Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT

Shko poshtë 
+25
detektivi
Driniiiii
dardan01
Xili
feneri
Eva0506
ss1
Fjona
Mysafir
Urata
bledi
STUPCAT
leopardi
besa-bese
Beton
Kosovarja
Lea_uk
shpendi
azzurra
rrebelja
tom sojer
Guximi
Sofra
Anna
shaban cakolli
29 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Nov 30, 2007 2:40 am

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Default QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Pixel

Duaja e nënës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
bledi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 3
Registration date : 28/12/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 1:51 pm

pnanoni,ngushllimet e mija Famije Berisha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 6:32 pm

Jeta i ngjan fijes së flokut, papritur këputet dhe mbas lenë një det me lot, dhimbje dhe kujtime për ato që jetojnë dhe trashëgojnë pas..... rasti i të ndjerit atdhetarit , mikut, vëllaut tonë Ali Berisha , është humbje për gjithë ne....i qoft dheu i lehtë, u preht në paqe.... kurse ngushllime për vajzat e tij të cilat do të jetojnë me kujtime të bukura për babin e tyre dhe papritur do të derdhin lot...ngushllime dhe juve Shaban Cakolli për mikun tuaj..... Jeta është e tille..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 7:09 pm

Qofsh euruar urata,dhe kurre mos ndjefsh dhimbje,vertete jeta eshte e tille,por ngushellimi juaj sikur na lehteson,per kete ju jemi mirenjohes,dhe urojme qe jeta juaj kurre te mos njeh dhimbje dhe pikellime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mysafir
Hero anëtar
Hero anëtar
Mysafir


Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 50
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 7:33 pm

njashtu edhe une ju bashkangjitem shaban cakollit se jeta ne gurbet esht shum e veshtir

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Dec 28, 2007 9:39 pm

shaban cakolli shkruajti:
QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Mergimtari

KU TËGJEJË FORCË TË PËRBALLOI DHIMBJEN
Dje pas dite ne nje akcident komunikacioni,ne Oberhausen te Gjermanise,ka vdekur tragjikisht mergimtari yne i dashur Ali Berisha,nga Besiana.
I ndjeri Ali Berisha ka qene i merguar nga viti 1993 ne Gjermani.Ai ka lene bashkeshorten me dy vajza.I ndjeri nuk ka pasur djale.Ishte ne moshen 45 vjeqare,nje kohe te gjate ka punuar me ne,ishte i urter,i dashur,veprimtare dhe atdhedashes.Na ka lene shume kujtime,qe nuk do te vyshken per jete.
Lajmi per renjen e tij na ka tronditur rende ne mergimtaret qe e kemi njohur,aq me rende familjen e tij te ngushte.Tani kemi mbetur si zogj te strukur e te hutuar,mbi kraherorin tim ka rene nje peshe e rende,dhe nuk po me le te radhis fjalet.Mbi kete shkrim po i derdhi ca pika loti-mos i qofshin te rende,nuk eshte dashur te derdhim lot,kete po e kuptoj,por nuk po gjeje force te i ndali.E nderuara familje Berisha,ngushellimeper humbjen e te dashurit tuaj,mbahuni te forte,te nderuar miq,te dashur te Berishes ngushellimet tona per kete humbje.
Lamtumire i nderuari mik Ali Berisha,prehu i qete,i lehte te qofte dheu i Kosoves meme ,te cilen shume e deshe.
Z. Shaban me lejo te percjell ngushllimet e mija te sinqerta. \i lehte i qofte dheu dhe ngushllime per familjen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyTue Jan 01, 2008 12:57 am

Flm.z.Naki,
qdo ngushllim qe vie nga ana juaj nai lehteson dhimbjet dhe per kete ju jemi mirenjohes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyThu Oct 30, 2008 2:23 am

shum tem e mir
komplimete, respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
ss1
Fillestar/e
Fillestar/e
ss1


Numri i postimeve : 47
Registration date : 30/09/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Nov 07, 2008 2:50 pm

Sa e sa jete ka mar kurbeti,sa e sa nena kane vene shamine e zeze.per se dreqi ta haje duhet te marim rruget e botes,kur kemi nj vend qe si mungon asnji gje.qe nga bregdeti i mmbrekullueshem e deri tek pasurit e panumrta nentoksore qe cdo vend i botes na i ka zili. perse ta haje dreqi.Mallkuar qofsh o kurbet dhe mallkur qofshi ju o politikanet tane pa dallim ngjyre.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Nov 07, 2008 5:15 pm

Interesant kjo puna e gurbetit....

Sa here merr rrugën për në vendlindje e nget makinën edhe deri në 180/200 km në orë dhe të duket prap se po e nget ngadal makinën, pa dashur të shkojnë syt te kilometrazhi dhe vetëm atëhere fillon ta ngadalsosh shpejtësin e makinës....
Kur i afrohesh vendlindjes ndryshe të duken të gjitha, që nga dheu, fushat dhe lisat... e lëre më po e gjete ndonjë burim uji ...kur ta pishë apo kur ta freskosh fytyrën, do të duket uji më i ftofti, më i leht dhe më i ëmbëli në botë....
Pastaj kur t'i afrohesh shtëpisë ku je lindur, të pret nëna me bukë të nxehtë të gatuar vetë, me fytyr të qeshur...

Ehhhh shpejt kalon pushimi, vjen dita të këthehesh prap për t'i filluar ditët e njejta monotone në gurbet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Eva0506
Hero anëtar
Hero anëtar
avatar


Female
Numri i postimeve : 3323
Age : 42
Vendi : Shume larg...!
Registration date : 28/01/2008

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Nov 07, 2008 5:36 pm

Do t'iu sjell vetem nje pjese te vogel te nje shkrimi shume te dhimbshem te Petraq Bajramit per mergimin

Buka e hidhur e Kurbetit

Të premten, vonë, përtej receptorit të telefonit, zëri më mbërrinte i mekur, sa e kisha të pamundur të njihja bashkëbiseduesin.

- Nuk të njoh, kush jeni ?- u përgjigja.
- Unë jam- dëgjova përsëri zërin, kësaj here më qartë.
- Shefqet, më fal që nuk të njoha.- i përgjigjem mikut tim.
- Ska gjë.Të mora që të të them që nëna më vdiq.
- Çfarë?- pyeta vetveten që të bindesha për hidhërimin që mësova.

Sot e varrosën, dhe unë jam këtu, në Amerikë. Nuk munda që të isha pranë nënës.

- Ngushëllime,- munda të flisja edhe unë i hutuar.

Miku im më përcolli humbjen e nënës të tij. Përtej kësaj humbjeje të madhe, unë preka dhimbjen më të madhe të mikut tim. Pamundësinë që djali të ishte pranë nënës ne percjelljen e fundit...

- Nuk munda dhe kjo më dhemb - dëgjoja akoma zërin e mikut tim, qe me jehonte ne vesh, pa pushim...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Nov 07, 2008 6:23 pm

Fjalët e këtyre pjesëve të kësaj humbjeje të Ali Berishës, më kanë goditur befasisht! Dhe ndjeva, siç kam ndjerë dhembje e pikëllim gjithmon kur kam degjuar raste te këtilla.
Besoj se familja e tij dhe të afërmit, do te gjejnë forca të përballen me këtë vargan vrastarë të shtigjeve ku na ka shpie halli e katandia! Ali Berishës i qoftë toka e lehtë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Nov 07, 2008 6:43 pm

sikur të kisha qenë une në Gurbet
isha nisë këmbë me ardhë në vendlindje
sepse smu kish prit të nisem me Automobil
edhe pse e kam iri Gurbetin ishalla sorra ashtin sma dergon ne gurbet as nje her skam qen dhe as nuk dua te ma permend njeri Gurbetin edhe pse kam shumë nga të Familjes ne Gurbet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ss1
Fillestar/e
Fillestar/e
ss1


Numri i postimeve : 47
Registration date : 30/09/2007

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Nov 07, 2008 11:32 pm

per te gjithe shqiptaret e ne vecanti per emigrante,ata qe e dine vertet cdo te thote te jetosh ne dhe te huaj

www.youtube.com/watch?v=tH8t-4uKo5U
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Fjona
Xhelozja...
Xhelozja...
Fjona


Female
Numri i postimeve : 2283
Age : 35
Vendi : n'matiqan
Profesioni/Hobi : me vallzu tallava, me kallxu barcoleta
Registration date : 07/10/2008

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyThu Nov 13, 2008 1:18 pm

"LEXONE ESHT FENOMENALE"

Per nenat shqiptare

Me mungon zery yt i embel, nena ime
me ka marre malli per ty nene, se je jeta ime
dashurine qe kam per ty
askush smunt tma zevendesoj
doren tende tme perkdhelesh
dhe pse jam burre un prap e kerkoj

perqafimi yt nene
lodhjen e rruges sec ma heq
zery it nene pertej kufiri me udheheq
kur ti me sheh me syte e tu
jeten seq ma shton
largesia nena ime shpirtin ma torturon

te kerkoj te falur nena ime
nese ndonjher te kam lenduar
me fal nena ime se dhe kam gabuar
sot nena ime te dua edhe me shum
dashurija ime per ty rrjedh si lum

COP COP I SAKATOSUR
KETU E ATJE I ZHVENDOSUR
AS I GJALL AS I VARROSUR
PA TY NENE JAM NE SHPIRT I BRENGOSUR

larg teje nen pak nga pak jam duke u fikur
ne dhe tu huaj jam duke u venitur
kembet nga lodhja nene jam duke i zvarritur
do te kthehem tek ty nene
se e di qe je duke me pritur

MOS QAJ, fshij lotet nena ime
se un po kthehem perseri ne token time
erdha se nga malli nuk po duroj
TI JE NE ZEMREN TIME E UN PA TY DOT SJETOJ
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://it.youtube.com/user/ilovekosova88
dardan01
Fillestar/e
Fillestar/e
dardan01


Male
Numri i postimeve : 42
Age : 65
Vendi : deutschland
Registration date : 11/04/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyTue Apr 14, 2009 1:52 pm

Fjona poezi shume e bukur kjo,sado e dhimbshme se kurbeti sjell gjithnje dhimbje,por e keni argumentuar mire,pergezime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyTue Apr 14, 2009 3:42 pm

ss1 shkruajti:
per te gjithe shqiptaret e ne vecanti per emigrante,ata qe e dine vertet cdo te thote te jetosh ne dhe te huaj

[url=https://www.youtube.com/watch?v=tH8t-4uKo5U
www.youtube.com/watch?v=tH8t-4uKo5U[/quote[/url]]
Nje her pata shkruar ne gazeten "URTIA"

KUR DO TE KTHEHEMI NE KOSOVE......!


Ishte mengjez i fresket, i ngrakuar cuditshem dhe siku ne ajer perhapej nje elektrizem joshes.
Shpirtat tane po pergatiteshin per tubimin protestues per njohjen e pavaresise se Kosoves. Edhe vite me pare ishin bere tubime te tilla ne shume qendra te Evropes plak e nuk po ndermerr asgje kunder genocidit e dhunes serbe.
Marsi na kujton shum demonstrata ne Kosoeve dhe vrullin legjendar te te rinjve pe te mbrojtur cdo pellembe te dheut te tyre.
Nisem dreit onit me autobusin e mbushur me fytyra qe shprehnin shume brenga e hidherime,qe pohonin gadishmeri e vetmohim, por edhe nje krenari se ndjehemi gjalle e te forte nen flamurin kuq e zi qe ishte vendosur ne krye.
Qielli ishte mbushur me re siku donte edhe ai te shfrynte mllefin bashke me ne duke na leshuar hereperher ndonje rig shiu.
Dhe neper rruget e asfaltuara ngarendin njeri pas tjetrit autobus me shqiptare kush e kush te mbrrinte me pare, te zbrisnim e te cmalleshim me njeri tjetri se mund te kishte edhe muaj e vite pa u pare.
Arritem ne Bon dhe u hodhem ne perqafime nga malli, here me ndonje lot permallimi here me qeshje kumbuese. Plisi i bardhe perbirohejneper flamuret kuq e zi si nje valezim shkume ne kete det njerezish.
-Nane, keta do te na gjuajne me tym( bomba me gaz lotsjelles)!-u degjua zeri i nje djali qe sapo i doli gjumi me t'u ndalur autobuzi.E kishte per policine qe po mbante rregullin dhe drejtonte grumbujt e njerezve.Me siguri ai ende nuk ishte shkepututr nga enderra e keqe e Kosoves. Dhe ato fjale pervajuan diku ne thellesi zemrat tona, zemra qe rrihnin ne kraheroret e te rinjve, shum,teper shume qe brohoriten per Kosoven, per lirine, per te drejtat, pe pavaresine.
E kur filloi era te fryeje e te na thote se po shkonte drejt jugut atehere edhe ngasherimi erdhi ne buze bashk me fjalet:
"TE KTHEHEMI NE KOSOVE!"
E tashti kur lexoi keta rreshta filloi ta urrei vetveten,viti 2009 e une ende bredhi nga nji vend ne vendin tjeter, e edhe me e keqja se ku do qe shkon e kudo qe leviz ne Kosove nuk ndegjon tjeter se vetum e vetum si ta bein ndo nje vize per te ikur nga Kosova athua kur do te ndale zbrazja e Kosoves me rini?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptySat Jun 13, 2009 9:29 pm

Nje dimer ne atdhe eshte me i embel se njeqind pranvera ne dhe te huaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptySat Jun 13, 2009 10:03 pm

deri sa te kemi kesi politikan hajna kriminel mafioz qe per popull nuk bene asgje po per veti.
Situata jo stabile ,politke .Statusi jo i kjarte ,kosova multietnike pa sovranitet pa ushtri.
Rinia pa prespektive pa pune buk.
pa sigurim social.
keshtu dote vazhdon ,atehere Rinia ska qka te beje vetem pritin momentin me dale jashte.Keta politikan manipulojne me popull.
sepse i urituri i nenshtrohet edhe armikut,
per kete shumica e popullit ,jo qe dojne kosoven multietnike e kete flamur pro serbe ,po pajtohen se skane buk me ngrene.Duke menduar se dote vijne dite me te mira.
Po jo per shqiptaret nuk do te ket dite me te mira .
po probleme sepse statusi i pa zgjidhur ,pa vetvendosje te popullit kurre sdo te ket qetesi.
Vetem udbashet krimineleve ju konvenon kjo situat e brishte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sahit makolli
Fillestar/e
Fillestar/e
sahit makolli


Male
Numri i postimeve : 8
Age : 57
Vendi : münchen gjermani
Registration date : 21/07/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptyFri Aug 14, 2009 8:19 pm

Nuk kemi qka te flasim per ket titull ju kena pri te kqijave e sigurisht keq kem me e gjet ne te ardhmen. Pra duke ju falenderu disa individeve ktu ne mergat kem per te hjekur te zit e ullirit te gjitha kto i kam rrumbullaksu ne nje gojdhan e qe e thom pa hezitim QKA SU BA NE NE SE QKA U BA VEQ PO SHIHET! pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptySat Aug 15, 2009 1:49 pm

jam 44 vjeqar dhe mbi gjysmen e jetes e kam ne gurbet neper shtete te ndryshme te evropes mos fillozofoni duke naj pershkruar peripetit ne ket burg te mbyllur, por ti qelim syt dhe ´t´mos bim ne kurtha si gjer metan duke perkrah tuli polike servile dhe ata po pasurohen per veti dhe juve, sikur ne kan me ju qit ne kurbet dhe ky avaz nuk po ndalet.por te jem vigjilent ndaj situates dhe te perkrahihim njerz te devotshem dhe te mirfillt atdhetar,qe mos behemi dhe ne populli karagjoza per arsye personale klanore per teke,e vese te dreqit prej votes ton, por te bim me voten ton, ne pushtet nje forc e mirfillt me gjen shqiptari.sepse dhe ne pra jem pjes perberse e katrahurave tona jo vetum armiqt tan.
te perkrahim forcat te cilat jan per BASHKIM KOMBTAR-keshtu te prosperon atdheu yn dhe te kthehemi ne vendin ton te dashur, siq po e pershkruajn disa me lart-shembull-SOFRA.
Edi qe kam dal ga tema-GYRBETI FERR I MALLKUAR- por binduni se mu ky problem asht shkaktues i tragjedis son.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptySat Aug 15, 2009 2:14 pm

Gurbeti ja ka qel pak syte do shqiptareve.E Disa kosovareve ja ka mbylle syte.
Mos mu pas kan Gurbeti hala do ishin ti ruajt lopet.
E tashe me shiten patriota se qenkan ne burge ne gurbet.Kushe po ju ma me zore.
Fehmi Lladrovci me te shoqen e la e erdh edhe dha jeten.E ju do kinse pom shiti patriota sepo ju njek shkau e nuk mundeni te vini ne atdhe.
Hej lum baca......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptySat Aug 15, 2009 10:27 pm

ashtu eshte detektiv ,kerkush me zor seshte ti majt ne gurbet.
<po interesi per pasuni.
Po edhe ne kosove kan njerezit pasuni me shum se ne diaspore.Po me drog hashish hajni korrupsion allash veresh dallavere .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
sahit makolli
Fillestar/e
Fillestar/e
sahit makolli


Male
Numri i postimeve : 8
Age : 57
Vendi : münchen gjermani
Registration date : 21/07/2009

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptySun Aug 16, 2009 12:16 am

Nuk kena nevoi as edhe nje fjal politike e as historike te shkruajm per ket titull po sigurisht ju e shkruni per shkak te mllefit, ne duhet me e pranu te verteten d.m.th si ne shqipetaret qe jena sjell keq ktu ne mergat nuk di a ka tjeter popull qe u sjell ma keq. pra ju kena dhan material boll qe ta trajtoin gjendjen ton ne hollsi eshte e rend jeta ne kurbet po fati ishte ksisoi.besa duhet edhe me pranu se ne asimilohmi pa pas as nje zor p. sh kur baba e nana e ka nje djal hasreti edhe e nis per ne kurbet ose kur baba e nana i thot djalit mos u kthe e qka a ma e keqja kur baba e nana pranon qe qiken e vet ta martoi per nje kurbetgji vetem per shkaqe te mirave materiale e pse eshte ai me te meta nuk eshte me rendsi un nuk e di si ajo qik do ta kalon jeten per kto pun nuk na ka faj as qeveria e as gjermania po duhet me i pranu gabimet tona se politika nuk na ka faj neve ktu ne diaspore e besa as nje politikan hala sna ka than merruni me pun te kqia ne diaspor e sa i perket gjermanis vetem f. l. m duhet me i than megjith se hiq si du po kur po e llogarit vetem sa njeri kosovar u sheru ktu nuk ka koment. pra nismi prej veti e punoim per veti e qeveria qare ska pa u nreq se si lam na rahate e sa ju perket atyre te cilet jan ne ket forum nga Kosova nje porosi hargjoni ma pak e punoni ma shum se ne Kosov ka pun boll e besa banesa nuk kan me pagu po punoni e mos u nalni se me ba edhe nje her me u kthy shkau keni me punu pa pare po dine shyqyrin e zotit qe te pakten kosova flet shqip tash f.l.m
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 EmptySun Aug 16, 2009 9:17 am

sahit makolli
Qe thua se shqiptaret jan sjell keq ne diaspore ;Ne gjermani sa shqiptar katundar e edhe qytetar jan martuar me stergjyshet e veta me then !Nje djalosh 18 vjeqar eshte martue me nje femer gjermane 70 vjeqare per interesa private !A e dini se ajo nane e ka ndonje femi dhe ata femi qe jan burra sot jane edhe ne detyra te medhaja dhe thone kan me perkrah shqiptaret ,kurren e kurres por keta nuk gufojn si ne prite beg se na del hendek!
E vertee eshte qe shume famije i japin vajzat nese eshte ne gyrbet a se dijn qe qikat e tyre ja nxijn jeten!

Sa i perket qe thua se skan qare qeveritaret pa u ndreq dreqi a ndriqet o burr vetem kaq deshta me te ba pytje, ?Se mua qekjo qeveri ma ka nxi jeten dhe e peshurresha kybetin se pasuri edhe ne vendlindje krijohet per punetorin por ketyre u konvenen me na qite jashte kosoves shqiperise e tjera viseve shqiptare per me na plaqkite a nuk shifni vetem keto agjencione turistik qe ne kohen e luftes na qitshin dkuke na marr te gjitha parat e i ndjashin me shkaun prape keto i ke ne funkcion dhe besa e mbajn kete qeveri te qlbur!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT   QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Ruajtja e gjuhës shqipe në mërgim një sfidë e vërtetë
» Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim
» NJE PERSHENDETJE PER KRIJUESIT NE MERGIM
» Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne mergim
» PËRPJEKJET E GAZETËS “PËRPJEKJA KOSOVARE” NË MËRGIM

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Emigracioni-
Kërce tek: