Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Filma dhe drama nga trojet Shqiptare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyFri Aug 31, 2007 2:23 am

Mendova se do t'i kontribonte një temë e tillë këtijë forumi, pasi që kemi mjaft filma dhe drama televizive në Shqipëri dhe Kosovë.
Adhuruesit e filmit dhe teatrit shqiptar në të ardhmën... nuk do të kenë nevojë të kërkojnë në internet ndonjë film apo dramë televizive, por do ta kemi këtu në forumin "Kosovarja".

Ju lus që të sillni filma shqip për fëmijë më së shumti, pasi që fëmijët në mërgim kanë nevojë për të tillë filma.

Filmi " Udha e Shkronjave"


http://video.google.com/videoplay?docid=7067457719454518399&hl=de
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptySat Sep 01, 2007 12:07 am

Film shume i mire eshte qe nga fillimi e deri ne fund te filmit ka skena dhe humor te perkryer.

Sofra ke bere mire me kete teme qe e ke hapur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyThu Sep 20, 2007 12:46 am

Këtu mund të shikoni filma Shqiptarë

Filmi Metropolet

Filmi - Isuf Aga

Filmi - 1244

Filmi - Dhimbja

Filmi - Fidani Miqësia

Filmi - Liri A Vdekje

Filmi - Pylli I Lirisë

Filmi - Vitet e Rëndësishme

Filmi - Fidani I Ikur

Filmi - Fidani Kthimi

Filmi - Hijet e Luftës

Filmi - Shërimi I Plagëve

Filmi - Dalja Nga Errësira

Filmi - Uka i Bjeshkëve te Nemuna

Filmi - Gjuetia e Fundit

Filmi - Njeriu Prej Dheut

Filmi - Rrugët e Bardha

Filmi - Këshilltarët

Filmi - Lotët e Nënës

Filmi - Në çdo Stinë

Filmi - Nëna

Filmi - Komisari i Dritës

Filmi - Gjurmët e Bardha

Filmi - Guri I Besës

Filmi - Cuca e Maleve

Filmi - Flutra në Kabinen Time

Filmi - Apasionata

Filmi - Koha e Largët

Filmi - 14 Vjeç DhëndërrShikim te këndshëm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyThu Sep 20, 2007 2:31 am

O Beton o Shtet, yll e dritë... faleminderit që së pari më ke mua Shtet e pastaj unë ty gjithashtu Shtet ke bërë një punë shumë të mirë që i postove këta filma.
Shpresoj si mua ashtu edhe shumë antarëve të këtijë forumit do t'u pëlqejnë këta filma.


Edituar për herë të fundit nga në Thu Sep 20, 2007 3:48 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyThu Sep 20, 2007 3:22 am

Filmi - Nentori i Dyte

ja edhe nje Sofra ky eshte fillm i mir.

argetim te mire te gjithve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyFri Sep 21, 2007 6:43 pm

Si "Liri a Vdekje" nuk ka.

Ky eshte art e shkuar arti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyWed Nov 07, 2007 5:43 am

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Default Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pixel

Duke kerkuar 5 oreshin.- Pjesa e pare

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Default Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pixel

Duke kerkuar 5 oreshin.- Pjesa e dyte

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Default Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pixel

Duke kerkuar 5 oreshin.- Pjesa e trete

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyWed Nov 07, 2007 5:51 am

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Default Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pixel

Keshilltaret e Hekalit nen muziken e
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyThu Nov 29, 2007 5:01 am

Kliko këtu > Filmi - Guri I Besës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyThu Dec 13, 2007 3:21 pm

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Default Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pixel-vfl73

Filmi "Ne shtepine tone"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyWed Feb 27, 2008 7:39 pm

Kliko këtu > Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Nepyjetmeborekajete
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptySat Mar 08, 2008 3:11 am

Falemnderit shuuuuume per keta filma te medhenje qe na i keni sjelle t'i shohim.Kur isha 6-8 vjece i kam par ne TVSH por mezi i kujtoj... qe sa koha kam dasht t'i shoh prap...fatkeqesisht ne TV-te tona nuk i shfaqin (se kan telenovelat latino-amerikane :-( ..."
falemnderit shume shume edhe njehere
nderime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyTue May 06, 2008 8:54 am

*Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Edhe-ashtuedhe-keshtu

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyTue May 06, 2008 9:44 am

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Borxhliu Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Itetinebronx Filma dhe drama nga trojet Shqiptare SkenderbeuFilma dhe drama nga trojet Shqiptare Arkitektetnenatyre Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Rrethikujteses Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Vajzatmekordeletekuqe Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Sketerre43 Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Tiranaime Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Maletmeblerimmbuluar Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Tiranavitizero Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Liriavdekje Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Nepyjetmeborekajete Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pallati176 Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Uralimuthit Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Prefekti Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Albaniadance Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Perrallengaekaluara Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Asgjenukharrohet Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Peng Filma dhe drama nga trojet Shqiptare OperacionizjarriFilma dhe drama nga trojet Shqiptare Zotnipalloshi Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Napoloni Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Mengjezelufte Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Yjetenetevetegjata Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Treniniset7pa5 Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Humorshkodrannevite Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Dhevjennjedite Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Perballimi Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Ninivini Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Taulantikerkonmoter Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Beniecenvete1 Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Zonjangaqyteti Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Shoqjangafshati Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Koncertnevitin36 Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Kurxhirohetnjefilm Filma dhe drama nga trojet Shqiptare HumorvlonjatneviteFilma dhe drama nga trojet Shqiptare Kapedani Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Rrethimivogel Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Shineplazh Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Dashipabrire Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Humorvlonjat_dashuria Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Humordurrsak_demokraciaFilma dhe drama nga trojet Shqiptare Estradatiranes_kioska Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Humorshkodran_testamenti Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Vishefustaninmetoka Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Humordurrsak_tungjatjetap Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Humorshkodran_djalibosit Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Humorshkodran_fotografia Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Gezimkruja Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Rrugetebardha Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Albania Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Dueliheshtur Filma dhe drama nga trojet Shqiptare FlakaemaleveFilma dhe drama nga trojet Shqiptare Enderrpernjekarrige Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Kunatishokutxhemal Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Tirana Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Ataishinkater Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Kthimiushtrisevdekur Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Festivali22rtsh Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Ishtekohaperdashuri Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Elbasan Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Dy-here-mat Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Ciftilumtur Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Edhe-ashtuedhe-keshtu Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Margaretmacmillan Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Mapcameria Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pauljay Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pogradec Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Udhaeshkronjave Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Gjuetiaefundit Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Gjeneraligramafon Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Lulekuqet_mbi_mure Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Une_e_dua_eren Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Pyllilirise Filma dhe drama nga trojet Shqiptare KullatNYC Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Enverhoxha Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Parodistatevlores Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Perpushimenerome Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Nentoriidyte Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Neshtepinetone Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Nefillimteveres Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Liriavdekje Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Idashurarmik Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Fluturanekabinentime Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Doraengrohte Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Apasionata

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyTue May 06, 2008 10:32 pm

Apasionata eshte shume film i mire, gjithashtu edhe Gjeneral Gramafoni, dhe "Fijet qe Priten" kete film mund te ma gjeni ne internet sepse nuk e kam CD, kam deshire ta shoh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyTue May 06, 2008 10:36 pm

Flm shum Sofra per keta filma qe i ke postuar, do ti shikoj here pas here kur te vije prej shkolles hehe.

Pershendetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyTue May 06, 2008 10:49 pm

guximi shkruajti:
Flm shum Sofra per keta filma qe i ke postuar, do ti shikoj here pas here kur te vije prej shkolles hehe.

Pershendetje

Shpresojë se do kalosh mirë duke i shikuar filmat guximi.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyThu May 08, 2008 3:47 pm

Nuk mund te ma gjeni "Fijet qe Priten"?

Eshte shum film i mire, e kam pare vetem nje here, kam deshir shume ta shoh.

Ju pershendes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
Leka i Madh

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyThu May 29, 2008 6:57 pm

Dimri i fundit eshte film i paharrueshem, qe do te rroj shekuj e shekuj. Muzika qe shoqeron filmin e ben edhe me prekes, edhe me emocional, edhe me te fuqishem.

https://www.youtube.com/watch?v=k4JPx5GZz6w&feature=related

Sofra dhe Tom Sojer, meqe ju jeni me te vjeter ne moshe, dhe dosido e keni pare kete film, a dini dicka rreth kenges se ketij filmi, kush e kompozoi?

Dhe a ekziston kjo kenge ndoku ne internet?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptySat May 31, 2008 10:37 am

Hey Luboteni kete film e kam pare por muzika nuk po me kujtohet, perkujtoma pak,hahaahahahaha.

Muziken e liri a vdekjes kam shum qef ta kem mp3 eshte madhore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rroni
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptySat May 31, 2008 8:51 pm

Sofra bravo dhe te falenderoj shum per ket tem .

cfar te them filmi ,drama dhe teatri shqiptar per mu personalisht dhe per shqiptraet ne Kosove ishin frymzim patriotik dhe edukativ.filmi shqiptar sidomos na e mbjelli se si duhet luftuar dhe si duhet ta duajm atdheun tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 27
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptySun Jun 08, 2008 11:51 pm

https://www.youtube.com/watch?v=zKC4MicGsts&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=HoXuulx0-Qk

Keto meritojne te shifen 100000000000000000000 here ne dite, Ndonjehere edhe me lotojne syte .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 38
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyMon Dec 01, 2008 2:43 am

Horizonte te hapura

Liri a Vdekje

Ngadhenjim mbi vdekjen

Nusja dhe shtetrrethimi.


Shume filma te bukur shqiptare. Nuk lodhem kurre duke i pare. Do uroja qe perseri te krijohen filma te tille.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyMon Dec 01, 2008 3:31 am

rroni shkruajti:
Sofra bravo dhe te falenderoj shum per ket tem .

cfar te them filmi ,drama dhe teatri shqiptar per mu personalisht dhe per shqiptraet ne Kosove ishin frymzim patriotik dhe edukativ.filmi shqiptar sidomos na e mbjelli se si duhet luftuar dhe si duhet ta duajm atdheun tone.

Rroni me nder qofsh dhe shikim të këndëshëm.

Sa i përket filmave dhe dramave nga Shqipëria po thuajse të gjithë janë filma madhështor sepse secii filëm apo dramë është bazuar në ngjarje të vërteta, por në mendjen time janë ca skena që nuk mund të harrohen kur në shtëpinë tonë patën ardh ca familjarë për ta shikuar filmin "Nëntori i dytë" dhe me lot e patëm shikuar për herë të parë.

Filmi "Militanti" që i kushtohet atentatorit më të suksesshëm në Ballkan ...Vasil Shantos është një ndër filmat e mi më të preferuar, po ashtu edhe filmi "Vendimi".

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura

Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 37
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare EmptyTue Dec 16, 2008 2:48 am

Leka i Madh shkruajti:
Dimri i fundit eshte film i paharrueshem, qe do te rroj shekuj e shekuj. Muzika qe shoqeron filmin e ben edhe me prekes, edhe me emocional, edhe me te fuqishem.

https://www.youtube.com/watch?v=k4JPx5GZz6w&feature=related

Sofra dhe Tom Sojer, meqe ju jeni me te vjeter ne moshe, dhe dosido e keni pare kete film, a dini dicka rreth kenges se ketij filmi, kush e kompozoi?

Dhe a ekziston kjo kenge ndoku ne internet?
Meqe e pashe sonte kete film dhe e kam shume qef e lexova qe, Dimri i fundit eshte bazuar ne baze te motiveve te tregimit"Grate e Fshatit tim" te Anastas Kondos.
Dhe muziken e kenges se filmit e ka kompozuar Aleksander Lalo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Filma dhe drama nga trojet Shqiptare   Filma dhe drama nga trojet Shqiptare Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Filma dhe drama nga trojet Shqiptare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Arti dhe kultura :: Kinematografi-
Kërce tek: