Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP

Shko poshtë 
+28
Gjeta 9
Arianiti
NIPIIXHAXHIT
petritkola
Xhemshiti
Mixha Selim
feride
Atdhetari
murturi
voglushja
kasapi
shahini
gjergji
Tatoo
......
Delia
BashKom
rrimtaf
xhema
xhiti
Çlirimi
Xili
Ramizi
agim__barja
detektivi
haxhiu
zeriatdheut
Driniiiii
32 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
AutoriMesazh
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Jun 27, 2010 2:06 am

hhaha sa mir e ke then ket te fundite atyre se i lexojn hahha

kam lexu nje libere psikologjik dhe autori aty ecek nje shkrim me ket fjal;shites mund te jete cdo kushe por tregtar jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Jun 27, 2010 1:02 pm

Sa mir ndihet njeriu kur eshte ne vezhgim ju faliminderite se mi percillni cdo shkrim dhe mi vlersoni ,,pozitivishte cdo her duke prek minusin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kjo tregon se kam shum miq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Jun 27, 2010 2:23 pm

Me fal se po ta nderpres qeshjen, ups e paske nderpre vet!
Sa gjaknxehet qe je mi goce gjithmon te flet goja, para mendjes!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Jun 27, 2010 7:33 pm

Cito :

Me fal se po ta nderpres qeshjen, ups e paske nderpre vet!
Sa
gjaknxehet qe je mi goce gjithmon te flet goja, para mendjes!Buzqeshjen tim nuk mund te ma nderpres askush perveq zotit e te me lendojn po ket mund ta bejn?
kam pershtypjen se ti ke deshir tmi ngacmoshe nervate dhe ja arrite ne nje fare mnyre qellimite tani dot pergjigjem ne shkrimin se ke cek me larte edhe pse deshta te jem e distancuare nga kjo tem mbasi po me behete cenzure me minusa?( mu me shum me flete nderdija edhe eshte dhunti kjo per mua )

Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Jun 27, 2010 7:55 pm

Cito :
Tregohu gjakftofte kur perpiqen te zemerojne por... Jo kur te
kane zemeruar.Po e filloj ket shkrim
timin me ket thenie pasi edhe nje her pasket deshmua se ju, thjesht nuk e
kuptoni poezin.

Te lexosh nje poezi eshte lehte
por te kuptosh poezin nuk eshte edhe aq lehte.

Qe te
sjelli ket poezi te madhit Kadare, ne ket tem me shtyri vet titulli
"Mall".

Ketu ne ket tem une kame sjellur disa
shkrime per disa personalitete, qe i kame njohur mir.

Dhe
qe per ta ndjej Mall.

Per mua thenien qe sjell
autori IK ne Poezi "Tezgjuarit jane bashke ne bote, kurse te fjeturit
jane vec". Permua ka nje kuptime shume te madh, pore keto vargjet e
fundit Ne c'enderr kemi ren e keq keq,

Qe dot s'po
zgjohemi valle?...

Me prekin shpirtin.
Kuptoje
vlersoje si te duash ti IK, dhe mendimin tim, ashtu si I.Kadare, edhe
une nuk kame nevoj per vlersimet e tuaja.

E fillova
me nje thenie e po e mbylli ket postim timin me nje thenie.


Rruga
per te qendruar larg cdo fatkeqsie eshte ta kontrollosh goje

Nuk edi nese ke lexu me vemendj shkimet e mija apo vete je bere kinse ke kuptu diq?
Un e kam then haptase se nuk jam ndonje prefesjoniste apo ktirike e forte qe ti prej gjerat me vi por sa un pashe te kjo poezi aspak nuk ka te bej me temen .Tema qe ti ke hap flete per nje faktore qe ka be buj te madhe ne historin e keti shekullit ne trojete shqiptare pra per UÇK...dhe nese do nderlidhim ne me poezin qe ti solle do e shikosh se vetem nje nuanc e lidhe nga kjo poezi temen e debatit ajo;


Ne c'enderr kemi ren
e keq keq,

Qe
dot s'po zgjohemi valle?


Pra edhe pse nuk jemi analizues te kesaj lamije ket mund ta vrej edhe pa qen kriter...prandaj un reagova me ate shkrim ku ty tu duke i pa qelluare!por mbasi ke m. te f. kjo te falet.

edhe nje gje ti nuk ke njohur personalitet si ti thua nuk ke asjell asgje nga ndonje personalitet qe kan pase emre me pare , por nga indivi qe ke taku dhe kan len Ëmer...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Jun 27, 2010 8:01 pm

Ndoshta ndoshta, ama kur shoh se si jeni inkuadruar ne tem, nuk besoj.

C'fare ka kjo poezi te bej me temen!!!
ti nipixhaxht ke lexu keto vargje te kadares
ME TEMEN asgje nuk kan te bejn e nese me jeten tend private nuk besoj se jetoni te ndar nga gruaja qe te shifni rrall dhe te ndin mall


Pur injorance...!!! Pse

Une nuk kuptoi asgje ketu aq me pak ku i dretohi dikujt qe nuk eshte hiq ne tem.

Pastja vin me kritika pa baze, nuk e di pse. Une gjithmon jam mundua ti permbahem temes jo vetum ne ket tem, eshte leh te verifikohet.

Nuk mundi te heshti kur filloni me Hahahaha, as pake nuk me hyn ne interes te ju ngacmoj nervat, ju qe nga shkrimi i par ken shenu pa to, dhe vazhdoni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Jun 27, 2010 9:27 pm

''pur injorance'' hahhaha pse e mendon nje gje till pse te lutem apo ndoshta te shtyri nje arsyje?

un ta spjegova pse reagova dhe nuk bere me prapavi te jeshe i bindur.Ti ike dhe ne linje ishte vetem aje antare se ti e thua dhe benim debate ne nje tem tjeter per ta nderlidhe un pyta ate thashe mos jam vetem un gabim!
asgje nuk ka te bej poezija te thashe vetem nje nuanc i beni asja temes nga ajo poezi ama asgje nuk ka te bej me temen, nese don te mareshe si kritik ose si keshill si te duashe? por un te kisha sygjeru ta pranoseh si keshill, qe here tjeter ti analizoshe veteveti shkrimete qe do shkuash
.


Ti nuk mu pergjigje ke tema tjeter un pres ate pergjigjje;
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyThu Jul 01, 2010 12:25 am

Nga nje her eshte mire me iu leshu rrugen atyre qe shiten shume te mencur! Themi tek ne ne anadrin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyThu Jul 01, 2010 12:32 am

Cito :
Nga nje her eshte mire me iu leshu rrugen atyre qe shiten shume
te mencur! Themi tek ne ne anadrin.
Askushe nuk kerkon te matet maturij ketu po te flasim dhe te debatojm si njerz .. un nuk kerkova te me tregoshe per jeten tende apo te familje po spjegim te asaj qfare the me larte? ti cdo here len ne gjysem debatin un nuk kam deshir ti mbes askujt borgj ne pytje -pergjigjje ti anashkalova ate pytej !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyThu Jul 01, 2010 12:37 am

Pse cenka tema per pyetje, nuk e kame vrejt pyetjen tende ende.
Ti kalle xheneratori per ato vargje te IK duke then qe nuk kane te bejn me temen e tani kerkon pergjegjie...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyThu Jul 01, 2010 12:43 am

Cito :

Cito:
Uhhhh Profesoresh mos ma jep noten 1.
Vertet
qeni shkon pas buqes, por nuk eshte i vetem. Buqja i tubon ata e di
pse,
sepse vetum qet dashuroin pa Gjelozi.

Jan shum
faktor
qe cojne mashkullin ne nje lidhe tjeter, njera nder to eshte edhe

gjelozia.

Une shtova vetum nje pasi kame perjetu, zoja Fiona
na
i ceki shume nuk e di nga po i din kjo keto gjera ndoshta nga pervoja
qet _Çët, mos i ngatrro kafshet
qet jan kit apo ne gjuhen e popullit burri i lops , nuk i ke te
gjitha shkronjat ne tastjer ti a....

Jo cdo
gje perjetohet ne praktik i dashur driniiii , dikur ne nje tem sa
mbaj mend ti ke shkru keshtu
''
Nje nane i duhet 20
vjet mi ba djalin e saje burre, kurse nje
nuse i duhen 5 minuta me
ba ate...LOLO''[b]e ke then nga pervoja ti kete
apo vetem ka qen mendimi yt thjeshte si opinion?

me ket
''zonja fionaa'' mendoj se deshte te prekesh piken e dopt dike mar
parasyshe sa shkimet kemi bere dhe eshte diskutu mbi kete qeshjt edhe
me nje antare tjeter por ska gje ndoshta ka telepati dhe shpejt
behem zonje?


Ja si ishte rrjedha e debatit shiko mir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyThu Jul 01, 2010 12:50 am

Cito :

Pse cenka tema per pyetje, nuk e kame vrejt pyetjen tende
ende.

Ti kalle xheneratori per ato vargje te IK duke
then qe nuk kane te bejn me temen e tani kerkon pergjegjie...

Po mir un dhashe mendimin tim si un e pashe nuk ndava me thik gjerat te jen ashtu si them un dhe pik.. un kam te drejt te mbroj opinionin ti sikur se ti , te mbroj mendimin tend dhe ska gje te keqe ketu ..

Ti mos u nise nga ajo se ke sjelle ti ato vargje dhe te pajtohemi te gjithe per mendim time ato vargje nuk kan te bejn me kete tem se ke hap ti veq shiko si ka rrjedhe debati dhe do bindesh dhe ti ! un se kuptova per se ishin ato vargje
!lapsus ben cdo kushe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyThu Jul 01, 2010 12:52 am

Me sa vrej une ju keni gabu temen, e beni nje gje me qellim.
Tregon vetveten se kush jeni, une qendroi pas postimve te mia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyThu Jul 01, 2010 1:00 am

Jo nuk e kam gabu temen shiko mir ket paragraf po mir nese te pengon te kjo tem dil ke tema ku ishte debati shiko si me je drejtu dhe si te jam pergjigj;Une shtova vetum nje pasi kame perjetu, zoja Fiona
na
i ceki
shume nuk e di nga po i din kjo keto gjera ndoshta nga pervoj
a


Jo cdo
gje perjetohet ne praktik i dashur
driniiii , dikur ne nje tem sa
mbaj mend ti ke shkru keshtu
''
Nje
nane i duhet 20
vjet mi ba djalin e saje burre, kurse nje
nuse i
duhen 5 minuta me
ba ate...LOLO''[b]e ke then
nga pervoja ti kete
apo vetem ka qen mendimi yt thjeshte si
opinion


Un dua pergjigje per kete te fundit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Jul 04, 2010 1:25 pm

Te nderosh dike, edhe nje femer, nderon vetveten, une deshiroi te nderohem nga ta qe nderoin vetveten.

[size=29]Un dua pergjigje per kete te fundit


Te mirresh me nje femer nuk eshte edhe aq burrni, por te respektosh, te nderosh nje femer eshte me shum se burreri.
Ti mi goce ke harrua se ne ate teme fjala ka qen per "Burreca".
Ashtu si ke ngatrru temen ti ke ngatrrua edhe Burrat me Burreca.


Dy fijal per temen. Lufta e UCK-se ishte lufta e shkullit per shiptaret, ajo lufte nuk solli lirin qe per te u luftuar... Por letejet frymzim per ne kujtimi i saj, deri ne bashkim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyMon Jul 05, 2010 12:04 am

pse pergjigjje esht e kjo!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arianiti
Fillestar/e
Fillestar/e
Arianiti


Male
Numri i postimeve : 56
Age : 46
Vendi : Kumanove
Registration date : 07/07/2010

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyFri Jul 09, 2010 8:57 pm

Nje dite do t'ju vrase ndergjegja,vrasje cuditshme do te jet.Pike gjaku nuk do te shihet(per ata qe nuk kan ndergjegje e qe shkelin mbi gjakun dhe idealet e deshmoreve)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySat Jul 10, 2010 12:29 am

Cito :
Nje dite do t'ju vrase ndergjegja,vrasje cuditshme do te jet.Pike gjaku
nuk do te shihet(per ata qe nuk kan ndergjegje e qe shkelin mbi gjakun
dhe idealet e deshmoreve)

Askush nuk e ben nje gje till te lutem.Cdo individ ka respekt per Uck .Nuk ka qen Uck ,ushtir e ardhe nga trojet tjera, por ka qen ushtri shqiptare qe eshte ngrit nga djemt dhe vashat e trojev shqiptare .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arianiti
Fillestar/e
Fillestar/e
Arianiti


Male
Numri i postimeve : 56
Age : 46
Vendi : Kumanove
Registration date : 07/07/2010

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySat Jul 10, 2010 7:26 pm

Gabohesh shum Fiona se meshum ushtare jan vrare e keqperdorur mas mbarimit luftes se sa gjat luftes sot gjith cka qe nderohet behet ne emer te deshmoreve dhe luftetareve te Lirise ndersa vet keta te anashkalohet eshte mendimi im personal se kam shum miq te te gjitha ushtrive shqiptare qe fatkeqesisht jan te zhgenjyer thell nga sjelljet e pushtetareve.ato nderime qe behen,behen vetem per hire te formalitetit dhe per sigurimin e mandateve ne politike saper te tjera as qe qajn koken edin ti se sa familje te deshmoreve dhe te invalideve te luftes jetojne ne mjerim ne Kosove e Makedhoni?A aq spaskan mundesi Qeverit dhe politikuajt tan te bejn te pakten te zgjidhin problemet me elementare te nje familje sic eshte Kulmi mbi koke shkollimi i ketyrevfemijeve jetim regullimin e sistemit pensional per keta familje e..........po kan mundesi po per momenzin nuk jan te ndergjegjshem po her do kurdo do ti vrase ndergjegja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 34
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySat Jul 10, 2010 8:33 pm

E po arianiti,kjo i bien peshty larte e bien ne sy keta ushtare po i zhgenjen shoket e vete se kan ne poste te larta nuk eshte faji i popullit por i individve,dhe un e ndi mjaf mire vuajtjet e shum ushtarve qe sot jan pa kulm mbi kok edhe un si shqiptare desha apo jo i takoj kesaj familjes,por problemi eshte me shum i atyre se u qesin kokrren siq thonte agji ime sepse duhet pase kujdes ke po ule ne kry ogjaku,nuk do thot asgje nese ka qen ushtare dhe automatikisht ti takoj postit i krymenistrit kur provimet po i mbarojn sa po hypin ne poste ketu me shum meren gjerat nga inati e jo me dije ne kete rast uroj un tjem gabim e ti te kesh mir por sikur po shifen gjerat mbasi 12 viteve veshtire?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Arianiti
Fillestar/e
Fillestar/e
Arianiti


Male
Numri i postimeve : 56
Age : 46
Vendi : Kumanove
Registration date : 07/07/2010

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySat Jul 10, 2010 10:42 pm

Plotesisht pajtohem me ju une prandaj e pata cek me lart se her do kur do keta individ qe thua dhe ti do ti vrase ndergjegja.!!!se pikerisht keta keta indivit luajn me ndjenjat dhe idealet e deshmoreve,invalideve te luftes ushtareve familjeve te deshmoreve te Kombit menjefjal se njohin me as vetveten!!! Poulli dhe gjith kta qe permendem jan vetem viktime,sepse besou se pi t'isgte pyetur vertet populli sbesoi se dote ishin keta pozicione qe jan sot,por fatkeqesisht me dashje apo pa dashje te tjeret po na e qendisin ardhmerin kurse kta te"tanet" se spo du ti permendi jan ber vazal te papare nje nder arsyet eshte ajo qe petmende dhe ti me siper ceshtja e mosdituris dhe deshira per te qen ndokun.dua qe vetedia kolektive te zgjohet dhe ti shohe gjerat keshtu si jsn realusht se naconalromantizmit ika kaluar koha tash jemi ne tjeter kohe dhe tjera rrethana.Vertet duhet te pare mire ate qe the ti se kend po e ulim ne krye te odes se treni eshte i gjte po vetem koka e terheq gjith ate tren
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptySun Sep 05, 2010 4:49 pm

" Kerset pushka te Lugi i Zi;

Luftojne djemt-o per liri.

Iikin shkijet rroj zabeli,

Po lufton Skender Hameli.

Pisket t'madhe Bozhe Jovani,

Lufton Hida, lufton Sinani,

Vaj-medet na prishi Sedati

N'gulinov nj'aj Hysni Duraki.

Jan'vllaznia e Met Malesorit,

Jan'luftaret o te Ukshin Hotit

Isak Hoti, nji trim si zana,

Ismet Dautin s'e bon ma nona!"

Autori: S.Cena
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 41
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyMon Dec 27, 2010 4:51 pm

Historia shkruhet nga fitimtaret. Churchill
Po historia e kosoves nga kush po shkruhet?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 42
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyMon Dec 27, 2010 7:16 pm

shkruhet nga tradhtaret dezertoret e luftes.
nga Titistet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 56
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 EmptyTue Dec 28, 2010 10:26 pm

Tek ne esht krejt tjeter po naj shkrun ISUF BUGJOVI bash udbash,shum tmerr dhe e pa tolerushme,dhe plot Vetona e tuli masllahati.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty
MesazhTitulli: Re: "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP   "EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP - Faqe 20 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
"EPOPEJA-e UÇK-ës ZOP
Mbrapsht në krye 
Faqja 20 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next
 Similar topics
-
» Epopeja e ndritshme e UCK
» BALLI KOMBETAR - KOLOBORATOR APO LUFTETARE?
» EPOPEJA E BESELIDHJES KOMBETARE DEMOKRATIKE B.K.D.SH
» Dr. Shefqet Krasniqi: Epopeja e Kosovës së Re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: