Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyFri May 20, 2011 9:16 am

Perfaqesuesit e PS, dezinformim dhe panik ne rrjetet sociale
Tensioni i krijuar perpara godines se Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, nga mbeshtetesit e Partise Socialiste, eshte shoqeruar dhe me thirrje per rezistence te dhunshme dhe apele per revolte nga deputetet dhe drejtues te PS-se ne faqet e rrjeteve sociale "Facebook" dhe "Teitter". Deputeti i Partise Socialiste, Erjon Barce dhe koordinatori per emigrantet ne kete parti, Erion Veliaj kane qene nga me aktivet ne rrjetet sociale gjate kohes qe ndodhte perplasja e deputeteve dhe mbeshtetesve te PS-se me forcat e policise. Ne nje prej komenteve te bera paraditen e djeshme, Brace shprehet se duhet nje pjesemarrje me e madhe e qytetareve para KQZ-se. Ai jep dhe udhezimet per ata qe nuk kane pasur mundesi te jene ne Tirane gjate paradites se djeshme. "Duhen me shume njerez tek KQZ! Kush ka mberritur ne Tirane te vij ketu! Kush nuk ka mberritur ende, te zere rrugen atje ku eshte, ne qytetin e tij, ne rrugen e tij! Bejeni! Kjo eshte jetike!", shkruan Brace ne statusin e tij, ne oren 11:00. Nderkohe pak minua me pas, ligjvenesi socialist shprehet se koleget e tij sapo kane kaluar gardhin e policise dhe jane futur ne oborrin e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve. "Deputetet e PS po thyejne gardhet e policise dhe tani jane ne oborrin e KQZ! Duhen dhe me shume njerez! Mblidhuni!", shkruan ne profilin e tij Brace. Nje dite me pare, Brace shkruan se nuk duhet lejuar ndryshimi i rezultatit ne KQZ dhe se duhet te kete "lufte". Nderkohe qe koordinatori i Partise Socialiste per Emigrantet, Erion Veliaj, ne profilet e tij ne "Facebook" dhe ne "Teitter" shkruan se vendimi i KQZ-se lidhet me zgjedhjet ne gjithe njesive vendore te vendit. "Tensionohet situata tek KQZ, Berisha dergon qindra forca speciale, mobilizohen per te anuluar fitoren e opozites ne te gjithe Shqiperine", shkruan perfaqesuesi i opozites.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyFri May 20, 2011 9:19 am

http://www.galsh.com/albums/userpics/10063/edvin_rama.jpg
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyFri May 20, 2011 9:22 am

pra a mundet t'ju shkoje nder mendje se ky eshte njeriu qe do te vazhdoje te jete qytetari i pare i kesja Tirane ,te lodhur shume nga ky pervers-psiqik Shocked
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyFri May 20, 2011 9:53 am

si ju shkon mendja te perkrahni bashkpunetorin dhenderrin e serbise njeriun qe fali detin greqis ,tíranen fazöliqit dhe shkaterroi shqiperin
njeriu qe nik shef dhe nuk din qka fol sepse gojen ka plot drog
njeriun komuniste kriminel qe vret popullin e vete
kalli shqiperin me 1997 dhe do e kall prap ,kalli me 2009 kalli me 2011 do kall prap tashe
ky komuniste qen komunisti qe ska lene gje pa bere.
ky njeri me prejardhje nga rusia qe vetem ja futni kot e nuk dini se kushe eshte nga vjen.
Ky njeri duhet sa me pare tja tregojne vendin se ku e ka po jo ne poliik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptySat May 21, 2011 11:30 pm

Dye vite e mbaiti peng shqiperin per mos hapjen e kutive, tashti edhe dy vite do ta mban peng shqiperin pse u hapen kutit.
Hyp se te vrav, zbrit se te vrava, si ka patur ermin kjo prralla e di kushe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptySun May 22, 2011 1:52 pm

Loja esht e bukur dhe dhe fundi i te dy parve esht i pa diskutushem, keshtu qe i mir se ardhur per te treten pal,dy rroken i treti fiton.....))
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptySun May 22, 2011 11:08 pm

OPINION
Në Uashington, kryebashkiaku u prangos kur organizoi një protestë të dhunshme
22-05-2011 / Nga Beqir Sina

Shembulli që vjen nga SHBA-ja

Në kryeqytetin e SHBA - Washington, në datën 11 prill 2011, ditën e hënë u arrestua Kryetari i Bashkisë Vincent Gray dhe 41 zyrtarë të tjerë të lartë të qytetit, kjo ishte një ngjarje që i jep shumë leksione demokracisë edhe në Shqipëri. "Mbasi, ata u arrestuan dhe u lëshuan më pas në datën 12 prill 2011, ditën e martë,thuhej në njoftim ku vihej në pah se kryetari i bashkisë dhe zyrtarët e tjerë të kësaj bashkie në qendër të qytetit në afërisë të ndërtesës së Capitol Hill duke bllokuar rrugën për më shumë se 10-15 minuta - shkaktuan "kaos" në trafikun brenda qytetit. Sipas udhëheqësve të kësaj proteste, shkas për këtë ishte bërë "një marrëveshje e buxhetit të Shtëpisë së Bardhë në mes republikanëve me Presidentit Barack Obama". Në njoftim thuhet se kryetari i bashkisë së Ushingtonit Vincent Gray dhe gjashtë anëtarët e këshillit të qytetit u lëshuan herët në mëngjesin e së martës, për gjykim në gjendje të lirë. Policia tha se ndalimi i tyre u bë mbasi një turmë prej 200-300 veta me thirrjen që u kishte bërë kryetari i bashkisë së qytetit, u mblodhën pranë ndërtesës së Senatit në kundërshtim me ligjin për tubime në vendet publike, i cili në mënyrë të prerë nuk lejon në asnjë lloj bllokimi të rrugëve, në qytet. Policët thanë se me këtë rast, ata kanë arrestuar edhe disa zyrtarë të tjerë si anëtarin i Këshillit të Qytetit Muriel Bowser dhe kryetarin e këshillit të qytetit Kwame R. Brown, anëtarët e këshillit Yvette Alexander, Tommy Wells, Michael Brown dhe Sekou Biddle.
Ndërkohë, që në Tiranë, kandidati për kryetar i bashkisë së kryeqytetit në zgjedhjet e 8 majit, një muaj pas kësaj ngjarje, me në krye deputetët socialistë, ka tre ditë që i bllokon rrugët kryesore në të gjithë vendin. Madje, duke mbajtur të bllokuara jo për 10 dhe 15 minuta , por siç njoftonin kanalet televizive dhe gazetarët "entuziastë" deri në 5 orë në pikat më strategjike të Shqipërisë. Imagjinoni vetë se çfarë kaosi dhe shqetësimi qytetarë mund të jetë krijuar atje. Edi Rama, Erjon Braçe, Gramoz Ruçi, bënë thirrje për revolta popullore siç i quajnë ata, nga Tirana e në rrethe të ndryshme të vendit. Deputetët socialist çdo ditë janë duke nxitur turmat e militantëve, në të gjithë vendin dhe kanë arritur për të bllokuar për shumë orë, qarkullimin rrugor në veri dhe në jug të Shqipërisë për disa orë. Ndërkohë, që zgjedhjet në të gjithë Shqipërinë përfunduan, dhe e majta i fitoi ato pa u ngritur kërrkush nga e djathta që i humbi të kundërshtojë ato duke bllokuar rrugët. Deputetët socialistë, krerë bashkish e komunash të fituara nga të majtët si dhe mbështetës të tyre, militantë, megjithëse nuk ka ndodhur asgjë e keqe me zgjedhjet në rrethet e tyre, për Edi Ramën janë duke djegur edhe goma makinash në mes të rrugës, dhe kanë mbajtur të bllokuara për disa orë pika strategjike të qarkullimit rrugor, si Urën e Mbrostarit, Urën e Mifolit, Urën e Dajlanit, Urën e Draçit, si dhe superstradën e veriut.
Kjo duket paksa si më absurde. Në televizion në një rast pamë edhe kur një mjet zjarrfikës tentoi të afrohet për të shuar zjarrin, por kjo ka sjellë acarimin e protestuesve të cilët kanë qëlluar me gurë, çka ka bërë që zjarrfikësit të largohen. Policia, megjithëse i ndoqi protestat në distancë pa ndërhyrë që gjendja të tensionohet, në Tiranë, deputetet socialistë "fluturonin" si huliganë mbi kokat e njerëzve për të çarë kordonët e policisë. Kjo që po ndodh në Shqipëri, deri në tentativa për të "pushtuar" institucionet" dhe bllokimin e rrugëve në çdo vend të botës vlerësohet dhe gjykohet si një vepër e rëndë penale dhe autorët, kushdo qofshin ata, të majtë apo të djathtë duhet të vihen para drejtësisë dhe përgjegjësisë ligjore. Në Shqipëri dhe jashtë saj çdo shqiptarë bënë pyetjen se "Çarë, ndodh kur grupe militantësh me thirrjen e deputeteve, dhe kryetarit të opozitës në Shqipëri - duan të shprehin një zemëratë, inat apo mllef politik apo një mos pajtim të ligjit nga kryetari i tyre ndaj ligjeve të shtetit demokratik, duke bërë bllokimin e rrugëve?
Dhe çfarë ndodh më pas kur shohim që në këto ngjarje pastaj vrapojnë të "ekzaltuar" kamerat e mikrofonët e gazetarëve, që janë bërë me keq se militantët dhe kryetari i bashkisë së Tiranës, kryetari i PS dhe opozitës, Edi Rama, që sapo marrin vesh bllokimin e rrugëve, vendosjen e gurëve dhe djegien e gomave të makinave në mes të rrugës, japin lajme dhe informacione si e si për të nxitur më shumë me anë të revoltave të paralajmëruara dhe jo të informojnë qoftë edhe një episod ose plan duke qarë hallin e qytetarëve, për ç’sjell bllokimi i rrugëve në një vend për të sëmurë a hallexhinj të tjerë.
Kjo formë proteste, apo "revolte popullore" siç e quajnë Gramoz Ruçi, Edi Rama, Erjon Veliaj, Erjon Braçe, Mero Baze dhe Koço Kokëdhima, dhe kjo mënyrë sesi e paraqesin disa televizione të afërta me kryesocialistin prej 2009-s, kur Rama humbi zgjedhjet, është shumë e përhapur në Shqipëri. Njerëzit që nxisin apo edhe ata që bien pre’ e këtyre skenave të shëmtuara, që evokojnë në mënyrë perfide imazhet e vitit 1997, nuk bëjnë gjë tjetër përveçse i vënë "gurë nën rrota" demokracisë dhe shtetit ligjor në Shqipëri.
Mirëpo, fatkeqësisht edhe 20 vjet mbasi ra komunizmi, kjo ndodh vetëm në Shqipëri. Ashtu siç ndodhi me revolucionin bolshevik sllavo-komunistë të vitit 1997- sepse, ende vazhdon fryma revolucionare. Ajo është ende e gjallë tek bijtë e bijat e komunizmit, nipërit e mbesat e tyre, që duan me çdo kusht pushtetin e humbur të baballarëve të tyre.
Pikërisht, të atyre që nuk patën për më shumë se gjysmë shekulli, as një pikë dhembshurie dhe mëshire për popullin e tyre, emrin e të cilit e mbajnë çdo ditë në gojë. Edhe, sot kjo falangë e kuqe, nuk ka dhe nuk u shihet në shpirtin e tyre të zi, as edhe një pikë ndjesie apo mëshirë e respekti, ndaj qytetarit. Sot kujtohet 38 - vjetorit i Revoltës së Burgut të Spaçit 21-23 Maj 1973, revolta që më pas tronditi botën.
Por ja që bllokimi i rrugëve në Shqipëri, nuk është një fenomen si në të gjithë botën demokratike, ku ka ligje, për të cilat shkelësit e tyre vihen në pranga dhe gjykohen. Ashtu siç ndodhi në kryeqytetin e SHBA më 11 prill 2011, ditën e hënë, kur u arrestua Kryetari i Bashkisë Vincent Gray dhe 41 zyrtarë të tjerë të lartë të qytetit. Falangat e tyre bënë thirrje dhe deklarime si ajo e ish-ministrit të brendshëm të regjimit komunist, Gramoz Ruçit, apo edhe si të Erjon Braçes, Edi Ramës dhe të tjerëve, për revolta, duke analoguar në ndonjë rast edhe me shkrime, letra e komente, në gazeta e televizione, nga analistë, gazetar apo opinionistë, që i krahasojnë këto me përmbysjen e Çausheskut në Rumani, ose krahasime me Egjiptin, Tunizinë, Libinë, Jemenin e Sirinë.
Por harrojnë të tregojnë, sadopak respekt për Spaçin, Qafë-Barin, Burrelin, Ballshin, Bulqizën e sa burgje dhe kampe internimi, për të gjithë ata të pushkatuar, të burgosur, të internuar e të persekutuar deri me familje e fis në mbarë Shqipërinë. Deklaratat e tyre janë tërësisht në një kohë dhe vend të gabuar, tension-nxitëse, provokuese, edhe më shumë ndaj të gjithë atyre të pushkatuarve, ish-të burgosurve, ish-të internuar dhe ish-të persekutuarve, sepse, për Edi Ramën duan t’i "vënë flakën" demokracisë në Shqipëri.
Por, këtu duhet bërë edhe pyetja se kur fillon dhe kur mbaron e drejta qytetarëve, në Shqipëri. Ose e drejta për të protestuar në këtë lloj forme në Shqipëri? A është e drejtë ligjore forma që ka zgjedhur tash, dhe, po vepron Edi Rama, së bashku me falangat e tij që bëjnë deklarata dhe thirrje për revolta, bllokimin e të gjitha rrugëve të Shqipërisë, duke nxitur në këtë mënyrë tensionin politik nëpërmjet retorikës së përdorur në televizione e gazeta. Indinjatë e thellë për acarimin e pavend të klimës politike në vend, në pritje të rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve vendore të 8 Majit, është përcjellë jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Kosovë, trojet shqiptare në Ballkan, si dhe në diasporë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptySun May 22, 2011 11:16 pm

edhe kete po e postoj per te gjithe ata antare te ketij forumi ,qe te kenaqen dhe te ngopen mire me veprimtarite dhe sjelljet kriminale,kunder insitucionve demokratike te instaluara ne Shqiperi tashme,te parlamentareve socialiste qe i udheheq kryemafiozi me bandit ,Edvin Rama:

OPINION
Shqipëria e Erion Braçes
22-05-2011 / Nga Bardh Frangu

E sikur lideri socialist ta dëgjonte këshillën e ambasadorit Arvizu për pushimin e Braçes, sigurisht Shqipëria sot nuk do të mbulohej nga tymi i gomave, për ta errësuar edhe më perspektivën e integrimeve evropiane. Një Shqipëri në sytë e Braçes vërtet duket shumë e frikshme dhe shumë e pa perspektivë

Shoh në facebook një shqetësim të albanologut suedez, Ullmar Qvick, i cili që nga Skandinavia përcjell zhvillimet e fundit në Shqipëri që kanë të bëjnë me zgjedhjet e fundit. Miku i shqiptarëve ka mbetur i habitur me sjelljen e deputetëve socialistë. Pamjet brenda dhe jashtë KQZ-së i ka vlerësuar si një cirk. Qvick ka konstatuar se sjelljet e politikanëve shqiptarë në vendin e tij do të përbënin skandal të njëmendët dhe si të tillë këta politikanë nuk do të kishin gjasa të vazhdonin me politikë.
Sigurisht që albanologu Ullmar Qvcik ka dashur që nëpërmjet facebook-ut të ndajë shqetësimin me miqtë e tij shqiptarë, ndryshe nuk ka mundur ta habisë dhe shumë kjo sjellje e politikanëve shqiptarë, ndërsa në librin e tij për shqiptarët “Më shumë heroizma se sa grurë” ka dëshmuar se është njohës i mirë i zhvillimeve politike dhe kulturore, por edhe i etnopsikologjisë së shqiptarëve, duke e vlerësuar atë në kontekstin historik, për të nxjerrë në këtë mënyrë konstatimin se shqiptarët, krahasuar me suedezët, janë diku rreth dyqind vite pas.
Sigurisht që kjo vonesë e konstatuar me të drejtë nga Qvick edhe flet më së miri për zhvillimet aktuale në Shqipëri. Po nuk ishte sall ky shqetësim i albanologut suedez që u bë shkas për këtë shkrim. Të lidhur për sistemin kabllor, qytetarët e Kosovës këto ditë me ankth qëndrojnë pranë dy dritareve televizive të dy kampeve politike në Shqipëri. Edhe nëpër kafene, të cilat vlerësohen si sallon i popullit, nuk diskutohet gjë tjetër pos për këto zhvillime. Në fakt këto ditë as që i interesojnë kujt zhvillimet në Kosovë. Nuk qanë kokën kush as për deklaratat e Nazim Bllacës, Gani Gecit, Azem Sylës a Sokol Dobrunës, sikundër as për deklaratat gjithnjë e më të shpeshta e gjithnjë e më serioze për ndarjen e Kosovës.
Jo se këto nuk përbëjnë ndonjë lajm për Kosovën e ngulfatur nga problemet më të ndryshme, por pse, pos interesimit të natyrshëm, paketimi i lajmeve nga Tirana na vije si shumë më atraktiv. Në fakt mediet në Shqipëri ka kohë që kanë dëshmuar se nuk janë pushtet i katërt, por pushtet i parë. Nga to udhëhiqet politika aktuale edhe qeveritare, edhe opozitare. Në këtë aspekt Shqipëria bën një shembull të paparë e të padëgjuar. Motiv shtesë për këtë shkrim u bë edhe dëshpërimi i mësuesit plak, i cili që nga djegia e Shqipërisë së vitit 1997 ishte betuar se kurrë nuk do ta shkelte me këmbë këtë vend, të cilin e kishte dashur aq shumë. Ky vit i mbrapshtë ia kishte djegur edhe ëndrrën mësuesit, për ta lënë që të jetonte me hirin e saj.
Sigurisht që hero i këtyre ditëve edhe në Kosovë është bërë deputeti socialist Erion Braçe. Të gjithë e njihni këtë deputet të Partisë Socialiste të Shqipërisë. I vogël me shtat, i lehtë me peshë, me sy zhbirues, por me një zemër det urrejtjeje. Braçe duket të jetë ekzemplari më i dukshëm nga radhët e ish pionierëve të Partisë së punës, të cilët janë rritur duke kultivuar urrejtjen klasore, frutat e të cilës vazhdojmë t’i shijojmë dëshpërueshëm edhe sot e kësaj dite. Ky tip bën megafonin më të fuqishëm të së majtës në Shqipëri. Gjuha e tij si e nepërkës, ka bërë që të ngjallë aversion të paimagjinueshëm tek shqiptarët e Kosovës. E nëse është aksiomatik fakti se gjuha është mjeti më identifikues i individit, ndërsa Braçe gjithnjë flet në emër të partisë së tij, kjo nënkupton faktin se Partia Socialiste e Shqipërisë vazhdon traditën e paraardhëses se saj (Partisë së Punës) në mbjelljen dhe kultivimin e urrejtjes në shkallë patologjike.
Dikush mund të provojë të arsyetojë këtë luftë të ashpër të së majtës për pushtet me faktin se ata përballen me një klasë antikomunistësh po aq të egër. Megjithatë kjo nuk qëndron, sepse duhet pasur parasysh faktin se Shqipëria është i vetmi vend nga kampi i ish komunizmit që ende nuk ka bërë një prerje ligjore me të kaluarën e saj të egër. Logjika e pushtetit parti është e dukshme në këtë vend njësoj siç janë të dukshëm edhe bunkerët, që për një kohë të gjatë nuk do të hiqen nga faqja e këtij vendi. Për këtë edhe nuk u bë ligji për lustrimin, kaq i nevojshëm për një prerje të dukshme nga e kaluara tepër e hidhur.
Prandaj sot në politikë, në drejtësi, në media e ku jo tjetër janë në pozita të fuqishme ata që janë të identifikuar si pjesëmarrës në krimet monstruoze të regjimit të egër komunist. Në kontekst të gjithë kësaj që u tha reflektoi edhe ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu. Ai me ironi tha se gjatë vëzhgimit të numërimit të votave, në një kuti ka parë edhe një votë për Hysni Milloshin! Arvizu, me një gjuhë të kultivuar diplomatike, kërkoi edhe nga lideri socialist, Edi Rama, që ta pushonte Erion Braçen, i bindur se gjuha e deputetit socialist po pikonte benzinë për djegien e këtij vendi.
Po për fat të keq kjo këshillë kaq dashamirëse e ambasadorit amerikan nuk shkrepi në logjikën piromane të liderit socialist, përkundrazi, Braçes iu bashkuan edhe deputetët tjerë socialistë, të cilët u sulën ashpër mbi policinë e shtetit, e cila nuk bën gjë tjetër pos ruan rendin dhe sigurinë të sanksionuar nga ligjet që i kanë bërë po këta deputetë, të cilët një kohë bërtitën dhe bllokuan rrugët me motivin për hapjen e kutive, për çka edhe shkaktuan viktima në njerëz, ndërsa tash bërtasin dhe bllokojnë rrugët për mos hapjen e kutive! Madje nuk duan të hapen as ato kuti ku gabimisht ka hedhur votën edhe presidenti i shtetit, Bamir Topi!...
Në fund, duhet thënë se është fat i madh që shqiptarët në historinë e tyre kanë pasur gjithmonë mbështetjen e SHBA-ve, kësaj force demokratike, për të cilën Papa Gjon Pali i Dytë është shprehur duke thënë se Zoti e ka krijuar këtë shtet për të vënë paqen dhe demokracinë në botë. Siç u pa edhe në zgjedhjet e fundit në Shqipëri, ishte ambasadori amerikan Arvizu, ai i cili u angazhua me gjithë qenien e tij që procesi zgjedhor të mos dështonte që në start. E sikur lideri socialist ta dëgjonte këshillën e ambasadorit Arvizu për pushimin e Braçes, sigurisht Shqipëria sot nuk do të mbulohej nga tymi i gomave, për ta errësuar edhe më perspektivën e integrimeve evropiane. Një Shqipëri në sytë e Braçes vërtet duket shumë e frikshme dhe shumë e pa perspektivë.
Marrë me shkurtime nga e përditshmja e Prishtinës “Express”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyMon May 23, 2011 3:48 pm

sala kalli shqiperine shiti shqiperine tradhtoi shqiperine
ja fali grekut dhe serbise miqeve te tije serbe
jashte sala me familje dhe basha jashte shqiperise.ky tradhtare dhenderr serb.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyMon May 23, 2011 5:03 pm


dedektiv po thua qe:
sala kalli shqiperine shiti shqiperine tradhtoi shqiperine ....
Por nuk eshte keshtu,lexoje kete te lutem:

Siç u pa edhe në zgjedhjet e fundit në Shqipëri, ishte ambasadori amerikan Arvizu, ai i cili u angazhua me gjithë qenien e tij që procesi zgjedhor të mos dështonte që në start. E sikur lideri socialist ta dëgjonte këshillën e ambasadorit Arvizu për pushimin e Braçes, sigurisht Shqipëria sot nuk do të mbulohej nga tymi i gomave, për ta errësuar edhe më perspektivën e integrimeve evropiane. Një Shqipëri në sytë e Braçes vërtet duket shumë e frikshme dhe shumë e pa perspektivë.

Dhe nuk e mar vesh se kur do t'ju vijne trute ne vend [pas shplarjes qe ju kane bere keta antishqiptare,lus Zotin sa me pare.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyMon May 23, 2011 7:27 pm

njeriu qe nuk njef ligjin sla basha
te dy hajna dhe kriminel e psikopata
shperlani trut nga serbizimi dhe sala sllobodanka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyMon May 23, 2011 8:43 pm

dikujt ne pushtet i konvenon qe ky Edi ashkaliGreku te beje trazira
sepse une ja kisha hedh trut ne toke keti ndytesires ky eshte armik i gjithe Shqipetarve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyMon May 23, 2011 9:38 pm

dikuj pi konvenon qe ne pushtet te vijne miqte e serbise e greqise ata qe ishin kunder uck .se
ata qe kan mik fazliqin mishkoviqin...
mos e vet budallen se te tregon vete se kushe me ka eshte..
salen e perkrahin ishe titistet komunistet e titos dhe bashkpunetoret e serbise ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyTue May 24, 2011 10:05 am

haj vjedhje e vjedhje para syve te botes
po ka me ju mbet ne fyt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyTue May 24, 2011 10:59 am

po lexo nje here se kush eshte Edi Rama :
Para shumë vitesh (fillimet e demokracisë), Edi Rama i shkruan një letër "mallëngjyese" Blendi Gonxhes, kur ky ishte në Greqi. Një letër kjo, që Edi Rama ka pasur kurajën komprometuese ta botojë në librin e vet "Refleksione": "I nderuari Gonxhe, kriza e personalitetit tim, besoj se është fare e lexueshme përderisa unë po merrem me një figurë kaq të hepuar si ti. Hepimi yt që mbi të gjitha është mungesë personaliteti, sidoqoftë nuk e balancon aspak zbrazëtinë time të plotë përpara jetës Megjithatë, zotrote mos kujto se erdhi dita të jetosh kryelartë, në një kohë që unë ende marr frymë mbi të njëjtën botë ku zvarritesh edhe ti". ("Refleksione", Shtëpia botuese "Albania", Tiranë 1992, f. 163).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyTue May 24, 2011 11:00 am

lexo perseri,o dedektiv,nga yneret e ketij te degjeneruari:
Ajo që nuk e thotë Edi Rama është se në një nga këto ditë në Lushnjë ndaloi Shefqet Peçi dhe atij iu ankuan veteranët, se djali i Kristaq Ramës bënte orgji homoseksuale lakuriq dhe po i jepte shembullin e keq rinisë. Udhëheqja e partisë e rrethit kishte frikë të merrej me të, se dihej që shoku Kristaq ishte njeri i afërt me udhëheqjen në Tiranë dhe dhëndër në derën e Spiro Kolekës. Shefqet Peçi, i cili ka qenë burrë që për moral nuk falte as fëmijët e vet, atë mbrëmje u çua nga kafeneja e turizmit, këputi një thupër të mirë në kaçubet në lulishtet para tij, dhe u nis drejt ndërtesës ku ishte Edi Rama me bandën e vet të ashikëve e dylberëve. Shefqet Peçi dha urdhër të shpërthejnë derën dhe i zuri lakuriq Edi Ramën me të vetët. Para se ata të kuptonin se çfarë kishte ndodhur, Shefqet Peçi i hyri me thupër Edi Ramës lakuriq, i cili nuk guxoi të kundërshtonte se e dinte se komandanti lab kishte dhe kobure dhe nuk ia përtonte asaj. Atë natë Edi Rama mund të ketë ëndërruar vërtet të pshurrte vjershat e Shefqet Peçin, po e vërteta është se atë natë Edi Ramës shurra i shpëtoi nën vete dhe i lagu pikturat e orgjive që kishte bërë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyTue May 24, 2011 11:00 am

Homoseksualizimi është bërë sot vlerë e së majtës shqiptare. Edi Rama në zgjedhjet vendore të shkurtit 2007, zgjodhi si imazhin e vet të fushatës hebreo-amerikanin Arthur J. Finkelstein, themeluesin dhe pronarin e kompanisë “Arthur J. Finkelstein and Associates”, që e asistoi Edi Ramën dhe PS-në në fushatën elektorale. Arthur Finkelstein, shefi i kompanisë që asistoi fushatën elektorale të Edi Ramës në zgjedhjet e fundit vendore, është një homoseksual i deklaruar, i cili në prill 2005 e pranoi publikisht që, katër muaj më parë, në dhjetor 2004, ishte martuar me mashkullin me të cilin bashkëjetonte prej një kohe të gjatë, në një ceremoni martese të zhvilluar në Massachusetts të SHBA-ve. Dhe për herë të parë për këtë gjë nuk shkroi ndonjë gazetë e çfarëdoshme por vetë gazeta “New York Times”, e cila në 9 prill 2005 botoi lajmin sensacional se hebreo-amerikani Arthur J. Finkelstein, 59 vjeç, para katër muajsh, pra në dhjetor 2004, ishte martuar në mënyrë sekrete me një mashkull disa vjet më të ri në moshë, me të cilin bashkëjetonte prej 40 vitesh, gjë të cilën Finkelstein e pranoi publikisht. Pra, z. Finkelstein bashkëjetonte që në moshën 19 vjeçare me një mashkull më të ri në moshë, pra që kur kishte filluar bashkëjetesa kishte qenë i mitur, çka do të thotë se z. Finkelstein është pedofil. Z. Finkelstein, i cili deri në momentin e bërjes publike të këtij fakti pati drejtuar fushatat elektorale të shumë politikanëve të njohur në SHBA-të dhe në Izrael, u bë një person i padëshiruar për politikanët e shquar, dhe tashmë klienti i tij politik ka mbetur Edi Rama.
Arsyen e zgjedhjes të këtij njeriu na sugjeron një shkrim i Edi Ramës i botuar në vitin 1997, në revistën “Përpjekja” të sponsorizuar nga Fondacioni “Soros”. Në këtë shkrim Edi Rama thotë se gjatë një udhëtimi që kishte bërë jashtë vendit në fillim të viteve ’90, kishte takuar disa emigrantë shqiptarë që punonin si pederastë me pagesë në një stacion treni. Edi Rama thotë se u drejtoi pyetjen: “Po kryesisht bëni punën pasive apo aktive?”(Edi Rama, «Lule shqipo lule djalë», «Përpjekja», nr. 9, Tiranë 1997, f. 41) Njëri nga ata i përgjigjet: “E di si, ja mendoje vetë, a është më mirë ta lësh bythën aty e të fluturosh me mendje ku të të dojë ***** dhe të fusësh paratë në xhep apo të lodhesh duke shtyrë *** me **** e në fund të fundit të marrësh po ato para?!” ?”(Edi Rama, «Lule shqipo lule djalë», «Përpjekja», nr. 9, Tiranë 1997, f. 41-42) Dhe Edi Rama pasi dëgjon këto fjalë tregon se edhe vetë hyri në dilemë: «Vërtet, si është më mirë?! Përsërisja si i dehur vetmëvete teksa kthehesha për të kushedisatën herë tek mullari». ?”(Edi Rama, «Lule shqipo lule djalë», «Përpjekja», nr. 9, Tiranë 1997, f. 42) Në parantezë, këtu veteranët, që sot e propozojnë Edi Ramën për titullin “Nderi i Kombit” të shohin sesi Edi Rama tallet me dëshmorët duke perifrazuar në titull vargjet e këngës së njohur partizane “Lule Sofo, lule djalë”. Edi Rama nuk e thotë nëse e ndau atë natë “tek mullari”, dilemën « ta lësh bythën aty e të fluturosh me mendje ku të të dojë *****… apo të lodhesh duke shtyrë *** me loqe», por me siguri që kjo ka qenë e njëjta dilemë me atë që e ka torturuar mikun e vet Arthur J. Finkelstein. Për një marrëdhënie mes njerëzish që e shqyrtojnë së bashku këtë dilemë, dëshmon kjo letër sa mallëngjyese, aq edhe e dyshimtë, që Edi Rama i shkruan Blendi Gonxhes kur ky ishte në Greqi, letër që Edi Rama ka pasur kurajën kompromentuese ta botojë në librin e vet “Refleksione”: “I nderuari Gonxhe, kriza e personalitetit tim besoj se është fare e lexueshme përderisa unë po merrem me një figurë kaq të hepuar si ti. Hepimi yt që mbi të gjitha është mungesë personaliteti, sidoqoftë nuk e balancon aspak zbrazëtinë time të plotë përpara jetës… Megjithatë zotrote mos kujto se erdhi dita të jetosh kryelartë në një kohë që unë ende marr frymë mbi të njëjtën botë ku zvarritesh edhe ti”. (Edi Rama dhe Ardian Klosi, “Refleksione“, Shtëpia botuese “Albania“, Tiranë 1992, f. 163) Pas të gjitha gjasave, ky që i shkruan këto, duhet të jetë ai “që shtyn”. Edhe shoqëria civile pranë Edi Ramës duket qartë se e ka homoseksualizmin vlerë të saj. Lëvizja «Mjaft» u vu në qendër të një skandali publik vitin e kaluar kur u publikuan fotografi të një orgjie mjaftistësh, ku meshkujt ishin veshur si femra. Shefi i «Mjaft» Erion Veliaj atëherë, në një konferencë shtypi u shpreh se këto ishin party normale ku kishin marrë pjesë dhe diplomatë të huaj. Nga kjo shqiptarët kuptuan vetëm që këto gjëra janë normale për mjaftistët, që i kanë thënë mjaft edhe moralit tradicional. Sa për diplomatët e huaj pjesëmarrës, ata me siguri duhen të kenë qenë holandezë, se Holanda, «sodoma» e Europës, është ajo që financoi Lëvizjen «Mjaft» që nga krijimi i saj. Po vitin e kaluar qytetarët e Tiranës ishin shumë të indinjuar me një grup transvestitësh dhe homoseksualësh,(mjaftiste) që kur u detyruan të largohen nga gropa e Hajdin Sejdisë prapa Pallatit të Kulturës ku i bënin orgjitë deri më atëherë, kur kjo u vendos të mbyllej nga qeveria, kishin filluar t’i bënin orgjitë në qendër të Tiranës, në trotuarin e rrugës mes Pallatit të Kulturës dhe Hotel “Tiranës” duke tmerruar njerëzit që kalonin me familjet e tyre. Arrestimi i këtyre sodomianëve nga policia u bë pas protestave të mëdha të qytetarëve. Çuditërisht OJQ-të, mes tyre dhe “Mjaft”, që nuk kishin reaguar përballë protestave qytetare kundër këtyre orgjive publike, reaguan kur policia veproi për t’u dhënë fund këtyre gjërave të papranueshme. Atëherëkreu i Lëvizjes “Mjaft” Erion Veliaj, e çoi kritikën e vet për qeverinë deri në arrestimin e këtyre transvestitëve, siç bëri në një intervistë në TVA, në fillim të shtatorit të 2006, kur i pyetur për punën njëvjeçare të qeverisë, doli në mbrojtje të këtyre të degjeneruarve, duke ia atribuuar këtë veprim të policisë, të cilin e dënoi, si përgjegjësi të qeverisë dhe duke u shprehur se ky veprim do të shkaktojë protestat e organizatave ndërkombëtare në mbrojtje të homoseksualëve. Kuptohet që këto organizata do t’i informonte dhe perkrahte Lëvizja «Mjaft».

Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyTue May 24, 2011 11:01 am

NE FAKT NUK ESHTE VETEM KY I DEGJENERUARI ,POR E GJITHE KJO BANDE QE KY UDHEHEQ ESHTE E DEGJENERUAR DHE ANTISHQIPTARE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyTue May 24, 2011 12:16 pm

ne fakt ky eshte i degjeneruar dhe pro serbe dhe te gjithe ata qe e perkrahin dhenderrin e serbise dhe njeriun qe fali det dhe fal tiranen shkijeve te serbise miqeve te vete
me djalin e vete kriminelin banden me te madhe ne ballkan..
njeriun qe ishte kunder uck-se dhe gjysmen e personave ja dorezoi serbise..
me mendje ska ,gjithe kjo bande kunder lirise kunder atdheut thirren banda e komunistit psikopatit te qmendurit sali berisha sllobodanka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyWed May 25, 2011 2:29 pm

Fitoi qytetaria
s'ka si te jete ndryshe,Shqiperia
ky milet gjithe sy e vesh
nuk duroi te shkonte per lesh
se me eda dhe me balla
nuk ecet as ne mehalla
shqiptari do Evropen
dhe jo tí hapesh gropen
Fitoi Luli ,deli djale
iku Edi ,me bisht nder shale
me bisht nder shale
iku i gjori
dhe Ps-ne ne hale e mori
Po si eshte Erjon Bracja
,ne kuvend nuk do te vere
po ku do hani mor te mjere?
Apo thesi s'ka mbaruar
sapo e keni filluar
mjere mjere o ju te mjere
qe s'ju eci kete here.......
Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyWed May 25, 2011 3:33 pm

Nuk guxon te fitojneudbashet miqte serbe ne krye me Sale komunistin dhe dhenerri serbe.


Topi, diplomatët: Procesi zgjedhor s'ka përfunduar ende
25.05.2011
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, diskutoi sot me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu, me Kreun e Delegacionit të Bashkimit Evropian, Etore Sekui, si dhe me Kreun e Prezencës së OSBE-së, Eugen Volfart, situaten pas nxjerrjes së tabelës së rezultateve për Tiranën, nga Komisioni Qendor i Zgjedhjeve.

Diplomatët thanë në takim se procesi zgjedhor ende nuk ka përfunduar dhe se respektimi i kornizës ligjore është domosdoshmëri, në kushtet e ankesës ndaj rezultatit nga opozita në Kolegjin Zgjedhor.

Presidenti Topi bëri thirrje për vetëpërmbatje nga shpallja e parakohshme e rezultatit mbi procesin zgjedhor, i cili, siç tha ai, nuk ka mbaruar ende.

Në cilësinë edhe të Kryetarit të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Topi tha se Kolegji Zgjedhor gëzon mbështetjen e plotë institucionale, për një proces të pavarur, transparent dhe të lirë nga ndërhyrjet politike.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyWed May 25, 2011 4:00 pm

ja se kush eshte UDB-ash :

Rama: Nuk e njohim vendimin e Gjykatës nese s'me jep bashkine
Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, deklaroi dje se opozita nuk njeh vendimin e KQZ-se per zgjedhjet ne Tirane dhe nuk do te njoh ate te Kolegjit Zgjedhor, nese nuk i jepet fitorja Partise Socialiste. "Ne nuk e njohim kete rezultat dhe nuk kemi per ta njohur kete rezultat, sepse ky rezultat nuk eshte shprehje e vullnetit te lire te qytetareve te Tiranes. Po eshte fryt i kanibalizmit elektoral te Saliut qe u materializua ne tavolinen e Komisionit Qendror te Vjedhjeve" tha dje Rama gjate bashkebisedimit me gazetaret. Kreu i PS-se theksoi se nese Kolegji nuk jep vendimin e duhur per zgjedhjet ne kryeqytet, do te jete populli ai qe do te vendosi drejtesi. "Ne rast se drejtesia nuk do te beje drejtesi, populli do ta gjeje rrugen per te vendosur te drejten e vet. Per kete nuk ka asnje pike dyshimi dhe ne do ta udheheqim popullin ne kerkimin e se drejtes se vet",-tha dje Rama. Kreu i PS-se ka theksuar se Kolegji Zgjedhor nuk eshte e vetmja rruge e opozites, ai ka theksuar se pjese e strategjise se opozites edhe perballja me mazhorancen. "Te jesh pjese e te vetmes rruge, qe eshte perballja sy per sy, e dhembe per dhembe me kete pushtet te vjedhur, per te vjedhur Shqiperine me kete mendje te shthurur, qe me ate qe ndodhi ne Komisionin Qendror te Vjedhjeve ka shthurur perfundimisht institucionin ne fjale. Sigurisht qe kriza e sistemit gjyqesor eshte nje krize e kahershme, nuk le vend per optimizem te plote. Por rasti eshte kaq flagrant sa une e shoh te veshtire qe gjyqtare me nje integritet minimal profesional, te mund t'i hane popullit opozitar nje hak te pashlyeshem", u shpreh dje kreu i opozites. Rama eshte ndalur edhe ne vendimin e KQZ-se duke e cilesuar ate si nje shkelje te ligjit dhe mosrespektim i asnje parimi. "Ne tavolinen e Komisionit Qendror te Vjedhjeve u konsumua jo nje fare por kanibalizem elektoral. Kanibalizmi elektoral i Saliut. Humbesi i Saliut u deklarua fitues ne shkeljen me brutale te Kushtetutes, Kodit Zgjedhor, normave te etikes institucionale dhe cdo norme te moralit shoqeror", u shpreh kreu i opozites. Kryesocialisti shtoi se mazhoranca ka vendosur nen presion dhe anetaret e Kolegjit Zgjedhor. "Gjykatesit e ketij kolegji jane vene nen survejim policor te njerezve te Saliut, 24 ore ne 24, nuk e di per cfare arsye tjeter pervecse per t'i mbajtur nen presion, me gjoja pretendimin e mbrojtjes se tyre",-tha ai. Rama ka perseritur dhe nje here apelin per nderkombetaret, "qe te nderhyjne edhe me me force per te shpetuar nje proces qe rrezikon ta fuse Shqiperine ne qorrsokak". Kreu i PS-se deklaroi se zgjedhjet u fituan nga opozita dhe llogarite qe bene mazhoranca, sipas tij nuk vlejne per zgjedhjet vendore. "Historia e zgjedhjeve vendore ne te gjitha rastet, tregon qarte se votat per keshillat te jene teresisht te nje natyre tjeter nga votat per subjektet politike per kandidaturat ne zgjedhjet vendore apo per zgjedhjet politike. Boll t'i referoheni zgjedhjeve te shkuara e te stershkuara vendore, per te nxjerre konkluzionin qe shifrat kane nje permbysje te konsiderueshme ne raport me subjektet politike kur eshte fjala per keshillat",-tha dje Rama, duke pranuar se zgjedhjet e 8 majit ishin vendore.

Grupi i PS, bojkoton Parlamentin

Grupi Parlamentar i Partise Socialiste ka vendosur dje bojkotimin e punimeve te Kuvendit, nese Kolegji Zgjedhor nuk rrezon vendimin e KQZ-se, per shpalljen e rezultatit te zgjedhjeve ne Tirane. Vendimi i pare i grupit lidhet me seanca e Kuvendit dhe me bojkotin e komisioneve parlamentare. Nderkohe qe marrja e vendimit per Tiranen nga Kolegji Zgjedhor, do te percaktoje dhe hapat e metejshem nga ana e deputeteve te Partise Socialiste. Ne mbledhjen e zhvilluar dje, deputetet e Partise Socialiste kane rene dakord qe te vijoje reagimi qytetar ndaj mazhorances. Ata e kane cilesuar qendrimin e KQZ-se ne lidhje me rezultatin ne Tirane, si qendrim teresisht politik. Me heret, gjate dites se djeshme ka qene kryetari i PS-se, Edi Rama ai qe ka paralajmeruar qendrimin e grupit parlamentar ne lidhje me mazhorancen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyWed May 25, 2011 4:10 pm

Rama-Nano ,- nuk folen shum dhe jau i liruan teritorin e ter shqiptar UCK-s cep um cep, kjo esht veper kolosale,ktyre ju flasin veprat e jo kopallat...))

SALA interesant i burgoste ksaj i thojn politik se jo mahi...!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyWed May 25, 2011 9:04 pm

Z.Qiriqi ja ka qellue se kushe perkrahe dhenderin serbe sal psikopatin dhe komunistin e bashkpunetore te serbise me Bashen..,po keta qe perkrahin jane bijte dhe bijat e komunisteve titiste ,te udbasheve dhe simpatizante te ish ,te ndjerit Rugova qe e ruajshin forcat serbe dhe ja qoi policine Adem jasharit dhe UCK-se.


Ahmet Qeriqi: Histeria e disa analistëve të Kosovës kundër Partisë Socialiste dhe Edi Ramës
--------------------------------------------------------------------------------
Edhe zgjedhjet e fundit në Shqipëri kanë pasur jehonën e tyre, në Kosovë dhe në trojet e tjera shqiptare, aktualisht të ndara nga trungu i shteti amë. Disa analistë dhe drejtues të disa medieve në Kosovë nuk e kanë fshehur dot simpatinë për Sali Bershën dhe PD-në e tij, ndërsa disa prej tyre kanë shpërthyer në një histeri të paparë kundër Partisë Socialiste dhe kryetarit të saj, Edi Rama. Kjo fushatë aspak e ndershme, aspak vëllazërore dhe e patolerueshme ka bërë që disa mendje robëruar të kësaj pjese të Atdheut, të cilët i tmerron ideja e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë, ta përkrahin Bashën e Berishën dhe ta damkosin PS-në dhe Edi Ramën. >>>


Sa është i dëmshëm ky qëndrim do ta vërtetojë e ardhmja.
Përkrahësit e Sali Berishës në Kosovë vijnë nga klasa e njohur pacifiste, të cilët me mjeshtëri ia fshehin Salos të gjitha të ligat, madje edhe thyerjen e embargos ndërkombëtare ndaj Jugosllavisë, gjatë kohës së luftës në Kroaci dhe në Bosnje e Hercegovinë, shkatërrimin e Shqipërisë me firmat piramidale në vitin 1997 dhe deklaratat e Berishës se Kosova kurrë nuk do të bashkohet me Shqipërinë. Këta farë analistësh, në mënyrë perfide mundohen ta fshehin të kaluarën e papastër të Lulzim Bashës, gjatë kohës kur ai dhe disa të tjerë si ai, kanë punuar si zyrtarë UNMIK-ut në Kosovë, ku kanë hulumtuar “krimet e luftës” që gjoja kanë kryer shqiptarët kundër serbëve.
Analistët përkrahës së Berishës shkojnë aq larg në shpifjet dhe njollosjet e tyre sa Edi Ramën e identifikojnë si sllavo komunist dhe proverb, ashtu sikur e identifikojnë edhe PS-në në përgjithësi, si gjoja prosllave. Çuditërisht, prejardhja ideologjike e dikurshme e këtyre analistëve, ishte puro jugosllave, puro sllave dhe serbe, por tani kanë ndërruar avazin. Ashtu si Berisha që hedh helm kundër Partisë së Punës, zyrtar i lartë i devotshëm i së cilës ishte me dekada të tëra, ashtu shpifin edhe disa çakaj në Kosovë kundër socialistëve të Ramës, po kurrsesi kundër ideologjisë të bashkim vëllazërimit të shqiptarëve me popujt sllavë, ideologji të cilën disa nga këta analistë dhe drejtues të medieve në Kosovë e kanë trashëguar nga baballarët e tyre, ish inspektorë, milicë, hafije dhe farë e përzier shqiptaro-sllave jo vetëm me martesa e me kumbari.
Këta t’i quajmë analistë, disa prej tyre edhe drejtues mediesh, nuk kanë lënë gur pa rrokullisur kundër Ramës dhe Partisë Socialiste. Nuk është vështirë të kuptohet se këtë mbështetje aspak parimore ata e kanë bërë dhe po e bëjnë për favore dhe përfitime materiale, meqë në shumë segmente janë të lidhur ngushtë me klanet e profiterisë në Shqipëri.
Në Kosovë e më gjerë nuk i mohohet askujt e drejta për ta simpatizuar Berishën apo Ramën, por janë të patolerueshme etiketime, fyerjet, gënjeshtrat dhe shpifjet në adresë të Partisë Socialiste, kur dihet se kjo forcë, për nga numri i anëtarëve, është forca më e madhe politike në Shqipëri, pavarësisht se ky fakt u pëlqen apo jo disa “kalemxhinjve” që flasin e shkruajnë gegërisht dhe që e përkrahin bajraktarin e fiseve dhe gegëve të Shqipërisë.
Është inkurajues fakti se partitë politike në Kosovë, përveç në raste të izoluara kanë mbajtur qëndrim parimor, të paanshëm, pavarësisht orientimeve të tyre ideologjike.
Opinionet e këtyre analistëve, që shkarravisin me porosi kundër Edi Ramës si Shkëlzen Maliqi, Baton Haxhiu, Halil Matoshi, Ramiz Bojaj, Migjen Kelmendi njëfarë Bardhyl Meta, e skribë të tjerë, të njohur për qëndrimet e tyre kundër bashkimit kombëtar, në asnjë mënyrë nuk shprehin qëndrimet e shqiptarëve liridashës të Kosovës, të atyre shqiptarëve të cilëve, në kohën e dëbimit masiv nga regjimi kriminal i Milosheviqit, ua hapen dyert e shtëpive të tyre, dhe i priten krah-hapur vëllezërit e motrat nga Korça, Tirana, Elbasani, Durrësi, Berati, Fieri, Kavaja, Tepelena, Gjirokastra, por edhe Kukësi e Shkodra.
Shqiptarët liridashës të Kosovës në asnjë kohë dhe në asnjë rrethanë nuk kanë bërë dallime ndër-shqiptare lidhur me përkatësinë e dikurshme fisnore, apo krahinore, përkundrazi kanë qenë dhe kanë mbetur mbështetës të idesë së unifikimit dhe bashkimit të trojeve shqiptare.
"Një dele e keqe nuk e prish kopenë", thuhet në jug të Shqipërisë, ndërsa në veri thuhet se "nuk ka fis pa një pis".Postuar nga: Radio
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 EmptyWed May 25, 2011 11:16 pm

Njeri qe nuk njeh ligjin vetveten dhe trojet shqiptare dhe jav ban tapi armiqve tan, trojet tona, e ka vetum nji emer Sali-Sllobadan Toptan Gadafi.....!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA   NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NJERIU QE NUK NJEH LIGJIN,KA VETEM NJE EMER:EDVIN RAMA
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: