Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Reagim: Ferit Ramadanit

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptyThu Jun 18, 2009 7:20 pm

Eri Tr.
Kjo eshte udba me g.Adilin ruaju se kjo seshte asgje FBKSH nuk ka ma G.ADili po ka parti politike!
Kure te vjen tjeter here kjo teuta Gjika futne ne biruc!
Dhe merrni shenime kushe e deron kete neper teren qe ti gjej strukturat e Aksh dhe pastaj tju rras ne burg Adili qe shpalli te pa vler keto struktura dhe i tradhtoi shoket e vet i la ne mejdis te baltes.
Po te burgosen kushe pergjigjet e ai jeton ne luxs ne tirane haaa.
Ja kush eshte FBKSH!
Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar
Zona Nr. 2 “KOSOVA HISTORIKE”
P R I SH T I N Ë


Deklaratë Publike


FBKSH Zona Nr. 2 “Kosova Historike” ka mbajtur Kuvendin e dyte me datën 16.06.2009 dhe atë ne dy seanca plenare;Mbledhjen e hapi kryetari i kryesisë se punës dhe kryetari i kuvendit te FBKSH-se për

zonën nr. 2 “ Kosova Historike Z. Bajram Haliti duke e propozuar rendin e ditës:1. Paraqitja e Raportit Gusht 2006 – Maj 2009.

2. Diskutimi dhe marrja e vendimit lidhur me komunikatën e 10 majit 2009 të “sekretariatit vendimmarrës “ për shpalljen e memorandumit – detanta e FBKSH-se si dhe vendimi i datës 13.05.2005 i kryesisë se FBKSH-se zona Nr.2 .

3. Zgjedhja e Kryetarit dhe Kryesisë se FBKSH-se zona Nr. 2 ne Republikën e Kosovës.

4. Përgjegjësit e Gafurr Adilit dhe demet kolosale shkaktuar FBKSH-se dhe çështjes Kombëtare.Kuvendi i dytë i FBKSH-se i mbajtur me 16.06.2009 filloi punimet ne ora 11:30. Ne ketë Kuvend morën pjesë 128 delegat me te drejt vote – përfaqësues nga te gjitha trevat e Kosovës, dhe Kosova lindore si dhe mysafir nga subjektet tjera politike.Nen tingujt e Himnit Kombëtar delegatet përshëndetën këtë Kuvend, më pastaj ju be nderim Atdheut si dhe një minutë heshtje për te gjithë heronjtë dhe dëshmoret e kombit shqiptar.Raportin e punës e paraqiti anëtari i kryesisë se FBKSH-se z. Fehmi Ademi pastaj u hap diskutimi lidhur me ketë raport. Nga diskutimet doli konkluzioni i përbashkët se FBKSH e cila ka vepruar ne Kosovë, ka qen afër rrjedhave dhe te gjitha ndodhive pozitive gjatë periudhës Gusht 2006 – Maj 2009. Prania e FBKSH-se ka ndikuar në ruajtjen e qetësisë dhe rendit publik, ka ndikuar në përshpejtimin dhe zgjedhjen e statusit te Republikës se Kosovës.Ky raporti i FBKSH-se zona Nr.2 “Kosova Historike” unanimisht u aprovua.Pika e dytë e rendit te ditës ishte ca e ndezur, diskutuesit flisnin me emocione. Nga nëntë diskutues qe morën pjesë në diskutim veçojmë një nga njësia e Vushtrrisë z. Emin Selmani: “Me sakrifica të mëdha jemi përpjekur qe të zhvillojnë aktivitetin neper këshillat e FBKSH-se ne ter Kosovën dhe në Kosovën Lindore”, më tej ai shpalosi emocionet nga lufta e fundit dhe me një ton kërcënues iu drejtua z.Gafurr Adilit “ çfarë mendon ai atje, nga zyra apo kafehanet e tij nen ndikimin e rakisë jep urdhra te ndryshme që ne duhet te bëjmë atë-këtë ne Kosovë, qe bijën ndesh me aktet statusore dhe te rregullave ne fuqi. Deri sa ne i zbatonim urdhrat e tij në terren ishim djem dhe vasha te idealit luftëtarë të Shqipërisë Etnike ndërsa tani(sot) jemi “ banda dhe hajdut “ vetëm e vetëm pse parimisht i kemi thënë JO veprimeve Staliniste dhe marroqe qe po e çoroditnin krejt aktivitetin tone. Ne nuk jemi me njerëz si Gafurr Adili i cili ndërron mendimet e veta si “nata e dimrit” kësaj i thonë tradhti klasike e idealit. Ky diskutim u përcoll me duartrokitje.Emëruesi i përbashkët ishte se Kuvendi Aprovoj vendimin e Kryesisë se FBKSH-se zona Nr. 2 “ Kosova Historike” dhe hedh poshtë komunikatën e (10 majit 2009) z. Gafurr Adilit . Veprimet e z. Gafurr Adilit kanë injoruar tere atë qe është arritur me mund dhe me sakrifica të mëdha.

Seanca e pare përfundoi punimet ne ora 13:00 / pushim dhe koha për drekë.

Kuvendi vazhdoi punimet ne ora 14:00 me rendin e ditës te radhës. Paraprakisht ishin ber përgatitjet

teknike nga komisionet qe do te udhëheqin zgjedhjet në këtë kuvend:1. Komisioni Kadrovik – Kandidues i FBKSH-se

2. Komisioni Votues;

3. Komisioni Verifikues;Paraprakisht u vendos qe ne te ardhmen kryesia qendrore e FBKSH-se e cila do te vepron ne Republikën e Kosovës do te përbehet prej 7 anëtaresh duke përfshire edhe kryetarin e FBKSH-se. Më pastaj u bë votimi per zgjedhjen e kryetarit te FBKSH-se. Kuvendarët propozuan që të behet zgjedhja me aklamacion, pra e hapur, nga te gjithë te pranishmit ky propozim u përkrahë me duartrokitje.Komisioni kandidues paraqiti tre kandidat për kryetar të FBKSH-së:1. Alban Kosova, kryetari i gjertanishëm

2. prof Bashkim Shqipëria , nga Prizreni

3. Dr. Pëllumb Sokoli , nga Regjioni i Ferizajt.Për kandidatët e propozuar u zhvillua një debat i ashpër dhe mjaft konstruktiv. Diskutantët për punën e secilit veç e veç jepnin arsyet se pse votohet i preferuari i tij. Për secilin prezantoheshin te arriturat qe janë ber.Sukseset e prof Bashkim Shqipëria, ishin aq evidente saqë kuvendarët me brohoritjet e një pas njëshme, dhe ngritjen e dorës ( me aklamacion pra me shumice absolute votash) e zgjodhën kryetarin e ri të FBKSH-se për Republikën e Kosovës me mandat 4 vjeçar prof. Bashkim Shqipëria. Edhe një duartrokitje frenetike pasi u dëgjua zëri i kryesuesit të mbledhjes, për zgjedhjen e kryetarit të ri të FBKSH-së.Pa dyshim pika me e nxehtë ishte pika e katërt e rendit ditës, sepse deklaratat e z. Gafurr Adilit kishte futur shumë konfuzion dhe huti te delegatet e kuvendit, ata bënin edhe shumë pyetje, diskutimet ishin te orientuara drejtpërdrejt me gojë dhe në formë të shkruar.Duke mos dashur qe te komentohet çdo diskutim veç e veç sa i përket veprimeve te z.Gafurr Adilit, ne e përmbledhim në një diskutim vetëm:Gafurr Adili përfundimisht e ka humbur besimin ne radhët e FBKSH-se dhe strukturave te saj jo vetëm ne Republikën e Kosovës por edhe ne te gjithë hapësirën shqiptare dhe diasporë, nuk është i denjë te përfaqësoj dhe të flas ne emër te FBKSH-se për shkak te dëmeve qe i ka shkaktuar strukturës kombëtare te FBKSH-së dhe çështjes kombëtare ne përgjithësi se bashku me meteorët e tij Shaban Maliqi dhe

Hysni Elshanim. Delegatët e FBKSH-së këto sjellje të z. Gafurr Adilit i cilëson akt tradhtie dhe si të tilla, i propozon Kuvendit të përgjithshëm të tretin e radhës të FBKSh-së, që i njëjti të shkarkohet nga të gjitha funksionet e FBKSH-së, në cilësi të tradhtarit të idealit dhe i çështjes kombëtare.Duhet te ngritët nje komision, i cili do te mbledh te gjitha te dhënat per veprimtarin e Gafurr Adilit, qe nga vendlindja e tij, nga diaspora ku ka qenë i punësuar e gjer me sot, ky komision njëkohësisht do te mbledh shënime, deklarata dhe fakte tjera per mënyrën e financimit të FBKSH-së në Tiranë, për shpenzime të krijuara, për borxhe të deklaruara, për mënyrën se si janë mbledhur mjetet financiare dhe jo vetëm financiare etj.

Me ketë Kuvendi vendosi qe ne përfundim te mbledhjes te aprovoj konkluzat dhe vendimet e kuvendit si ne vijim:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptyThu Jun 18, 2009 7:25 pm

po ku leshin keni ju fbksh moj kurve,qka rreni!
Ju keni parti fdbk!
As nuk guxoni te thirri ne fbksh oj e trenume!
Une po lexoi se ky qeni ju jeni te perjashtuar nga keto struktura si tradhtare dhe hajna ,kushe ju perkrahe asnje,
haaaa po e mjere qe kane...a din te lexoshe me larte sa argumente te kam gjet...qe ju rreni..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Thyama
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Thyama

Male
Numri i postimeve : 91
Age : 42
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptyFri Jun 19, 2009 4:16 am

'Por,
mbi të gjitha Zoti Adili nuk është as nip dhe as stërnip i
sllavo-maqedonasve, sic është Zoti Ferit Ramadani stërnip i
sllavo-maqedonasve, i cili gjyshen e tij (nënën e babës se tij) e ka
patur nga fshtrat serbo-sllave të Poreces së Makedonski-Brodit, të
cilët njihen si sllavë me kombësi serbe.
Gjithë
bretkocat shqipfolëse të kënetës serbo-sllavo-maqedonase kukasin njësoj
dhe aq më shumë tani, pas vendimit të rëndësishëm të pushimit të
përkohshëm të aktivitetit të FBKSH-së me strukturat e tij. Një kor
bretkocash soprano i dirigjuar nga strukturat serbe kukat edhe në
Kosovë, se “nuk jemi dakord” me vendimin e pushimit të përkohshëm, “do
të vazhdojmë me aktivitetin”, sepse iu është mbyllur rubineta e ujit
(pasurimi me vjedhje dhe me maska në emër të AKSH-së), kurse një kor
tjetër me zë baritoni po kukat në Luginë e Vardarit, ashtu siç kukatnin
(lexo: këndonin) edhe masmediat e shkruara dhe vizive sllavo-maqedonase
Edhe
Ferit Ramadani dhe Vullnet Dauti, me ate farë LDK-në (Lidhjen
Demokratike Kombëtare) të tyre,në emër të së cilës m'u prezantuan dhe
më kërkuan (kërcënuan dhe shantazhuan) që të hiqja dorë nga FBKSH dhe
të punoja për LDK-në e tyre, edhe të tjerët rreth tyre do të duhej të
japin llogari sa më shpejt se kush është dirigjenti i tyre dhe të
mbarojnë me shpifjet dhe denigrimet ndaj strukturave kombëtare.
Për
sa ceka më sipër që Ferit Ramadani është nip Porecjeje, gjë që në
Prishtinë ma dëshmoi një atdhetar nga Zajasi i Kërcovës, vetëkuptohet
se prapa Ferit Ramadanit dhe bandës së tij qëndrojnë dajallarët e tij,
porecanët që aktualisht dirigjojnë gjithë politikën sllavo-maqedonase
dhe antishqiptare në Shkup, prandej edhe kërkoj që populli shqiptar i
Shqipërisë Lindore (Lugina e Vardarit), ta izolojë Ferit Ramadanin dhe
bandën e tij. ''

aha papapaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Thyama
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Thyama

Male
Numri i postimeve : 91
Age : 42
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptyFri Jun 19, 2009 4:23 am

NIPI I SHKJAUT POREÇJE SLLAVOMAQEDONASE - SERVE - FERIT RAMADANI

nipi i shkjaut Ferit Ramadani, per atë e kanë pranua ne atë post në PTT shtetërore maqedonase ne Kerçovë
nip Poreçje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptyFri Jun 19, 2009 9:48 am

Po si more i thua njeriut me pallavrat e asaj kurve Shka tashe,po a e din qe keta jan te rrezikshem.deri dje si tha shka e shpijun ,tashe kure e pa se spo ja rra tradhtareve dhe shpijunkes se sigurimit maqedon,i thojn nip sllavi.
Po si punuan deri tashe me ate nip sllavi!
Ky psikopat adili shiqo me larte si akuzon patriotet qe i njofim mire edhe PRof.Xhdalloshi kordinatore i shaibk per evrop i thot shpijun.
A deri dje e qoi ne qiell na thoshte neve ne shkup dhe kosove se Dalloshi eshte me i miri atdhetare patriot.PO kure e pan qe ky manipulon rren dhe u vrajshin njerezit ne shkup nga maqedonasit ky nuk i mbrojke u vrajshin njerezit te AKSH ky thojke sjan te mit.
Po ky eshte i paguar nga sherbimet sekrete sllave qe te shkaterron te gjithe shoket e vet te aksh ne m,aqedoni kosove dhe ku jan.
Ky fare ferati qe se njoh fare kur ka hetue qysh po shkruan se prej saj teuta gjika servile e adilit eshte e dyshume eshte larguar nga kjo i ka ndihmue po vetem pse ka sha Adilin qe ka tradhtue aksh,lexo komunikaten.
Dhe ai ska te drejt te thirret ne fbksh se ka formue parti per interesa te veta dhe ska asnje anetare.
FBKSH e ka perjashtue nga radhet.
Ky ka do hajna afer vetes i paguan m,e para.
Mos u mirrni me te thash e theme te huaja.
Shpijuna jane vete keta ,(kjo fare alias Mona qe paguhet me para nga adili) dhe nga sherbimet sekrete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Thyama
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Thyama

Male
Numri i postimeve : 91
Age : 42
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptyFri Jun 19, 2009 5:26 pm

a eshte nip Porecje
a punon ne PTT shteterore me pozite speciale
a mund ti ikesh origjines e punes qe ben
a je edhe ti ne ate grup
varne gjerdan ne qafe

ajo nuk i tha deritash te verteten se deshi ti hyje nga brenda ta pushtoj kalane e keqe
kur njeriu thote ''nuk mund te me zbulosh'' aty ka fakte, se ndryshe do te thonte 'nuk ka asgje te keqe as per zbulim' vet fjala ''nuk mund te me zbulosh'' ka brenda faktet, se gjoja je i mbuluar mire

kto nuk jane thashethema po fakte
varne ne qafe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptyFri Jun 19, 2009 8:41 pm

Po keta shqiptare qekan origjin shqiptare .
Jane me te rrezikshem se ata te perziem.
P shiqo sa shqiptari punon per sherbime sekrete maqedonase serbe greke bullgare.
Njeri prej tyre eshte edhe kjo teuta gjika alias mona dhe G.Adili qe ne fund ushit me para per sherbimet sekrete maqedonase dhe t e gjithe ata shok tradhtoi dhe ne menyre sekrete i lajmeron te organet e sigurise!.
Une nuk mbroj as kend se nuk i njof ,po per kete Adili kam shoke dhe kam lexuar per te .
Ky sishte askushi per mua dhe shum shok eshte rllogu i shqiptarise qe sja vlen te diskutojm per te .Patriot me bateri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 2:09 am

Thyama :

NIPI I SHKJAUT POREÇJE SLLAVOMAQEDONASE - SERVE - FERIT RAMADANI

nipi i shkjaut Ferit Ramadani, per atë e kanë pranua ne atë post në PTT shtetërore maqedonase ne Kerçovë
nip Poreçje


Thyama, per kete qe do ta vulosish vetem mund te mbesish me gojen plot m...! Po deshe, shume lehte je duke ngrene. Sepse, per ate qe thua ti egzistojne dhe dokumente. Ka certifikata lindjeje , kurorzime dhe te tjera dokumenta. Po je burre deshmoje. Une te them se ajo Harzia , bashkeshortja e gjyshit tim, dhe nena e babait tim dhe e nje deshmori te vrare me 1943, Rushitit, eshte bija e patriotit Jonuz Mora nga Jagolli. Po deshe, te te dergoj dokumenta! Ne te kunderten, kot jeni duke ngrenë se as qe kam nge cka shpifin qyqaret !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 2:21 am

Thyama


a eshte nip Porecje
a punon ne PTT shteterore me pozite speciale
a mund ti ikesh origjines e punes qe ben
a je edhe ti ne ate grup
varne gjerdan ne qafe

ajo nuk i tha deritash te verteten se deshi ti hyje nga brenda ta pushtoj kalane e keqe
kur njeriu thote ''nuk mund te me zbulosh'' aty ka fakte, se ndryshe do te thonte 'nuk ka asgje te keqe as per zbulim' vet fjala ''nuk mund te me zbulosh'' ka brenda faktet, se gjoja je i mbuluar mire

kto nuk jane thashethema po fakte
varne ne qafe

Thyama !

Ne poste jam duke punuar ne vendin e Udheheqesit te sherbimit ekonomik dhe juridik! E di perse ! Sepse kurre nuk kam trumbetuar se kam kryer shkallen e tret me 1987 . Nuk jam bere borizan i MR e dr. Dhe kam mbi 1200 artikuj te botuar shkencor dhe te kultures! Aty jam punesuar pasi me shpallen te paparshtatshem ne arsim me 1981, dhe kalova plot 17 vjet duke bere pune private, sepse nuk pata fatin si ca rrahagjoksa qe pasaportat ua dergoj ne shtepi Dragushi dhe i percolli deri ne Jesenice, te bejne krime mbi mergimtaret, dhe sot mbi shqiptaret! Aty me propozoj nje parti shqiptare e asaj kohe, me ne krye nje personalitet shume te rendesishem per shqiptarine, sic eshte Arber Xhaferri!

Ao qe deshi ta pushtoje kalane dhe e pushtoj sipas skenarit te UDB, thoshte se, une jam e perndjekur nga ca qe perpara se me sillnin ketyre shtigjeve , tregonin informatat ne UDB. Nuk desha te di se cka thote dhe ne cilin aludon. Por ja qe ju zbuloni sekretet !

Perderisa, ju ja po i besoni nje te tille pa asnjefare origjine, mendoni pak ciles origjine i takoni! Une jam i gatshem te flas per gjithcka rreth kesaj. Edhe pse ju e zgjodhet kete ane si pike te dobet, u them , se pikerisht per familjen time , duke theksuar ketu Ali Dedjen, dhe Ibrahim Dedjen, kendohen anatemat e sllaveve! Nuk e di se per cilet kendohen dhe perse ashtu! Vetem te them, se gjakun qe nuk e mori asnje nga Zajazi per Sefer Zajazin, ishte po ai Ali Dedja me keto pas tij qe e shtruan per dhe Jordan Piperken dhe Mickon e LLatoves . Per kete radhe kaq!

Po ti Thyama mund te tregosh per gjenezen tende kush je. Mos dalish ndonje Çitak!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 2:32 am

Per Mona Vllahinka Shkinen dhe per jenicerin Thyama, qe dalin dhe perdridhen si zorra ne prush , po edhe per ata qe nxisin, ua dergoj kete shkrim qe ishte iniciativa ime, dhe une e bera per zotri Gafurr Adili, qe ndoshta sot rrin i zemruar se ja nuk ia paskam pelqyer dhe shar Armaten. Po, ai e di se cka i kam thane per Armaten edhe diten kur doli ne drite Platforma e FBKSH, dhe origjinalin e saj e kam une !

ja teksti ne vazhdim! Lexoni e kam perkrah apo jo, kur ju nuk e di ku ishit!KRYETARIT TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË

KRYETARIT TË PARLAMENTIT,

KRYEMINISTRIT,

MINISTRISË SË DREJTËSISË,

TRUPIT GJYKUES,

KRYETARIT TË GJYQIT NË TIRANË

OPINIONIT SHQIPTAR,Me rastin e burgosjes së Gafurr Adilit nga Kërçova dhe Taip Mustafajt nga Gostivari, më 2 korrik 2003, dhe nxierrjes në gjyq me pretekst se janë kreu i Armatës Kombëtare Shqiptare, për ne shqiptarët që jetojmë nën kthetrat e robërisë së makosllavëve në Maqedoni, ishte një goditje e rëndë ! Prandaj, me indinjatë të thellë, jemi mbledhur këtu, t’ua bëjmë me dije Juve të nderuar dhe të dashur shqiptarë të organeve udhëheqëse të Shqipërisë, për të cilën kemi derdhur gjak, djersë e lot sa herë që e kemi përmendur dhe e kemi ëndërruar, u drejtohemi me Lutje që të mos ia ulni dinjitetin vetë Atdheut, sepse, sa keni Ju të drejtë të thirreni për Të , poaq, jemi të obliguar edhe ne të robëruarit! Është e drjejta jonë legjitime dhe natyrore që ta realizojmë !

Vazhda e kalvarit të vuajtjeve e mundimeve nga kjo kaptinë gjykimi dhe burgimi nga shteti shqiptar ne shqiptarëve të robëruar në Maqedoni, edhe njëherë na ka nxierr përballë dioptrisë së pamjeve, ku sundon padrejtësia ! Në vend që Ju të bëheshit faktorë për ta realizuar më lehtë të drejtën tonë legjitime, ne të robëruarit në Maqedoni, bëheni krah i atyre që qyshkur veprojnë tiranisht duke na vrarë burgosur e përndjekur!!!

Nuk besojmë se Ju aq lehtë mund të shndërroheni në filialë që do t’u shërbejë makosllavëve duke burgosur bijtë më të mirë shqiptarë!

Preteksi i gjithë asaj që del në shesh është zgjidhja e drejtë e kauzës shqiptare ! Ashtu siç nuk kanë të drejtë morale ata që kolonizojnë dhe të asimilojnë përmes mekanizmave tiranik dhe metodave të etnocidit dhe gjenocidit, nuk keni të drejtë as Ju të na atakoni përse në ndërgjegjen tonë kombëtare nuk ka trumbetime verbërie për nënshtrim!!!

Burgosja e Gafurr Adilit dhe shokëve të tij ,është burgosje e shqiptarëve që me përgjegjësi të madhe u kundërvihen regjimeve që kanë ndjenjë okupimi. Qëndrimi ynë, si dhe i tij, ndaj fenomeneve në shoqërinë ku jetojmë është konstatim real. Ndërkëmbëzat e unitarisë sërbo - makosllave e kanë detyruar jo vetëm atë që të mendojë e veprojë ashtu, por të gjithë shqiptarët që mendojnë si të dalin e të mbrohen nga kurthat e tiranisë! Nuk janë të shqetësuar vetëm ata që e kanë ndërgjegjen e fjetur, dhe në sofrën e robërisë ulen të hajnë bukë tradhëtie!

Gafurr Adili dhe bashkëmendimtarët e tij, shqiptarët e robëruar në Maqedoni, qyshkur për arsye të kërkesës së të drejtave dhe lirive qytetare e kombëtare u katandisën nëpër Evropë e Amerikë! Nuk bënë mëkat përse treguan se shqiptarëve , sërbomaqedonasit u bëjnë terror! As tashti, kur paramilitarët e makosllavisë që nga roja e deri tek kryetari i shtetit për çdo çast bëjnë projektet si të na zhbëjnë, s’ka bërë asnjëfarë mëkati! Mëkatarë janë vetëm ata që i ndryshojnë pllakat për orë e çast dhe për një post bëjnë pazar me kauzën shqiptare! Ju, mos e lejoni të akaparoheni për vlera të tilla sepse do t’u peshojë shumë në ndërgjegje !!!

Të nderuar udhëheqës të Nënës Shqipëri! Mos e lejoni që veprimi i stratofisë makosllave të trumbetojë me aq kënaqësi se pushteti aktual i Shqipërisë është në përkujdesje të tyre! Dhe saherë që do të ngatërrohen me profilet e Gafurr Adilave do t’i fusë në përdorim instancat e pushtetit shqiptar! Kështu do ta realizonte atë dëshirë të shkretë e të kahmotshme. Megjithatë, burgosja dhe gjyqi i Gafurr Adilit dhe Taip Mustafajt, si do që ta kenë epilogun , zgjidhja e çështjes sonë s’ka marrë fund! E fundit, Armata kombëtare shqiptare s’janë dy vetë! Me procese të tilla, ku pasiguria për të jetuar i lirë dhe i barabartë me tjetrin, siç është rasti në Maqedoni , ku maqedonasi pretendon unitari dhe privilegje, ndërsa shqiptari të jetë i nënshtruar, AKSH - do të bëhen edhe fëmijtë e djepit, edhe zogjtë e malit! Për këtë arsye, Ju ma mirë se gjithë duhet pleqëroni se kush e meriton akuzën! Gafurr Adili dhe Taip Mustafaj aq më pak janë fajtor! Qëndrimi parimor i tyre duhet të përkrahet ! Ndërsa sërbo -makosllavët që bënë krime dje, bëjnë sot, e, tentojnë nesër , duhet ndërprerë patjetër! Ju e keni atë mundësi! Shfrytëzojeni!!!

Liri për Gafurr Adilin dhe Taip Mustafaj!

Liri dhe barabarësi për shqiptarët e robëruar në Maqedoni!

Me nderime!Shqiptarët nga Kërçova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 2:40 am

Ajo shkresë u dergua, siç u dergua edhe ky Apel. autor i te cilit isha po une, dhe i shperndante Komandant Askeri - Rmazan Bajrami ! Per te deshmuar se u be nje veprim i qelluar, po ua sjell tekstin, sepse, mund te deshmoje sado pak, qe te binden çiftat e Mona Shkine Vllahinkes dhe Jeniçerit Thyama te zbusin qendrimet mos me izolojne me ndikimin e tyre nga Shqiptaret , se po ate gje nuk e arriten makosrbosllavet nga 1981 kur me moren pasaporten dhe me izoluan me perndjekjet qe benin UDBashet, por une , nuk i harrova dhe i madherova vellezerit qe mendoja se kane idealin e shqiptarisë, jo ambalazhin e shqiptarise dhe esencen e srbomakosllavise me diferencime e kercenime!

Opinionit shqiptar,

Partive politike shqiptare,

Mediumeve,

Diasporës shqiptareA P ELMe rastin e vazhdimit të Procesit për akuza të Gafurr Adilit nga Kërçova dheTaip Mustafajt nga Gostivari që mbahet më 5 nëntor 2003 në Gjykatën e Tiranës, me pretekst se kanë zhvilluar propagandë urrejtjeje ndërmjet shqiptarëve dhe maqedonasve, ne qytetarët shqiptarë nga Kërçova, pas shkresës drejtuar Kryetarit të Shqipërisë, Kryetarit të Parlamentit të Shqipërisë, Kryeministrit, Ministrisë së Drejtësisë, Trupit Gjykues, Kryetarit të Gjyqit në Tiranë dhe Opinionit , edhe njëherë ngritemi në shenjë Kërkese drejt jush me Apel, që gjykimi i Gafurr Adilit Taip Mustafajt dhe Idajet Beqirit (në mungesë), të ndërpritet! Nëse në damarin tonë rrjedh pika e gjakut shqiptar dhe ndërgjegjen tonë e bren vetëdia kombëtare, sa më parë duhet të konstatojmë pafajësinë e bijëve tanë që u ngritën ta sfidojnë gjithë skenarin kolonist të sërbomakosllavëve, dhe pa ia bërë asnjëfarë të zeze, ia kundërshtuan projektin robërues okupatorit maqedonas që sistematikisht dhe me metodë të sofistikuar, duke përdorur edhe bashkëpunëtorët e vet shqiptarë që i fut në qeverisje, përpiqet ta zhbëjë indin shqiptarë! Sado që Ju keni informata për rrjedhën e ngjarjeve që zhvillohen në Maqedoni, në pika të shkurtëra ua sjellim ndërmend proceset e Ladorishtit, Bit Pazarit, Gostivarit! Patjetër, ua përkujtojmë edhe ngjarjet e fundit të Sopotit dhe të Manastirit! Rikujtoheni për helmimet e nxënësve! Torturat që i përjetojnë në Shkup, Kumanovë ! Përndjekjen e studentëve. Malltretimin e ushtarëve nëpër kazerma. Të mos flasim për vazhdimësinë e shtypjeve , kërcënimeve, nga zyrtarët e administratës që ballafaqohemi çdo ditë! Megjithatë, ne shqiptarët e robëruar në Maqedoni rrezatuam dhe do të rrezatojmë rezistencën tonë për ta ruajtur identitetin tonë kombëtarë. Me këtë veprim, do ta arsyetojmë se jemi humanistë dhe kurrë nuk e kemi pasur rolin e kryersve të krimit. Përherë kemi qenë viktimë! Në këtë pozitë të viktimës, gjithherë ka qenë edhe Gafurr Adili dhe Taip Mustafaj të cilët mbajnë padrejtësisht prangat e robërisë dhe vuajnë në burgjet e Tiranës.

Gjithë kjo është një plagë që e ndjejmë se dhemb dhe kullon helm e vrer . Ndaj apelojmë tek ju vëllezër e motra mos heshtni përpara padrejtësive që përpiqen të na gjunjëzojnë dhe të na luhasin nga opcioni i zgjidhjes së drejtë të kauzës shqiptare. Aq ma tepër, s’duhet lejuar që Gjykata dhe Drejtësia shqiptare të marrë rolin e atyre që krijuan strategji të projekteve të shfarosjes shqiptare nga trojet e tyre. Sepse , njëherë e përgjithmonë do të bie mallkimi mbi gjithë ne!

Procesi i gjykimit të Gafurr Adilit dhe Taip Mustafajt është proces i gjykimit dhe burgosjes shqiptare! I asaj pjese ma të dhembshme të kombit që sa herë trokiti Nëntori nëpër vite dhe për Pavarësinë e asaj cope Shqipëri bëhet kremtë e madhe, Ne me lot e me vaj, edhe në Goli Otok, edhe në Idrizovë kemi ditur si ta manifestojmë! Atë ditë të shenjtë nëntori sa e sa shqiptarë nëpër baushtellë të Evropës e nëpër restoranë të Amerikës e kanë bërë Ditë Lutjeje e Shpëtimi , përkundër ndjenjës dhe syrit përgjues të kolonistëve makosllavë! Mos e lejoni që të mbesë në analet e zeza ky proces paradoks që me aktin e paqartësisë ngritet të godasë viktimën për t’ia kënaqur orekset gllabëruese xhelatit.

Të nderuar vëllezër shqiptarë, bashkohuni me të drejtën , të vërtetën dhe urtinë dhe njëzëri kërkoni Lirimin e pakusht të Gafurr Adilit, Taip Mustafajt dhe Idajet Beqirit , të cilët janë në të drejtë dhe njëkohësisht simbole të unitetit shqiptar! Vetëm kështu mund të parandalohen kurthat e tiranisë që çdo orë e çast i kërcënohen shqiptarit qoftë ai në Plavë e Gusi, Preshevë e Bujanoc, Pollog e Pellagoni. Vetëm kështu mund të parandalohen projektet e gligorovianëve, cërvenkovskëve e buçkovskëve që janë si ata të çubrilloviqëve, rankoviqëve e millosheviqëve. Me të njëjtën ndjenjë mohimi dhe okupimi ata veprojnë. Me të njëjtën teori të autoqefalisë unitare bëjnë hegjemoni ! Dhe presin për çdo çast si zagarët gjahun, se si me ndërkëmbëza të bijmë pre ne shqiptarët duke ia vënë prangat dhe lakun vllaut me vëlla!

Është çasti i fundit ta manifestojmë me dinjitet pjekurinë tonë për t’ia kthyer dinjitetin kombit, gjuhës dhe tërësisë së Atdheut tonë Shqipëri e Ribashkuar ! Është Amaneti i të parëve tanë ! Mos qoftë kurrë mallkim i brezave që vijnë!

Liri për Gafurr Adilin , Taip Mustafajn dhe Idajet Beqirin simbolet e unitetit shqiptar!04.nëntor, 2003 Shqiptarët nga Kërçova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 3:39 am

Me keto, dhe me te tjera ne vazhdim, po ia percjell mesazhet Thyama , por edhe Mona Shkines Vllahinkë, se nuk do t'u mbaja meri per asgje po te ishte e saktë , por per kontekstin e kesaj shpifjeje u them kot hangret se nuk mban!

Thyama, te perkujtoj se nuk jam une spikatesi i poezive me akrostik dedikuar drugarit Tito si ti! As ne listat ku je i spikatur! Po do , vazhdoje, se serish do te ngarkosh samarin si ashtu t'i kerkon pela drutë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Thyama
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Thyama

Male
Numri i postimeve : 91
Age : 42
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 7:12 am

a eshte nip Porecje
a punon ne PTT shteterore me pozite speciale
a mund ti ikesh origjines e punes qe ben
a je edhe ti ne ate grup
varne gjerdan ne qafe

ajo nuk i tha deritash te verteten se deshi ti hyje nga brenda ta pushtoj kalane e keqe
kur njeriu thote ''nuk mund te me zbulosh'' aty ka fakte, se ndryshe do te thonte 'nuk ka asgje te keqe as per zbulim' vet fjala ''nuk mund te me zbulosh'' ka brenda faktet, se gjoja je i mbuluar mire

kto nuk jane thashethema po fakte
varne ne qafe


eri Tr - trt trap paske henger m...e me plot gojen paske fole me shkume goje se teuta nuk eshte shkine po nji shqiptare e mire, me gjak shqiptari, ti pate nji bashkpunim e tash e quan shkine e ti permutan a me shkina paske bashkpunim a edhe nuk mund ta heqesh qafe se je nip shkjau nip Porecje, mos ju afro Zajazve e Mufaileve, se ti je askushi e me proklamata te tjereve nuk mund te pastrohesh tu postu ne forum

nip e gjak Porecje

pozita jote ne PTT shtetrore maqedonase nuk eshte e rastit, po e 'shpetimit' tend as mos ju mvesh a xhaferrit as partive se te njohin mire kush m... je e filloove vet me m.ut e rri m...kur nuk i njef njerzit qe te njohin m...

ajo pozite jote ne sektorin ek. juridik nuk eshte pa qellim te caktuem ne PTT nuk punojn ata qe nuk jane ne lidhje e besim me sllavomaqedoncat ket e din gjithkush e mos i shtir si i hjekun keq pas punes ne arsim se ti u ngrite ne profilin shtetnor maqedonas a nuk eshte ky fakt

rri n at m... ku je e mos pergojo femren shqiptare kur ti qet sklluqkat hapur
e mos e zgjat me
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 8:47 am

Ti dhe banden tende keni share Gafurr Adilin duke u zbuluar keshtu krejt fytyrat juaja. Muhabetet te mbrapshta, mbrapa shpines jane me te rrezikshme se sa ato te hapura. Per kete arsye ju denoncova publikisht dhe do te vazhdoj te mbaj qendrimin. Te them edhe ty cka i kam thene edhe Sefer Tahirit: "Mbani mend e mos harroni kurren e kurres fjalet e Hasan Prishtines: "Kini kujdes cka deklaroni se do t'ju gjykoje historia"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 10:21 am

Ja qifshin me qka ka ty dhe bandes se g .Adilit!
me kete pis qe embron ende !
Ti vet po tregon se qfare fytyre shkine ke.
Kete qen qe i shkaterroi te gjithe shoket ti shpijunue te sigurimet maqedonase serbe.
Patrioteve ti thane ,,shpijuna" kurse tradhtareve si ti si ai vet ju thot ,,patriota"
Ku e gjithe shqiptaria e njef kete tashe dhe ty me plot nofka si ai qe tha fbksh ka plot nofka .
Hupni mos tja ndegjojm zerim ma ju tradhtareve.
Ti vetem sa komprimitohesh ketu.
Ju shpijunat keni mbet me gjykue diken,kushe eshte tradhtari adili te gjikon diken.
Ai ju dote gjykohi per hajni mashtrim vedhje dhe tradhti ndaj shokeve,sharje qe ju beni shokeve te juaj!
une dhe shum shoke ne maqedoni kosove presheve e bujanovc shqiperi e diaspore kurre nuk dote perkrahmi hajnat si ju dy dhe tradhtare.
Te gjithe me fbksh kosova.
Vetem ne baze te shkrimeve qe ja ka bere shokeve te vet ketu dhe jashte ne e pam se qfare mu..ti qenka ky njeri me ty qe vetem leh.
Me nofka te ndryshme.
Poshte FDBK me tradhtarin dhe shpijunken e sherbimeve sekrete maqedonase.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 40
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 10:23 am

Thyama !
Edhe ti je nje nofke e njejt me keta tradhtare.
Qe perpiqeni njerezit qe punojn per komb ti quani tradhtare a vet jeni tradhtare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 60
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 11:33 am

O detektive-
Mos ke dert se kan kuptue te gjithe intelektualet qytetaret se kushe ishte G.Adili dhe kjo qe na del me nofka.jane te njejtit qe ushqehen ne korriz te disa budalleve qe behen vegelo e tyre ,e qe kan nje te kaluar te dyshimte.
Dhe analofabet.
Njerezit e menqur e patriot ju kan largue te gjithe.
Ky shenderroi nje parti qe ti mshef hejnin dallaveret .Po kot e ka se dote pergjigjet se qka ka ba qka ka vjedh dhe si eshte shitur per Sherbime sekrete maqedonase sllave.
Dhe sa para i ka marre nga keto sherbime ,edhe kjo bashkpunetorja e tije qe ka per detyre ti zbuloi komandantet e aksh qe nuk perkrahin Adilin dhe ti denoncoi ne polici.
Po do ta paguaj shtrejt.
Leja kohes se shum shpejt do ti dalin ende duqat qyshe i kan dale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 12:24 pm

Jeniceri Thyama dhe shkina Teuta Gjika !

E di se nuk keni per ku te kapeni dhe doni te trazoni ate qe kurre nuk e arrini. Njeri , jeniceri Thyama, i frymes titoiste, pa pasur asnje fakt, po han m***, dhe perkunder gjithe realitetit si eshte projekton dhe kembengul ne shtremberime. Por para tyre ngecin gjithe sakatet e tille qe duke shpurdhur deri ketu mbesin hendekëve. Une kam te drejte te thirrem edhe ne Zajazin , sepse nga familja ime mund te te numroj gjithe bashkeluftetaret e Mefaileve, dhe udheheqesit qe per Shqiperine etnike deri me 1948 bene perballje !
Ndersa, shkina Mona e vllaosllavise, nuk ka pasur bashkepunim me mua. Ajo u paraqit dhe hyri ne linje perpara dy javeve, duke kerkuar ti ndihmoj per nje temë qe gjoja ajo bente per shkollim. Po! Pa pertuar ia dhash, dhe do t'i bej publike shkrimet qe ia kam derguar. Por, jam i bindur, se me të, ajo ka mbledhur dosjen qe ia kerkojne sherbimet. Sepse, ajo tha se vinte nga Bukureshti.Por dihet se po ate dite, po ato larot qe ajo i dinte mire, hanin e pinin ne nje restoran ! Shume deshi te shkoje atje por i rane planet!

Ajo më kujton se permendi Sefer Tahirin, dhe shume Sefera, une nuk u turra te denoncoj.Permendi dhe ca shkina me te cilat ishte kenaq ne nje internet ne Shkup!Po une nuk merrem me to, se nuk jam bartes i misioneve. Por, dije se tha dhe kete. " Perpara kur kam qene me mision per nje veprimtari, (tani del e AKSH !), prej mbrenda , nje anetar me spiunonte".

Nuk jam marre e nuk merrem me ate qyqane. Nese eshte shqiptare e mire ajo, shtoni varganin e asaj shqiptarie si ia keni nisur! Une , per ato qellim- mashtrime te saj e perkraha me gjithcka sa munda e pa u kursyer! Dhe, tani, e shikoj se çfare neperke e Jfar zvarranikje ka qenë !

Po ti, qysh kujton se sot i mbuluar dhe nga prapavija do te besh ndikime ! JO! Une qe kam bere veprimin pa demtuar shqiptare kurre, natyrisht se qyqanëve qe nuk dallojne ngjyrat dhe pavetdishëm, ose ashtu si ua ka endja te hyjne ne projekte te huaja, nuk ua krijoj luksin e te qenemit Zot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Thyama
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Thyama

Male
Numri i postimeve : 91
Age : 42
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 12:32 pm

o detekt puna te percakton kush je
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Thyama
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Thyama

Male
Numri i postimeve : 91
Age : 42
Vendi : ngat juve
Registration date : 09/02/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 12:45 pm

ti jeniceri eri tr trap

askush nuk i ngjet jenicerit sa fytyra jote ate e din edhe ti mire ti pamjen e ke jenicer mor m..ut eutes i thua ti shkine mor pleh jeniceri se ti as je shqiptar po nji torbesh jenicer e iu thua tjereve ti ty te tregon vendi i punes ne PTT maqedone se je besnik i tyre mor eri jeniceri e ke fytyre te zeze edhe i thua dikujt ti jenicer? ti or m.ut e ke dijt se ajo eshte shkine edhe ke kerkua bashkpunim me te phuuu loken tq a e din se ajo ka dikend qe ta ben terr per dielli tii thua nji shqiptarje shkine o zog jenieri pamja jote jenicer gjak Porecje?

hup magjup jeniceri eri trt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 1:03 pm

Gjuha jote prej Thuame eshte gabelqe! Edhe shkrimi edhe permbajtja ! Me to e deshmon se sa shqiptar je ti or mjerak!

Keshti si flet ti vetem harvallinat dhe hibridet flasin! Prandaj thonë: Mos e vet se t'kallezon vetë!

Nese je shqiptarë ti dhe ajo vllahinka, meson shqipen kur te flisni, dhe mos u merrni me kercenime, por, veproni pak ti nxjerrni shqiptaret nga bataku. Por, ju e keni ate qellim aty ti mbani! Vetem duke shpurdh si sorrat doni te deshmoni gjuhen krrokame dhe shpirtin derr!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 1:42 pm

flas si dua dhe jo si ke ti qejf. edhe nese bej gabime drejtshkrimore, une gjuhen shqipe e kam mesuar me shume vete(dhe me ndihmen e gjyshes sime). kurse gabelce eshte vetem mendja jote
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 2:25 pm

Kuptohet se ashtu do te pergjigjesh pasi je nje qenje e perdale !

Si e vertetove mendjen time te tille! Apo perse te dha darken ne gostivar, dhe udhetimet, dhe ushqimet, pijet t'i kesh per rruges. Po kush i pranon ato ashtu pos gabelicave?

Te demantojne faktet e shkreta Mona! E tille do te mbesish shtigjeve!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Teuta.Gjika
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar

Female
Numri i postimeve : 145
Age : 35
Vendi : Mitrovice
Profesioni/Hobi : "Shqiperine e mori turku, i vu zjarr. Shqipetar, mos rri, po duku, shqipetar!
Registration date : 13/05/2008

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 2:40 pm

nuk jam as e perdale, as e shkrete,more spiun! kot perpiqesh t'i sillesh vetes nje imazh kombetar dhe "organizimi" yt ta ngritesh ne nivelin e levizjeve gjithekombetare. ti ke bashkepunuar me shetin maqedonas, ke qene nenpunesuar ne ptt. pastaj, nuk mund te harrohet faktin se ke qene ne pdsh. po te dija se je ashtu, spiun, vetem se do te te peshtyja ne surrat dhe sdo te pranoja asgje prej teje, por kurren e kurres sdo te beja gabimin te komunikoja me ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
eri Tr
Fillestar/e
Fillestar/e
eri Tr

Male
Numri i postimeve : 50
Age : 30
Vendi : Shqiperi
Registration date : 20/04/2009

Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 EmptySat Jun 20, 2009 4:10 pm

Nuk e di Teuta.Gjika - Mona e Vllahisë si te te kuptoj! Te hyra ne gjurme une dhe arrita te te marr mendimet me provokime qe te te spiunoj apo ate me endje e bere ti ?

Si u bera spijun une që edhe kater shkrime studime të bera ty, mbase te hynin ne pune! Une t'i imponova apo ti i kerkoje dhe , sapo i lexoje , nga kenaqesia qe ndjeje flisje sikur ndjeje orgazmë !!!

Skilja Mona, une çka kam organizuar, e kam bere ne vendin tim ! Aty ku kam te drejten legjitime dhe natyrore ! Dhe nuk jam nomad qe endem si langoj t'u bije ne gjurme e ti pres ne bese njerëzit edhe kur me japin bukë, e me bejne nderë !

Po ti, Skilja Mona, e bere me rrahagjoks se ja ç'ka paske degjuar! Ne realitet , deshe te shpifish per te bere nje çerdhe ku do te zhvilloje vezet e qyqes pastaj! Une nuk kam nevoje per te tilla furrriqe ! Por , kam nevoje te thuhet e verteta. Mos e shtrembero ate !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Reagim: Ferit Ramadanit   Reagim: Ferit Ramadanit - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Reagim: Ferit Ramadanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: