Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Jeta ne Kosove

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 1:07 am

Ha ha ha Anaa skam ç'fare te shtoi veq me daj jashte rruge qe precidenc nga e djatha ke ty..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 1:10 am

TiKosovare,i ke radhitur te gjitha bukur,mandej edhe nga ajo radhitje themi se trishtohemi,nuk jemi kunder,por memedheu,andaj dua te jesh studentja me e lumtur,dhe lumturia te ndertohet me mesim e pune ne token eatdheut,vuajteje aty ka,por shtoni durimin,dite te mira perKosovendo te vijne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 34
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 1:16 am

Shpresoj Zotri Cakolli por me keto gjera nuk jetohet ne Kosove , une jam optimiste se do e kryj fakultetin mirpo si thash edhe me larte marr pagen 250 euro ndersa harxhoj 450 kjo eshte jeta ne Kosove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 1:22 am

E nderuar motraKosovare ti i ke radhir shume bukur gjerat te cilat duhet te ndryshoj ne Kosve.
Te gjithe thon qe ne Kosv nuk po jetohet sepse rrogat jan te vogla ma luksuzin nuk e len aaaaaaaaaaa........
Qoj me kikirika, soka te trasha me qokollata te vogla, torte me coca cola Origjinal, diskotekat per rinin, kur shkojsh ne Kosov gjith rinin e ki neper kafe kafiqa,femrat e kosoves jan me te modes se ato gte perendimit.
Si thua ti Kosovare per keto gjera.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 1:24 am

Une te keshilloj dhe besoj se me takon te keshilloj,se jam ca kohe para jush,ju mbani optimizmin,kryani studimet,pastaj ju keni bere punen tuaj,ne se deri atehere nuk rregullohen gjerat,te kemi mbetur borxh,te menjanojme nga ajo gjendeje,por qdonjeri qe njeh realitetin,duhet pranuar,jete te embel jashte atdheut nuk ka.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyFri Oct 19, 2007 1:24 am

shpresojm qe standarti jetsore ne kosove te kalkulohet ne bazen e te ardhurve te qytetarit dihet qe eshte shum i larte kush e ben ket gje sepse cdo gje eshte e importuar e jo vendore shpresat mos i humb kosovare se ky katervjeare do ti resheshit te gjitha do ti gjoj ne vend
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptySat Oct 27, 2007 12:34 pm

o ku ku per jeten ne kosova kurr ma keq nuk esht kan as qe ka me kan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptySat Oct 27, 2007 12:45 pm

Kosova vërtetë tani nuk është mirë,por patjetër mirë do të bëhet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri

Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptySat Oct 27, 2007 8:18 pm

Jeta në Kosovë
nëse ju merr malli juve qe jeni në Perendim per kovaqë
ejani dhe binduni me zhurmen e gjeneratorve
atëher e dini se si jetohet në Kosovë ma shum me zhurma se sa me drita ka ma shum se 8 vite qe ka mbaru lufta e Rrymë nuk kemi si para luftes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
njomeza
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 47
Registration date : 04/11/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyThu Dec 06, 2007 4:07 pm

Jeta në Kosovë shum është interesante nga qasti ne qast ndodhin shum ndryshime, ne jemi mësuar dhe jemi të lumtur që jemi në Kosovë .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyThu Dec 06, 2007 9:45 pm

cte themi per jeten ne kosova shumçka ka perparu por edhe shumcka ka mbet mbrapa ajo qe me brengos me se shumti mungesa e mjeteve financiare qofshin per gjerat elementare te jetes qofshin per luks ,nga keto munges vin shum cka ,e sidmos skish gje me te veshtir sesa te mos kesh mjete financiare per te vazhduar shkollimin kur e di qe kemi shum nxenes te mir qe do te duhej te ecin perpara te shkollohen por mungojn te hollat edhe duhet nderprer ,mesimet kjo esht sikur te mbyllesh ne nje burg , ke qen shum e lumtur e gezuar edhe per nje cast e gjith kjo duhet te marr fund ,duhet ti lesh te gjitha ,te largohesh edhe te mos ta shijosh kurr jeten studentore kjo ishte shum e veshtir edhe kjo esht si rrezultat i jetes qe po behet ne kosov ,si rrezultat i udheheqesve tan ''te mir'' edhe ne te rinjet duhet te bim viktima e punes se ''mir '' te tyree
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar

Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyThu Dec 06, 2007 10:08 pm

E nderuara Rrebele shume bukur ke shkruar ma besoj se kudo ne bote ndodhe e njejta gje,ku do q'te shkosh ka familje ka nxenes te cilit jan te detyruar te len shkollimin sepse nuk kane te holla.
Ne q'fare dite te veshtire kemi arritur jo ne Kosove por edhe ne Amerike ne New Jork jeta eshte ber e veshtire.
Ka shume gjera te cilat ne Kosove nuk mundi me i kuptu e me i perballu....prsh veshja e nuseve e domosdoshme, te ket flori shume,te rinjt te cilit ankoen q'nuk kane "para" sepse eshte papunsi e madhe e ter diten rine neper kaffe e kafiqa,ai q'eshte pake ne i pasure done me te shkel ne kenb te vetet kur duhet perkundrasi me te ndimu pake,tash darsmat leje q'po i bejn ne shtepi me lodra e muzika etj etj por edhe ne restorsnt do duhet me i qu....Neqoftese jeta eshte e veshtire ne Kosove eshte papunesi e madhe pse nuk ndalohet te gjitha keto gjera besoj q'jane te pa vleshme???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyFri Dec 07, 2007 5:09 pm

Eshte e vertet ajo qe the azzura ,ka te till qe i kan kushtet per shkollim por se duan dot marrin rrugen e keqe ndersa bash ata qe kan deshir per te vazhduar shkollimin skan me cka ,sa i perket ketyre gjerave ''festuese'' ke plotsisht te drejt po thojn e ka ba njani qeshtu tash marre mes me e ba edhe na ndersa te tjeret skan buk per te ngeren ket e quaj si humbje e parave per kot fare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptySat Dec 08, 2007 1:49 am

Jeten ne Kosove apo Shqipri & Iliriada apo ku t'jet duhet organizim,lexova shkrimet e rrebeles qe thote skishte gje ma te veshtire se sa te mos keshe mjete financiare per te vazhduar Shkollimin..!!!

Une mendoi se keta pake jane atyre pak pse mos t'ju ndimoijme nese nuk ka secili nga nxensit tjer te gjithe shkolles ka nga nje euro ne gjep qe te jemi te organizuar keta pake qe jane i financon edhe shoqeri me ate pake qe ka..kjo ndodhe edhe ne Zvicer edhe ne Usa etj etj

Rrebelja eshte munges organizimi mendoj e me vjen keqe qe ata persona duhet te nderprein shkaku i financave.

Po qe e lip nevoia pse mos te punoni ka nje dite ne jave dikun veq per ate shoqeri te mos nderprein shkollimet e besoi tek ç'do biznismen te presentoheni e qani hallin qe e keni per ndim ate dite pune do t'ju ofron nje dite pune.

Ishte keshille personal nga une..!!

Mirkuptim..!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guest
Vizitor
avatar


Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptySat Dec 08, 2007 2:24 am

realiteti i jetes ne kosove shprehet por jo sic eshte ne te vertete, une mendoj se jeta ne kosove eshte per mbi 50% e banoreve katastrofe.

ne ne kete forum jemi nja 200 anetare, nja 5o jemi jasht, ajde ta ndihmojme si emer dhe forumm nje ncenes, tia japim nje bursë per studime ???

aq ben?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aquila
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Numri i postimeve : 68
Registration date : 30/10/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptySat Dec 08, 2007 6:34 pm

Azzura!
Keni bere me larte nje referim shum te goditur, persa i perket dasmave , kafeneve etj.. shpenzime prej nje fodulli , ne nje kohe qe kemi nevoj per gjera teper me imediate.
Mos valle nuk jemi aq te varfer sa demostrohemi?????!!!!!!
Thote populli -dhi e zgjebosur me bishtin perpjete-

Mendoj qe ne kemi nevoj per nje revolucion ne kulture ne plane te pare ,paralelisht te pretendojme dhe per me teper , se perndryshe do ti shembim te gjitha cka do tee fitojme.Ky fenomen eshte i pergjithshem per te gjithe kombin tone ,vecanerishte per ata qe nuk kane bere eksperiencen e tyre , ne kontakt me boten e perendimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyTue Dec 11, 2007 12:56 am

Aquila

Nuk duhet menduar por duhet te bere..nje revolucion qe ne plane te pare te jet populli ay qe te kete lirin..!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar

Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyTue Dec 11, 2007 1:01 am

mendoj se dallime ne te pasur dhe ne te varfer ka kudo qe kur ,eshte krijue bota edhe ketu ne perendim ndahen njerzit ne disa kategori ne pasuri klasa puntore dhe klassa e pasur ose shtresa po e quej ,dhe ne fakt me ata qe skan duhet te mirret shteti me ndihmen sociale dhe me shkollimin e tyre ne profesione te ndryshme ,sod jemi ne nji peridh tranzite dihet nga nji sitem sosialicte ne at zhvillim kapitalist ata qe jetojn jasht duhet ta dijn ket sistem si funksionon ,keshtu per as gje mos te ju vije habi se shteti as ne shqiperi as ne kosove nuk te nderton fabrik as industri e te punsoj ,por i hapet rruga privatizimit dhe kush eshte i zoti ben lekun dhe punen ,mos bjerni ne at shkall sa te thoni kjamet ska ka per te gjithe kush eshte puntore .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptySat Feb 16, 2008 4:24 pm

Pershendetje vellezer e motra shqiptare nga Kosova Heroike,si jetohen keta dite ne Kosove.!!!!

Ajo,qe me shume me shqetson eshte Mitrovica,a do te kete siguri maksimale ne Mitrovice gjate festes se Pavarsise.!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anëtar
Anëtar
Ani

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptySat Feb 16, 2008 6:05 pm

Beton shkruajti:
Pershendetje vellezer e motra shqiptare nga Kosova Heroike,si jetohen keta dite ne Kosove.!!!!

Ajo,qe me shume me shqetson eshte Mitrovica,a do te kete siguri maksimale ne Mitrovice gjate festes se Pavarsise.!?

Lidershipi serb me ne krye Tadicin dhe Koshtunicen po pergaditen qe sot ne mbremje te jene ne Mitrovice, qe neser te organizojne nje tubim madheshtor serb kunder pavarsise se Kosoves. Koshtunica tha se nese nuk i lejojne te shkojne ne menyre ligjore ne Mitrovice, ai do shkonte fshehurazi atje. Lajmi i marre nga Top-Channel. Neser do sqarohet e gjitha!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyMon Feb 18, 2008 2:42 pm

Pershendetje;

Oj Kosovë

C'thote jeta ne Kosovë sot.?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
tina
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
tina

Female
Numri i postimeve : 2564
Age : 37
Vendi : qka po ju interson juve bre
Profesioni/Hobi : me nga mas topi mujsha me zan
Registration date : 18/09/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyTue Feb 19, 2008 8:15 pm

tash edhe un jam shtet e gjith poplli esht i gezuar qdo fjal qe folet ktu ks esht gezuar pavarsin shtetin mat ri bot evrop jemi gjith lumtur urime gjithve ku do qe jeni e gezofshi me gjitha tmirat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 EmptyThu Mar 06, 2008 8:17 pm

Si jetohet ne Kosoven e lire.

Po ndrishojen fjerat dita dites apo fare,mendoj se ka shume per te pare e per te bere ne Kosovevn e lire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content
Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Jeta ne Kosove   Jeta ne Kosove - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Jeta ne Kosove
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: