Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 FUTBOLLISTËT MYSLIMANË NË PËRBALLJE ME KUPËN E BOTËS...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 73
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

FUTBOLLISTËT MYSLIMANË NË PËRBALLJE ME KUPËN E BOTËS... Empty
MesazhTitulli: FUTBOLLISTËT MYSLIMANË NË PËRBALLJE ME KUPËN E BOTËS...   FUTBOLLISTËT MYSLIMANË NË PËRBALLJE ME KUPËN E BOTËS... EmptyWed Jun 18, 2014 8:30 am

Futbollistët myslimanë në përballje me Kupën e Botës në Ramazan

Ndërsa agjërojnë, futbollistët muslimanë do të kalojnë nëpër provë përfundimtare për të bërë më të mirën e tyre gjatë Kupës së Botës.
Këtë vit Kupa Botërore do të zhvillohet gjatë muajit të Ramazanit. Futbollistët muslimanë do të përballen me temperaturat të larta dhe lagështinë e Brazilit.
Ramazani është muaji kur muslimanët heqin dorë nga ushqimet dhe pijet nga agimi deri në muzg. Muaji i Ramazanit fillon më 28 qershor 2014, në kohën fillon kur fillon raundi i parë nga 16 ndeshjet deri në finale me 27 Korrik 2014.
Lojtarët e shquar myslimanë, ku përfshihen vëllezërit Toure nga Bregu i Fildishtë, Jaja dhe Kolo, Gervinho dhe Cheick Tioté. Muslimanë që agjërojnë ka edhe në skuadrën e Francës të cilët janë Karim Benzema, Bacary Sagna, Mamadou Sakho dhe Moussa Sissoko, raportoi Huffington Post.
Edhe pse lojtarët kanë një disavantazh sepse nuk kanë mundësi për të ngrënë apo pirë asgjë, lojtarë të tillë si ata nga Bregu i Fildishtë, Kolo Toure tha se muaji Ramazan e bën atë të "ndjehet edhe më i fortë."
"Unë mendoj se është e mahnitshme se si muaji Ramazan mund të ju bëjë juve me të vërtetë të fortë," tha ai.

Burimi: World Buletin



Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
FUTBOLLISTËT MYSLIMANË NË PËRBALLJE ME KUPËN E BOTËS...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Policia e Kosovës përleshet me besimtarët myslimanë
» Takimi i kardinalëve në përballje me priftërintë imoralë
» Raporti i ri, shqiptarët: 38% myslimanë dhe 35% kristianë
» Shqipëria myslimane sështë problem për BE
» VARRE MYSLIMANE ME SIMBOLE ILIRE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: