Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11570
Age : 61
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra) Empty
MesazhTitulli: Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra)   Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra) EmptyThu Jul 12, 2012 2:02 pm

Ekzsitojne disa lloje ushqimesh, te cilat duhet te ndergjegjesohemi te gjithe per mos t'i konsumuar sepse shkaktojne probleme me obezitetin, shume studime kane vertetuar se obeziteti i parakohshem shfaqet me shume te femijet duke shkaktuar semundje kancerogjene .. Ne baze te studimeve eshte vertetuar se disa ushqime, te cilat shume njerez i konsumojne me se shumti, dhe vuajne prej problemeve shendetesore sjellin demtime ne zhvillimin e trurit dhe trupor si dhe efektet psikologjike qe kultivohen nga obeziteti... Duhet te konsumojme ushqimin e duhur per te patur nje shendet te mire, te ndjekim keshillat e kujdesit te shendetit per veten tone... Shmangni konsumimin e patatinave, hamburgerave, te qumeshtit, te sodes dietike, etj mos u beni vartes te dietave te ndryshme, te cilat vetem sa e perkeqesojne shendetin dhe ju shendoshin me shume.... E rendesishme eshte te konsumojne ushqime, te cilat vertete na ndihmojne.. pra ndergjegjesimi vetjak cfare duhet te konsumoj dhe pse, dhe cfare nuk duhet ta konsumoj dhe pse, ndjekja e keshillave shendetesore, informacioni sistematik eshte rruga e drejte dhe me e sigurt drejt per nje shendet te mire..... Faleminderit per mirekuptimin....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
Aftesia perzgjedhje e ushqimit,Majlinda Shabani (Aleksandra)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letërsia Shqiptare-
Kërce tek: