Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Xhemshiti
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Xhemshiti

Male
Numri i postimeve : 72
Age : 59
Vendi : shqperi
Registration date : 22/05/2010

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 1:07 pm

Kush ja qoi Adem Jasharin ne goje te serbeve pra xhiti e dini mesigur ?Leje Rugoven pashe zotin e din edhe qajo qe e permende por nuk shkruan diq dote e pse e din por behet kinse po na pergjone diçka.Eu çka ska ne deti e ndere shqiptar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 1:07 pm

USHTRIA KOMBËTARE SHQIPTARES T A T U T I
I USHTRISË KOMBËTARE SHQIPTARE


Ushtria Kombëtare Shqiptare është një bashkim ushtarak i cili perbehet nga ish ushtaret e Ushtrië Çlirimtare të Kosovës,Ushtrië Çlirimtare Kombëtare,Ushtrië Çlirimtare për Preshevë Medvegjë dhe Bujanoc,dhe Armates Kombëtare Shqiptare , personalitetesh intelektuale e atdhetare, si dhe i masave të gjëra popullore në të gjitha hapsirat shqiptare, që ka si qëllim themelor bashkimin e trojeve shqiptare dhe të gjithë popullit që jeton në to në një shtet të vetëm kombëtar shqiptare e cila do te quhet SHQIPERIA ETNIKE
UKSH-ja është një organizëm i fuqishëm gjithpërfshirës ushtarak që udhëhiqet nga Platforma për zgjidhjen tërësore të çështjes kombëtare shqiptare.
UKSH-ja do të përdorë të gjitha mjetet ushtarake për të korigjuar padrejtësitë e vjetra dhe të reja historike ndaj trojeve shqiptare, duke i bashkuar ato në një shtet të vetëm kombëtar shqiptar. Kjo është e vetmja zgjidhje që iu sjellë paqe, prosperitet dhe integrim të natyrshëm në BE dhe në NATO . Kjo është e vetmja rrugëzgjidhje që e kthen përfundimisht Ballkanin nga një "fuçi baroti", siç ka qenë historikisht, në një gadishull paqeje, harmonie dhe zhvillimi ekonomiko-kulturor.
Të vetëdijshëm për angazhimin në luftën pa kompromis kundër terrorizmit të SHBA, BE dhe gjithë faktorëve progresist ndërkombëtar, si armiku kryesor i qytetërimit dhe njerëzimit në ditët tona, UKSH-ja vlerëson se një Shqipëri e Bashkuar apo Një Shqipëri Etnike do të jetë një aleate cilësore dhe e vendosur përkrahë SHBA-ve dhe forcave të tjera përparimtare ndërkombëtare kundër terrorizmit ndërkombëtar, rajonal dhe ndërshtetëror.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyWed Jun 02, 2010 1:11 pm

ORGANIZIMI I UKSH-SË

UKSH-ja shtrihet me strukturat e tij në të gjitha hapsirat shqiptare. Njësia bazë e UKSH-së është Këshilli i Ushtarak i fshatit, të bllokut dhe të lagjes së qytetit. Në çdo komunë dhe bashki ngrihen këshillat e UKSH-së të komunave dhe bashkive. Në rrethe ngrihet Këshilli i UKSH-së i rrethit. Në diasporë ngrihen këshillat e UKSH-së të shtetit ose grupit të shteteve ku janë diasporuar shqiptarët. Në zona ngrihen Komitetet e UKSH-së të Zonës.
.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 51
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyMon Nov 15, 2010 9:08 pm

Adem Jasharit e din ata që ja bën kurthin dhe për qka për një byth karrike dhe ca dinar të ndyr që ju vie era me km ,
Mendoj se do mbeten ende nën hijes e maskës së zez që edhe sod veprojn pa nderpre , tan ditën nëpër tv, gazeta e parlamet e foltore e qajz gërmazin kinse ne paskemi bër diqka "Po kan bër edhe shum për armikun ja kan plotsu dëshirën që nuk arriti me shekuj ta realizon " kta pa kur far mundi dhe pengese ja plotsuan dëshirën ,qka duhet më teper ata ti nderoj për tua ngritur përmendore për së gjalli nuk ja vlen ti fut në histori si patriot e atëdhetar të bombit të huaj kët e kan meritu por në një list të zez me shkronja te trasha , Në mbranje i ven maskat e zeza në at fytyr të ndytur dhe bajn plane e kryjn plane si i urdhon aji që ua luan gishtin duke numruar lekun dhe shkatrruan të tërën nuk mbeti as gjë , po si do të deklarohen se jan tëë pafajshen kur me një rrog dihet se si jan ne Kosov kan arrit të bahen milionera jo or të ndyr me një rrog nuk mund të arrini at kapital por duke ju paguar armiku për punën që po bëni .(Nga një amtematik e thjesht edhe bariu e kupton se për sa koh dhe si arrin në milioner )andaj si arsyetoreni ju me kët .që para fulfe nuk kishit as gjë ?
Ademin dhe familjen e tij e zhuket më ndihmëne shkaut se nuk do ju shkonte kanga kshtu po të ishte aji gjall ,Së dyti shtohet pyetja si ndodhi që ADemi ishte dorra e djath e Rugovës dhe kta të LDK ja dhan tër merita e ktij burri PDK ktjo len një pykpytje të madhe të hapur ,ssa ishte Ademi gjal nuk ishin Komandanta edhe qobanët e generalla , dhe shum e shum krime që kan bër mes veti për të i lëshuar rrugen vehëtes që të arri qëllimet e armikut .
(Për ata vërtet që sakrifikuan qdo gjë kërkoj falje që po i fusin në në thes po r besoj se e kan kuptuar edhe ato sepse kan mbet më mshorën e zotit se për shteit që luftuan dhe nuk egzuan u a shitën të tjerët pa dashej e tyre ,)
Shum gjëra dihen shum mir por përse ata njerz heshtin e kuptojn që nuk duan të luajn me zjarrin e ndezur sepse sod shkon si qeni ne rrush siq shkuan shum . por s[ paku në mnyr anonome të i tregoj Popullit se si dhe qka ndodhi .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Esmeri
Fillestar/e
Fillestar/e
Esmeri

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 73
Vendi : Sadovinë e Jerlive
Profesioni/Hobi : mësues-leximi
Registration date : 23/11/2010

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyTue Nov 23, 2010 7:39 pm

Nuk është mirë shkruajmë për ato gjëra që nuk i dim...
Ju përshëndesë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
istref gegaj
Fillestar/e
Fillestar/e
istref gegaj

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 52
Vendi : lladroc therand
Profesioni/Hobi : teknik i makineris
Registration date : 14/05/2010

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyTue Nov 23, 2010 7:57 pm

un veq nje pata deshir me dit se a ka naj vend ne bot qe tvritet nje komondant legjendar me ter familjen e pa u vre asnje ushtar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim

Male
Numri i postimeve : 610
Age : 67
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 3:59 am

istref gegaj
Fillestar/e
Numri i postimeve: 23
Age: 42
Vendi: lladroc therand
Profesioni/Hobi: teknik i makineris
Points: 25
Reputation: 2
Registration date: 13/05/2010

Titulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit Yesterday at 6:57 pm


un veq nje pata deshir me dit se a ka naj vend ne bot qe tvritet nje komondant legjendar me ter familjen e pa u vre asnje ushtar
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kjo vetem ndodhe te na shqyptaret.
Cdohere nau ka imponu politika, nau kan imponu lideret, deri ne vetedijesimin e shqyptareve harrojeni BK.
Apsurdet me te medhaja ndodhin vetem te na shqyptaret, Deshmoret perdoren per interesa politike, karrieriste dhe fitime tjera personale.
Trimat vriten per kauzen kombetare, kodoshet gezojen lirin dhe tana te mirat e kesaj bote!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 12:29 pm

MEDALIM -shum me vend jan thenjet tua se qka po i bejm vet na vetes dhe qeshtje ton kombetare as armiq nuk kishin mundur te i zbatojn kurreennnn e kurreeessss,pa ndihmen ton.
Saper imponimin e liderve spo naj imponojn po, por vet po i zgjedhim,sepse 20-30 vjet nji lider sun ta imponon askush,por jemi dhe shum te prapambetur,at pa diskutim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 11:14 pm

Adem jashari kishte hyre me luftue ...
ai nuk hyri qe te beje politik.....
shume ,ka te tille qe luften kane shfrytezue per karier...
u pa se kushe qka .....u pasunuan prej qobani e Kryetare Komune ja deputet
milionera ...haj zot m,edet
lexoni qka thojne te huajte Amerikanet Anglezet Gjer,manet..sherbimet sekrete te tyre per Politikanet tone ...
Per Salen e shume udheheqes..
PO i tolerojne sepse qyshe ti bijne fyellit keta keta tonet luajne....
kure sju pelqejne i futin aty ku duhet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 11:15 pm

un mendoj saktesisht shkurt shqip IBRAHIM RUGOVA dhe SALI BERISHA! 1oo%
sepse edhe ADEM JASHARI dhe ZAHIR PAJAZITI jan marr ne pytje ne Tiran nga agjent te sales,dhe u asgjasuan po nga SALA ne kordinim me RUGOVEN!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyWed Nov 24, 2010 11:20 pm

KJo eshte e veretet
Babi im ka qen shok me fehmi Lladrovcin dhe ai i ka thane se e ka perzan sala nga shqiperia me shoke,kurse disa tjere i ka dorezue Policise serbe...
Ky sala dhenderr i serbise..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 55
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit   Kush ja pergaditi kurthen Adem Jasharit - Faqe 2 EmptyThu Nov 25, 2010 9:38 pm