ndryshem por dhe nje "Harrese" totale te organeve kompetente te cilat mund ta kthejne vepren Dr. Filip Kotin ne emer nderi te rrugeve apo veprave te tjera qe Gjirokastra asht aq e pasun. Me respekt per Ju R.Dragusha.
2 hours ago · Unlike · 5

Kristaq Shabani Ju faleminderit te nderuara Alketa dhe Emine per kete perkrahje te ketij problemi , i cili tashme duhet te jete bere fenomen ne Shqiperi : lavderohet dhe nderohet ai , i cili ,e cila nuk e meriton , pasi joprofesonalja ka pushtet te dhuruar nga populli... ju faleminderit te gjitheve qe pelqyet kete publikim te nje problemi te rendesishem ...
2 hours ago · Like · 2

Kristaq Shabani I nderuari dhe i respektuari miku im poet dhe analist i proceseve dhe fenomeneve sociale Ragip Dragusha, ju falenderoj per kete shenim historik ...
2 hours ago · Edited · Like · 1

Emine Kica Jam ne perkrahje te njerzeve me vlera ju jeni i vlersuar qe dini dhe beni fakt .. Respekte .Prof.
2 hours ago · Unlike · 2

Adriana Mustafaraj · 31 mutual friends
...MESONJESIN DHE DOKTORIN DUHET TE JESH I DETYRUAR TA NDEROSH DHE TA RESPEKTOSH DHE TI JESHE MIRNJOHES PER GJITHE JETEN TENDE , NJERI !....NDERSA MESONJESI TE JEP DIJE , DOKTORI TE JEPE JETE TJETER !...FLM ESHTE NJE SHKRIM QE KA VLERA KAPITALE PER ATE KAPITALIN ME TE CMUAR QE QUHET , NJERI !...
2 hours ago · Unlike · 2

Kristaq Shabani E nderuara Adriana, ju falenderojme per prezencen Tuaj ne kete faqe dhe per komentin Tuaj real dhe bindes...
about an hour ago · Like

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania EmptyThu Jan 03, 2013 3:48 am

Kastriot Kambo, Marjeta Dardha, Bilall Maliqi and 24 others like this.

Gjergj Nikolla Vleresimi i munguar gjer me sot per figura te tilla, neser do behet doemos....
Kurre s'duhen lene ne harrese, por koha eshte kjo qe akrepat e saj i rrotullon per interesin e zyrtareve pa nivel!
Respekte njeri i vlerave...
5 hours ago · Unlike · 1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty
MesazhTitulli: Re: VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania   VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
VLERESIMI I MUNGUAR per Dr. Filip Kotin,Gjirokaster, Albania
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shëndeti-
Kërce tek: