Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Johan Wolfgang Gete .drama Fausti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty
MesazhTitulli: Johan Wolfgang Gete .drama Fausti   Johan Wolfgang Gete .drama Fausti EmptyWed Aug 26, 2009 1:32 pm

Doktor F austi dhe shkencetar i nderuar ne popullin etij .Por ipakenaqur me dijen qe kishte dhe per ate qe nuk munde te zbulonte qe llimimin e jetes dhe te gjithesise .Mefistoteli apo dreqivet.i kerkoi Zotit leje qe te zbret ne toke dhe ,ta ve ne prove Faustiqe ta largoje nga rruga e Zotit. Duke shetitur me Wagnerin , Fausti e sheh nje qen rruges dhe e merr ne shtepi.Qeni ishte vete Mefistoteli dhe Fausti mundohet ta mbaje por ai iken.Mefistoteli prape kthehet por me nje marreveshje . Kjo marrev eshje ishte qe Mefistoteli ti sherbente ne kete bote Faustit ,kurse ai ti sherbente ne boten tjeter pas vdekjes.Fausti e nenshkroi ate marreveshje dhe Mefistoteli emori dhe e dergoi me nje pijetore dhe i thote ja se si kenaqen njerezit dhe jeta eshte e embel.Pastaj e dergon ne bodrumin e pijetores dhe i jep eliksirin e jete s qe ti zgjate jeten Faustitt.JU sugjeroi ta lexoni dhe ta shihni dallimin ne mes te mires dhe te keqes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty
MesazhTitulli: Re: Johan Wolfgang Gete .drama Fausti   Johan Wolfgang Gete .drama Fausti EmptyMon Aug 04, 2014 10:12 pm

JU shkruaj se te premten e ardhshme emetohet ne ora 22 intervista ime ne RTK 1 per Mona Lisen .ju deshiroj nje shikim te kendshem.me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty
MesazhTitulli: Re: Johan Wolfgang Gete .drama Fausti   Johan Wolfgang Gete .drama Fausti EmptySat Aug 09, 2014 11:51 am

Me vjen keq qe kete te premte nuk u realizua emetimi i intervistes time por kam garanca se te premten e ardhshme do te emetohet.me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty
MesazhTitulli: Re: Johan Wolfgang Gete .drama Fausti   Johan Wolfgang Gete .drama Fausti EmptySat Aug 09, 2014 11:56 am

te dashur nga bashkimi kombetar mund te lexoni nje artikull mbi mona Lizen e bere nga une qe quhet atij i buzeqesh Mona Liza ne gazeten elektronike gazeta jeta ne kosove.me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty
MesazhTitulli: Re: Johan Wolfgang Gete .drama Fausti   Johan Wolfgang Gete .drama Fausti EmptyWed Aug 27, 2014 4:47 pm

mendoj se emetimi ne RTK te intervistes sime shkoi per mrekulli
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty
MesazhTitulli: Re: Johan Wolfgang Gete .drama Fausti   Johan Wolfgang Gete .drama Fausti EmptySun Sep 07, 2014 8:44 pm

Desha te dije se pse mi kane shlyer fotot nga Mona Lisa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 50
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty
MesazhTitulli: Re: Johan Wolfgang Gete .drama Fausti   Johan Wolfgang Gete .drama Fausti EmptySun Sep 07, 2014 9:47 pm

zoti Mexhid ekzistojne dy lloj islami ai radikal dhe ai i moderuar cilit i perkisni ju jo vetem ne kosove por ne tere boten. Ju po mundoheni te jeni i moderuar por ka dicka ne shpirtin tuaj radikale .me te mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty
MesazhTitulli: Re: Johan Wolfgang Gete .drama Fausti   Johan Wolfgang Gete .drama Fausti Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Johan Wolfgang Gete .drama Fausti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Art dhe Kulturë-
Kërce tek: