Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Bashkimi Kombëtar 2012!?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Atdhetar
Fillestar/e
Fillestar/e
Atdhetar

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 30
Vendi : Aty ku bukes i thon buk e ujit ujë
Registration date : 03/01/2010

Bashkimi Kombëtar 2012!? Empty
MesazhTitulli: Bashkimi Kombëtar 2012!?   Bashkimi Kombëtar 2012!? EmptyFri Mar 19, 2010 1:28 pm

Të nderuar shumë të respektuar anëtar të ketij forumi që si emër ka qellimin kryesor të çdo shqiptari që konsideron vetën të tillë.

Dua të hap një temë për diskutim, që sigurisht duhët të bie ketu shkembime mendimesh dhe idesh reth asaj se si duhët realizuar bashkimi kombetar, alternativa e vetme e çdo shqiptari të vertët.
A do kemi mundësi që në 100 vjetorin e pavarësisë së Shqiperisë, në vitin 2012, të shohim Shqipërinë tonë, ashtu si na e fali i lumi Zot, të bashkuar dhe të vetme.
Shqiperia, Kosova, Çameria, Ilirida, të gjitha të bashkuara në një SHQIPERI.

Si ta realizojmë? A do mund të behët në menyrë diplomatike apo edhe njëherë duhët të i dalim zot atdheut dhe kapim armet?


Ju mirëpres në shkembim mendimesh.


faleminderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Bashkimi Kombëtar 2012!? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombëtar 2012!?   Bashkimi Kombëtar 2012!? EmptyMon Mar 22, 2010 12:06 am

Teme intresante ! se paskam ndegju kete deshire.
Pore un kam ndegju se me 2012 do behet shkatrrimi i botes kataklizmi e kam frik se mos do jen po te njejten dite?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Atdhetar
Fillestar/e
Fillestar/e
Atdhetar

Male
Numri i postimeve : 5
Age : 30
Vendi : Aty ku bukes i thon buk e ujit ujë
Registration date : 03/01/2010

Bashkimi Kombëtar 2012!? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombëtar 2012!?   Bashkimi Kombëtar 2012!? EmptyMon Mar 22, 2010 1:22 pm

Fiona, fundin e botës askush nga njerëzit nuk mund ta di. Bashkimi i të gjitha trojeve shqiptare nuk behët vetëvetiu. Sikur se çdo ndryshim që nuk lind vetëvetiu, edhe ndryshimi i kufijve të Gadishullit Ballkanik, nuk mund të behët vetëvetiu. Duhet që ndryshimin ta kerkojmë. Psh. Nese qendron në një pozitë po e zemë në kembë, pa dashur të levizni do ishte e pamundur të ndodhte levizja.


Ju faleminderit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 33
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Bashkimi Kombëtar 2012!? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombëtar 2012!?   Bashkimi Kombëtar 2012!? EmptyTue Mar 23, 2010 1:05 am


+
----
-


Fiona, fundin e botës askush nga njerëzit nuk mund ta di. Bashkimi i të gjitha trojeve shqiptare nuk behët vetëvetiu.

Nga kushe prete te behete bashkim kombetare he mo do ma thuashe nga kushe!
Nga njerz qe luftojn per interesa personale...
nga njerz qe nuk e din ase sa te rinje kan ne burgje si ne ks, po ashtu dhe ne maqedoni..mos te lutem mos ta genjejm mendjene me prralla per kesylkuqen gjoja se eka mbyte gjatari ujkun????


Sikur se çdo ndryshim që nuk lind vetëvetiu, edhe ndryshimi i kufijve të Gadishullit Ballkanik, nuk mund të behët vetëvetiu.


Po mor u mesuma tani me kufi ku cdo dite lun guri i megjes! siq themi ne gjuhen e popullit dhe I zoti i shpise eshte i bindur se (guri aty ka qen cdo here qe nga 1912)


Duhet që ndryshimin ta kerkojmë. Psh. Nese qendron në një pozitë po e zemë në kembë, pa dashur të levizni do ishte e pamundur të ndodhte levizja

Pooooo pajtohem me ty zotrotr, si te ngrihem ne kemb prap kerkoj te ulemi, se jeni te vegjel thon e nuk din shum ka koh per te mesuar (popull i posalindu mo)
MESON NJE HERE TE NJIHENI NENE DHE NJERKEN NA THON????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
albaninr1
Anëtar i ri
Anëtar i ri
albaninr1

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 35
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

Bashkimi Kombëtar 2012!? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombëtar 2012!?   Bashkimi Kombëtar 2012!? EmptyTue Mar 23, 2010 6:30 pm

URIME URIMEEEEEE :-))))
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Bashkimi Kombëtar 2012!? Empty
MesazhTitulli: Re: Bashkimi Kombëtar 2012!?   Bashkimi Kombëtar 2012!? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bashkimi Kombëtar 2012!?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: