Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi

Male
Numri i postimeve : 429
Age : 70
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptyWed Oct 13, 2010 9:31 pm


FLAMURI KOMBËTAR- ARMIQËT E DOGJËN, MIQËT E HOQËN...

Tifozët serb e dogjën flamurin kombëtar, kjo kuptohet pse...?!
Por, dje, në Prishtinë, nëpër kryeqytet u hoq flamuri ynë kombëtar i vendosur paraprakisht për hir të vizitës së Sekretares Amerikane të Shtetit, Hillary Clinton...
Kjo, kur do të kuptohet pse...?

Mexhid Yvejsi, Gjakovë

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptyWed Oct 13, 2010 9:45 pm

Derisa e heq qeveria Kosoves flamurin Shqiptar ateher edhe nuk eshte per te cuditur nga shkijet qe djegin flamurin Shqiptar qe edhe pritet nga ata ashtu .
http://www.balkanweb.com/videoAlbum/popup.php?vIDCategoria=42&IDVideo=6985&va_id_video=6985

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptyWed Oct 13, 2010 10:49 pm

Nje akte i shemtuar, kijo qeveri edhe nje her deshmoi se sa antikombetare eshte, "KUKULL". Sa u perket serbeve serbet edhe nje her me shume deshmun, se vendi i tyre nuk eshte europa, pore shpellat e karpateve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shqipdon
Fillestar/e
Fillestar/e
shqipdon

Male
Numri i postimeve : 42
Age : 36
Vendi : Fush Kosove
Registration date : 01/09/2010

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptyWed Oct 13, 2010 11:27 pm

Flamujt kombëtarë janë ringritur mbrëmë në të gjitha sheshet e Prishtinës,nga te rinjet e Lëvizjes për Bashkim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 51
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptyThu Oct 14, 2010 7:46 pm


Prap se prap po duken kukullat e te huajve qe i vendosen vetem per qellimet e tyre .Dhe pse e prekin Popullin dhe Kombin mu aty ku nuk duhet nuk merziten fare .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetari
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 109
Vendi : Arbëri
Registration date : 13/11/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptyThu Oct 14, 2010 10:12 pm

Tiranë: Digjet flamuri serb në shenjë protesteMendoj se nuk duhet te biem ne nivel te tyre ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptyThu Oct 14, 2010 11:32 pm

Bashe nivel tyre kemi ren fatkeqsisht ,ka pase opcione tjera ti kunderpergjigjemi psh,te vendosim flamujt kombetar ne gjith vendin,kjo do ishte nje kunderpergjigje shum me vende dhe demokratike ,pse mos ti tregojm botes se ne nuk e duam dhune ,por fatkeqsish ngjau e kunderta!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptySat Oct 16, 2010 5:10 pm

Moj fiona a po te dhimbset flamuri serbe.
po duhet mi kalle krejt ..
Shume te bute po duki me serbet..se pak naj kan q..*****..
E dikujt pi vjen keq ,me prish kumarllekun me ta.
Po ma qon mallin e Rugov qenit..
qe thojke sdojm dhune e shkijet naj lujten *****.
po mos ke uck kurre mu da prej milloshit jo.
edhe pse nuk arrijtem asgje edhe pas luftes
na benen pershehs.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptySat Oct 16, 2010 9:08 pm

Kodi:
[u]              Moj fiona a po te dhimbset flamuri serbe.
po duhet mi kalle krejt ..
Shume te bute po duki me serbet..se pak naj kan q..*****..
E dikujt pi vjen keq ,me prish kumarllekun me ta.
Po ma qon mallin e Rugov qenit..
qe thojke sdojm dhune e shkijet naj lujten *****.
po mos ke uck kurre mu da prej milloshit jo.
edhe pse nuk arrijtem asgje edhe pas luftes
na benen pershehs.[/u]

E keqja nuk qendron se nuk dim, por se nuk duam te dim te jetojm si NJERZ , por me shum parapelqejm te sjellemi si kafsh.
Si thua kush mbeshteti tifozet serb se djegen flamurin?Cfare ben ata me kete gjest?ata vetem tregojn se nuk jan njerz te duhur per te hy ne BE....nuk ben gje tjeter ,ka shum opcione tjera qe ne ti kunderpergjigjemi e jo te behemi njerz te pa pergjeshem me djegjen e flamurit,nese ne do vazhdonim ne te njeten menyre ti kunderpergjigjshim ne do fillonim te benim masakra po si serbet ateher do jemi baraz.JE I KNAQUR TANI.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ramizi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Ramizi

Male
Numri i postimeve : 158
Age : 41
Vendi : Tirona
Registration date : 23/02/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptySat Oct 16, 2010 11:03 pm

Do ta dish nga vij? Vij nga 1 vend qe quhet SHQIPERI, nga 1 vend qe shquhet per ...trimeri,aty ku gjaku nuk falet por lahet para se te thahet.. vij nga 1 toke qe me dha emrin SHQIPETAR dhe para botes ndjehem KRENAR :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptySat Oct 16, 2010 11:12 pm

Qeveria e Kosoves e cilesuar si qeveri e krahut te luftes e hoqi ne menyren me te ult te mundshme flamurin Kombetar.Flamur per te cilin luftuan shqiptaret nder vite.Mirpo kjo nuk me befason se u hoq nga njerz te luftes sepse ne fakt keta qe jan ne qeveri sod dhe qe pretendojn se jan nga krahu i luftes jan komandant te Bllaces ne Maqedoni.

Pra nuk kan luftuar fare,fatekeqesisht bashkesis nderkombetare i konvenojn njerz te till labil siq eshte Hashim Thaqi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptySun Oct 17, 2010 12:04 pm

qyshit hajni po thirret ne emer te uck
kene analfabet do e u banen kryetare e psunik
Patrioti i vertet nuk bashkpunon me shpijuna e tradhtare ,e dezertore te luftes
po tradhtari
preju hiqit u banen mbreter.
Pasuni pa kufi .
Nje kryetare komune ka bere 3,4 milion
400.500 hektar toke ne emer te luftes
a para lufte ka ruajt lopt.
qfare turpi
keta duhet burgos dhe konfiskue pasurine dhe debue per serbi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptySun Oct 24, 2010 7:25 pmPas serbëve, edhe tifozët rusë djegin flamurin shqiptar dhe atë kosovar

Një tjetër flamur kuqezi i djegur, në një tjetër stadium. Këtë herë nuk është as Ivan Bogdanov dhe as huliganët serbë të njohur për të tilla gjeste, por janë tifozët e skuadrës ruse Zenit i Shën Petersburgut. Çështja tashmë është politike dhe kundër interesave të Shqipërisë e Kosovës. Pas ngjarjeve në Xhenova të Italisë, një tjetër episod i shëmtuar është dhuruar nga tifozët rusë në ndeshjen Zenit i Shën Petersburgut–Hajduk i Splitit (2-0) në stadiumin "Petrovsky", e vlefshme për fazën në grupe të Europa League. Tifozët vendas kanë djegur në stadium flamurin shqiptar dhe kosovar, duke regjistruar një tjetër akt të rëndë në fushat e futbollit. Në tribunë, ndërkohë, ka pasur edhe pankarta të shumta kundër Shqipërisë dhe Kosovës, si edhe një tjetër që shkruante “Serbia, zemra jonë”. Pavarësisht masave të policisë, tifozët e të dyja skuadrave kanë futur në stadium objekte të ndaluara dhe fishekzjarrë të shumtë, të cilët shkaktuan tym, flakë dhe shumë shpërthime. Fansat e Zenitit dogjën disa flamuj të Shqipërisë e të Kosovës dhe kanë shfaqur edhe një parullë “Kosova është Serbi” nga tifozët e Karpatit, zonë ukrainase. Ndërkohë që të shumtë ishin ata që këndonin slogane provokuese “Kosova, tokë serbe”, por edhe kundër kroatëve. Për sa u përket arsyeve të urrejtjes reciproke, ato janë veçse ngjyrime të shëmtuara politike. “Serbët janë vëllezërit tanë, sqaronte një tifoz i Zenitit. Për këtë arsye urrejmë kroatët dhe shqiptarët. Nëse ne bëhemi miq me tifozët serbë, automatikisht jemi armiq për ata. Prandaj i trajtojmë kështu. Në internet mund të gjeni deklarata të shumta kundër kishës dhe fesë sonë”. Pikërisht kjo çoi edhe në djegien e disa flamujve të Shqipërisë dhe të Kosovës në sektorin 14 të tifozëve, nga ku edhe vinin kore të shumta dhe të shpeshta “Kosova, tokë serbe” dhe “Ortodoksë”. Pikërisht në këtë sektor ishin vendosur grupi i ultrasve rusë “Blu, Bardhë e Blu”, i cili mendohet se gëzon edhe mbështetje politike. Ata ishin më aktivë në koret kundër shqiptarëve e kosovarëve dhe në djegien e flamujve. Pikërisht nga ky sektor kanë ardhur edhe disa kore të tjerë, si “Ti vrasim shqiptarët”. Disa nga anëtarët e këtij grupi mbanin të veshura bluza të shkruara “Serbia”. E gjithë kjo ka ndodhur në sytë e futbollistit shqiptar, Ervin Bulku, i cili ndodhej në stadiumin rus, i grumbulluar me ekipin e tij kroat, me të cilin luan prej 5 muajsh. Futbollisti shqiptar ka qenë në fushë si titullar për 80 minuta. Por tifozët e Zenitit kanë djegur edhe më parë flamurin shqiptar në një ndeshje futbolli. Ka qenë viti 2004 kur në një sfidë të kupës UEFA, mes skuadrës ruse të Zenit St. Petersburg dhe Crvena Zvezdës, u dogj në mënyrë të turpshme flamuri kuqezi, por asokohe UEFA nuk mori asnjë masë. Rrëmujat në Rusi kanë ngritur dyshime të shumta për këtë vend, që është një nga dy favoritët kryesorë, bashkë me Anglinë, për marrjen e së drejtës për organizimin e Botërorit 2018.

Ngjarja e ndodhur në stadiumin e Shën Petersburgut ka qenë epilogu i një dite të gjatë të mbushur me përleshje mes tifozëve rusë dhe atyre kroatë. Ultrasit e Zenitit sulmuan ata të Hajdukut në hotelin “Dostojevski”, ndërsa tre tifozë kroatë kanë mbetur të plagosur përpara takimit. Ndërkohë që policia ka arrestuar disa nga huliganët që sulmuan hotelin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën EmptyMon Oct 25, 2010 10:24 pm

pse po i kritikoni serbet e ruset
ku keta tonet me zi se ta jane
keta e nderruan ata e dogjen...
mu kan popull i menqemm se pari keta politikan tonet qe naj nderruan kombin e flamurin i largojne nga politika e ne mirremi me serb e rus
kena ruset shqiptare ..
mos te mirremi me te huajt po me tonet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty
MesazhTitulli: Re: Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën   Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Flamuri kombëtar-armiqët e dogjën, miqët e hoqën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: