Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?

Shko poshtë 
+76
haxhiu
agim__barja
arbeni24
Medalim
Isa Uka
Tatoo
arberia
eri Tr
xhiti
Ada_Kondi
xhema
socratus
ramadan mekaniku
an-di
Lancelot
detektivi
sokrati
Aktiv
PeriiKeputur
VINCA
ngadhenjimi
Hamitmatjani
anila
Kasper
Blerti_Gashi
Mirushe
gjakushi
Gjura
Eva0506
ylari
MUHAMETII
paioni
feneri
MARY
besim78
aurora jasini
Parapsikologu
istogalia
Roza
alban kita
Loti
Mergimtari
Xili
Eagle Eye
Argent
Euridika
E_Bukura
ariana18
stabili
cuni
Ali Baba Tepelena
xhavo_
nardlushnja
lilu
tom sojer
Jeetaa
zeriatdheut
rolling
Mister
murturi
fina
Orfe@
MARIA
USHTARILIRIS
Zogisti_Legalist
Delia
Leka i Madh
Ago Muji
Beton
prizreni73
Riki30
Aquila
ss1
Sofra
Anna
petritkola
80 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Next
AutoriMesazh
Mirushe
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Mirushe


Female
Numri i postimeve : 149
Age : 39
Vendi : Prizren
Registration date : 17/09/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptySun Jan 18, 2009 11:29 pm

Maria ne cilin vite jane treguar greket dhe kisha greke me prifterinje te mire ndaj popullit shqiptar?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptySun Jan 18, 2009 11:34 pm

Sofra shkruajti:
Po më duket disa më mirë është të mos përzihen nëpër tema se vetëm nuk po i lënë tjerët të debatojnë kur në vend se të sjellin fakte sjellin fyerje dhe cirkusllëqe.

Ktheu dhe rilexo shkrimet e antares MARY. Do e kupton se me cdo njerin ketu e ka personalizu temen, duke i quajtur te vegjel, te mitur, mendje leht, etj., etj. E theme me plote siguri se 90 % e shkrimeve te MARY-s ne kete teme jane shkrime qe eshte marrur me personalitetin e replikuesve dhe vetem 10 % ka shkruar per temen ! Atehere pse nuk mirren masa ne kete drejtim, por akoma perkedhelet sikur te ishe femija i vetem ?! Te pakten nuk kam par akoma deri me sot nje pergjigje as pergjysme qe i ka dhene ndokujt ketu ! As qe pres te ndodhe kjo ndonjehere, ngase po mundohet te qoj pluhur ne uje !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptySun Jan 18, 2009 11:42 pm

Jo Maria duhet te trajtoht sic e trajtone Janutallosi ketu disa ashtu mendojne qe ta trajtojme por nuk han e as nuk pine uje ajo gje nuk mundet te shkojme pershtatin e nje Filo greke duke e respektuar dhe duke e pritur se dote na sjell apo dote flase dicka te mire por ajo vetem ka share antaret pergjithsije a mose valle ketu dikush deshi ti shoqerohet ti hape rugen dhe ti jape energji per te shkruar me shume a mose valle duhet te servilohemi ne per hire te bukurise se nje grekofile sic mendone dikushe qe a thote qe ne te mose shkruajm lidhje me te me janutallosin apo maria dhe del e i qiuan cirkuslleke nuk e dije se ku i shifni keto gjera por vetem nje gje duhet kuptuar se kure themei se ne forue hine gjithcka ok por kemi te drejt te mbrojme edhe ne forume dinjitetin tone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyMon Jan 19, 2009 12:46 am

Sofra shkruajti:
Andej nga ka ardhuar.
midis tiranes afer nanos e salos,se po ja japin shtetesin shqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhavo_
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
xhavo_


Male
Numri i postimeve : 782
Registration date : 20/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyMon Jan 19, 2009 3:24 am

Nuk kemi neovje ta fyejm apo te tallemi me prijes fetar te ndonje besimi te caktuar. Mirpo varrimi i Janullatosit në Shqipëri është i rrezikshëm edhe politikisht, për arsye se "kulti i varrezave" tek serbet e greket perdoret për hegjemonizëm dhe dëshira ekspansioniste.

Po ashtu edhe qëndrimi i Janullatosit në Shqipëri është i rrezikshëm, kur dihet se kisha edhe shteti në Greqi nuk janë te ndara dhe kjo do te thot se ky në fakt është zyrtar shtetëror dhe funksionar i Greqisë në Shqipëri.

Neve ndoshta nuk na takon te perzihemi ne punet e kishave, mirpo është shumë e padrejt se si kisha ortodokse, ortodokset shqiptar, i konsideron si jokomb, jonjerez, nuk iu jep te drejten qe vet ta qeverisin kishen e tyre autoqefale, sikur qe bëjnë çdo popull tjeter ortodoks.

Kete situatë nuk mund ta ndryshoj qeveria, por besimtarët ortodoks, qe ne vend qe te ndjekin prapa funksionarin grek Janullatos, mund ta ndjekin priftin patriot Nikolla Marku. Unë prap nuk e kuptoj se çfarë lezeti iu ka lënë Janullatosi e t'ia kthejnë shpinën priftit te tyre shqiptar Nikolla Markut, i cili padyshim qe do t'ua kryente te gjitha sherbesat fetare edhe me mire se Janullatosi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyMon Jan 19, 2009 4:50 am

E_Bukura shkruajti:
Sofra shkruajti:
Po më duket disa më mirë është të mos përzihen nëpër tema se vetëm nuk po i lënë tjerët të debatojnë kur në vend se të sjellin fakte sjellin fyerje dhe cirkusllëqe.

Ktheu dhe rilexo shkrimet e antares MARY. Do e kupton se me cdo njerin ketu e ka personalizu temen, duke i quajtur te vegjel, te mitur, mendje leht, etj., etj. E theme me plote siguri se 90 % e shkrimeve te MARY-s ne kete teme jane shkrime qe eshte marrur me personalitetin e replikuesve dhe vetem 10 % ka shkruar per temen ! Atehere pse nuk mirren masa ne kete drejtim, por akoma perkedhelet sikur te ishe femija i vetem ?! Te pakten nuk kam par akoma deri me sot nje pergjigje as pergjysme qe i ka dhene ndokujt ketu ! As qe pres te ndodhe kjo ndonjehere, ngase po mundohet te qoj pluhur ne uje !

Më duket se edhe unë kam debatuar në këtë temë E Bukura, prandaj nuk kam nevojë që të rikthehem e të lexojë se çfar ka shkruar Maria apo dikush tjetër....por askund nuk kam përdor siç kanë përdorur dikush dikush fyerje apo cirkusllëqe, andaj nuk i shkruajta rastësisht ata dy rreshta më lartë në atë mënyrë....

Maria është dashtë të më kthej përgjigje në disa raste, por nuk më ka kthyer, vetëm ajo e dinë arsyen e mos kthimit të përgjegjeve...

Po ja rikujtojë vetëm një;

Në një rast ajo shkruan se për Janullatosin kanë respekt shqiptarët në Amerikë ! Unë ja pata sjellur një link që ja vërteton të kundërtën....

Pas sjelljes së linkut nga ana ime, Maria hesht, e ndërpren debatin....


Pikrisht fyerjet dhe cirkusllëqet e nxjerrin nga situata replikuesin i cili nxinet ngusht... sepse aty ku zinet ngusht, replikuesi rroket tek cirku dhe tek fyerjet që të del nga situata aty ku është zënë ngusht.

Cirkusllëk është edhe kur dikush mundohet t'i mësojë të gjithë forumistët të përdorin shprehje fyese, ta përdor ngjyren e debatit sipas shijes së vetë që ati i duket e mirë apo i konvenon, harron se secili forumist e ka ngjyrën e vetë të debatit që ai i përdor deri tek qëllimi i caktuar.

Fyerjet dhe cirkusllëqet vetëm se ja ulin vlerën forumi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyMon Jan 19, 2009 9:31 am

Forumi vertet shume here kthehet ne nje shkolle, ne kete rast une mesova nje fjale te re - cirkuslleqe - Asnjehere nuk eshte keq te mesoje njeriu...!

Per te mos dale nga tema - nese ne do te ishim kaq delikate sa te mos mundeshim te duronim dot cenimin e personalitetit te anetareve, gje me te cilen une nuk jam dakord, sepse fyerja dhe ofendimi, sic e kam thene dhe me lart ne postimin tim ne kete teme, eshte arme e te dobteve dhe nuk ka pse perdoret, por ama po te ishim kaq delikate, mund te nderhyej qe ne titullin e kesaj teme, e cila mund te zgjoje ndjenjat delikate te antareve me aftesi durimi te kufizuara, sic paraqitet rasti i te shumediskutuares me lart, Marie.

Dhe ngalet ana tjeter e medaljes, nese vihen ne peshoren e drejtesise dhe te vertetes fyerjet dhe ofendimet, atehere kujdes se duhet perdorur e njejta njesi matese per te gjithe, te shihet vargu i fyerjeve, antishqiptarizmi, te ndjehet qellimi i vertete dhe provokues i kesaj /ketij antari, nese ne i themi vetes vertet shqiptare, dhe jo vezhgues gjakftohte, te paanshem si forcat shumekombeshe te ruajtjes se paqes. Atehere nuk mbetet me vend per te folur per "cirkuslleqe" te shtyra nga dhimbja dhe patriotizmi, nuk mbetet me vend per te kritikuar per mostolerance, aq me pak kur kjo ligjerate mbahet nga nje anetar i nderuar i Stafit te ketij Forumi dinjitoz sic eshte Sofra. Atehere i bie qe hajde te perpiqemi te ndryshojme kahjen e ketij forumi, i cili shquhet si nje forum ku thuhet e verteta, kjo do te thote qe hajde ta bejme edhe kete forum si shume organizma shqiptare ku shkruhet historia shtrember, ku nuk thuhet e verteta, ku nuk flitet realiteti ashtu sic eshte.

Para se te flitet per cirkuslleqe eshte mire te dihet, i nderuar Sofra qe shume anetare qe nuk jane pa vlera mendoj, rrine dhe shkruajne ne kete forum dhe kontribuojne me vlerat e tyre intelektuale dhe njerezore, me patriotrizmin e tyre te vertete, piikerisht per kete natyre reale te ketij forumi. Kjo vlen jo vetem per kete teme dhe jo vetem per kete anetare Marien, por vlen edhe per tema te tjera per mbrojtje te njeanshme te personave gjoja te fyer dhe nga ana tjeter, qe "e pasurojne" fjalorin e forumit me fyerje te percudnueshme, per te cilat nuk po flitet fare , duke filluar nga MULLAR e diuke mbaruar me shprehje te tilla si PO IK MORE TI SE JE.... etj etj etj. Dhe cirkuslleqet nuk kane te sosur....!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyMon Jan 19, 2009 4:04 pm

Eva cirkusllëk është kur i drejtohen fenerit gjojase i paskan propozuar rrogë dikush ta përdor gjuhën komunikuese..... kto janë shpifje të rëngut më të ultë që nuk mund të përbihen....

Në postimin më lartë e ceka se nuk ka nevojë askush të ndërhyjë në mendimin e tjetrit dhe ta mësoj se si t'i përdor ngjyrat gjat debatit me tjetrin...secili e zgjedh mënyrën e vet deri sa të arrin tek caku dhe qëllimi. Secili që fyen e fyen veten e vetë, tregon edukaten e familjes së vetë. Nëse Maria ka fyer e bënë në mungesë të fakteve, nëse dy tre veta fyejn pse të ngritet pjesa dërmuese e forumistëve ta përdorin të njejtën gjuhë !?

Duhet ta kuptoni edhe gjendjen e Stafit kur ndërhyn ta zbus situatën si në këso rastesh.

Përfund po e ceki edhe një here se në postimin më lartë fjalën "fyese" dhe "cirkusllëqe" i përdora për të gjithë ata që kanë përdorë fyerje ndaj njëri tjetrit, kurse "cirkusllëqe" e përdora për dike që ju ka drejtuar fenerit se "gjoja e paska paguar dikush të sillet në atë mënyrë në debat".
Kjo e fundit është e stërmadhuar dhe askush nuk ka nevojë të nxjerr (cirkusllëqe) të tilla, shpifje.


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Mon Jan 19, 2009 4:32 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyMon Jan 19, 2009 4:24 pm

Sofra, per sqarimin e nje momenti dhe te nje fjale - ju falenderoj, nuk e dija se ku hynte fjala cirkusllek.
Nuk mendoj qe pjesa derrmuese e forumisteve ka fyer Marien, perkundrazi ka qene ajo qe i ka fyer te gjithe ata qe shkruanin ne temen e Janullatosit me rend, njerin pas tjetrit, sikur ajo teme t'i perkiste. Une nuk mendoj se eshte nevoja te sjell shembuj ketu, mjafton qe gjithsecili te kthehet dhe te lexoje dhe tablloja shfaqet mese e qarte. Une personalisht, shume here jam perpjekur ta shmang dhe ashtu si une dhe shume te tjere dhe na ka ndjekur tamam si nje rrogetare, qe po i humbiste dita e punes nese nuk do replikonte apo krijonte konfliktin e radhes, deri sa fyerjet u ekzagjeruan dhe askush me nuk e duron, me sa duket te gjithe jane bere alergjike. Gjithsesi, sipas nje parimi psikologjik,krijimi i nje tablloje rale behet duke e studiuar vete dhe ne mungese kohe, thuhet se eshte mire qe keshilltaret te jene te disa ngjyrave per te mos u zbehur e verteta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyMon Jan 19, 2009 5:20 pm

Sofra shkruajti:
E_Bukura shkruajti:
Sofra shkruajti:
Po më duket disa më mirë është të mos përzihen nëpër tema se vetëm nuk po i lënë tjerët të debatojnë kur në vend se të sjellin fakte sjellin fyerje dhe cirkusllëqe.

Ktheu dhe rilexo shkrimet e antares MARY. Do e kupton se me cdo njerin ketu e ka personalizu temen, duke i quajtur te vegjel, te mitur, mendje leht, etj., etj. E theme me plote siguri se 90 % e shkrimeve te MARY-s ne kete teme jane shkrime qe eshte marrur me personalitetin e replikuesve dhe vetem 10 % ka shkruar per temen ! Atehere pse nuk mirren masa ne kete drejtim, por akoma perkedhelet sikur te ishe femija i vetem ?! Te pakten nuk kam par akoma deri me sot nje pergjigje as pergjysme qe i ka dhene ndokujt ketu ! As qe pres te ndodhe kjo ndonjehere, ngase po mundohet te qoj pluhur ne uje !

Më duket se edhe unë kam debatuar në këtë temë E Bukura, prandaj nuk kam nevojë që të rikthehem e të lexojë se çfar ka shkruar Maria apo dikush tjetër....por askund nuk kam përdor siç kanë përdorur dikush dikush fyerje apo cirkusllëqe, andaj nuk i shkruajta rastësisht ata dy rreshta më lartë në atë mënyrë....

Maria është dashtë të më kthej përgjigje në disa raste, por nuk më ka kthyer, vetëm ajo e dinë arsyen e mos kthimit të përgjegjeve...

Po ja rikujtojë vetëm një;

Në një rast ajo shkruan se për Janullatosin kanë respekt shqiptarët në Amerikë ! Unë ja pata sjellur një link që ja vërteton të kundërtën....

Pas sjelljes së linkut nga ana ime, Maria hesht, e ndërpren debatin....


Pikrisht fyerjet dhe cirkusllëqet e nxjerrin nga situata replikuesin i cili nxinet ngusht... sepse aty ku zinet ngusht, replikuesi rroket tek cirku dhe tek fyerjet që të del nga situata aty ku është zënë ngusht.

Cirkusllëk është edhe kur dikush mundohet t'i mësojë të gjithë forumistët të përdorin shprehje fyese, ta përdor ngjyren e debatit sipas shijes së vetë që ati i duket e mirë apo i konvenon, harron se secili forumist e ka ngjyrën e vetë të debatit që ai i përdor deri tek qëllimi i caktuar.

Fyerjet dhe cirkusllëqet vetëm se ja ulin vlerën forumi.

Nuk po luaj rolin e avokates mbrojtese te askujt ketu. Ajo qe thuani ju, per fyerjet apo cirkuslleqet eshte mese e vertete. Por nuk mund t'i ben asnjehere te gjithe njejte. Cdo kush e posedon kulturen e vet personale. Andaj nuk mund t'i gjen dy persona te njejte ! Ka njerez qe nuk din te permbahen dhe i marin gjerat me eufori edhe pse me te drejte ndonjehere. Qellimi im ishte qe njehere e mire t'i behet e dijtur MARY-s qe perderisa e vete shpall veten si...Atehere edhe ta deshmoje kete duke bere debate me mirekuptim. Mirekuptimi nuk eshte vetem te shkruan dicka, por duke u dhene pergjigje shume pyetjeve. Arsyen e kam kuptuar se pse nuk e ben kete ! Ngase edhe ajo ( MARY) nuk duket aq mendje leht sa mos te dije dhe kuptoj kete problemin e Jonullatosit ! Por, s'pari duhet ta pranojme se ajo jeton nga keto propaganda-paguhet ! Dhe kur dikush paguhet pre dicka, patjeter se duhet t'a gjeje menyren se si t'i knaqe ata qe e pagujne. Kjo deri diku e ka gjetur menyren duke e falenderuar edhe oratorin e saj qe posedon. Por jo gjithnje oratoria ka efektin e saj !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ali Baba Tepelena
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
Ali Baba Tepelena


Male
Numri i postimeve : 187
Age : 68
Vendi : greqi
Registration date : 13/08/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyTue Jan 20, 2009 12:03 am

Sipas gazetës "Tribuna" që del në Athinë për emigrantët shqipëtar,e datës 16 Janar 2009 lexojmë me shum habi se Kryepeshkopi Anastas Janullatos,Kryepeshkop i Tiranës,Durrësit,Elbasanit (Kavajës,kukësit Tepelenës...) i gjithë Shqipërisë,edhe Kosovës... se kush i zë me radhë të tëra qytetet..!Rihni ujë në hava ju dhe unë bashkë se ai e ka marrë Kalanë nga brënda.Ja dhe artikulli i plotë:


TITULLI “HONORIS CAUSA”,PËR KRYEPESHKOPIN

Universiteti “Fan S.Noli” në Korçëi dorzoi Kryepeshkopit Anastas Janullatos,kreut të kishës ortodokse në Shqipëri,titullin “Honoris Causa”,në një ceremoni të organizuar në mjediset e tij,në prani të pedagogëve,studentëve,autoriteteve të pushtetit lokal dhe klerikëve të ndryshëm.Ky titull është i pari që universiteti i Korçës akordon gjatë veprimtaris së tij në këto vite. “Honoris Causa” j’u dha Kryepeshkopit të Tiranës, Durrësit, Elbasanit e gjithë Shqipërisë,Anastas Janullatos me motivacionin,”Për kontributin e tij të shquar akademik në fushën e teologjisë,si dhe për veprimtartinë shoqërore me vlera të mëdha në forcimin e dialogutdhe tolerancës fetare midis qytetërimeve”

Rektori i universitetit as.dr.Gjergji Mero,në fjalën përshëndetëse në këtë ceremoni,theksoi kontributin e Kryepeshkopit Janullatos si personalitet i shquar në fushën e teologjisë,si personalitet human,mik i Shqipërisë dhe i Korçës,i cili ka marrë 20 dekorata të ndryshme dhe 15 tituj, akorduar nga universitete e vënde të ndryshme në botë për kontributin fetar dhe human.
Në vitin 2006 këshilli bashkiak i qytetit të Korçës i ka akorduar Kryepeshkopit titullin “Qytetar Nderi”.Vetë hirësia e tij u shpreh se:”E ndiej veten një qytetar Korçar dhe me marrjen e titullit “Honoris Causa”është një student i ri në Korçë.Gjatë ceremonisë për dhënien e titullit “Honoris Causa” Kryepeshkopit Anastas Janullatos referoi studimin e titulluar”Vlera mbarë njerëzore të feve”


...........................................................................................................................................

Bravo Korça që u greqizua me dëshirë.Realizoj një amanet të Petro Nini Luarasit i cili ha dhe sotë nga helmi i Patriakanës së Shënjtë.

Të tjerat po jua lë juve të diskutoni dhe me Marien mos e prishni pazarin se..ku i dihet?Mundet të shkoj edhe president i Shqipërisë ai Janullatosi siç e ka nisur dhe pastaj?

Respekt Ali Baba Tepelena
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hamitmatjani
Fillestar/e
Fillestar/e
Hamitmatjani


Male
Numri i postimeve : 63
Age : 47
Vendi : Itali
Registration date : 03/01/2009

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyTue Jan 20, 2009 9:27 pm

Ai nuk eshte njeriu i fese,por nje pusht i qeverise greke per te helenizuar Shqiperine.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ylari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
ylari


Female
Numri i postimeve : 801
Age : 38
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/11/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptySat Jan 24, 2009 2:08 pm

Maria shkruajti:

"Ylari une historine e kam mesuar dhe madje per plot kater vjet,por une nuk do tja hedh te gjitha ato qe kane bere greket Janullatosit sepse shume thjesht ai nuk ka pasur faj gjitsesi une nuk kam ndermend te te bind ty nuk me intereson fare une thjesh te kundershtoj kaq edhe ti do ta pranosh sepse nuk ke cben edhe per kete me vjen jashtzakonisht keq."


Sa e djallëzuar je Maria! Ndjej keqardhje per Ty ! Po ku ta kundershtoj Jaranin moj ! Mos i ve asnje faj atij pleshti ! I tille duket ai tek strehohet në qafën e Shqipërisë dhe do të kullosë bashkë me ty!


Maria shkruajti:

"Mua me eshte mbyllur goja?Edhe perse ju po beheni cope te ma mbullni nuk do e mbyll se nuk i keni mbushur ditet akoma.......le te themi qe do ma mbyllni gojen atehere kur te'' pellase gomari maj shelgut ''deri atehere ketu me ke me plot goje e me plot fjale ne rast domethene qe nuk ma mbyll gojen Bibikimi se forumi eshte i tiji!"

E perse ta ta mbyllim gojën ??? Keq e ke kuptuar Maria! Po deshe hape dhe pellat si gomaresha! Vetëm e di ti se çka ke mbyllur mirë prandaj sorrollatesh po si një amazonë e shkretuar ! Dhe ja duke mbetur e tillë , per te shfajsuar vetveten qe i iku treni , po do te mbarsish mendjen tone me Janullatosë. Jo , idete kopile mbaj dhe kultivoj vetë !



Maria shkruajti:

"Kur te mbetemi pa te do vije sipas Mitropolive te shenjta hiresi Ignati ose Dhimitri ose Joani por sa per informacion dy te paret jane greke qe keshtu edhe atehere do mbeteni thate se kemi vite perpara ehuuuu sa shume!Ti mendon se une jam injorate po ashtu edhe une per ty por skam ci bej me ty duhet te bashkebisedoj edh perse nuk i permbush kushtet minimale te bashkebisedimit!Kush te gjithe jane kunder tij pa pe thuaj nje pervec zotit Marku se te tjeret nuk i kam pare."

Sigurisht ardhja e tyre do të të lumturoje! Te dhente zoti një kalapuç ta rrisish! Mos u merr me dokërra se kot e ke! Edhe kambanat në krah t'i mbashë, je ajo shterpa e mjerë që më kot sillesh e bleruar . Hi e pluhur je edhe ne shpirt edhe ne trup!



Maria shkruajti:


"Sherimi psikologjik ka nisur te me duhet qekur nisa te lexoj dokrat tuaja te zhytura nen baltin e nacionalizmit sa per ate psikiatrik ,e kam radhen pas ju e dashur.Mendjen time e kam te mbushur jo me dokra si ato qe thua ti por me liri,demokraci dhe respekt tani ne keto ty te duken te cuditshme,nuk eshte faji im."

Jam e bindur se nuk do te sherohesh kurrë ! Sëmundjen tende nuk ka klinikë qe e sheron! Dhente zoti e merr me vedi kur te perfundosh në këtë botë, se virusi yt, është si krroma!


Maria Shkruajti:

"Sa per doktrinen fetare kush te ka thene qe une nuk merem?Te siguroj qe me shume se ty.Edhe nje verejtje mos guxo ta quash me Isa mire,AI ESHTE IISU KRISHTI ai eshte Iisui ,ok?Une Profetin Muhamed nuk e kam thirur shkurt ndonjehere le te mos i ngaterojme besimet tona ne kete muhabet."


Ja si e deshmon Maria , se sa naive je! Hazreti Isai, qe ju e tehuajsoni, mbi te gjitha eshte i respektuar në fenë Islame! Ai është biri i Mejremes, qe mbante Ramazan ! Prej atëherë , nga përgjigjet e saj që iu dha familjes së Zekiriaut, ajo, mbeti edhe kryqezimi qe e beni ju , pa pasur asnjë bazë pastrimi , as shpirtëror, e as trupor!

Unë jam e lumtur, që jam nën hijen e pejgamberit Muhammed, sepse po atij i ra në sexhde edhe Vereka!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyTue Jan 27, 2009 1:28 pm

E bukura ky eshte nje koncep i dorezimit nga nje deshtak tipik!Jo e dashur te dorezohesh nuk eshte te njohesh veten por ta kesh veten per hajvan!Edhe une nuk e kam kete.Eva vete e ke shkruar apo ta ka shkruar mami?Une e zemeruar me ty,nuk e ul aq veten mos u bej merak!Ti ke idete e tua dhe une edhe perse jane te padurueshme do ti detyroj qe keshtu shkruaj e lire je te brockullises sa te duash.Aman mos me3 thuaj se je ti lumi rrembyes se ''do ta vras veten''.Po nuk eshte ai i drejte dhe i ''shenjte'' atehere mos je ti?Sa per fene dhe besimin ate e di vetem une,mos ma qaj hallin se vendin dhe veten time di ku ta vendos edhe te jesh e sigurt se me te vertete e kam vendosur nder te zgjuarit dhe jo ne idiotet!Ty te ngaterokam,bo bo ckatastrofe !Lexoje nja dy tre here se e kupton!Mendon se pergjigjet qe po mar jane per meshire?ke lexuar ndonjehere cpergjigje mar moj tru ngushte !a te duken ty pergjigje qe me tolerojne moj sterinteligjente?Mbase ty keshtu te duken me aq llogjike sa paske nuk te ve faj!Nuk ke deshire te meresh me mua atehere perse po meresh?Ne rast se qendronte kjo perse po me pergjigjesh apo te duket sikur une vdes te lexoj budalliqet e tua?Sa na qenke shqetesuar moj por te pakten e kuptove qe je e dobet sepse vetem ju keni ofenduar qe keshtu lexoje me me kujdes per veten tende mos ma thuaj mua!Sa per pluhurin duket qarte kushe hedh po cti besh qe nuk na ze pa sa here do kishim humbur ne ne balten qe keni bere ju ehuuuu le mos i hapim ato pune me mire!Bibikim kush te tha qe mua me intereson me respektoni apo jo une ne njerez qe nuk kane respekt per veten nuk pres te kene per mua.Sa per ate punene frikes une nga Zoti kam frike por absolutisht nga asnje tjeter dhe qaq me shume nga ju!Pra ty nuk te paskan pelqyer epitetet qe te kam vthene ,me kritikove me ironi se keshtu do dal mire ,me fal o zoteri po e mban mend c'felliqesi ka shkruar dora jote e mbare apo vetem per mua eshte gabim?Normal qe je me qen se ai per mendimin tim,ti mendon shume gjera per mua qe i ke shprehur madje,perse penalizohem vetem une xhanem apo ngaqe te duket ty vetja me i forte?Shko more lena rehat se po na dridhen kembet nga frike se mos me perjashtosh!Une vete nuk dal nga forumi dhe sa per te me perzene normal qe do ta beni se ''gjembat'' si puna ime qe ja u cajne fllusken e botes ku jeni nuk ju pelqejne,por mesa di une mund te regjistrohem sa here te dua apo jo?Megjithate shefi je ti ,e kuptuam ti vendos por mos bej keshtu o burre se nuk eshte kushedi se cfare posti,qetesohu!Une kam hyere ne lloq ose balte mesa mund te kuptoj,nuk me duket keshtu ose lloci im eshte me i vogel se ai juaji!Zeri i atdheut po sa qenke merzitur per bibikimin po sa here jam ofenduar une ketu duhet te ishit perjashtuar te gjithe ju dhe sa per ato qe kam thene nuk mar as edhe nje presje mbrapsht,sa per ty cope po behesh por nuk po me heq dot qafe por mos u merzit se menoj qe do ja dilni se tani kam ofenduar bibikimin dhe ja preteksti qe do te gjeni per tu qetesuar nga prezenca ime por jo une ketu do jem dhe nuk do dorezohem kurre.Sa per shurtimin e gjuhes do doje he?Po ja qe smundesh!Normalisht qe e dija qe po te kethej nje anetar jo kunder jush se Feneri mesa kam pare une eshte ne mes ,ju direkt ju versulet ta kritikoni,a nuk eshte vellai juaj ai,a nuk ju ka perkrahur ai,perse nuk i lejohet qe te kete mendim te kundert nga ju ?Kjo nuk e ben ate kundershtar tuajin kjo e ben ate akoma me shume vellain tuaj sepse ai nuk ju ka tradhetuar thjesht ka dhene mendimine tij por me falni une harova qe ketu kjo nuk lejohet dhe pergenjeshtrohet menjehere fjala ''vella'' qe perdorni sepse shume thejsht ata qe jane te ndryshem per ju jane detyrimisht edhe tradhetare por jo nuk eshte keshtu!Sa per ato qe ke shkruar une enjoh mire ne cmenyre shkruan ti edhe kete nuk e ke shkruar vete!Anila sa mire qe i paske per nder ofendimet emia se une i kisha me te vertete1Sa per fenerin ,i bukur zjari qe po mundohesh te vesh per ate !Andej nga zona ime thone ''e hodhi gurin dhe e fshehu doren'' kete po ben ti moj ''shoqe e nderuar'' po i kethen anetaret kuner vetes se feneri eshte me ju dhe jo me mua,po ketu qenka puna te tuash si te duani ju!Sofra ma perserit pak pyetjen qe nuk te jam pergjigjur une se mesa mbaj mend ti nuk ke kethyer pergjigje!Ore po sa te ndjeshem jeni bere ndaj ofendimeve te mia duket sikur keni pritur rastin po une per ofendime cduhet te them thjesht po ju kujtoj disa nga ato,Buce,rrushe e janullatosit,mendjelehte,gjakprishur,kopile,injorante,rogetare,qen,djall,pantere,tradhetare,rrugace..te vashdoj?Jo nuk besoj se doni?Mos me flisni mua per respekt ju per personalitetein dhe dinjitetein se si mbaj dot te qeshurat!Sa per cirkuslleqet jeni ju ata qe i beni dhe jo une ,dhe kete e vertetojne shkrimet tuaja une ketu thejsh do hesht!Jo te gjithe e dashur blihemi me para mbase ju po une jo.Kete e bej per mua ,dhe se i kam Hiresise se tij detyrim moral dhe do vazhdoj ta bej ju pelqen apo jo!E bukura ku e ke pare jo mire kuptimin te mua ti moj se na cudite?E ke idene ti cdo te thote te kesh 20 veta kunder ose me shume dhe te te fyejne te gjithe se bashku1Mos me shkruaj mua sikur te isha une thyesja e regullave te forumit shiko gjithe anetaret e tjere veten dhe e funda vi une ne kete teme ok?Se turp tani po na beni kopilin dhe po na i lini ne dera po nuk e mar kete radhe bolle kam mare qekur jam regjistruar ketu!Donit lufte hak per hak urdhero e keni!Tani qe ju dogji po qe jemi brabart se po me pelciste zemra,e shikon sa mire eshte te te fyejne?Ali baba shume mire ka bere qe ja ka dhene titullin ''honoris causa'' pra qytetar nderi se ai e meriton ju pelqen ju apo jo,po ja Korca u ''greqizua'' po mos u merzit o burre sa ju kemi ne mbrojtes te atedhehut nuk kemi rezik!!Hamit po lena aman se ketu do kohe te hash mos u bej kaq i mencur!Ylari po sa keqardheje paske moj ti?kot sa nuk shkon ne ndonje qender bamirese se beke pune!Mendon se me ofendojne mendimet e tua?Aspak!Ti po e pasqyron veten aty dhe kulturen tende!SA alegori perdorke moj goce, kushedi sa je lodhur!Po nuk e ke idene sa mire me vjen qe nuk beni dot gje!Hi e pluhur?Shume rofsh te kam ngjare ty!Sa per semundjen do te sherohem kur te sherohesh edhe ti por nuk ka sherim per ty te pakten!Ne fene myslimane mund te jete si te doje ne fene time emri i tij duhet te thuhet vetem IISU KRISHT dhe asgje tjeter se eshte fyerje ndaj naive nuk jam une por ti qe nuk ke respekt per ate emer te shenjete.Ne fene time nuk pranohet si profet Ai eshte i biri i Perendise dhe e dha jeten per mua edhe per ty!

Une Besoj ne nje Perendi At te terefuqishem krijues te qiellit dhe te dheut dhe te gjithe te dukurave dhe te padukuarve dhe ne nje Zot Iisu Krishtin birin e Perndise te vetemlindurin qe lindi prej Atit para gjithe shekujve!Drite prej drite ,Perendi te vertete prej Perendie te vertete te lindur edhe jo te bere qe ka te qene te njejte me Atin me anen e te cilit u bene te gjitha,qe per ne njerzit dhe per shpetimin tone zbriti prej qiejve dhe u trupezua prej Shpirtit te Shenje dhe Virghereshes Mari dhe u be njeri,dhe u kryqezua per ne ne kohen e Pontit Pilat dhe pesoi dhe u varros dhe u ngjall te treten dite sipas shkrimeve dhe u ngjrt ne qiej dhe ri ne te djathte te Atit ,dhe do te vije perseri me lavdi qe te gjykoje te gjallit dhe te vdekurit mbreteria e te cilit nuk do te kete mbarim, dhe ne Shpirtin e Shenjete Zoti jeteberes qe burron prej Atit qe adhurohet dhe lavderohet bashke me Atin e me Birin qe folen me anen e profeteve .Ne ne Kishe Katholike dhe Apostolike pohoj ne nje pagezim pres ngjalljen e te vdekurve dhe jeten e aredhshme te ameshuar .Amin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyTue Jan 27, 2009 1:52 pm

Maria, misioni yt shihet direkt ne faktin qe nuk ka ndonje tem tjeter te kesh shkuar ti, pos atyre ku eshte folur per Janullatosin dhe Greqizimin e Shqiperise permes kishes Greke.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyTue Jan 27, 2009 5:09 pm

xhavo_ shkruajti:


Po ashtu edhe qëndrimi i Janullatosit në Shqipëri është i rrezikshëm, kur dihet se kisha edhe shteti në Greqi nuk janë te ndara dhe kjo do te thot se ky në fakt është zyrtar shtetëror dhe funksionar i Greqisë në Shqipëri.

Neve ndoshta nuk na takon te perzihemi ne punet e kishave,

Po ndërlidhem në këta rreshta Xhavo në mënyrë që ta dinë edhe lexuesit se ku qëndron rreziku nga Janullatosi për Shqipërinë ?

Kurse në këtë rreshtin e fundit që thua se; "Neve nuk na takon që të përzihemi në punët e kishave" unë mendojë se Shqipërisë ngado që i vjen rreziku duhet të mos heshtet.


Maria shkruajti:
Sofra ma perserit pak pyetjen qe nuk te jam pergjigjur une se mesa mbaj mend ti nuk ke kethyer pergjigje

Maria në një postim që bëra unë ... ndër të tjera që shkruajta thash se Janullatosit i është refuzuar të hyj në kishën Ortodokse të Fan Nolit në Amerikë... kurse ju that se ortodoksët Shqiptar në Amerikë kanë shumë respekt për Janullatosin, unë ta dërgova një link që dëshmonte thënjet e mia se Janullatosi është një leckë për shqiptarët në Amerikë....

Ju vazhduat me replika tjera !


Gjithashtu në Shqipëri shumë Shqiptar nuk kanë respekt për Janullatosin, janë vetëm një pjesë e tyre "them ndoshta që e kanë martesa të përziera" se përndryshe është absurditet deri në këtë shkall të përkrahet një agjent grek që punon ditë e natë kundër Shqipërisë.


Edituar për herë të fundit nga Sofra në Wed Jan 28, 2009 2:09 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyTue Jan 27, 2009 6:38 pm

E_Bukura shkruajti:
Maria, mund te theme se tani te lexova gjithe shkrimet tuaja qe i keni bere deri me tani ne kete teme. Ato pak rreshta qe i shkrujta me siper, ishin thjeshte nje mendim im i shkurter, pa u thelluar. E shof se menjehere jeni munduar t'me perkedhelni dhe assesi nuk e keni menduar me mire "kalin e trojes". Perpara se te hy ne teme mire, dua te te theme dicka. Kjo qe po bejme ketu, eshte thjeshte nje bised-debat-diskutim rrethe kesaj ceshtje, dhe nuk duhet te kemi per synim asnjeheri qe te ofendojme, injorojme, njeri-trjetrin. Por perkundrazi te mirremi me ceshtjen, t'i sqarojme gjerat qe nganjehere nuk na lejn te shohim sic duhet.
Nje gje nuk kemi pse ta diskutojme ketu. Jonullatosi, eshte ai qe e udheheq Kishen Autoqefale Shqiptare. Rrethe gjithcka tjeter mund dhe duhet te diskutojme, si njerez te rritur dhe si shqiptare pa bere dallime fetare.
Me rastisi qe gjate shkrimeve tuaja te kishit permendur Camet dicka...Dua te te kujtoje nje gje rrethe kesaj. Te kujtohet Shpetim Idrizi, deputet cam? Me sa une di, ky deputet u beri thirrje komuniteteve fetare per nje lutje si shenje nderi per viktimat came. Dhe, cfare ndodhi...? Jonullatosi ( juaj i dashur qe e keni kaq per zemer) ishte i vetmi qe nuk i'u pergjigje, dhe qe nuk mori masa per te ndeshkuar Vasil Thomollarin, priftin me famkeq te eshtrave te Kosines. Por nuk e beri, sepse nuk mund te dilte nga vetvetja. Me tej vazhdoni te thurni fjale miradije per Jonullatosin, por nuk thuani asgje konkrete. Cilat jane investimet konkrete te tij? Kur flisni ne kete menyre, ndoshta mendoni per lulishten ne mes te Tiranes, e cila u be nje kishe kolosale, ecila prishe planimetrin e Tiranes. Kur ke qen per here te fundit ne Tirane? Me pas do te flasim ketu ku edhe e lam, tek kisha.
Janullatosi ne asnje menyre nuk e do Shqiperin multifetare. Kete duhet ta kupton njehere e mire dhe t'u largohesh fjaleve te kota.
Me 11 shtatore 2001, Kristodoulos ( besoje e njehe) se bashku me shoket e tij, i apeluan Bushit qe te permisojne gabimet e tyre ne Kosove dhe te shtype "terroristet islamik" atje permes "ortodokseve heroik" serbe. Jo vetem kaq. Nje kishe tjeter greke, nga e cila edhe vjen Janullatosi, ka refuzuar ne menyre kategorike ndertimin e xhamive per muslimanet e Greqis dhe Athines, kur dihet se Athina ishte qytet musliman para 200 viteve. Cfare emri do ju jepje ketyre Maria? S'ka si tjeter, veq se antishqiptarizem. Tjetra qe kam hasur te lexoje ne shkrimet tuaja, eshte menyra se si e lartesone Jonullatosi, dhe e paraqet si njeri te Zotit!! Me sa di une, Krishti qe predikoje ne Afrike dhe ne Lindjen e Mesme i mesoi njerezit ndryshe, nga sic i meson Jonullatosi. Krishti nuk beri dallime, por i mesoje qe te duhen ne mes vete pa dallime fetare ( te pakten nga ajo pak qe kam lexuar). Nderkaq racizmi gjeografike i Jonullatosit qe tregone ndaj afrikaneve, arabeve dhe te tjereve ne deshiren e tij per te projektuar (kinse) kishen ortodokse si nje ure komunikimi me fqinjet ortodokse tregone qarte se Janullatosi nuk eshte njeri i Zotit ( sic e paraqet ti, nga deshira juaj) qe i sheh punet e Zotit. Por asgje me shume e asgje me pak se nje "kali i trojes" se kohes se re, i cili mundohet ne te gjitha menyrat qe ta izoloje shqiptaret nga bota dhe t'i lidhe me Serbine, Rusin dhe gjithe pan-ortodoksine.


Shendet!

Maria mandalena kundershto nje rreshte nga shume keta rreshta me siper me argumente sado pakes bindese? Duket sikur e ke ne qejfe kur te behen shume antar ne kete teme, vetem qe te mirresh me cdo njerin me nga dy rreshta dhe mos te thuash asgje per temen !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi


Male
Numri i postimeve : 198
Age : 43
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyWed Jan 28, 2009 2:03 am

po crendesi ka se ku duhet varrosur janatollatis ai eshte vetem nje figur qe sot eshte neser nuk eshte por e rendesishme eshte se cfare ti bejme janatullatave tane qe jane ne krye te kombit ka dekada me radhe kjo eshte esenca e problemit se ai janatollatis po mos te kishte gjetur mbeshtetje dhe hapsire do ishte harruar me kohe po keta qenef shkojne edhe i puthin doren e lere me te kundershtojne
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyWed Jan 28, 2009 9:38 am

ngadhenjimi shkruajti:
po crendesi ka se ku duhet varrosur janatollatis ai eshte vetem nje figur qe sot eshte neser nuk eshte por e rendesishme eshte se cfare ti bejme janatullatave tane qe jane ne krye te kombit ka dekada me radhe kjo eshte esenca e problemit se ai janatollatis po mos te kishte gjetur mbeshtetje dhe hapsire do ishte harruar me kohe po keta qenef shkojne edhe i puthin doren e lere me te kundershtojne

Ka shume, shume, shume... rendesi se ku do te varroset.

Perse greket duan te ndertojne varre ne jug dhe serbet ne veri.

Ka shume, shume, shume... rendesi se ku do te varroset.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
VINCA
Fillestar/e
Fillestar/e
VINCA


Male
Numri i postimeve : 18
Age : 33
Vendi : STRUGA
Registration date : 14/01/2009

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyWed Jan 28, 2009 6:21 pm

ngadhenjimi shkruajti:
po crendesi ka se ku duhet varrosur janatollatis ai eshte vetem nje figur qe sot eshte neser nuk eshte por e rendesishme eshte se cfare ti bejme janatullatave tane qe jane ne krye te kombit ka dekada me radhe kjo eshte esenca e problemit se ai janatollatis po mos te kishte gjetur mbeshtetje dhe hapsire do ishte harruar me kohe po keta qenef shkojne edhe i puthin doren e lere me te kundershtojne

Ti varrosim krejt,atje ku e kane pase vendin para se te coptohet atdheu yne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
PeriiKeputur
Anëtar
Anëtar
PeriiKeputur


Male
Numri i postimeve : 342
Age : 111
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
Registration date : 12/05/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyWed Jan 28, 2009 6:24 pm

Po ne e sqarum ku do e varrosim Kolonel Janullatosin por ta sqarojme ku do ti varrosim tradhtaret e Shqiperise. Mendoj se duhet quar ne Greqi e Serbi per ti varrosur tradhtaret pasi jane bere shum e nuk po kemi vend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi


Male
Numri i postimeve : 198
Age : 43
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyWed Jan 28, 2009 6:54 pm

rreziku me i madhe i shkatrrimit te nje kombi vije nga brenda zoti petrit kola besoje se jemi te nje mendje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyThu Jan 29, 2009 2:01 am

ngadhenjimi shkruajti:
rreziku me i madhe i shkatrrimit te nje kombi vije nga brenda zoti petrit kola besoje se jemi te nje mendje

Janullatosi eshte brenda dhe jo jashte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi


Male
Numri i postimeve : 198
Age : 43
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyThu Jan 29, 2009 2:04 am

janatollatis eshte grek me komebsi apo se di ti... e kam fjalen per shqiptaret si sala e ca tjere a u kuptuam tashi dhe populli sic beri ne 97 dhe ne 90 kur erdhe kali ne pushtet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Aktiv
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Aktiv


Male
Numri i postimeve : 87
Age : 45
Vendi : Toke
Registration date : 29/01/2009

Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 EmptyThu Jan 29, 2009 3:20 am

Nuk duhet te kete gjendje pa zgjedhje ,andaj janullatosi eshte grek dhe duhet te hudhet ne Greqi e ku do te varoset nuk e di.

Ndoshta nuk do te behem i teprushem dhe i bezdisshem po te shtoja edhe nje vler te madhe qe mos te provoje te jet i rezikshem sepse shqiptari nuk e ka zakon te ri duar kryq per te mbrojt kishat e Fan Nolit .

.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty
MesazhTitulli: Re: Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?   Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi? - Faqe 19 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ku duhet varrosur Kolonel Janullatosi?
Mbrapsht në krye 
Faqja 19 e 25Shko tek faqja : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Next
 Similar topics
-
» ÇËSHTJA SHQIPTARE DHE KONFERENCAT NDËRKOMËTARE
» Dhe sa duhet te presim akoma sa ????????
» Duhet te flsim
» Pse duhet te kemi frike !
» S'duhet heshtur për identitetin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: