Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyTue Jun 16, 2009 12:41 am

Te nderuar antar dhe viztor te forumit BK.
Vendosa ti sjell disa shkrime te cilat kohve te fundi jane duke i shemtuar temat ne forumin tone BK.


Po hajvani qe ishe
Po kush ta rrase more hajni i shitur
Po qka po pallesh si gomar pa lidhje
Na rrofte leshin
Ej po kali qe ishe
Po pse more pa shan more pis shkau
Se ti sje njeri po kafsh
Muti
Eu po patriot qe me qenke bre qen
Qeni plak ta qift me qka ka
PO ti o qen shkau
Po ky more pis
Po ti o qen shkau udbashi
More qeni bir qeni
Po me te zan...... ta shti koken ka ke dale
I poshter i pa ftyre
Dhe munesh veq me ja hanger bo......
Nuk ka koh te mirret me klube e me pedera te serbise
E per me ua qie majkicat e dijn ata se kush kam qen o qenef i zi
As biligradit nuk ja rrasi K.....
Rrofte bashkimi i trojeve shqiptare dhe tradhetaret neper gropa e na rrofshin bythen
Dhe nje here moti nje mushke kishte pjelle nje shqiptar
Eh medet hipoteza po krijojna me bashkue dreqnit shqiptar por dreqi mbetet dreq dhe kurr nuk bashkohet
Zoti ua hupt faren e poshter o tradhetar qenefa
Ku kuku per ne qfare hajvana jemi
Une kurr nuk kam vrapu pas njerzve po pas trimave
O ....... qeni une kurr nuk jam perqitur me shkije
Kuku per ne qfare psikopati
Vetum idiotet psikopatet shkojne pas tij
Ai eshte i cofur per keshillat
Qfare intelektuali i thote vetes ky qen
Etj etj etj etj.
A e meritoin keto shkrime ne forumin ton BK
Jepne mendimin tuaj ju lutem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyWed Jun 17, 2009 11:04 pm

Jo se meritojne,po se pari duhet kritikuar ata shoket e tu qe ja filluan te shajne ne menyre qnjerzore.A kendej thojne se jane apo kan qe komandanta te uck qe nje gje te tille se ban ai qe ka luftue,ti besa perdore fjale fyese banale!
Kjo fare Teuta GJIka alias mona (nje nofk e njohur).Qe per detyre ka propaganda te hjnave dhe baditeve qe quhen intelektual me tituk Dr MR qe shjne ne menyre te ulte primitive rrejne forumin .Akuzon njerezit patriot per udbashe udbashet patriot.
Po hajt se edhe ti sje me i mire fare!
Vazhdo me mendimet e tua ne me tonat.
Po thuani ,,Demokraci" e ne demokraci te shjne te ofendojne duhet te pajtohemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyWed Jun 17, 2009 11:27 pm

Detektivi.

Te kam shtruar edhe nje her ket pytje Cka do te thot fjala Demokraci, ne ket pytje si shum te tjera me ke mbetur borgj.
Ju thoni se ne demokraci te shajne e te ofendojn duhet te pajtohemi.
Une do pajtohem ne qofte se ju,apo dikush tjeter kritikon, por jo ne ket mnyr.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyThu Jun 18, 2009 12:53 pm

O Drinni !
me fal se nuk e kam dijte qe me ke bere kete pyetje!
PO ne qoftese se di une te spjegoi (Se jam i bindur qe shume intelektual) as deputet ne kosove nuk e dijn fjalen Demokrati po vetem e perdorin dhe domethenjen se dijne!
Une thashe se disa po mendojne se Demokracia dote thote shaj bene qka te duaSH ;PO JO KA KREJT KUPTIM TJETER!

Fjala Demokraci vjen nga greqishtja! don te thot!
Te gjith qytetaret dhe pa dallim kane te njejtat te drejta!
apo Demos=Popull dhe Kratos = pushtet
Don te thot pushteti i popullit!
Kurse fjala diktatur vjen nga latinishtja! prej Dictatura.
Diktatur do te thot shkelje e te drejtave te njeriut dhe qytetareve
Siq eshte Gjygj pa ligje pa kontroll shteteror!
Cenzura ne media dhe gazeta!manipulim i zgjedhjeve!
Dhe polici sekrete!
terror dhe frig.
Ka lloj lloj diktature!
Po nje shtet si Gjermanija Anglija apo Amerika jane ;;Demokratike" po kan ligj!
Te ne mendojne se ,,demokraci" beje qka te dua shtyn mezhdet ta merr pronen te shan te kercnon te mbyt te vjedh!
Mendojne se me dal zdeshun cullak grat eshte demokrati.
Keto gjera nuk kan lidhje me demokraci ,po quhen anarhi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyThu Jun 18, 2009 12:56 pm

ja msova tashe nuk kryhen shqiptaret ,tuj u lavderue se e kan dijt kete fjal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 12:20 am

Detektivi edhe pse detektiv nuk e paske zbulu komplet fjalen Demokraci, por ne piste paske qen.
Formula juaj Demos = Popull dhe Krotas = pushtet
Don te thot pushteti i popullit!
Nuk eshte e saket fjala Demokraci rrjedh nga fjala e vjeter greke, Demos do te thote popull dhe Kratia do te thote sundim, pra sipase helenve te lashte, detektivi Demokracia eshte Sundim i popullit.
E sa i perket demokracis Gjermane, UK, Amerikane , Detektivi ne dy vendet e para edhe jetoi dhe ketu, ne keto dy vende per nje fjal ofenduse paguan gjob 1000€£.
Detektivi ti me shokin tend haxhiun i ke leshu me te liren keto fjal ofenduse, sikur te kishim nje demokraci te mirfillte ne forumin tone BK, do te gjobiteshi ju shum ,hahahaha fjalte pa pare te ne ne anadrin thote populli.
Vetum vazhdoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 10:04 am

une kam dhene sakte spjegimin ,po ne shqiptaret kena deshire mi nderrue ,me tonen kena qef.
Pushtet sundues(pushteti sundon).
Qyshe te duash merre ali hogja hogj Alia.
PO nuk jam aq primitiv siq do ketu po e meritojn.
Une studijoi dhe kam nota te mira tashe absolvoi politiken.
haaaa more driniii.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
agim__barja
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 58
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 5:01 pm

DETEKTIV ti studion a e lop oj lop po budalla qe te koke hajvan krejt po ne kopsht zoologjike me marr diqka ma i menuqyr se ti del edhe vyn diqka po primitiv qe te koke sa nuk di se si te shprehem i mjer planeti jone qe te mbane
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 5:22 pm

Ti Agim Bajra si lopa bajgen pe lshon ,ske kontroll fare .
Nuk dij qka po don me than!
me te vertet shko kontrollov njehere djalo sa seshte bere vone ,se ke marue.Pom dhimesh qe i ri je lujt menq.
Qfar shkolle ke ti vrisha jem di me shum!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 5:26 pm

Zunächst bezeichnete Demokratie (gr. Δημοκρατία, von δῆμος [dēmos], „Volk“, und κρατία [kratía], „Herrschaft“, vgl. -kratie) im antiken Griechenland die direkte Volksherrschaft. Unter Volk verstand man unter damaliger Auffassung einen sehr eng gefassten Begriff.
Gabim e ke o Drinii qe Gjermanishte !
(kratos ,kratia.Sundim ,pushtet! i popullit.
perktheje si te duash.
leje Agim Bajren se me lop me que i hup.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 8:04 pm

Detektivi na perkthen ne gjuhen shqipe Herrchaft, Volksherrschaft, te pakten ta msoim nje fjal gjrmanisht, mu po me vjen mir qe ju po studijokit Politi, na thua diq per politik o detektivi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 8:33 pm

Vollksherrschaft,sundimi i popullit!
Qka po don per politi,ku une kam kontakt
e me njerezit prof.te ndryshem!
Qe njofin situaten mire ne tokat shqiptare.
PO ne kete forum nuk mundesh te bisedojshe ne menyre te kulturuar sepse shumica si ky Agim bajra jane rrugaq!
Nuk te bene shkolla njeri po edukata .
E keu nuk ka ketgori qe mundesh te folesh ,qe ti studijosh gjerat se te shajne menjehere si te thuash realitetin!
Ju shumica vraponi pas individeve partive politike.
Qe per mua nuk ja vlen politika sepse ata punojn per veti .
Politik nuk bejne shqiptaret po biznes per veti.Per ate i kemi punet lluge,kete edhe gjermanet qeshin me ne!
Po pse jeton ti ne gjermani nuk dote thot se te gjithe shqiptaret kan kontakte tze mira me Gjermanet.
Shumica ende thirren Rugova.
E mua nuk me interesojne keto partit fare.
Mua me intereson se si mundemi te zgjojm popullin nga gjumi i rende qe ka ra apo narkoza dhe te ndryshojm gjerat.
Po me kete mentalitet jo.
Une me shume jam ne kosove se ne gjermani!
Dhe mirrna me pune te ndryshme kontakte me levizje dhe instute te ndryshme !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 9:21 pm

Aha Detektivi domethen pasnapatur te dreit ne fjalen Demokraci.
Hahahah na trgo diq, per politik te pakten fjalen politik qka don te thote, pasi qe paskit edhe miq Pro e ku ta di une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 9:34 pm

Ti a po mundohesh te me provokojsh,a seshte turp te me bejshe kesi pyetje primitive!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 9:51 pm

Politika vjen nga fjala greke !
don te thot konflikt i hapur interesash,qellimi eshte pushteti!
marrja e pushtetit ka shum definacione te ndryshme!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 10:21 pm

Nuk mendoi qe te pytish dike ne profesijon eshte turp provokim, ju thate ve se studijon politiken.
Me keqardhje po ju them se nuk jeni as kend me fjalen politik, ndoshta ata Pro ta pasken spjeguar gabimishte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 11:08 pm

Fjala politi k rrjedh prej greqishtes,prej fjales polis!
NUk ka nje definicion te caktuem ka interpretime te ndryshme!
Aristoteli e kupton politiken si jete te perbashket te njerezve!
Kurse vete Politik donte thot rend rregull sundim!
Rregull! etj nuk ka definicion te caktum!
pushtet!

Ka lloj lloj definicioni!
Francezet para 700 vjetve e kan quajt politique!
QE rrjedh nga greqishtja polis -politi
te drejta qytetare sundim i qytetareve !
eshte komplikume,
sot spjegohet si qellim per ardhje ne pushtet.
keshtu diqka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 41
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptyFri Jun 19, 2009 11:21 pm

O Drini une beje tashe mr pastaj vazhdoj per Dr .
Po ketu po tallem me keta njerez qe nuk kuptojne politiken dhe qellimet antishqiptare te evropes dhe te disa politikaneve tone !
Ne kosove une kam shpesh konflikt me te huajt per keto gjera qe na quajn kosovare e kemi nderrue flamurin tone identitetin.
Deri sa une i spjegoi se identiteti jone eshte me flamurin kombetare kuq e zi dhe nuk jemi kosovare po shqiptare te kosoves!
Ata tallen thojn vete jeni fajtore politikanet e juv kane pranue nje gje te tille pa kundershtue.Bisedoni me ta ,populli pi voton.
Thojne ndryshoni gjerat vete ne ju ndihmojme .
Po vete populli politikanet nuk po kundershtojne .Ju qe kundershtoni jeni pak.
Psh Vetem Albin kurti kundershton!
Po e di qe te huajt eulex evropa pranojn shumicen e shumica ka pranue te hiqet identiteti shqiptare dhe gjithqka shqiptare.
vete jemi fajtore ,po kemi shum armiq dhe e shfrytezoj rastin me ndihmen e servileve tone!
Po po te them seriozishte qe dote kemi nje gjendje te mjerueme keto vite !
Dhe te tensionume!
Ne duhet te ngritim vetdijen dhe mos te bejme mashallah ku punet kurre me keq ne histori si kemi pase!
Po dikush ata qe nuk kan lidhje me politik,po prej sokakut ka ardhe dhe eshte bere politikan na kan prue ne kete gjendje.Nuk ke vend ne politiken shqiptare ne qoftese je korrekt dhe nuk je i korruptuem dhe nuk ju perkulesh ketyre politikaneve.
keta i dojne njerezit e ndegjueshem e jo ata patriot qe dijne kane guxim dhe trimni menquri dhe simpati te te huajt per zgjidhjen drejt te qeshtjes shqiptare anembane.
Po servilet qe dijn te rrejn te mashtrojne dhe te shitur per agjenturat e huaja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptySat Jun 20, 2009 2:23 am

Detektivi dua te jem i sinqert e qe te jesh i sinqete duhet ta kritikosh edhe vllain.
Ju paski shkruar gjate une nuk e perferoi politiken.
Njeher ne Anadrin kam patur fatin ne nje ode te ndegjoi per politik, e aty kam ndegjuar se politika eshte arti i mashtrimit, apo arti i Genjeshtrave (rrenes).
Fjala art (ars) latinisht- mjeshtri, muze por edhe dredhi, dinakri, e dhelperi.
Qe insirohet me te bukren dhe te miren!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptySat Jun 20, 2009 9:13 am

Drini
Udheheqesat tan qe dy mije vjet u moren me politike me ne ,me shqiptar e me armiq jan tregue korekte,sepse per here populli nga friga qe tradhetaret do na ndihmoin dhe e kan shejue roberin e skaveruar !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptySat Jun 20, 2009 1:57 pm

Haxhiu paske shkuar larg, ne as nje her nuk kemi patur udheheqs me profesion politik, politika ju ka imponuar apo ju ka kait.
Sidoqofte do ishte shum mire qe te marrim mesime nga e kaluara dhe se cili te punoi ne profesionin e vet, kjo vlen edhe per ju.
Te pakten ksai teme ju paske permbajtur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii

Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 39
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptySat Aug 08, 2009 3:36 pm

Nuk e di pse gjykoim mendimet e tjerve qe shprehin, e ne shpesh shkojm edhe me large me etiketime e sharje nder me te ultat.
Ne emer te gjithe shqiptarve, e ne emer te B.K pa argumente.
eshte mes normale qe shum persona te mos ken mendimin e tyre te njet ne debat, ne cdo debat-teme qe lexojme hasim ne replika e ne to edhe ne sharjet me te ndryshme.
Replika ja ulin vlerat debatit e sharjet Forumit B.K sharjet tregoin shkallen e ulte te edukates dhe mentalitetin e tyre antarve te pa gedhendur!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. EmptySat Aug 08, 2009 6:03 pm

Drini
Une kurr pa argumente nuk shkruai te betohem ne çka te duash!
Une fjale qajtoresh nuk foli nuk e tradhetoi popullin shqiptar as trojet,por perhere me kan tradhetue shoket ma te ngushte ane e mbane kosoves!Te vjen qudi por po ta them vetem te verteten!Drini tek e fundit ma nuk mvarem per kosove ,sepse jeta me shkoi ska si ma keq jo nga shkijet por nga qeta qeveritar qe i ke ne kosove!Dhe nje daje imi me tha eja ne kosove bre nip se jam merzit me te pa!Ia prita o daja im a e dine kur konkurova si mesues ne peqan a me pranuan dhe pasi e fillova oren e pare erdhi dr Muharemm gashi dhe me nxorri nga ora dhe mu lute qe ta leshoi shkollen sepse inspektori dhe komiteti Ymer Gashi dhe ai krahinor Fadil Hoxhe e kishin kercnue se nese nuk me nxjerr nga shkolla kan me burgos!Dhe o daje a te kan thene qeta ,kjo qeveri qe sa te jena ne gjalle Haxhi Laten kurr nuk kemi me punesue sepse eshte kundra jugosllavise dhe po done me ba kosoven republike apo me iu bashkue nanes shqiperi!A po bre daje qetashti po ta kuptoi hallin pse nuk vjen ne kosove !Drini
Une kam mbjellur fryte te medhaja per ju shqiptaret dhe mi vodhet qe te gjitha meritat dhe mundet qe kontribova per kosove e ma gjere,dhe eùmri im kerkund nuk figuron sepse edhe ata qe e dijn patriotizmin tim heshtin sepse frigohen nga mu kjo qeveri si e fadil hoxhes qe ja la amanet rugoves e rugova thaqit si njeri ashtu dhe tjetri kan lidhje me serbin!Nese nuk e deshiron te verteten eshte qeshtje e jotja personale dhe skam arsye me te shajte nese ti ke argumente me dhene per te verteten apsolute!Dhe mire e cekesh pse te shahemi ne pergjigjet e tjereve as nuk kemi nevoje me etiketue,por kur dikush me shan pa i pasur borgj ja ketheje po me te njejten sharje bile edhe ma teper e mu ballafaque se din se çfare shperblimi e pret dhe le te shajn ska problem!Se shqiptareve edhe kur ua heq sagjin nga koka te marrin gruan dhe te vrasin e shkaut qe u ka ba zi e terr i hyne ne hordhe dhe na shprehen se jan trima dhe çlirimtar pa u kan !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty
MesazhTitulli: Re: Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.   Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK. Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Pse ka vend per keto shkrime ne Forumin BK.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: