Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Nje histori nga jeta juaj

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptySun Jul 06, 2008 10:12 am

REBELE e KISHIN PYETUR SHOKUN ENVER HOXHA NJEHER NE NJE FESTE I KISHIN THENE SHOKU ENVER PSE GJITHNJE JU BEN HOMAZHE DESHMOREVE AI JA U KTHEU
ME KETO FJALE
KJO LIRI QE JETONI JU SOT ESHTE GJAKU I TYNE QE NE JETOJME DHE PREZENTOJM VETEN TONE SI KOMB PRA PO MOS TE ISHTE GJAKU I TYNE NUK DOTE EKZISTONIM EDHE SI KOMB KJO ESHTE edhe pse e di edhe pse e shofe rebel se cfar behet por cdo perpjetez ka nje teposhte mos e haro kete moter qofsh e nderume gjithmone e faqe bardhe bija jone TUNG
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptySun Jul 06, 2008 12:31 pm

rrebelja te njejten dhimbje e ndajm motra Lavdi deshmoreve te Kombit .

Idol

Shume prekse Historia e jetes suaj i nderuar besom shume me ka ardhe keq prano ngushllimet e mia edhe pse kan kaluar shume vite .
Jam kurioze te dij si perfundoi mendimi juaj per nje perkufizim te haroni gjithe ate ngjarje apo keni mare vendime te z'buloni te verteten ç'fare me te vertet ndodhi me vdekjen e motres suaj .?
Nuk je i deryruar te shkruajsh i nderaur vetem nese ndyhesh mire dhe merre guximin te vazhdoish me kete histori ,si perfundoj dhimja juaj ndaj gjithe ngjarjes qe ndodhi me motren ?

Shume Respekt qe ke mare kete vendim te sjellish ket histori te dhimb'shme ne kete teme RESPEKT.(Vdekje e pa drejt )
Me vjen shume keq besom,por pse mos ta dime te verteten !

Me mirkuptim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
idol
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 349
Age : 82
Registration date : 16/05/2008

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyMon Jul 07, 2008 9:57 am

Flm per ngusllimet zeri i atdheut dhe beton,
Mora edhe lajmin e vdekjes se babait,por mundohesha qe te jem i forte dhe qe te mos dorzohem sepse po te dorzohesha do te kisha fatin e babait.
Nje dite biseduam me nenen per vdekjen e babait se si ndodhi e gjith kjo?
Familja e burrit te motres i kishin ofruar martes motres tjeter,ndersa babai im nuk e pranonte nje gje te tille!
Ndersa ajo familje ishte zemruar per arsye se babai nuk ua dha vajzen e dyte,nje dite nena ime e luti babain qe ta sillte djalin e motres ne vizite,ku djali ishte diku i moshes 4,5 vjeq,babai im u nis duke i thene nenes se do te shkoj ta sjell por nuk besoj se do te leshojn djalin,babai u vonua shum dhe pas disa oreve e kishin sjellur 3 persona te ish familjes se motres,ishte i semur kishte nje sulm ne koke ku pas 48 oreve vdiq,ai ishte gjetur mbi varrin e motres nga disa barinj ,dhe ne nuk e kuptuam se a arriti qe te shoh nipin e vet apo nuk e arriti.
Kaluan edhe 4 vite deri sa une u ktheva ne vendlindje,u futa ne oborr dhe filluan qe te gjithe te qajne,ndersa une e kam mjaft veshtir qe te qaj vetem se me lidhet diqka ne fyt dhe nuk mund te qes fare zerin nga goja.
E pyesja nenen shpesh se a te tha ndonjeher diqka motra se nuk i shkonin punet mire me burrin apo familjen e tij,por nena u betua se motra nuk i kishte thene asnje gje te vetme,e pyesja se a e kishit sjellur mjekun qe te kontrollojn se nga cila smundje vdiq motra?
Po e kishin sjellur ata te familjes se burrit dhe mjeku kishte konstatuar se vdiq nga tensioni i larte.Une nuk mundesha qe te besoj se familjaret e kishi sjellur mjekun,nuk e di pse por diqka dyshoja gjate gjith kohes,ne momentin kur isha pershendetur me motren ajo me tha se nuk do te shihemi me,por une nuk e kuptova fare,isha i ri shum i ri.
Nje dite i thash nenes se dua qe te vizitoj varrin e motres,ndersa nena u pergjigj se eshte e veshtir qe te me kujtohet varri,shkuam atje dhe nuk e gjetem dot,i takuam disa kusherinj te tyre ku nuk na treguan per varrin nuk e di pse i lutem qe te na mundsojne qe disi ta shohim nipin tone,ata i njoftuan familjaret e nipit dhe pas nje gjysme ore e pame,ishte nje djal qe aspak nuk i ngjante nenes se vet,nipi jetonte ne gjermani me gjysherit e vet dhe nuk ju kujtohej se kush ishim ne,ndoshta pak i kujtohej vetem nena ime,por nuk e kishte te kjarte se kush jemi ne,sepse familjaret e vet nuk kishin deshiruar qe djali i tyre ta kuptonte te verteten,u pershendetem me te dhe u kthyem ne shtepi,une ndihesha shum keq gjithnje e me teper u mbushja plot urrejtje dhe nuk kalonte asnje dite e vetme pa kalur diqka neper koken time,me dukej qe nuk jam me si me pare po shendrrohesha nga njeriu ne diqka tjeter,ashtu mendoja une.Para 2 vite kisha njohur nje vajze para 8 muajsh isha edhe i martuar,dhe tash jam i penduar per martesen,sot eshte vera e 2002tes.Sot e pyes nenen nene me trego si dukej kufoma e motres sepse une nuk e pash kufomen dhe dua qe permes teje ta shoh,ajo me tha se dukej mire por nje lloj shkume e verdhe po i dilte nga goja,sapo e fshija gojen e saj me nje mendil por vazhdoi per 2 her me radhe!
O zot tash po e kuptoj se nuk pat as mjek per konstatim dhe me ben te dyshoj ne kete shkumen e verdhe,po tingllon si po te ishte nje helmim po tingllon si po te ishte nje vetvrasje thoja vetmevete.O zot deshiroj qe te ishte e vdekur nga goditjet e burrit dhe jo nga nje vetvrasje,sot jam i mbushur plot urrejtje dhe deshiroja qe te ishte e mbytur nga burri e jo nga nje helmim vetvrases o zot nuk kam se ku te hakmirrem,sot eshte nje dite e veres 2002 dhe mua nuk po me shkon mir me vdiq trupi im nuk kam me buzqeshjet e shiqoj komedine e mr.binit i shiqoj stupcat dhe nuk me qeshet fare!
Nuk deshiroja me qe te shkoj ne farefis,u ndava edhe nga shoket, nuk jam me si me pare kam ndryshuar shum,nuk me pelqen asgje,ajo qe po me pelqen eshte vetmia,tani edhe mardhenjet seksuale nuk po me terhjekin,qdo nate po e lus gruan time qe te ndahet nga une sepse une po ndahem nga bota,dhe asaj i duhet qe te vazhdoj jeten,por nuk e di pse nuk po ndahet,qka po prit nga une,me qka je eknaqur nga une me vuajtje apo qka? hec shko shko shum larg ku nuk te shoh,ku nuk te takoj me,atje ku do te jesh edhe e knaqur me tjetrin,vazhdo jeten sepse une kam perfunduar,gjithqka ka marr fund.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyMon Jul 07, 2008 11:24 am

I nderuar Idol
Nuk kam fjal ç'te them per mometnin shume prekse kjo Histori vetme doja te dije se ke pyet veten ndonjeher (A DUHET TE KERKOJSH NDIME NE MEDICIN p.sh.),tek ndonje Psykater per disa terapai jam i binduer qe te bejen mire .

Te bisedoiosh me ndonje ''Mjek'' per ndenjat tuaja eshte me rendesi ,ndoshta ju duket veshtire te bisedoni ,por nese i m'bani gjerat ne vete nuk te sjell pasuri kjo ! Kjo posaqerishte eshte e vertet nese nuk deshironi te keni mardhenje ,gje qe ndodhe shpesh tek njerzit me depresion.

Mundohuni te mos kaloni kohen vetem vete ,beni perpjekje te takoheni me shok/shoqe.
Ndonjeher munde te kete shoke/shoqe ku te japin perkraje ne jete mos haro munde te ndimojn shume .

Shpresoj te pakten te lexoish me vemendje keta pak rreshte e te mundohesh te kuptojsh te fillojsh jeten i nderuar pse jo edhe ne jemi ketu te gjithe me te ndimuar nese e kerkon nevoja kurre te keshe ndonje merzi jemi ketu flite edhe me ne me rendesi eshte ajo qe mos ate ''mllef'' te keqe te mbajshe mbrenda ne trupin tende ,hudhe jashte fol thuaje dergoje jashte .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyMon Jul 07, 2008 11:31 am

Oh sa shume dhimbje mbajne keto zemrat tona. Sa miq dhe shoke i kemi humbur ne lulen e rinise. Meqe po flisnim per plage shqiptare, kjo teme mund te jete nje homazh per lexuesit e Forumit B/K.qe per arsye asnjehere boll te mira jane ndare nga jeta para kohe. Shkuan dhe na lane dhimbje qe nuk mund te pershkruhet.Semundje Plumba, zjarr dhe gjak. O Zot shpetoi shpirtrat tane dhe na i kurse te dashurit tane.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyMon Jul 07, 2008 1:35 pm

biligoa

Shume here shtrohet pytja e kemi vdekjen nga Zoti ?

Po disa, vdekje nuk e kane nga Zoti por nga Serbi kan qen ?

E disa te tjera siç historia e idolit kjo vdekje e pa drejt nuk eshte nga Zoti por nga vete njeriu.


Edituar për herë të fundit nga Beton në Tue Jul 08, 2008 2:53 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyMon Jul 07, 2008 1:43 pm

Per raste te tilla siq keni treguar Ju te nderuar Bacë Adem Berisha , Idol, Rrebejla ..besoj se nuk është vonë kurrë të ju shprehim ngushëllime ...derisa lexojmë këto ngjarje ,bashkëndjejmë dhimbjen me Juve

Ngushellime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ficam
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar

Numri i postimeve : 32
Registration date : 01/05/2008

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 12:29 am

E ka njeriu me të vërtetë të vështirë të gjej fjalë ngushëllimi për këto zemra të thyera e të lënduara.
Edhe pse gjeografikisht na ndajnë distanca të mëdha, edhe pse personalisht nuk njifemi, ju siguroi se secili që lexon këto rrëfime tuaja mbi këto tragjedi familjare, ndihet i prekur dhe e ndan me ju dhimbjen dhe pikllimin dhe shpreh respektin më të madh për juve personalisht dhe bashkëfamiljarët tuaj..
Ju siguroi se të pakta janë ato vatra shqiptare që nuk kanë përjetuar ngjarje të tilla për të cilat fatkeqësisht shkaktar nuk është vetëm serbi por vet soji dhe traditat tona të prapambetura.
Duhet kuptuar që jeta është përplot sfida të cilat duhet gjetur forcë për ti përballuar. Nu ka kënduar kot populli "... shtatë idhnime e një sefa"
Me fat janë ata tê cilët këtë proporcion të të mirave dhe të ligave që sjell jeta, do ta kenë më të favorshëm.
E kuptoi "idol" - in se e ka të vështirë ti kthehet jetës normale kur të gjitha këto i ka përjetuar në moshë fare të re dhe aq më shumë kur ka qenë i privuar nga pjesmarrja personale në ceremonitë e varrimit të motres dhe babait.
Edhe juve (Adem Berishës, Idol, Rrebelja) ju dëshiroi që tani e mbas vetëm gjëra të mira të ju ndodhin në jetên tuaj dhe të të afërmëve tuaj.
Jam shumë optimist se do të gjeni forcë ti ktheheni jetës ashtu siq patët forcê dhe kurajo të na rrêfeni këto ngjarje që padyshim kanë lënë gjurmë tê thella në ndjenjat tuaja shpirtërore.
Të mirat dhe kënaqësitë në jetë duhet kërkuar përndryshe rrezikojmë ta bëjmë jetën pa i shijuar kurrê.

Gjithë respektim tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
spirito
Anëtar
Anëtar
spirito

Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 1:57 am

PSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE???????????

Mbremjen e 23 korrikut 3000 milje larg vendlindjes, ne nje spital te Europes,castin qe doktoret me thane thane se ‘te kane mbetur vetem disa ore jete’ familja jote po pergaditej per dasmen e madhe. Po martonin nje vella tendin. Dhe une besoja se ‘Zotin nuk e ze gjumi’
Tragjikja qendron aty se kjo ishte nje vdekje e paralajmeruar kohe me pare.
Naten kur une shpresoja dhe lutesha me lot e me shpirt qe mos e prishte heshtjen telefonata qe do te ma permbyste boten, ne shtepine tende zgjidheshin fustanet e dasmes. Castin kur une i lutesha Zotit me ato pak fuqi qe me kishin mbetur qe ai celular i mallkuar mos binte, te pakten jo ate nate …ai cingeroi. E dija se cfare do te degjoja ‘eja se ai po mbaron’.
Rruges, kur ne mes te nates,ne mes te shiut, ne mes te rrugeve te nje vendi te huaj,ne mes te nje frike dhe shprese bertisja
‘ mos o Zot, mooooooooooooooooooooos’ e gjithe familja jote e dashur po hiqte ‘vallen e ciftit te ri’.
Castin kur une mbaja doren tende qe po fillonte te ftohej nje vella i yti mbante krahun e nje nuseje me fustan te bardhe.
Castin qe une, me syte e mij shihja monitoret qe tregonin se si nje jete e dashur po shuhej ngadale ,me e shtrenjta dhe me e cmuara, larg nga ne familja jone vazhdonte te hiqte vallen.
Pak para agimit shpirti yt u shkeput nga trupi, ekipi doktoreve me koken ulur me thane ‘IKU’. Dhe me gjithe se u munduan te mbanin qetesine syte i tradhetuan. Ndersa ne vendlindjen tone, ne shtepine tone, ne mes te rruges ku ke lindur dhe je rritur lodrat vazhdonin ..njerzit kendonin…njerzit gezonin..njerzit tane.Edhe ti kishe shume deshire te jesh ne ate dasem, dhe ti ishe ne ate dasem,jam e sigurte, vetem se ti… po i shikoje nga lart !!
Tani me ti ishe nje trup i pajete,dhe mua me larguan qe te te rregullonin dhe te te shikoja ashtu te bukur sic ishe me pare, dhe jo me buzet e skuqura nga gjaku. Edhe nenat dhe motrat e tua i kishin buzet e skuqura por jo me gjak, me buzekuq.
Kur me hapen deren e nje dhome qe te te shikoj per here te fundit, e nje dhome te bukur , te mbuluar me kadife te kuqe te mbushur me lule te fresketa dhe ne mes te asaj dhome po te shikoja ty, gjithe jeten time ne shtratin e vdekjes, larg ne shtepine tende nje vellai tend po i hapnin deren te shihte krevatin e marteses. Kur une ula koken dhe te dhash puthjen e fundit ne buzet shume te dashura por tashme te ftohta, nje vella i yti po puthte nusen e tij te re. Po, ishte ajo nate, e njejta nate, 23 Korrik.
Sikur Zoti skishte per te dhene nate tjeter, jave tjeter , muaj tjeter , ne fund te fundit dhe vit tjeter, per te festuar nje dasme. Per hir te asaj…
..qe ishe djali i tyre ..
..qe ishe mishi dhe gjaku i tyre..
..qe luftoje aq ashper me kancerin sepse deshiroje te jetoje dhe per ata ..
..qe ishe shume i ri per te ikur atje lart…
.. qe nje vajze e vogel pese vjece qante per babushin qe sdo ta shihte kurre me..
…qe nje grua qe te don cmendurisht e le vetem pergjithmone…
.. qe nje ekip i tere mjekesh ulen koken ne shenje respekti…
.. nje grup infermieresh luteshin e ndiznin qirinj
per hir te asaj qe ne fund te fundit ishe vetem 34 vjec ….
..familja jote nuk duhej te festonte, JOO ATE NATE!!!


NE KUJTIM TE BURRIT TE DASHUR
QE PER 17 MUAJ LUFTOI DHE U KACAFYT ME KANCERIN…
DHE NE FUND… TRUPI E TRADHETOI
e jotja a.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARY
Anëtar
Anëtar
MARY

Female
Numri i postimeve : 261
Age : 34
Vendi : VL
Profesioni/Hobi : music
Registration date : 28/03/2008

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 10:14 am

spirito shkruajti:
PSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE???????????

Mbremjen e 23 korrikut 3000 milje larg vendlindjes, ne nje spital te Europes,castin qe doktoret me thane thane se ‘te kane mbetur vetem disa ore jete’ familja jote po pergaditej per dasmen e madhe. Po martonin nje vella tendin. Dhe une besoja se ‘Zotin nuk e ze gjumi’
.
Nuk di c'te shkruaj. Ky ka qene postim shum i dhimbshem qe kam lexuar ndonjeher.
Nuk gjej dot fjale, me vjen keq..
Po se paska edhe te tille Hemmmmmmm ???
Ju deshiroj bashkim te shpejte !..............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 109
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 11:17 am

spirito shkruajti:
PSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE???????????

.
..familja jote nuk duhej te festonte, JOO ATE NATE!!!


NE KUJTIM TE BURRIT TE DASHUR
QE PER 17 MUAJ LUFTOI DHE U KACAFYT ME KANCERIN…
DHE NE FUND… TRUPI E TRADHETOI
e jotja a.....
spirito, sinqerisht te them qe sa here me kujtohet ai mengjes ku une percjellja nje antare te familjes per te ardhur te ti ishte mengjes dhe ne mes te qytetit shtat pale lodra vallzonin dhe kure kam pa motrat e tija me fustane te kuq gjysem lakuriq NUK E DIJ C'FESTONIN, ( moment shum renqethes kure nuk do me shlyhet nga kujtesa) Vetem dicka do te thoja ... fali ata qe festuan ne diten qe ti e B... ngelet pa shpirtin, mos e bej per ata, beje per veten tende, per te gjetur paqe me ate qe ate dite mbylli syte,
ZOTI TE NDIHMOFTE
SHPIRTI I TIJ U PREHTE NE PAQE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
naqeta
Anëtar
Anëtar
naqeta

Male
Numri i postimeve : 439
Age : 91
Vendi : pp
Registration date : 26/03/2008

Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 11:32 am

spirito shkruajti:

Pak para agimit shpirti yt u shkeput nga trupi, ekipi doktoreve me koken ulur me thane ‘IKU’. Dhe me gjithe se u munduan te mbanin qetesine syte i tradhetuan. Ndersa ne vendlindjen tone, ne shtepine tone, ne mes te rruges ku ke lindur dhe je rritur lodrat vazhdonin ..njerzit kendonin…njerzit gezonin..njerzit tane.Edhe ti kishe shume deshire te jesh ne ate dasem, dhe ti ishe ne ate dasem,jam e sigurte, vetem se ti… po i shikoje nga lart !!

per hir te asaj qe ne fund te fundit ishe vetem 34 vjec ….
..familja jote nuk duhej te festonte, JOO ATE NATE!!!...

Zdi te gjej fjale ngushlluese per Ty!Jam pa asnje coment!
Dije te them qe ngjarja jote dhe loti Yt me preku deri ne lote dhe ne plce.
Beju e forte ne mesin e atyre qe te kuptojne ! Zoti eshte me ty.
Jua ka kthue shum shpejt !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje histori nga jeta juaj - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje histori nga jeta juaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: