Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Jeta ne Shqiperi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyWed Sep 26, 2007 7:19 pm

Na thuani si jetohet ne Shqiperi.!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyTue Oct 02, 2007 2:43 pm

Jeta ne shqiperi si jetohet po e ket pun jetohet per mrekulli por ja qe ka papunesi edhe atje dhe nuk kam zhvillim ku ska ekonomi normal qe ka eshe papunesi ska rrym ballafaqohen me munges te ujit te pishem rruget nuk jan tera te asfaltuara .korrupcioni eshte gjithe nji ne rritje jo ne zvoglim .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyWed Oct 03, 2007 9:14 am

Beton, varet se ciles moshe ja ben kete pyetje:

1. Adoleshenti dhe i riu te thone: Mrekulli, qejf, seks, droge: nje pjese edhe mesojne
2. Pensionisti te thote: Hiqemi zvarre me nje pension qesharak dhe disa prej nesh familja e nxjerr ne rruge
3. Te tjeret:

a. femrat (nje pjese e konsiderueshme) ne gjueti per dashnore, blejne rroba vazhdimisht, po harrojne te gatuajne dhe shikojne filma tere diten ne TV.
b. meshkujt kujt i ecen e kujt nuk i ecen, ca rrojne ne lluks e ca rropaten

Shqiperia: Pa drita, pa uje, cmime astronomike, rroga te ulta, papunesi, politikane qe po e cfilisin kete vend.

Ndertimet ne Shqiperi lulezojne. Vendi me modern ne Ballkan shume shpejt.

E di vellezerit dhe motrat e mia te rojeve te tjera shqiptare qe nuk ju pelqejne keto e ua prishin ate imazhin e vendit te dashur te formuar prej shekujsh, por ky eshte realiteti. Sidoqfte gjerat do rregullohen. "Prisni dhe shpresoni" thoshte Aleksander Dyma.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyTue Dec 11, 2007 12:55 am

Si jetohet sote ne Shqipri ç'mendon Tirana per Prishtinen.??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guest
Vizitor
avatar


Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyTue Dec 11, 2007 1:05 am

jetohet shume mire por njeashtu me brengenper vellezerit e tyre shqiptare ne Kosove, me padurim presin pavaresine e cila eshte nje hap me afer bashkimit kombetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyTue Dec 11, 2007 1:23 am

jeta ne shqiperi eshte si ne cdo shtet qe ka luen transizionin per 15 vite nuk jan prit mrekullirat te jen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyThu Dec 13, 2007 1:52 pm

Ne Shqipri jetohet shqip,bile per mrekulli, kush punon jeton mire,nuk kane problem per shtet etj.E dua Shqiperine,do te jetoja i lumtur ne trojet e shqipeve,dhe kete do ta beje hordokur,mos harroni tash as ne Evrope nuk po jetohet aq mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyThu Dec 13, 2007 2:06 pm

....jane disa thenje qe thuhet

1.-Njeriu peshon aq sa ka lek ne xhep
2.-Njeriu peshon aq sa ka mend ne koke
3.-Njeriu peshon aq sa ka aftsi per vrapin....

C'es la vie .!!!!

jeta eshte kjo..!!!!

..by to Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyThu Dec 13, 2007 8:59 pm

Q'do kund kudo q'te shkosh apo jetosh nese ke "Leke" jeta eshte shume po shume e mire....

L'a vita e una non dimenticate mai... vivete mel modo piu pozitive che potet con o senza soldi...richi o poveri...perche un giorno dobiamo morire tutti e lasciamo tutto su questo mondo.

Jeta eshte nje mos harroni kurr... jetone ne menyre poziteve me para po pa para.... te pasur... o te varfure...sepse nje dite do te vdesime te gjithe e do ti len te gjitha ne kete dynja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guest
Vizitor
avatar


Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyThu Dec 13, 2007 9:04 pm

valla ni kerr me lekë me pas ste bajne pune se eshte valute qe sperdoret shume, e jeta ne shqipri o permiresu shume valla, po ndoshin do sene te kqia kanihere e perdite nashta por te njejtat ndoshin edhe ktu te na, edhe atje te ata!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi EmptyFri Dec 14, 2007 12:49 am

do ti thoja betonit ,nese nuk punon beton ate jep kush me jetue,per luks,edhe ne shqiperi nese nuk punohet normal se nuk do te ket,demokracija dhe kapitalizmi thot pune .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Jeta ne Shqiperi Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Shqiperi   Jeta ne Shqiperi Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Jeta ne Shqiperi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: