Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty
MesazhTitulli: PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?   PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? EmptyFri Oct 24, 2008 10:22 pm

Jam i mendimit se jetën e përbëjnë lidhjet !Gjithçka që na rrethon jemi ne një rreth lidhjeje ! Jemi ne lidhje shoqërore, miqësore, krijuese, dashurie! Jemi ne lidhje me teknikën, teknologjinë. me shkencën , artin , kulturën ! Jemi ne lidhje me gjithcka ... Kuvendoni se si duhet krijuar lidhjet ! Ato që krijonë unitet, dhe sëndërtojnë relacione te nje ringritjeje!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona

Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 32
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty
MesazhTitulli: Re: PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?   PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? EmptyWed Oct 29, 2008 2:24 am

wow shum te komplikune tan keto lidhje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri

Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty
MesazhTitulli: Re: PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?   PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? EmptyWed Nov 12, 2008 8:46 pm

Permes një miku degjova se paskan shkarkuar nga gradat një personalitet ! Dhe, kjo më krijon dilemën a do të nisë furtuna e tillë e degradimit, që të hapin udhë ata që krijojnë jetën e bërrylave, të shantazheve dhe fyrejeve. Kërkoj shpjegime sipas mindësisë së linjës nga Sofra!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty
MesazhTitulli: Re: PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?   PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? EmptyWed Nov 12, 2008 9:25 pm

Nuk po kuptojë për cilin personalitet është fjala i nderuari feneri.

_________________
Është diçka që vlen...

më shumë se pranvera, që shkëlqen më shumë se dielli ,më shumë se ari...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
gjakushi
V.I.P
V.I.P
gjakushi

Numri i postimeve : 841
Registration date : 26/03/2008

PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty
MesazhTitulli: Re: PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?   PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? EmptyWed Nov 12, 2008 9:54 pm

feneri shkruajti:
Jam i mendimit se jetën e përbëjnë lidhjet !Gjithçka që na rrethon jemi ne një rreth lidhjeje ! Jemi ne lidhje shoqërore, miqësore, krijuese, dashurie! Jemi ne lidhje me teknikën, teknologjinë. me shkencën , artin , kulturën ! Jemi ne lidhje me gjithcka ... Kuvendoni se si duhet krijuar lidhjet ! Ato që krijonë unitet, dhe sëndërtojnë relacione te nje ringritjeje!


Nëse duam të komunikojmë sipas temës, duhet të gjejmë arsyen e komunikimit! Më than se teknikisht janë duke përgatitur variantin e ri të daljes së një Bashkimi të ri antikombëtarë ! Ta përgëzojmë edhe atë dalje që të pushojnë grindjet këtu!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tigrina
Fillestar/e
Fillestar/e
Tigrina

Female
Numri i postimeve : 57
Age : 31
Vendi : Ne hene!
Registration date : 11/12/2008

PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty
MesazhTitulli: Re: PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?   PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? EmptySun Dec 28, 2008 6:20 pm

Cdo gje ne jete funksionon ne menyre sistematike. Cdo sistem eshte i perbere nga nensistemet e tij (lidhjet), te cilat duke levizur se bashku arrijne te kontribuojne ne ekzistencen e sistemit si teresi, dhe njekohesisht te ndikojne ne ambientin e jashtem duke qene te ndikuara nga ambienti paraprakisht. Nuk eshte puna vetem tek marredheniet ndernjerezore, por edhe tek proceset ne pergjithesi. Ato kane nje pikenisje, nje rrugetim njekahesh, per te perfunduar ne drejtim te shuarjes, zevendesimit apo rikrijimit. Lidhjet gjithmone zgjaten e zgjaten, apo i lene vendin nje lidhjeje te re, qe te mos kete boshllek ne jete. Cdo gje ne jete eshte proces, perveq fundit te saj te pambarim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aristokrati
Fillestar/e
Fillestar/e
aristokrati

Male
Numri i postimeve : 14
Age : 27
Vendi : Kosove, Shtime
Registration date : 20/12/2008

PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty
MesazhTitulli: Re: PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?   PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? EmptySun Dec 28, 2008 9:38 pm

Aaaaaaaayfaaaa po te mos ishin lidhjet njeriu nuk do te egzistone, e pare lidhje qe njeriu lidhet eshte natyra,pastaj lidhet me faamiljen me rrethin me shoqerine.Keshtu ai socializohet qe nga lindja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty
MesazhTitulli: Re: PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?   PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PËRSE JETËN E PËRBËJNË LIDHJET ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: