Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next
AutoriMesazh
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 4:40 pm

Sipas ksaj video , eshte e dyshimt se u vrane nga policia keta 3 persona :


Te njejten e thote edhe nje TV nder me te mdhat ne Bote :


lajmi i ores fundit i Aljazeer-es....


shikoni videon nga sekondi i 0:45 e deri te min 01:10 ku i behen komente vrasjes se protestuesit perpara deres se Kryeministrise .....
sipas komentit vrasja eshte bere nga ai burri me floke te bardha qe i ndenjti prane viktimes ne krah te majte ..... dhe shikohet shume qarte qe pas kryerjes se aktit ai i largohet viktimes si pa te keq dhe i afrohet grupit te tre personave te kollona e majte e deres dhe pasi i jep dicka personit qe ishte i fshehur pas atyre te dyve qe i benin barrikade ai e kalon cadren nga e djathta ne doren e majte dhe pastaj e kap me te dyja .... nderkohe shikohet ai djali qe pasi merr dicka largohet me vrap .....

degjoni komentin duke pare edhe videon me shume vemendje .....

http://english.aljazeera.net/news/europe/2011/01/201112365229973955.html
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 4:51 pm

Aty shifet kjarte se me snajper jan vrar nga policia
po ju do qe perkrahni qeveribn e krimit ju kan qerrue syte
Prokuroria expertisa kane verifikue terenin ne ngjarje dhe kane konstatue se nga garda jane vrare
po po shifet kjarte se njeriu duke ndejtur qete eshte vrare nga policia ne koke
po ju mbroni versionin qe nuk ju shit sali tradhtarit
ne jena mesue te perkrahim qeveri te korruptuar
njerez te krimit e bandit
njerez qe falin detin grekeve qe falin toka fazliqit serbise
qe tradhtojne luften e uck-se
qe bejne qka mos kunder popullit te tyre..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 4:58 pm

Eshte e dyshimte , nuk thash qe eshte ashtu , megjithse shum mire shifet qe ata 3 persona jane te pregaditur per dicka edhe me gjakftohesi largohet nga i vdekuri i jep dicka tjetrit dhe ai iken , shum e dyshimte Xhiti (behu real).. Nese vertetohet se vertet ai me floke te bardha qe ka vra personin , atehere Kristaq mutin duhet vare ne mesin e Tiranes .
Ja edhe nje foto nga NEWS24 :

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 1


Edituar për herë të fundit nga Arbër. në Sun Jan 23, 2011 5:09 pm, edituar 3 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 4:58 pm

do zbulohen te gjithe o arber
ndoshta edhe ky verzion eshte
ndoshta ka qen agjent i sales
hetimet jane bere, dhe me qdo kushte do shkojne ne favor te sales
po kerkunde ne bote perveq regjimeve dikatoriale kriminale nuk shtin ne popullin e vete
edhe ne rumani edhe ne shqiperi ne cdo vend populli ka rrezue regjimet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 5:09 pm

Ti Arber po shkruan ne fun vetvendosje
te garantoje se Albin Kurti VV nuk eshte me sali berishen as me I.Rugoven as me Thaqin as me aak as me akr
Mos e perbuzni vv.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 5:12 pm

Nuk ka te bej me A.Kurtin kjo . A.Kurti eshte i vetmi per mua qe meriton te jet lider mbar kombetar , kjo eshte dicka tjeter ose me shkurt exportim i krizes se fqinjeve famekeq ne trojet shqiptare nen udheheqjen te Edi sadistit , dhe ketu sulmoni S.Berishen pa arsye .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 5:20 pm

pse pa arsye
a nuk eshte sala qe shgkaterron shqiperine me 1997 me piramida
tash me vedhjen e votave
me faljen e detit grekeve
bashkpunim me fazliqin ja ka dhene gjysmen e tiranes
gjat luftes bashkpunetore me mIlloshin etj
qka po doni ma me tradhtue ,meta haptas i lym ne korrupsion Djali sales vajza
e cila bashkpunon me dajt e vet dhe fazliqin etj
qka po doni ma me tradhtue,sju kuptoje
ky regjim duhet rrezue
Sadist eshte sala ,dhe ka shume qe perkrahin sadistet sote
ata jane ne ldk dhe pd te sales
qe naj bejne sherrin sa here shqiptareve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 5:43 pm

Arber
Gjirokastren ,Saranden,Himaren e shume qytetet me te bukura ne jug te shqiperise sala ja ka dhan grekeve
ata greket patrullojne ne keto qytetet ,toponimet greqishte
Ne veri ja ka dhane serbeve
jam vet deshmitare ,qe kam qen ne keto ane ne deti per pushime ,flitet greqishte tabelat greqishte etj
Nuk e dije kush quhet tradhtare ,qka duhesh te besh qe te jesh tradhtare
Lulzon krimi ,lulzon droga,lulzon hajnia ,lulzojne vrasjet ne kete regjim salo basha Ollodashi bashkpunetore te serbise ,miq te serbise...
Ende i perkrahim
keq e mir se nuk me interesojne as socialistet
po keta te fundit perkrahen luften e uck-se
vete luftuan dhe dhane shume oficer Gjeneral uck-se
I strehun refugjatet shiptare i ndihmuan
Kurse ky sala formojke ushtri me urdherin e Milloshit kunder UCk-se..

Nuk e kam dijte qe aq shume kundershtare te atdheut kemi
dhe perkrahim sadistet ,Zogistet Shukrioviqet Rrahmanoviqet Rugoviqet
Saloviqet qe gruan e ka te regjistruar Sllobodanka ne arhive se rrajte i ka prej qetnikeve serbe nana e saje dhe kjo i ka dajte
po qe mos ta merr vesh populli ja ka nderrue prej sllobodanka ne Liri
Dhe vajza e tije punoi te dajte ne veri dhe shpijunoi uck-ne
dhe sote ne emer te saje shume vuajne ne burgje ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 6:37 pm

Xhiti, ti i di tana,e mban vetenn per te dijqem, ani ska problm.
Nuk dua te konefronetohem neper forume me njer si ti, per ndryshe tu kisha pergjigj ashtu si e meriton.
Me gezim kisha debatu e argumentu me Drinin, Xhemen, dhe ne raste mos pajtimi ne mendime isha nda i kenaq, do te isha krenar.
Me ty dhe disa ketu e kam saju qe ne fillim se nuk ia vlen te hyhet ne dabat.
Jam kurioz ta di nese ste vjen merzi, ma trego kupetimin e ketyne fjaleve, cfare logjike perdor dhe nga e nxjerre perfunedimin se une jam trathetar?!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja se cfare shkruan Xhiti;

medalim njifet moti me shkrimet e tija anti shqiptare ne mbrojtje te politikes se salioviqjane rugoviqjane sepse e njofim se kushe eshte dhe me ke ka bashkpunuar para lufte..po edhe ty arberia
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mer Xhiti si e nga me njef dhe nga e din me kend kam bashkpunu para lufte.. !!!
Mos hezito hyq nxjerri tana ketu. Nese bazohesh ne baze te shkrimeve qe sjelli une ne kete forum, kete e lej ta gjykojen stafi i forumit dhe basheke biseduesit tjere.
Nese jam i tille si qe me njef ti qiti ketu o xhiti, atehere une se meritoj si trathetar e shpijun e ku di une si me njef ti, te jem anetar i nje forumi ku folet per Bashkim Kombetar. Xhiti edhe une di shum gjana per ty dhe te njof , por kurr se kam mendu tju etiketoj si trathetar, edhe pse ti je perkrahes i nje ideologjie qe me ane te serbo malazezeve u formu e rigrupua e sollen komebit ton 1000 te zeza. Tue dite se ti dhe hsum te ri ton ran viketim e asaj propogande mashtruse, kur se kam mendu qe vllazenit e mi ti shpall trathetar ose ti denoj me vdekje si ben ti.
tan e din dhe e shohin s ekush ketu ben propoganede perqamese.
Te lutem Xhiti mu pergjigj ne kete qe ke shkru, me fakete ose kurren e kurres me mos ma cekosh nofken time, dhe te Arberies. Nese nuk je aj qe mundesh ti sherosh plaget e shqyptareve ti aferosh ne mes vedi, se paku munedohu mos percaj, mendohu para se shkruan. Burri kur fole nuk i hane me fjalet e veta.
Ose deshmo te verteten ose mbylle gojen mos ju ngjit forumisteve cdo kujna qe nuk ka mendim te nejte si ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 6:57 pm

I dashur medalim
njeriu njifet ne baze te shkrimeve dhe perkrahjes qe bene.
Ne qofte se din per mua diqka urdhero qit mos mshef.
PO kurre ne jeten time nuk kam punuar dhe nuk kam qen anetare i ndonje organizate te formuar nga malazezet e serbet..
keto jane pjella udbasheve..
Une jam atdhetare dhe i forte
me njofin te gjithe anembane botes
PO e keqja ime eshte se te mirat dhe te keqijat ja them njeriut nersy
nuk jal laroqk si idisa qe here me kete e here me ate ,behet i mire me secilin.
Kam punuar per atdhe dhe kurre sjam friguar as nga komitetet as nga policia as nga kercnimet as nga askushe ,sju kam perkul askujt hiq
dhe nuk ju perkulem..
Nuk perkrahi te keqen e kombit dhe nuk perkrahi tradhtaret qe njof plot
Nuk do ti perkrahi kurre te keqen deri sa te jem gjalle
Nuk do te mund kushe te manipulon me mua dhe kurren e kurres
Ska bir shqiptari qe mund te me ngjet diqka per te keqe ,se ska kurre argumenete ,
mundet te njollos te pejelle vete diqka
po kurre ska argumenete
me njofin si kok forte ,qe jam dhe kam qen kunder regjimit millosheviqit dhe komitetit krahinor
kunder ndrishimeve kushtetuese me 1989 me shume shoke ,qe ska pas bir nane te na bind te heqim dore..
kam perkrahe uck prej dites pare
kritikoje dhe kam me kritikue te keqen gjithmone a ja kana apo sja kana dikujt
Kam me luftue kunder krimineleve ,hajnave dhe rrencave,nandave te ndryshme qe mashtrojne popullin.
Po nje dite do te dal fitues dhe me faqe te bardhe
Do shohesh edhe vete..
Mos ngaterro gjera se ti as qe me njef fare ,se do mbetesh ne te...
TI perkrahe politikanet ,bashkpunetore te serbise greqise ,une jo
me shkrimet e tua po verteton vete.
Une sjam as socialiste as pd e sali diktatorit
Tregon koha se kushe ka te drejte populli apo sala psikopati dhenderr i serbise
pse zoteri perkrahni dhendorret serb!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 7:08 pm

, të kapen vrasësit
23.01.2011, ora 16:17
Të lirohen demonstruesit e arrestuar, të kapen vrasësit

Të afërmit e personave të arrestuar nga policia e shtetit gjatë dhe pas demonstratës së 21 janarit në Tiranë, kërkuan sot lirimin e tyre nga paraburgimi.
Të shoqëruar edhe nga përfaqësuesja e opozitës Lindita Nikolla, të afërmit e të arrestuarve protestuan para drejtorisë së Policisë së Tiranës, duke bërë thirrje që policia të lirojë demonstruesit e arrestuar si dhe të arrestojë vrasësit e vërtetë të 3 viktimave të demonstratës.

�Në jemi sot këtu sepse duam të besojmë se në këtë institucion ka drejtësi dhe se ata duhet të arrestojnë njerëzit që vrasin dhe jo bijtë tanë�, tha Lindita Nikolla. Ajo theksoi se demonstruesit nuk janë kriminelë, pasi ata dolën në demonstratë në emër të lirisë dhe të mirës së përbashkët.

�Shqipëria ishte në zi sepse tre burra u vranë, tre qytetarë u vranë nga dora gjakatare, qindra mbahen të arrestuar në komisariate. Ne sot jemi këtu pasi natën endemi dyerve të komisariateve për të marrë informacion për djemtë tanë. Ata s`janë kriminelë�, deklaroi Lindita Nikolla.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 7:38 pm

SHBA: Protesta ishte nisur qëllimisht e dhunshme – e panë
të gjithë, se s’u provokua nga askush
Me gjuhë të drejtpërdrejtë, ambasadori i SHBA, partnerit tonë strategjik,
ka fshikulluar sjelljen e papërgjegjshme të opozitës, duke
paralajmëruar se çfarëdolloj grumbullimi tjetër i dhunshëm, do të
ndëshkohet forcërisht, me bekimin e të gjithë faktorëve ndërkombëtarë ..Me gjuhë të drejtpërdrejtë, ambasadori i SHBA, partnerit tonë strategjik, ka fshikulluar sjelljen e papërgjegjshme të opozitës, duke paralajmëruar se çfarëdolloj grumbullimi tjetër i dhunshëm, do të ndëshkohet forcërisht, me bekimin e të gjithë faktorëve ndërkombëtarë Arvizu: S’është koha për provokime të reja kundër institucioneve

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu, ka dënuar atë që ndodhi të premten në bulevardin qendror të Kryeqytetit, duke e konsideruar demonstratën e dhunshme si produkt të një grupi të vogël njerëzish që s’kishin mbërritur në Tiranë për të protestuar paqësisht. Diplomati amerikan konfirmon qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, se protesta e dhunshme është e pajustifikueshme në një vend demokratik, në një vend ku ekzistojnë institucionet e ligjit. Arvizu kujtoi se ambasada e SHBA-ve apeloi për demonstratë paqësore, mos cenimin e ligjit dhe rendit kushtetues. “Dita e djeshme ishte një ditë e tmerrshme për Shqipërinë. E di që shqiptarët anembanë vendit janë tejet të trazuar nga ngjarjet e djeshme. Të njëjtën gjë mund të them edhe për popullin e Shteteve të Bashkuara dhe tjetërkund, të cilët dëshirojnë më të mirën për Shqipërinë dhe popullin e saj shumë punëtor dhe që ka punuar aq shumë për të çuar përpara vendin gjatë 20 viteve të fundit. Kemi nxitur vazhdimisht për qetësi dhe vetëpërmbajtje dhe që tubimet të jenë paqësore. Tubimi i djeshëm nuk ishte paqësor. Kishte mijëra njerëz në rrugë dhe shumica dërrmuese e tyre, nga sa mund të shikoja, arritën me mjete dhe qëllime paqësore. Por, ishte një grusht i vogël personash që arritën me një axhendë tjetër. Për këtë, nuk ka dyshim. Për këtë pati edhe raportime nga dëshmitarë okularë të besueshëm. Duke pasur këtë në mend, po, jam shumë i shqetësuar mbi mundësinë për ndonjë demonstratë tjetër. Kjo nuk është kohë për të tjera demonstrata në rrugë”, u shpreh diplomati amerikan, Aleksandër Arvizu. Ambasadori amerikan bën thirrje për kompromis mes palëve ku këto negociata kanë dështuar. Ai kërkoi që mes palëve të gjendet një gjuhë e përbashkët, për t’i dhënë fund provokimeve, sharjeve të panevojshme dhe për t’i dhënë fund dhunës. Ndër të tjera, ai u bëri thirrje të gjitha palëve politike që të zgjidhin mosmarrëveshjet në mënyrë paqësore nëpërmjet dialogut dhe të tërhiqen nga këto tensione të panevojshme. “Duhet të bëni çmos për të shmangur dhunën e dënueshme. Është për të ardhur keq që thirrjet tona për protesta që të ishin paqësore nuk u dëgjuan. Dhuna duhej të ishte shmangur, duhej parandaluar që të mos të ndodhë përsëri për hir të gjithë shqiptarëve. Disa e kanë përcaktuar si thirrje të demonstratave. Shqipëria ka nevojë për përgjegjësi politike”, tha diplomati amerikan. Ai shprehu ngushëllimet më të sinqerta familjeve të viktimave të demonstratës së të premtes.-------------------------------------------------------------------------------------

Ja protestat e Edvin Idjotit , shiqoni se cfare sjelljesh kane duke sulmuar qytetare te pafajshem pa asnje arsye :

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 8:46 pm

I nderuar Medalim ketu ne forum nuk jeni vetum ju qe keni mendime e parime te ndryshme e qe etikitohi, jemi shume. Pa e zgjatur shum pasi fjalet e shumta jan fukarallek, po e shtoi qet thenje ne postimin tim. Ata qe kan mungesa dhe dobesi personale , shpeshhere mundohen te tjeret t'i edukojne.

Qe mos te devijoj temen Arber kjo protest nuk ishte protest, siq vertetohet edhe ne ket video keta njerz jan sjellur ne rruge per te shkaktuar dhune, perqudi shume flasim per te vrarit, nuk diskutohet dhembje kemi te gjitheper ta, pore ne harroim policin qe ne vendet e punes rrihen nga njerz te papergjegjshem, ky injorante qe godet ate goce ky duhet te sillet ne gjyq, tek ne themi vetum burrat e lig rrahin grat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 9:00 pm

Drinii thote:
nderuar Medalim ketu ne forum nuk jeni vetum ju qe keni mendime e parime te ndryshme e qe etikitohi, jemi shume. Pa e zgjatur shum pasi fjalet e shumta jan fukarallek, po e shtoi qet thenje ne postimin tim. Ata qe kan mungesa dhe dobesi personale , shpeshhere mundohen te tjeret t'i edukojne.


Jo e dije qe si medalimi ka shume bile shume;
mendon ti se jane pengsa personale ,ku thuhet e verteta.
A thua se po e njofkeni shume politiken ??????
Me vjen mir shume qe perkrahni Salen sllobodanka Berishen
njeriun qe me 1997 urdheroi bimbardimin e shqiperise popullit te ,,vet" dhe ata pilot sot e kesaj dite jane ne egzil dhe ministri i puneve te mbrendshme
Ja fal detin grekeve dhe tiranen fazliqit
e harroni mikpritjen e socialisteve qe ja beren popullit tone
dhe shume gjeneral luftuan per kosoven uck-ne

kurse sala juv formonte ushtri mbi ushtri me Rugoven dhe Millosheviqin qe te shkaterrojne uck.ne
po ja sja arriten.....
Ky eshte mendimi i juve nuk ju perzihem fare....
Po kure njerezit nuk kane njohuri sa duhet gjithmone akuzojne ata qe dijne me shume gjera.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 9:03 pm

Sipas disave po shifet se sa te drejte ka sala Diktatori

Prokuroria çarmatos Gardën e Republikës
23.01.2011, ora 18:46
Prokuroria ka çarmatosur gjysmën e efektivëve të Gardës së Republikës duke u marrë atyre armët e zjarrit me argumentin se duhen sekuestruar për të hetuar përfshirjen në vrasjen e tre personave në demonstratën e 21 janarit.

Nga burime të besueshme, bëhet e ditur se në funksion të hetimit janë sekuestruar të paktën 150 armë të gardistëve që u gjendën në detyrë në demonstratën e 21 janarit 2011.

Në kushte normaliteti kjo gjë nuk do të përbënte ndonjë problem të madh por në kohën kur situata mbetet e acaruar dhe janë paralajmëruar protesta për ditët në vazhdim, ky akt shihet me habi nga analistët pasi vë në pikëpyetje mundësinë e ruajtjes së rendit. (albeu.com)


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 9:12 pm

Xhiti keni shum pake njohuri per UCK legjendare, celulate e para te UCK te viti 1998 jane fornizuar me armatim nga kullat e S.Berishes kuntributi i Kujtim Berishes dihet. Une i falemenderoi te gjithe shqiptaret nga shqiperia e me gjer per kontributin qe kane dhen ne UCK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 9:19 pm

Turp te flasesh te pa verteten Drini,tregoi ndonje femije e jo neve qe e rritem e zhvillum dhe e perkrahem e financuem.
PO Farkistet kaqne dal nga dhoma e sal sllobodanka berishes
Thojne nje fjale (budallen ) mos e vet se te tregon vete.
Pyete Xhavit halitin ,jakup Krasniqin,po te jete gjalle fehmi Lladrovcin ,Emrush Xhemajlin fatmir Limen Rexhep Selimin
Ciles UCK--Sala ska pas UCK.po Fark.na fal ,zoteri mos u mundoni te pervetsoni UCK apo te barazoni me dezertoret e luftes...
Mos te ndegjon kushe kesi marrina.....se njerezit jane gjalle
te leme kete muhabet( u pa se kushe je me ke je....FLM..tung!
Vazhdojme me shkrime per situaten..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 9:37 pm

E keqja juaje eshte qe ju nuk e din te verteten, disa nga keta emra qe ju cekni kane kaluar neper ato kulla, e ceka qe ju keni shume pake njohori per UCK, por jo vetum per UCK pore ne shum qeshtje .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 9:44 pm

Po ashete ajo tema per HESHTJEN?! du me hy qaty e mos me fole me fare.
Me thuani se heshtja ne disa raste nuk ashete flori!
Ju pershendes taneve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 9:47 pm

Medalim une jam kunder heshtjes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 9:55 pm

uh ,Driniinqe po tja fut,
duhesh tiu gjesh jerezit e kallepit tende te futesh ne ket biseda..
JU nuk dini te verteten ,dhe shtremberoni ate duke mos patur njohuri.
Te bisedojshe me njerez qe e perkrahen dhe e zhvilluan e rriten dhe e shtuan eshte turp ...
NUk ka nevoje ti te me vleresojshe
ka njerez qe e dijne punen time dhe ka argumente sa te duash.
me lavderon puna ska nevoje per njerez qe skan lidhje te me lavderojne..
vazhdoni se mir e keni...........
mos te futemi ne gjera qe ska nevoje fare
sidomos per uck e vertet...Pyesni ata njerez ju tregojne per ne....
Vazhdo mne ato mendime tuaja...se mir e ke mashallah...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 10:14 pm

Xhiti burrat nuk filloin me "uh" vetum grat e kqija filloin me uh . Kerkoj falje nga gjinia femrore se ka shume femra qe jane me burra se disa burra.
Xhit ore xhiti lexoi postimet e tua qe ke postu me pare , jo vetum ne ket tem por edhe ne tema tjera, te jesh i bindur qe mua pake me len pershtypje fjalori juaj pa kultur fare. Dhe pak me intereson te pys mua qe kush jeni ju ju tregoni ju vet se kush jeni me postimet e tua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 10:17 pm

O Driniii edhe une jam kunder hehstjes, kjo shifet nga paraqitja ime ka here po llapi ketu si foret,edhe pse e di se ashete e kote, nuk ia vlen, une perseri hamendem se me ane te debateve ndoshta dikur dote gjejem gjuhe te perbashket, jo per hire te politikave qe na imponohen me djallezi e dikush ashete i gateshem edhe gjak te bejen nder shqypetar, por per hire te shqyptaris qe edhe na te shomi njehere nje fije drite.
si muned ti quash demostrata paqesore, kur ne menyr te kamuflume organizohen banda te lloj llojesheme, bihen huligan edhe nga greqia me pagesa, ti versulen Policis, shtepis shtetit, sot ahsete renede at binedish diken se en emen te korrupesionit e skamjes te versulesh ndaj krejt cdo gje qe ashete shqyptare ta shkaterrosh vetem per te plotesu epshet e dikuj qe ashete i etun per pushtet.
Del plaku matuf gjoja ne muneges te penzionit te pa mjafetueshem, e te nexis trazina ne mest popullit! Plaku qe anekohej gjoja si del penzioni per gjize, aj ahste me penzion te dyfishet, e kan sjelle nga greqia ate ishe falanege te ppsh-es famekeqe! Te gjithe jem deshimetar te skamjes dhe kriza qe kapelon jo vetem shqypenin por tan Boten. Vetem ne shqypeni perdoren marrina te tilla nga politikan te pa shpiret e te pa ndjenja fare. Duhet te funksionon ligji, por ligjit duhet ti jepet rasti, sot krejte bota ashete deshimetare se cfare ndodhe ne shqypenin ton!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3267
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 10:28 pm

Medalim mos te heshtim ta themi te verteten, shqiperia e populli shqipetar kurr nuk ka patur me shume nevoj per te verteten, e verteta vonon por trijumfon qdo her. Disa njerz po harroin se Shqiperia nuk eshte as e Edi Rames e as e Sali Berishes, ajo eshte e shet per te gjithe ne shqiptaret dhe mbi qdo lider e parti politike.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 EmptySun Jan 23, 2011 10:29 pm


Vrasja te Kryeministria 2 ..News 24 mashtron shqiptaret

SHIHNI ME SHUME VEMENDJE VIDEON :YouTube - Vrasja te Kryeministria 2 ..News 24 mashtron shqiptaret
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA    PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PS dhe EDVIN KRISTAQ RAMA
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 14Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: