Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 NË PËRBALLJE ME JETEN

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

NË PËRBALLJE ME JETEN Empty
MesazhTitulli: NË PËRBALLJE ME JETEN   NË PËRBALLJE ME JETEN EmptyFri Jun 27, 2008 2:29 pm

Pikëpamje personale :

Jeta nuk matet me vitet e shkuara
por me veprat e bëra gjatë sajë

Në duel me jeten, njeriu është ai që fiton

Jeta dikur iken e njeriu përmes veprave jeton

Të jetosh me vepra të mira,
mbi të tjerët rrezaton

Të jetosh me vepra të liga,
jeton, por vetëm i ligu të vlerëson

Nëse me vepra të liga fiton,
ke fituar, por fitorja nuk qëndron.

Jeta është arenë lufte ku parreshtur luftohet

Edhe nëse beteja humbet, lufta duhet të fitohet

Jeta është një dhe vetëm një herë jetohet

E pa kuptimtë është jeta, nëse nuk shfrytëzohet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 32
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

NË PËRBALLJE ME JETEN Empty
MesazhTitulli: Re: NË PËRBALLJE ME JETEN   NË PËRBALLJE ME JETEN EmptyFri Jun 27, 2008 2:53 pm

"Të jetosh me vepra të liga,
jeton, por vetëm i ligu të vlerëson|"


Rrespekte per ju, i nderuari Adem BERISHA. Me pelqeu jashzakonishte shume kjo qe keni shkruar, sidomos keta dy rreshta qe kane nje mesazhe te gjere...Suksese dhe vetem suksese.

Me nderime dhe respekte, per ju, E_Bukura.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P
Adem Berisha

Numri i postimeve : 146
Registration date : 03/09/2007

NË PËRBALLJE ME JETEN Empty
MesazhTitulli: Re: NË PËRBALLJE ME JETEN   NË PËRBALLJE ME JETEN EmptyFri Jun 27, 2008 2:59 pm

E_Bukura, gjithashtu edhe unë shumë sinçerisht kam rrespekt për JU dhe shfrytëzoj rastin të falenderoj për mbështetjen e pikëpamjeve të mia mbi jeten, të cekura më lartë.
Poashtu edhe unë të uroj shëndet të mirë dhe suksese të pandalshme në jeten tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

NË PËRBALLJE ME JETEN Empty
MesazhTitulli: Re: NË PËRBALLJE ME JETEN   NË PËRBALLJE ME JETEN EmptyWed Jul 16, 2008 2:21 am

Jeta eshte e shkurt per ta jetuar,por e gjat per ta perjetuar.......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
NË PËRBALLJE ME JETEN Empty
MesazhTitulli: Re: NË PËRBALLJE ME JETEN   NË PËRBALLJE ME JETEN Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
NË PËRBALLJE ME JETEN
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: