Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 ne jemi krijes e natyres apo e zotit???

Shko poshtë 
+6
veletini
xhavo_
Aldo
laloni
socratus
Agrone
10 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 2:54 pm

socratus shkruajti:
Aldo shkruajti:
por di se kush eshte i verbuar nga feja
Kush?
gomari me rrush
ata qe besojne tek feja pra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 2:57 pm

weeeeeee shyqyr qe e kuptuam qe na ka kriju zoti qe te vdesim rehat.ta lejme shkencen menjane se nuk na duhet ,le te rrojme dhe te vdesim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 41
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 3:30 pm

Tungjatjeta.

Ta cilsosh nje shqipetar i cili praktikon ritet fetare me nje gomar, eshte turp jo per ate shqipetar por per ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 3:32 pm

socratus shkruajti:
Tungjatjeta.

Ta cilsosh nje shqipetar i cili praktikon ritet fetare me nje gomar, eshte turp jo per ate shqipetar por per ty.

nuk e kisha per fetaret ate, po ti nuk e kuptove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 41
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 3:37 pm

Lexoje perseri

Aldo shkruajti:
socratus shkruajti:
Aldo shkruajti:
por di se kush eshte i verbuar nga feja
Kush?
gomari me rrush
ata qe besojne tek feja pra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 3:40 pm

e lexova para se ta shkruja un ate,
atehere don ta shpjegoj??? kur thashe gomari me rrush e thashe per te bere rime me ate pytjen tate kush???? e kuptove tani apo ke veshtiresi ne kuptimin e fjaleve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 41
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 3:44 pm

Tungjatjeta

E veshtire eshte ta kuptosh nje njeri i cili fyen dhe nuk ka respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 3:45 pm

socratus shkruajti:
Tungjatjeta

E veshtire eshte ta kuptosh nje njeri i cili fyen dhe nuk ka respekt

ok , me mire mos kupto pra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 37
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 4:48 pm

socratus shkruajti:
Lexoje perseri

Aldo shkruajti:
socratus shkruajti:
Aldo shkruajti:
por di se kush eshte i verbuar nga feja
Kush?
gomari me rrush
ata qe besojne tek feja pra

tungjatjeta socrat. aldo

nuk po mbaj anen e kujt por nese nuk e ke kuptu me gjithmend, esht se ne ne shqiperi e perdorim ket llaf kur permendim nje emer e ma von na dvetet po per at emer prandaj kush gomari me rrush jo qe gomari fetari eht interpretim i keq i fjales, por ajo nuk esht shpehje qe mund ti drejtohet z.valentin qe nuk ka moshen ton qe ti pergjigjemi ne ket menyr i cili esht shprehur cdo her duke na rrespekuar (ka shprehje me e buta)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
veletini
Anëtar i ri
Anëtar i ri
veletini


Male
Numri i postimeve : 127
Age : 66
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 5:23 pm

Agrone,i dashur,eshte shume e rendesishme te kuptoheni ju te rinjte,pa se ne me te vjetrit shahemi -kjo s'ngret shume ne kandar.Vetem ju te kuptoheni mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 37
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 7:16 pm

veletini shkruajti:
Agrone,i dashur,eshte shume e rendesishme te kuptoheni ju te rinjte,pa se ne me te vjetrit shahemi -kjo s'ngret shume ne kandar.Vetem ju te kuptoheni mire.

pershendetje z.valentin

me falni nese nuk jam shprehur siq duhej nuk qe qellimi im, ju e keni kaluar ket mosh dhe e dini se mosha jon ket pun ka jemi gjakngjet dhe istintiv por nuk do te thot qe jemi te keqij

te pershendes goni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 41
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 10:13 pm

Tungjatjeta I nderuari Agrone

E kuptoj shqetesimin tuaj dhe ju falenderoj per mundimin qe treguat per kjartesimin e mosmarveshjes ne lidhje me gomarin. Do ishte me e pelqyeshme qe sqarimi te ishte bere nga autori i postimit sapo e ka verejtur keqkuptimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptySun Mar 15, 2009 10:59 pm

socratus shkruajti:
Tungjatjeta I nderuari Agrone

E kuptoj shqetesimin tuaj dhe ju falenderoj per mundimin qe treguat per kjartesimin e mosmarveshjes ne lidhje me gomarin. Do ishte me e pelqyeshme qe sqarimi te ishte bere nga autori i postimit sapo e ka verejtur keqkuptimin.

un ta shpjegova ,po ti nuk e kuptove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 34
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyMon Mar 16, 2009 9:24 pm

Te natyres=zot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 12:29 am

E_Bukura shkruajti:
Te natyres=zot.

Natyra është krijesë e Zotit. Ajo e pasqyron me se miri madhështin e krijuesit te vet - pra Allahut.

Duhet bere dallimin mes krijeses dhe Krijuesit, sepse krijesa (natyra) është vetëm pasqyrim i Krijuesit (Zotit), por jo vet Ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aldo
Anëtar
Anëtar
Aldo


Male
Numri i postimeve : 490
Age : 35
Vendi : durres
Registration date : 06/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 12:33 am

xhavo_ shkruajti:
E_Bukura shkruajti:
Te natyres=zot.

Natyra është krijesë e Zotit. Ajo e pasqyron me se miri madhështin e krijuesit te vet - pra Allahut.

Duhet bere dallimin mes krijeses dhe Krijuesit, sepse krijesa (natyra) është vetëm pasqyrim i Krijuesit (Zotit), por jo vet Ai.

sa perkufizime sikur me qen matematike ,po flisni per dicka qe vetem imagjinoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 41
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 1:38 am

Tungjatjeta

Gjate historis termi natyre nuk eshte perdorur duke menduar per drunje fusha oqeane apo male, por natyra eshte menduar si diqka qe ka ligjet e veta apo nje forme e cila mund te krijoj, Natyra dhe Zoti jane menduar si sinonime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Vizitor
Vizitor
avatarne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 1:16 pm

Te zotit jo, kurrsesi. Sikur te isha krijes e zotit, atehere i bije se une duhet te arsyetohem per budallakit e mija, duke thene se " zoti me ka krijuar keshtu"!Dhe kush mund t'me kundershtoj? Nese une beje gjera jo te mira, i beje sepse vete zgjedhi. Dhe nese nuk i beje, prap i beje sepse vete zgjedhi. Ketu nuk ka lidhje zoti, por vete ne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Merisa
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
Merisa


Female
Numri i postimeve : 276
Age : 30
Vendi : Kosovë
Profesioni/Hobi : mjekesi
Registration date : 16/03/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 2:12 pm

une mendoj qe te gjith jemi krijesa te zotit ai na ka krijuar qe adhurimin tja dedikojm vetem atj, nese ne nuk i kundervihemi atij kjo esht deshir e jona, por gjithmon duhet te kemi besim te zoti sepse ai ka fuqi per gjdo gje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shejh
Fillestar/e
Fillestar/e
Shejh


Male
Numri i postimeve : 14
Age : 112
Vendi : Ilirida
Registration date : 23/01/2009

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 3:18 pm

Natyra eshte krijes e Zotit......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 5:25 pm

socratus shkruajti:
Tungjatjeta

Gjate historis termi natyre nuk eshte perdorur duke menduar per drunje fusha oqeane apo male, por natyra eshte menduar si diqka qe ka ligjet e veta apo nje forme e cila mund te krijoj, Natyra dhe Zoti jane menduar si sinonime.


Po sigurisht se ligjësit natyrore janë te Përcaktuara nga Dikush. Pra janë vepër e Dikujt, Zotit gjithsesi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 5:32 pm

Akili shkruajti:
Te zotit jo, kurrsesi. Sikur te isha krijes e zotit, atehere i bije se une duhet te arsyetohem per budallakit e mija, duke thene se " zoti me ka krijuar keshtu"!Dhe kush mund t'me kundershtoj? Nese une beje gjera jo te mira, i beje sepse vete zgjedhi. Dhe nese nuk i beje, prap i beje sepse vete zgjedhi. Ketu nuk ka lidhje zoti, por vete ne.


Une nuk e di ku po i merr ti keto koncepte e ide kaq te gabuara!

Te qenit krijes e Zotit nuk varet nga fakti se a e pranon ti apo jo. Shumë gjëra ne s'duam t'i pranojmë, por ato janë ashtu siç janë. Këtu hidhet dritë edhe tek fakti tjeter e menyres se funksionimit te botës dhe jetes. Ti e ke lirinë e zgjedhjes në disa qështje deri në afat te caktuar, por ti asesi nuk je i vetëpercaktueshem dhe s'mund te thuash se çdo gjë varet prej teje, qofshin këto edhe gjëra më te aferta tuat.

Besimi ne Zot nuk arsyeton budallaki, po ky mendim është budallaki në vetvete dhe kjo nuk bie askund. Nuk e di ku e ke marr kete mendim ("bie") kaq te gabuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatarne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 7:10 pm

xhavo_ shkruajti:
Akili shkruajti:
Te zotit jo, kurrsesi. Sikur te isha krijes e zotit, atehere i bije se une duhet te arsyetohem per budallakit e mija, duke thene se " zoti me ka krijuar keshtu"!Dhe kush mund t'me kundershtoj? Nese une beje gjera jo te mira, i beje sepse vete zgjedhi. Dhe nese nuk i beje, prap i beje sepse vete zgjedhi. Ketu nuk ka lidhje zoti, por vete ne.


Une nuk e di ku po i merr ti keto koncepte e ide kaq te gabuara!

Te qenit krijes e Zotit nuk varet nga fakti se a e pranon ti apo jo. Shumë gjëra ne s'duam t'i pranojmë, por ato janë ashtu siç janë. Këtu hidhet dritë edhe tek fakti tjeter e menyres se funksionimit te botës dhe jetes. Ti e ke lirinë e zgjedhjes në disa qështje deri në afat te caktuar, por ti asesi nuk je i vetëpercaktueshem dhe s'mund te thuash se çdo gjë varet prej teje, qofshin këto edhe gjëra më te aferta tuat.

Besimi ne Zot nuk arsyeton budallaki, po ky mendim është budallaki në vetvete dhe kjo nuk bie askund. Nuk e di ku e ke marr kete mendim ("bie") kaq te gabuar.

Ty te duken te gabuara, sepse nuk pershtaten me tuat. Edhe mua idet tua me duken te gabuara, sepse nuk pershtaten me te mijat.
Nese nje femije lind me pasoja, pra i hendikepuar pa nje dore, zoti e ka krijuar keshtu sipas teje? Une theme se jo. Perderisa i beson kesaj, atehere me shpjego pak pse zoti vendos ta krijoj dike pa dor, dike pa kemb, dike pa sy....?
Veq mos u pergjigje shkurt, me thene: une nuk i perziem zotit, ai e din me mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 7:56 pm

Po shiqo se gabimet tuaja janë thelbesore. Per ta kuptuar gabimin tend dhe mendimin tend te gabuar ndaj besimit ne Zot duhet te kthehesh prapa, pra te qështjet thelbesore.

Unë nuk e di se kush te "kendon" ty te veshi, e po t'i percjelle keto ide te gabuara. Kur flas, flas sipas Islamit, atë që e di.
Te besosh në Zot do te thotë të besosh në realitetin jetësor. Por te besosh ne Zot, s'do te thotë te arsyetosh budallakinat, mirpo përkundrazi, merr përgjegjesinë me të madhe jetësore. Mosbesimi ne Zot (pra në realitetin)

Sigurisht se Zoti e din me se miri dhe ne dimë aq sa Ai na ka lejuar te dimë. E kjo sdo te thotë të lirohemi nga kërkimi i dijes e te mbyllemi.

Për të gjet përgjigje në këtë qështje, siç thash me lartë, duhet te kthehesh prapa në qështje thelbesore: çka është jeta? a vdes shpirti apo trupi dhe a vazhdon shpirti te jetoj? ç'është kjo botë dhe a përfundon çdo gjë këtu? Pra për ta gjetur ti vetë përgjigjen ne kete pyetje, pa ta mbush mendjen askush, duhet ta kuptosh esencen e jetesa se kësaj bote.

Gabimi tjeter i yti është se ti Zotin mundohesh ta "humanizosh", ta shpjegosh në formë njerëzore, do te thotë Krijuesin t'ia nënshtrosh ligjeve te krijesave.
Njejtë sikur ne teatrin e kukullave te cilat funksionojnë sipas një ligjësie te percaktuar nga njeriu, e te mendosh se edhe njeriu funksionon sipas këtyre rregullave te kukullave.
Ose sikur robotet qe e njohin boten e vet ("programin jetesor") te tyre te përcaktuar nga njeriu, por jo edhe boten e percaktuesit, njeriut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 EmptyFri Mar 20, 2009 8:01 pm

Aty ku ka mbetur ne gjysm te paragrafi i dytë duhet te jete kështu:
Mosbesimi në Zot (pra në realitetin) zgjon ndjenjen e papergjegjësisë dhe arsyetimit te budallakineve, me mendimin se "përse t'mos bëj gjithçka kur skam askund përgjegjësi dhe do te zhdukem, bëhem pluhur e hi dhe askund sdo te jap llogari". Kjo është baza e arsyetimit te budallakinave e jo besimi në Zot, sepse Zoti ia ka dhënë njeriut mundësinë e zgjedhjes mes te mirës e jo te mirës. E aty ku ka liri e mundesi te vendosjes e zgjedhjes ka edhe përgjegjësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: ne jemi krijes e natyres apo e zotit???   ne jemi krijes e natyres apo e zotit??? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
ne jemi krijes e natyres apo e zotit???
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Mëshira e Zotit
» Mëshira e Zotit
» Pse shkenca dështon në shpjegimin e Zotit
» Njohja, nevoja dhe frika ndaj Zotit!
» E SA TË JEMI GJALLË

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: