Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:09 am

Partia Komuniste Shqiptare me vone PPSH ka pasur shume vllehe ne krye te saj. Me shume se gjysma e anetareve te byrose, kane qene vllehe, qe kane demonstruar nje urrejtje te madhe ndaj shqiptareve dhe nje perulje te heshtur nen rrogoz ndaj grekeve. Me vone PPSH u be PS dhe perseri ne krye te saj erdhi nje vlleh: Fatos Nano. Me 2005 vendin e vllehut Nano e zuri vllehu tjeter Edi Rama, i biri i Kristaqit qe gjuhe te nenes kishte greqishten.


.
( sotdhemot )
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:11 am

EDI RAMA :

Nje sadist dhe pervers i neveritshem...

I martuar dikur me nje aktore shqiptare, e la ate me gjithe djalin e saj dhe te tijin njekohesisht, rrugeve te Greqise... Fqinjet e tij, tregojne kur e merrte ne shtepi ate te shkreten dhe pasi shfrynte epshet e nxirrte jashte duke e share dhe ofenduar dhe duke ja hedhe te mbathuarat ne sy te njerezve. Dhe perfundimisht ish gruaja e tij, pas akteve perverse te kesaj mostre, kaloi ne depresion dhe sot e kesaj dite eshte ne ate gjendje dhe e braktisur. Edi Rama thelle brenda vetes se vet i urren femrat dhe pasi ben seks me to kerkon ta "zhbeje" ne nje fare menyre aktin qe kreu duke i keqtrajtuar dhe denigruar. Kete e kane pohuar te gjitha grate qe kane pasur marredhenie seksuale me te, deri tek "gruaja" e tij e fundit, Rudina Magjistari.

Edi Rama nuk shkonte ne zbor dhe nuk bente fiskulture ne Fakultet si te gjithe studentet e tjere -- turp gjithe ai gomar i gjate nuk kishte bythe te kryente te pakten gjysmen e aktivitetit fizik qe benin gjithe studentet e tjere! Thuhej se kishte raport mjeksor per nje semundje (ishte me kartele thoshin studentet). Kur u kthye ne Tirane beri plot budallalleqe me brire saqe studentet u binden qe ishte vertet me kartele. Ne kohen kur ne qeveri ishte Berisha, Edi Rama gjeti nje vend per te fshehur bythen ne Paris... Se cfare bente ne Paris na e tregon, ai qe e gjeti atje dhe na e solli peshqesh ne Tirane. Ne Paris kjo moster shetiste me thonj te paprere dhe shiste ikona te vjedhura... Kete gje na e ka bere te ditur vete Fatos Nano -- ai qe e morri dhe e solli ne Tirane... E kush tjeter mund ta merrte nje maskara te tille si Edvin Rama e ta bente kryetar Bashkie, pervec atij qe eshte më maskara se ai?? Pa dyshim se nderi i kryemaskarait i takon pjanecit Nano ... Keshtu keta dy, njeri me i keq se tjeteri, njeri me zagar se tjetri, njeri me hajdut se tjetri e mbajne peng Shqiperine duke me e pas shnderruar ate ne nje monopol te tyren.

Edi Rama prishi kjoskat ne Tirane per te vendosur dhe maskuar bizneset e veta. Eshte bere kerdia me lejet e
ndertimit qe ky hajdut jua jep vetem atyre qe i ndajne leket me te (ky maskara i ka shitur Koco Kokedhimes,
siperfaqe te tera toke vetem per L. 30,000 leke e plot skandale te tjera), ndersa ka perzene te gjithe ata qe nuk i jepnin pjese atij (sic eshte rasti i egjiptianit El Sajed). Ne pergjithesi, intelektualet shqiptare, pavarsisht nga bindjet e tyre, te majta apo te djathta, kane dhene vlersimet me te keqija per shtazen Edi Rama. Dritero Agolli kur e vune Minister te Kultures tha: "Ky coban do e shkaterroje fare kulturen shqiptare" Nje nga analistet me te shquar shqiptare Fatos Lubonja ne nje diskutim publik me kete njeri, midis te tjerash i tha: "Ti je psikopat, sa kohe ke pa pire ilacet?" Vleresime pak a shume me te njejtat tone, vine edhe nga shume figura te tjera te shquara per kete

************************************************** **
Berisha: Rama të distancohet nga Enver Hoxha

• Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Kryeministri Berisha i beri thirrje krereve të distancohen nga përpjekjet për të kremtuar 100-vjetorin e lindjes së diktatorit Enver Hoxha

TIRANE- Kryeministri Sali Berisha kërkoi sot që Krerët e Partisë Socialiste të distancohen prerë dhe qartë nga përpjekjet për të kremtuar 100-vjetorin e lindjes së diktatorit Enver Hoxha. Berisha i konsideroi ato si "përpjekje për të përligjur terrorin, barbaritë, skllavërinë dhe izolimin që Enver Hoxha vendosi mbi Shqipërinë dhe shqiptarët".
Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Kryeministri Berisha u ndal në këtë çështje të cilën e konsideroi si "një çështje shumë të madhe morale dhe ligjore".
"Në një kohë kur Shqipëria po bëhet një partner gjithnjë e më i besueshëm për aleatët perëndimorë, në një kohë kur reformat e Shqipërisë po marrin një vlerësim gjithmonë e më pozitiv nga partnerët tanë, në një kohë kur jemi buzë anëtarësimit në NATO, në mënyrën më anakronike, më të papranueshme dhe më të dënueshme po bëhen përpjekje për rehabilitimin e Hitlerit të pasluftës së dytë botërore", cilësoi Kryeministri Berisha.
Kryeministri Berisha denoncoi përpjekjet për festimin e 100 vjetorit të lindjes së Enver Hoxhës, si përpjekjet më çnjerëzore, më monstruoze, më të përbindshme dhe më të paimagjinueshme që janë bërë ndonjëherë.
“Këto janë përpjekje të paimagjinueshme për të nxjerrë nga kalendat e turpit të historisë, figurën më gjakësore që shqiptarët kanë njohur në tërë historinë e tyre, Enver Hoxhën".
”I kërkoj kryetarit të Partisë Socialiste të lërë mënjanë të gjithë problemet e tij me të shkuarën. Problemet e tij personale me të shkuarën nuk mundet kurrë të pasqyrohen në të sotmen dhe në të ardhmen e këtij vendi”, sulmoi Berisha Ramën.
Kreu i Qeverisë vuri në dukje se "duke shfrytëzuar faktin se një gjeneratë e tërë tashmë u rrit pa i njohur pasojat e tmerrshme të regjimit të tij, po bëhen përpjekje të hapura për t`ua servirur shqiptarëve ndryshe dhe për të përligjur barbaritë e tij ndaj tyre".
Në këtë drejtim, Kryeministri Berisha i kërkoi kryetarit të Partisë Socialiste, që të lërë mënjanë të gjitha problemet e tij personale me të shkuarën, të cilat "kurrë nuk mund të pasqyrohen në të sotmen dhe në të ardhmen e këtij vendi".
"Loja me diktatorin, figurën më barbare, personalitetin më mizor të historisë sonë kombëtare është një dhunim i dytë që u bëhet vuajtjeve, persekutimit dhe lëndimit të shqiptarëve. Enver Hoxha ishte një diktator të cilin Europa nuk e ka njohur ndonjëherë. Ai vuri në ndjekje, persekutim, internim, burgim dhe ekzekutim së paku ¼ e këtij kombi, vuri në terrorin më të zi dhe më të egër kombin në tërësi dhe vendosi sistemin skllavërues më të tmerrshëm që kanë njohur shqiptarët 4 mijë vitet e fundit", tha Kryeministri Berisha.
Sipas tij "Enver Hoxha mbuloi vendin me terrin më të thellë të izolimit në tërë historinë kombëtare, ndaj dhe të përligjësh sot këto veprime është një krim i ri i shëmtuar ndaj Shqipërisë dher shqiptarëve".
Kryeministri u ndal dhe në shfaqjen e Nexhmije Hoxhës në një intervistë për një televizion. Berisha nënvizoi se se "butonat e ekranit të televizionit ku u shfaq gruaja më mizore që shqiptarët kanë patur në të gjitha kohërat në pushtet, ndodhen në zyrën e kryetarit të Partisë Socialiste".
"Kjo grua ka qenë bashkëautore e të gjitha krimeve monstruoze të burrit të saj, e cila veproi edhe pas vdekjes së tij nëpërmjet kukullave të kontrolluara si Ramiz Alia që e kishte bashkëautor në krime. Ajo vendosi firmën për ekzekutimin e 27 intelektualëve për bombën në ambasadën sovjetike dhe kontrolloi Shqipërinë deri në tetor të 90-ës", tha Kryeministri Berisha.
Sipas tij "është e vërtetë që Sadami vrau me gaz qytetarët e tij, por është e vërtetë gjithashtu që Enver Hoxha përveç burgjeve dhe kampeve, vrau qindra e mijëra të tjerë në sistemin skllavërues kolektivist të vendit".
*************************************************
Perse heshte E.Rama per nenshkrimin nga Presidenti Bush te anetarsimit te Shqiperise ne NATO???

Partia Demokratike, përmes zëdhënësit Gerti Bogdani, sulmoi dje kryetarin e PS, Edi Rama, duke e akuzuar atë për censurë ndaj lajmit të rëndësishëm të firmosjes së dekretit nga ana e Bushit për anëtarësimin në NATO. “Lajmin e gëzuar për çdo shqiptar dhe mik të shqiptarëve e transmetuan në lajmet kryesore të gjitha rrjetet kryesore të botës, CNN, BBC dhe qindra media të tjera elektronike dhe të shkruara. Por, këtë lajm e censuroi totalisht gazeta e Edi Ramës dhe ndonjë simotër e saj, të cilët heshtën sot për të treguar moralin e tij të vërtetë anti-demokraci dhe antishqiptar. Sot hesht për këtë ngjarje madhore historike, edhe z. Rama, pinjoll direkt i nomenklaturës së kuqe, heshtën zyrtarët, ish-kryeministra dhe ministra, mbrojtjeje a te tjerë, të qeverive socialiste. Duke harruar se në anëtarësimin në NATO edhe Partia Socialiste ka kontributin e vet”, - tha Bogdani. Zëdhënësi i PD tha se Rama merret me shpifje të tipit “Fazlliç” dhe sulmon njërin nga ish-eksponentët amerikanë më të rëndësishëm, Tom Ridge, ndërsa vendi po merr pasaportën nga vetë amerikanët për hyrjen në NATO. “Kjo heshtje nuk është e rastit. Ftesës për anëtarësim në dt. 3 prill, z. Rama iu përgjigj me mitingun e protestës më 4 prill, në të cilin u manifestua me slogane dhe flamuj të dalë boje dhe me portrete të Enver Hoxhës, por me asnjë flamur të NATO-s. Në shtator të këtij viti, kur në një akt të jashtëzakonshëm, Senati i Shteteve të Bashkuara do të votonte në unanimitet Protokollin e Anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, z. Rama do të transformonte vdekjen aksidentale në vrasje dhe në një akt makabër do të thërriste një miting proteste për të manipuluar me vdekjen e një njeriu. Gjatë tetorit, muaji që presidenti Bush do të firmoste ligjin e Senatit për anëtarësimin e Shqipërisë, z. Rama do të nxiste mediet e tij dhe të gjitha lidhjet me krimin për të mashtruar shqiptaret me të ashtuquajturën çështja “Fazlliç”. Akoma më keq, do të sulmonte ish-Këshilltarin më të Lartë për Sigurinë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara, që nga ngjarja e 11 Shtatorit, z. Tom Ridge. Për më tepër, do të festonte në mënyrat nga më të ndryshme, 100-vjetorin e diktatorit më të tmerrshëm të shqiptarëve dhe Evropës, atë që bota sot e cilëson si Hitleri i Ballkanit. Me pinjollë të tjerë si vetë ai, z. Rama do të nxirrnin nga arkivat filmime të vjetra ruse që të sulmonin kohërat barbare të etërve të tyre, ndërsa sot vendos censurën në shtypin e tij”, - tha Bogdani

*************************************************

Ja se si zhduku Edi Rama 600 milionë lekë investime për kinema Republikën

Aty ku jetonte kultura e Tiranës, ka ngritur biznes partneri i Edi Ramës, Alban Xhillari

Një nga investimet më serioze të ndërmarra nga Edi Rama gjatë kohës që ka qenë ministër i Kulturës ka qenë edhe kinema Milenium. Me një fond rreth 400 mijë dollarë amerikanë ose rreth 600 milionë lekë të miratuar nga ministri i Kulturës i asaj kohe, u rikonstruktua kinema Republika e cila ishte prishur në vitin 1997 për tu ringritur në 1999 me një tjetër emër, “Millenium”. Ky investim u konsiderua nga qeveria e asaj kohe si një nga investimet më të suksesshme, ku merita e veçantë i takonte ministrit të asaj kohe Edi Rama. Tashmë qytetarët e Tiranës filluan të ndjeheshin të kënaqur përsa i përket komoditetit që të krijonte kjo kinema e ndërtuar me lekët e taksapaguesve shqiptarë.

Askush nuk e mendonte në vitin 1999, se kjo kinema pas tre vjetësh do të kishte fatin e keq të përfundonte në një ndërtim gjigand dhe aferë të pisët. Është sërish Edi Rama që në 3 maj të vitit 2002 nëpërmjet një vendimi të KRRT Tiranë vendos ekzekutimin e kësaj kinemaja për ti zënë vendin projekti një pallati gjigand cili do të ndërtohej nga miku i Edi Ramës, Alban Xhillari. Kryebashkiaku Rama tashmë jo në rolin e ministrit vendos që të hedhë në erë investimin 600 milionë lekë të taksapaguesve shqiptarë, për të dhënë një ndërtim në favor të biznesmenit me të cilin kishte bashkëpunuar për të ndërtuar rrjetin e kinemave “Millenium” në kohën kur ishte ministër kulture. Ka qenë dita e premte datë 3 maj 2002, dita ku KRT e Tiranës ka kaluar 35 vendime midis të cilave dhe tre studime urbanistike. Tashmë sipas vendimit të kryebashkiakut Rama, ish-kinema "Republika" tani "Millenium-1" dhe qindramijëra dollarë të hedhura nga ish-ministri i Kulturës, Edi Rama, për ndërtimin e saj, do të shemben për të ngritur pallate gjigante. Po kështu edhe ato pak hapësira të mbetura bosh, në "luftën për të rikthyer" lulishtet e gjelbërimin, do të kthehen përsëri në godina. . Në projektin e miratuar, pallatet që do të ngriheshin përfshinin zonën nga rruga "Shyqyri Bërzolli" deri te kinema "Millenium-1". Kinema Republika ishte edhe bastioni i fundit i shkatërrimit të një pjese të historisë së kulturës së kryeqytetit shqiptar. Në 15 korrik të vitit 2002 fadromat e Alban Xhillarit filluan prishjen e investimit 600 milionë lekë të bërë me taksat e shqiptarëve, duke i dhenë prishur edhe një nga objektet më të vjetra kulturore të kryeqytetit. Kinema Republika është ndërtuar në fillim të viteve 1930 dhe ka pasur emrin e parë, "Diana". Më pas "Gloria", mandej "Republika" e së fundmi u quajt kinema "Millenium 1".
Kinema Republika ka qenë ndër të parat kinema në Shqipëri. Historia e saj lidhet me vetë historinë e kinemasë shqiptare dhe me artistët, që thithën formimin e parë aty. Një histori e hedhur në erë nga një kryebashkiak i çmendur, që shfrytëzon postin e tij për të shkatërruar vlerat e kryeqytetit shqiptar, i cili pavarësisht moshës së re, mbart vlera të pamohueshme në historinë dhe kulturën e tij. Fati i keq i kinema milenium është pasuar edhe nga kinematë e tjera të kryeqytetit. përsa i përket lejes së ndërtimit të dhënë nga Edi Rama për kinema Millenium, kjo leje është quajtur e jashtëligjshme për arsye se ka dhunuar objektet kulturore të cilat janë të ndaluar nga nga neni 62 i ligjit nr 8405 për “Urbanistikën” i cili e ndalon reptësisht dhënien e lejes nsë ndërtimit në territore të objekteve social-kulturore. Janë 11 kallëzime penale të bëra nga policia e ndërtimit në tetor të vitit 2005 në drejtim të kryebashkiakut Edi Rama. sipas njoftimit të bërë nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë Ndërtimore e asaj kohe, kjo drejtori dorëzoi në Prokurori 11 kallëzime penale kundër kryetarit të KRRT-së, Edi Rama dhe sekretarëve të KRRT-së në vite për veprën penale “Shpërdorim detyre në bashkëpunim”. Sipas kësaj drejtorie, kallëzimet janë bërë për një sërë lejesh ndërtimi, si leja e dhënë për ndërtimi objekt 3.8.11 dhe 12 kat, ndërtuar në territorin e ish-kinema “17Nëntori”. Po kështu, për një objekt 2 e 3-katësh, pikë karburanti, ngritur nga ana veriore e “Rrugës së Kavajës”, që, sipas Ndërtimores, është territor publik dhe bie ndesh me ligjin “Për urbanistikën”. Po kundër këtij ligji dhe në territor publik, sipas deklaratës, është edhe një godinë banimi 9-katëshe në “Rrugën e Durrësit”. Një tjetër kallëzim penal shkon për kreun e bashkisë dhe sekretarin e KRRT-së, për një leje për godinë banimi 13 kat dhënë në rrugën “Urani Pano”, që, sipas Ndërtimores, ka tjetërsuar rrugën publike në truall ndërtimi. Pas kësaj, vjen një tjetër ndërtesë 6-katëshe në “Rrugën e Dibrës”, në territorin e ish-Policisë. “Kallëzim penal edhe për dhënien e lejes së ndërtimit për një objekt në territorin e ish-kinema “Republika” në kundërshtim me nenin 62 për urbanistikën”. Këto denoncime për kryebashkiakun Rama kanë tre vjet që flenë në prokurori dhe nuk ka asnjë masë të marrë ndaj tij. Objekti te kinema Repubika ka hedhur shtati duke zëvendësuar kulturën e kryeqytetit me babëzinë e kryebashkiakut të Tiranës. Megjithëse kryeministri vendit Sali Berisha pretendonte se do të shkatërronte mafien e ndërtimit të kryebashkiakut Rama duke prishur të gjitha veprimet e paligjshme të tij, ka ndodhur e kundërta. Tashmë objektet kanë hedhur shtat dhe kryeministri i vendit është bërë pjesë e pazareve të Edi Ramës me lejet e ndërtimit. Në shtëpinë kryeministrore ndodhet edhe një tjetër leje e marrë nga dhëndri i tij Jamarbër Malltezi, i cili pritet të shkatërrojë Klubin Sportiv Partizani për të ndërtuar komplekse gjigande pallatesh. Kjo leje është dhënë në 27 dhjetor të vitit 2007 nga kryebashkiaku Rama. fati i kinema Republikës mesa duket do të jetë edhe fati i liqenit Artificial, i Kopshtit Botanik, i Pishinave dhe shumë objekteve social- kulturore. Këtë e vërteton më së miri shkatërrimi i Kinema "Millenium 1", vetëm pak muaj pas hapjes, duke ndërtuar në vend të saj një pallat që nuk arrin dot t'i numërosh katet, se të verbon dielli. Në planet e Ramës, të njëjtin fat e pret edhe kinemaja e vetme e kryeqytetit, "Millenium II". Dhe këtu pritet një shumëkatësh tjetër, me të njëjtën premtim: "Do të ketë kinema në katin e dytë"...
*******************************
Tirana sot ka vetëm dy kinema

Kinematë e vjetra ndodheshin në qendër të qytetit si: “17 Nëntori”, “Republika”, “Partizani” etj, të cilat kanë qenë shumë të njohura dhe frekuentoheshin nga të gjithë. Deri në vitin 1992, kinematë ishin nën varësinë e Ministrisë së Kulturës. Pas këtij viti, ato kaluan nën kompetencën e bashkive dhe u bë privatizimi i tyre, me kushtin që nuk u mbajt, të mos u ndryshohej destinacioni. Më pas erdhi edhe koha e errët për këto kinema, të cilat u braktisën në mënyrë të pamëshirshme duke u lënë në vorbullën e harresës. Në vitin 1992 kur Bashkia e Tiranës mori të drejtën e administrimit të këtyre ambienteve, ato u deformuan dhe u shkatërruan. Kinema “17 Nëntori” pasi iu kthye pronarit u bë “Bingo”. Kinema “Partizani”, u kthye njëherë restorant prej një firme maqedonase, e më pas sërish në “Bingo”. Këtu salla e kinemasë është e paprekur, por gjatë këtyre viteve nuk ka funksionuar kurrë. Kinema “Republika” ishte bastioni i fundit që u mbajt deri në vitin 1995. Pasi mbijetoi deri 2-3 vjet më parë nën emrin Kinema “Millenium1”, edhe kjo e mbijetuar e fundit u bë rrafsh me tokën dhe në vend të saj u ndërtua një ndërtesë shumëkatëshe. Kinema “Ali Demi” më e vogël se tre të parat, përfundoi në magazinë, iu kthye pronarëve të dikurshëm dhe u shemb bashkë me gjithë historinë e saj gati njëshekullore. Kinema “Dajti” në rrugën “Myslym Shyri” është krejtësisht e braktisur, me një dry të ndryshkur tek dera, ndonëse salla e kinemasë ekziston. Po kështu edhe kinema “Agimi”, e cila sheh ndonjë spektator, vetëm kur artistët e rinj të artit bashkëkohor bëjnë atje ndonjë performancë. Tani kryeqyteti ynë ka vetëm dy kinema, “Millenium” dhe “Imperial”, të cilat administrohen në mënyrë private.

A është pjesë e historisë tonë Kinema Republika?


Krejt në fillim quhej "Diana". Më pas "Gloria", mandej "Republika" e së fundmi u quajt kinema "Millenium 1". Hedhja e themeleve të saj ndodhi në vitin 1930. Ishte ndër të parat kinema, që hapeshin në Shqipëri. Historia e saj lidhet me vetë historinë e kinemasë shqiptare dhe me artistët, që thithën formimin e parë aty. Edhe pse ishte fillimi i viteve '30-të në kinema Gloria shfaqeshin filmat më të mirë të kohës, filma francezë, amerikanë, italianë. Interesi i publikut ishte maksimal. Plot 75 vjet nga ndërtimi i saj, pas shumë e shumë ndërhyrjesh, përshtatjesh e rregullimesh, Diana, Gloria, apo Republika e dikurshme, sot është shkatërruar deri në gurin e fundit të themelit...pronarët e saj të dikurhsëm kanë një projekt të ri, shumëdimensional për të.
Më 6 tetor 1934 Dhimitër Canco, një intelektual i pasionuar pas librit dhe një nga njerëzit që kontribuoi shumë në përhapjen e filmit në Shqipëri, çeli në Tiranë kinemanë "Gloria", e cila ndikoi fuqishëm në emancipinim e shqiptarëve. Ai vetë përzgjidhte me shumë kujdes filmat më të mirë të kohës, e sidomos ekranizimet e vepra të shkrimtarëve të mëdhenj botërorë. Pranë kinemasë së tij Canco, angazhoi edhe një grup aktorësh amatorë, që jepnin shfaqje midis seancave të filmave. Gjithashtu lidhi kontrata edhe me grupe të tjera të huaja artistike, të cilët jepnin shfaqje jo vetëm në kinemanë e tij, por në mbarë vendin. Kinema "Gloria" çeli degët e saj në Durrës e në Shkodër dhe bashkë me kinema "Nacional" (ish- 17 nëntori), të Vëllezërve Beshiri, u bënë dy nga shoqëritë më të mëdha e më me influencë në këtë drejtim. Mjafton një kërkim i shkurtër në arkiva dhe kupton se shkëlqimi i kësaj kinemaje ishte pikërisht në vitet '30-'40, deri në kohën kur ajo u kthye në pronë shtetërore. Filmat, që shfaqeshin ishin më të mirët e asaj periudhe.**********
NENI 62

KRRT-të e rretheve, të bashkive të qyteteve të kategorise së parë, të Bashkisë së Tiranës dhe KRRTRSH nuk kanë të drejtë të miratojnë asnjë ndërtim të përhershëm ose provizor, jashtë funksionit të territorit të përcaktuar në studimet e miratuara, në territore pronë publike të tilla si:
- territore të objekteve social-kulturore,
- territore të gjelbërta,
- territore sportive,
- sheshe dhe hapësira ndërmjet blloqeve të ndërtuara të banesave;
- rrugë, sheshe publike dhe vendqëndrime, të përcaktuara dhe interpretuara në Rregulloren e Urbanistikës.
Ndërtimet që mund të bëhen janë vetëm ato të përcaktuara në studimin urbanistik në përputhje të plotë me funksionin e miratuar.
Për rastet e pronave të kthyera nga komisionet e kthimit dhe të kompensimit të pronave ish- pronarëve, kur këto prona gjenden në territore të tilla, KRRT-të e të gjitha niveleve nuk kanë të drejtë të ndryshojnë destinacionin e përcaktuar në studimin e miratuar. Në këto raste pronarët e tokave kanë të drejtë të kërkojnë kompensim sipas ligjeve në fuqi.

************************************************** **

Ja se si i shpenzon paratë e taksapaguesve Edi Rama

Blerja e mediave nga kryebashkiaku Rama, 36.5 milionë lekë për “Natën e Bardhë”
Skandalet e Bashkisë së Tiranës nuk kanë të sosur. Nëse për një drekë me gratë e bashkisë kryebashkiaku Rama paguan 4.5 milionë lekë për të festuar së bashku me to 8 marsin, nëse për reklamimin e “Ditës së Verës”, Edi Rama, harxhon plot 45 milionë lekë, për “Natën e Bardhë” janë shpenzuar plot 36.5 mi8lionë lekë. Kështu me mandatin nr 4 të datës 16.01.2006 janë paguar Delta Publicity sh.p.k plot 33.2 milionë lekë për spotin e Natës së Bardhë”, spot që do të transmetohej në pesë televizione. Kështu në datat 25, 26, 27, 28 nëntor është transmetuar nga pesë televizione 60 herë spoti për “Natën e Bardhë”. Ndërkohë që po në datën 16.01.2008 një tjetër shoqëri merr 2 milionë lekë nga bashkia e Tiranës me mandatin nr 3.
Kjo shoqëri quhet M&C Monotoring. Bashkia e Tiranës përveç reklamës paguan edhe 2 milionë lekë të tjera për këtë shoqëri me qëllim monitorime spoteve. Ndërkohë që është një tjetër shoqëri, e cila paguhet me 1.5 milionë lekë për të prodhuar spotin televiziv të Natës së Bardhë. Kemi tre shoqëri të përfshira të cilat kanë marrë në total 36.5 milionë lekë nga bashkia e Tiranës për prodhimin, transmetimin dhe monitorimin e spotit Nata e Bardhë.

Kryebashkiaku Rama, 44 milionë lekë reklama për “Ditën e Verës” me paratë e taksapaguesve shqiptarë

Nga sa do të shohim më poshtë, kryebashkiaku i Tiranës ka vënë në dispozicion të këtyre mediave shuma të konsiderueshme të hollash të cilat i reklamon nëpërmjet publikimeve fiktive. Kështu me urdhër pagesën nr.211 të datës 18.04.2006, Edi Rama i paguan 16.6 milionë lekë të vjetra shoqërisë “Delta Publicity”, vetëm për të transmetuar spote televizive për “Ditën e Verës”. Transmetimi i këtyre spoteve, përveç shpenzimeve skandaloze të kryebashkiakut për të mbajtur mbyllur gojën e mediave me paratë e taksapaguesve, shënon dhe mangësi skandaloze nga administrata e bashkisë përsa i përket disa pikave. Kështu mungon kohëzgjatja e spoteve, mediaplani i monitoruar si dhe procesverbali midis bashkisë dhe firmës së kontraktuar. Në të gjitha rastet kryebashkiaku i Tiranës ka shkelur kontratat e firmosura me këtë firmë në dëm të taksapaguesve. Ndërkohë në të njëjtën kohë të vitit, pra në datën 10.05.2006 po kjo bashki i paguan 8.3 milionë lekë të vjetra me mandatin nr. 287, firmës së sipërpëmendur për transmetimin e spoteve televizive për “Ditën e Verës”. Me mandatin nr. 171 datë 05.05.2006, kjo bashki kishte paguar 19.1 milionë lekë të vjetra të njëjtën firmë për spotet televizive “Dita e Verës” dhe “Komisionet qytetare”.

Edi Rama, 4.5 milionë lekë drekë me gratë e bashkisë në Sheraton me paratë e qytetarëve të Tiranës
Kështu, një nga rastet më skandaloze është ai i festës të organizuar nga Edi Rama me rastin e 8 Marsit, ku gratë e bashkisë në mënyrë të organizuar shtrojnë dreka argëtuese me paratë e taksapaguesve. Në vend që këto para të shkojnë për ushqimin e çerdheve dhe të kopshteve, harxhohen në mënyrën më të paskrupullt nga kryebashkiaku i Tiranës. Kështu sipas dokumentacioneve të kësaj bashkie në datën 15 mars i është paguar hotel Sheratonit shuma pre tre milionë lekësh të vjetra për drekën e shtruar për gratë e bashkisë, të cilat kanë festuar me paratë e taksapaguesve. Sipas urdhërpagesës nr. 190 të datës 15.03.2008, bashkia e Tiranës, i ka paguar hotel Sheratonit këtë shumë me objektin “aktivitet social”. Ky aktivitet social, ku gratë e bashkisë bëjnë qejf me lekët e taksapaguesve të Tiranës, është organizuar nga kryebashkiaku Rama, i cili nëpërmjet urdhrit nr.62 datë 04.03.2005, urdhëron financën e bashkisë të likujdojë hotelin më të shtrenjtë mund të themi në gjithë Shqipërinë, me shumën e mësipërme për drekën e ngrënë nga punonjëset e bashkisë. Në fakt, kryebashkiaku i Tiranës nuk mund të lejonte që gratë e bashkisë së tij të hanin drekën pa u argëtuar edhe me dekorin dhe zbukurimet që do të bëheshin me rastin e kësaj feste. Me urdhrin nr. 189 të datës 15.03.2008, kryebashkiaku i talentuar i Tiranës vendos të paguajë plot 1.4 milionë lekë të vjetra për zbukurimin dhe dekorin e ambienteve të hotel Sheraton. Kështu, një drekë festive e grave të bashkisë së Tiranës, kushton plot 4.4 milionë lekë të vjetra dhe të gjitha këto lekë përballohen nga paratë e taksapaguesve. Kryebashkiaku i Tiranës përveç dëmit ekonomik, ka kryer në rastin konkret edhe shumë shkelje të tjera të cilat kanë të bëjnë me një sërë vendimesh të paligjshme.

Edi Rama, 200 milionë lekë spote televizive të barabarta me kontributin e 200 bizneseve në Tiranë

Në vazhdim të skandaleve të bashkisë së Tiranës, përsa i përket abuzimeve me fondet, një rast tjetër ku kryebashkiaku i Tiranës ka abuzuar me tenderimin dhe me paratë e taksapaguesve është dhe ai i tenderit për transmetimin e spoteve publicitare. Ky tender është zhvilluar vetëm me pjesëmarrjen e dy firmave dhe fituese ka dalë shoqëria Delta Publicity. Shuma që kryebashkiaku i Tiranës ka caktuar për të bërë publicitet është 200 milionë lekë dhe këto para janë pjesë e planit të tij për blerjen mediave nëpërmjet bakshisheve që jepen nga taksat e qytetarëve të Tiranës. Sipas dokumentacioneve të tenderimit vihet re se shuma e përcaktuar për transmetim spotesh ka qenë 200 milionë lekë të vjetra ndërkohë që preventivi i llogaritur sipas bashkisë ka qenë në shumën 19.872.000 lekë të reja. Ndërkohë që firma fituese e cila është Delta Publicity e ka fituar këtë tender me shumën 19.944.000 lekë.

************************************************** **

Edvin Rama esht mason. Kete e din githe bota.

Edvin Rama esht mason. Kete e din githe bota.
Dihet se kush jane masonet. Masonet jane ata njerez te pasur qe zoterojne aksione te medha, jane bankiera, pronare pallatesh, presidenta, mbreter, gjenerala, qe ne programin e tyre esht: Te shkaterrojne boten. Ta hedhin ne flake e te perflakin qiellin me kockat e njerezve. Keta nuk kane asnje besim fetar, per mode permendin Krishtin dhe ne fakt e punojne nate e dite me mish e shpirt dhe me gjithe pasurine per ta zhdukur besimin ne Krisht duke i kthyer fete si nje simbol zbukurimi sikurse kane kthyer fene protestante qe urren ne Krisht dhe punon kunder besimtarve te Krishtit. Ndersa ndaj islamit e kane terbimin me te madh, por mjeshteria e mazoneve esht shume e perfeksionuar saqe mislimante nuk mund ta arrijne te kuptojne lojen e mazoneve qe punojne per ta zhdukur ngadale dhe me rrenje. Shembulli ishte ne Danimark qe u fye Muhameti boterisht disa here dhe ne disa vite.
Prandaj te dashur miqe shqiptar besimtar te cdo fejet Edvin Rama nuk ka asnje ndjenje a moral sadopak njerezor.
Shembuj ka dhene:
_ Ka shkaterruar familjen
- ish gruan e ka shkaterruar psiqikisht perjetsishte
- Djalin vejeni re se sa normal duket
- Vete esht psiqikisht
- Nuk ka sesi te kete ndjenje nacionale sepse mazonet nuk kane ndjenje nacionale.
- Teoria jo e tij sepse nuk ka tru, por e huazuar nga satanizmi mazon: as e djathte e as e majte.

Boterisht ne TVSH deklaroi Fatos Nanome dt.29 shtator ne emisionin e lajmeve:
Edvin Rama mason i pasuruar............

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:28 am

Foto nga protestat e Edvin Kristaq Rames :

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA 14435as

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA 2w4imwx

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA 2wdyh44
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:33 am

Arber kjo nuk eshte Protest, nuk shkohet ne protest me me huj gardhi, kur shikon keto foto vren se keta njerz nuk kan dal te protestoj por te dhunojn. Nuk jam perkrahs i Berishes pore per momentin e perkrahi sepse pushteti me dhun nuk mirret askund ne bote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:33 am

PPSH edhe e krijuan vete Sllavet ose sot PS :

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Hoxhapopovic
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:35 am

@Drini

Atehere duhet te flasim qarte , qe ky Edvin Kristaq Rama ka per qellim te shkateroje Shqiperine .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:37 am

Me duket se i paskan mbledh te gjith hajnat e matrapazet ne shesh per te vjedh e plaqit sikur ato automejte qei vjedhshin dhe ziheshin per nje trotenet cili po e grabit me par e tjera gjera dhe perse tu ipet flaka atyre makinave te qytetarve , apo ishte nji politik e till qe te nxisin masen ne dhun .Dhe sjelljet ndaj policis sikur te ishin shki e jo shqiptar , kjo me deshproi pa mas .
Demostart e qet thoshte bosi i tyre Rama, por u duk qfar qete nuk kamn as gje kunder Popullit si salla si rama njejt jan te dy por me dhimbset populli po e vuan prap se prap dhe nuk u mbushen mend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:40 am

Arber kjo eshte shume e kiarte, keti njerit nuk i intereson populli pore vetum karrika, kete e do edhe me dhun keshtu e porositin greket, ketu nuk ka dyshim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:44 am

Besa edhe shkijet se ky ishte qe ja dha shkaut qelsin e tiranes po i njeti po e djeg popullin per karrik .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:45 am

po i dalin fjalet PETRIT KOLES PROFETIT SHQIPTAR.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 50
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:48 am

Mos qenka edhe aji ne kto tollovia`?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 12:50 am

E lexova Shekullin dhe u habita ne shume komente , ku fajsonin USA, EU, per ket ngjarje, keta deshiroin prap ta izoloin shqiperin. Mirpo kjo kohe ka ikur nje her e pergjithmone. Nje fryme e re si VV do te lind edhe ne Shqiperi, shpresoj te jen keto tentimet e fundit te PS per ta shkatrru Shqiperin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 1:20 pm

A po ju dhimbet Sali Tradhtari a ,dhenderri i Serbise,pom doket se ju do Drinii ,Arber paskeni qen me I.Rugov tradhtarin qe u zgerdhijke me Milloshin..
Dhe qe ne LDK e ka prue serbia dhe komiteti krahinor me RRahman Morinen..
Turpi i shqiptareve eshte sali berisha.
Socialistat ndihmuan me se shumti UCK-ne
Sala bashkpunoi me Milloshin gjate luftes se UCK-se.
Eshte qudi se si perkrahin n jerezit Politikana qe bashkpunojne me Shkaun falin Tokat shqiptare falin detin bashkpunojne me fazliqin.etj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 4:54 pm

Edhe pse ne Tiran esht nji situat kaotike ne fund dot perfundoj ne favor toni dhe nte mir te gjith popullit,simbas regjis!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:30 pm

Xhiti une mund te jem me te gjithe shqiptaret, por ne asnje mnyre me ata qe ushtroin dhune ndai policis se shtetit, e fusin urrejtje e vllavrasje.
Edhe nje her ndaj dhembje me familjet e te vrarve. Keto protesta nuk ishin protesta, ky ishte thjeshte nje puq qe nuk arriti te realizohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:31 pm

Drini po gazeta Shekulli eshte e KOco KOkedhimes,mikut me te ngushte te Edi Rames edhe kanali televiziv A1,i ketij eshte.Normale qe keshtu eshte ajo gazeta ,antishqiptare.Edi Rama dhe miqte e tij kriminele ,qe per pushtet te vrasin dhe te djegin,duhet te japin llogari ne Prokurori dhe jo te lihen te lire ,kane berfe krim monstruoz,te nxjerresh turmat dhe t'i lesh pa udheheqes,shiko se cfare skenari kishin bere.Por Shqiperia do te behet,pa cka se na turperuan dhe ulen koken ne sy te gjithe botes.Plehrat!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 54
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:43 pm

SALA ja duhet te qendroj deri ne fund ja duhet zgjedhje te reja, ndryshe ska shanc.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:44 pm

llogari do te jep sala sllobodanka qe vrau popullin e vete..
sepse ky deshmoi prap se nuk eshte shqiptare po armik tradhtare kombi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 10:57 pm

Sala eshte ne rregull.Policia ka mbajtur nje qendrim qe eshte per tu pershendetur.Vanadalet dhe kriminelet qe kishte sjelle Edi rama do te japin llogari para ligjit,me ne krye komandantin e vet Edvinin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySat Jan 22, 2011 11:00 pm

edhe policia e MIlloshit serbise eshte sjell keshtu me shqiptaret
edhe sla njejte pra sala si serbet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 2:08 am

Cito :
Xhiti

A po ju dhimbet Sali Tradhtari a ,dhenderri i Serbise,pom doket se ju do Drinii ,Arber paskeni qen me I.Rugov tradhtarin qe u zgerdhijke me Milloshin..
Dhe qe ne LDK e ka prue serbia dhe komiteti krahinor me RRahman Morinen..
Turpi i shqiptareve eshte sali berisha.
Socialistat ndihmuan me se shumti UCK-ne
Sala bashkpunoi me Milloshin gjate luftes se UCK-se.
Eshte qudi se si perkrahin n jerezit Politikana qe bashkpunojne me Shkaun falin Tokat shqiptare falin detin bashkpunojne me fazliqin.etj.
Pse kush me tu dhimt sipas teje zoteria juaj , Edi Greku ?
Po ti vet i ke share shpesh here , cka u bo tash ? A duhet te gjithe me mendu ate qfare ti thu patjeter?
Me trego ti XHITI ne ate shtet qe je , ne Gjermani , cka ndodh nese vepron dikush ne kryemnistri si keta qe tentuan dje ??


PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Pptt610x-25
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Protesta+main
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Album_large_4022513

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Album_large_4022533

Te garantoj une qe i pret plumi , edhe sa i perket Rugoves , nese bash don me dit , mua aspak nuk me duket si tradhtar megjithse ti e ben secilin tradhtar vetem komunistat si duket JO ( sipas kti postimi me larte ) ..
Edhe mos mu perzi mu se cfare mendoj dhe cfare shkruaj , thjesht e jap mendimin tim te lire edhe ska drejt askush me nderhy se lat nam duke e bo secilin shpiun , dy fjal mos me mujt mi ndru me koleget ne forum LOL.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 4:57 am

I nerumi Arber, kush ka su me pa e mend me mendu, gjanat shifen paster. Vetem kush nuk don ta di realitetin, nuk do te meson te verteten.
Komunistat si arkiteket te tyne kishen emisaret titist miladinate mugoshet e shum serbo malazes tjere, qe pa ato shkie ase qe do kishem sot komunist, ase do kishem kasaphane te tivarit e shum kasaphane tjera. Nga mesimet e shkive dhe perkerhaja reciproke komunistat ne krye me enver-fadilet e bene shqypenin, kosoven, Ylliriden kasaphane. Kjo sua vret ndergjegjen kelysheve enverist, jo se duan ashtu, por kan rra viketim e nje propogande te poshter, u ashet ba nje shpelamje truni deri ne ate mase qe nuk din ta dallojen te baredhen nga e zeza! Nuk duhet edhe gjithe aqe tju kushetohet rendesi fjaleve tyne monotone, perseritjeve qyfyreve tyne ven e pa ven.
Per komunistat nuk ka kompromis, nuk ka komeb, nuk ka fe. ose ato ose kerkush tjeter. Fale Zotit sot koha nuk punon ne favor te tyne. Por pasojat qe qe i ka vuajt Shqyptaria nga kjo fare e felliqet ndihen edhe sot dhe kan me u ndi edhe per shum kohe, plaget qe ia bene shqyptaris nuk kan per tu sheru edhe per shum kohe.
komunisti, me para ia shtrin doren hasmit te shqyptaris sesa vllaut vet. Me pare bashkohet me serb, rus,kinez,grek se me shqyptar, kjo ashete realitet. Vetem smuned e din ata qe ia kan leju vetit nje trushpelamje nga propoganda mashtruse envero-staliniste Kjo ashete kur dikuj i imponohet idelogjia me e foret se kauza Kombetare. Kot e kan tahse shqyptaret me nuk jan te mbulu nen perden e hekuret staliniano-enveriste, gjenat i shon me mire me paster, por sashet lete te pastrohesh prej nje piselleku gjyse shekullor per nje kohe te shkuret, kjo ka me marre edhe pake kohe, te jesh i siguret qe kan em deshtu te gjitha planet dhe tinezit e tyne djallezore dhe ate kan em dehstu me turep. Kjo qe bejen sot kanibalet, bastaredet e bllokqenave te kristaqeve sashet gje me ate qe kan be baballaret e tyne basheke me shkiet. Ska gje qe ua meshef kete, perndryshe nese lejojem te na perseritet historia, nuk mbetet me shqyptar ne bote.
Ajo cfare ndodhi me 21 kallenor 2011 ishte vazhedimesia e kanibaleve qe nga 1944-97, krejte e kishen planifikua, grupet huligane ju aredhen nga greqia njete si zan qaushet e 97-tes, aty ku ska muned te arrin dora e shkaut cdohere ka perdor doren e shqyptarit si esat pasheve,haxhi qamilve, enver-fadil hoxheve, edhe sot shqypenia gjakoset nga te njetat falanga te bijet e krimineleve bashke punetoreve greko-shkive, e gjakos shqypenin greku e serbi me ane te bastaredve ramo-gjinusho-ngjela-bello-braqo-nano-majkve. Me shprese se nje dite jo te shkuret shqyptaria ka me u pastru nga ky gjak i prishet.
Ju persshendes taneve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 10:16 am

medalimi tha:
Ajo cfare ndodhi me 21 kallenor 2011 ishte vazhedimesia e kanibaleve qe nga 1944-97, krejte e kishen planifikua, grupet huligane ju aredhen nga greqia njete si zan qaushet e 97-tes, aty ku ska muned te arrin dora e shkaut cdohere ka perdor doren e shqyptarit si esat pasheve,haxhi qamilve, enver-fadil hoxheve, edhe sot shqypenia gjakoset nga te njetat falanga te bijet e krimineleve bashke punetoreve greko-shkive, e gjakos shqypenin greku e serbi me ane te bastaredve ramo-gjinusho-ngjela-bello-braqo-nano-majkve. Me shprese se nje dite jo te shkuret shqyptaria ka me u pastru nga ky gjak i prishet.

Keshtu eshte medalim ,asnje presje nik i heq perfundimit tend te mesiperm.
KY ESHTE KLANI KOMUNISTO-KRIMINEL-MAFIOZ.
KETA JANE MBETURINAT E ATIJ RREGJIMIT AQ BARBAR QE NA KISHTE MARE FRYMEN PER AQ KOHE TE GJATE DHE QE PO ZVARRITET ENDE ,DUKE MARE ME VEHTE EDHE JETET E NJERZVE TE PAFAJSHEM.
POR NUK DUHET PESIMIZEM NE KETO MOMENTE ,PASI DO TE VEPROJE FORCA E LIGJIT PATJETER NE KOKAT E TYRE. UNE JAM BESIMPLOTE NE KETE.
SHQIPERISE SADO TE MUNDOHET T'JA ULIN KOKEN KETA KRIMINELE,AJO DO TE DIJE
TE QENDROJE E PAMPOSHTUR DHE KRENARE PER NE PATRIOTET DHE SHQIPTARET E VERTETE,BRENDA DHE JASHTE SAJ,PER TE GJITHE BASHKEKOMBASIT E MI DO TE VIJNE DITE SHUME TE BUKURA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
arberia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
arberia

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 40
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 10:48 am

LAKURIQ E SYRGJYNOSUR
BREKE-GRISUR E T'ARMATOSUR
PROTESTOJNE-DHUNOJNE
NE MES T'TIRANES
BARBARET E EDVIN KRISTAQ RAMES
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA EmptySun Jan 23, 2011 1:17 pm

Arberia edhe medalim qe moti njihi si perkrahes te politikes tradhtare dhe perkrkrahjes te Sali Sllobodanka Berishes mik i Fazliqit dhenderr i serbise dhe I.RUgova te ndjerit bashkpunetore i MIlloshit.
Seshte qudi qe kesi njerez si ju kemi me bollek ne shqiperi e kosove
per ju seshte asgje te vrasin qytetaret pse kerkojne rrezimin e nje qeverie kriminele ,hajna si ne qdo vend te botes.
te ishin que edhe kunder I.Rugov te ndjerit i kishi quajt po keshtu.
Sepse ate e ruajshin policia serbe
po te qohen kunder jakup Krasniqit ishi gezue dhe i kishi quajte ato protesta atdhetare sepse sjani atdhetare i mbroni shpijunat.
medalim njifet moti me shkrimet e tija anti shqiptare ne mbrojtje te politikes se salioviqjane rugoviqjane sepse e njofim se kushe eshte dhe me ke ka bashkpunuar para lufte..po edhe ty arberia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 14Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: