Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim Empty
MesazhTitulli: Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim   Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim EmptyMon Apr 14, 2008 1:58 pm

Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim


Nga UDB-a jugosllave prej vitit 1946-1989 janë vra ose kidnapue 69 patriot kroat.
Nga: Xhafer Leci
Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim U2_XhaferLeci2002
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim Empty
MesazhTitulli: Re: Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim   Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim EmptyMon Apr 14, 2008 2:01 pm

Të vrarëtViti

Shteti

Viktimat

1946.

Itali

Ivo Protulipac

1948.

Austri

Ilija Abramović

1960.

Argjentinë

Dinka Domančinović

1962.

Argjentinë

Rudolf Kantonci

1966.

Canada

Mate Miličević

1967.

Gjermani

Joze Jelić, Mile Jelić, Vlado Murat, Anđelko Pernar, Marijan Šimundić, Petar Tominac
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim Empty
MesazhTitulli: Re: Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim   Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim EmptyMon Apr 14, 2008 2:01 pm


1968.

Austri

Josip Krtalić


Australi

Pero ćović


Fransë

Nedjeljko Mrkonjić


Itali

Ante Znaor


Gjermani

Đuro Kokić, Vid Maričić, Mile Rukavina, Krešimir Tolj, Hrvoje Ursa

1969.

Gjermani

Mirko Čurić, Nahid Kulenović


Spanjë

Vjekoslav (Maks) Luburić

1971.

Argjentinë

Ivo Bogdan


Angli

Maksim Krstulović


Gjermani

Mirko Šimić


Suedi

Mijo Lijić
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim Empty
MesazhTitulli: Re: Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim   Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim EmptyMon Apr 14, 2008 2:01 pm


1972.

Itali

Rosemarie Bahorić, Stjepan Ševo, Tatjana Ševo


Gjermani

Branko Jelić, Ivan Mihalić, Josip Senić

1973.

Gjermani

Josip Buljan-Mikulić

1974.

Gjermani

Mate Jozak

1975.

Austri

Nikola Martinović


Belgjikë

Matko Bradarić


Danimarkë

Vinko Eljuga


Gjermani

Ivica Miošević, Nikola Penava, Ilija Vučić


Suedi

Stipe Mikulić

1976.

Fransë

Ivan Tuksor

1977.

JAR???

Jozo Oreč


Gjermani

Ivan Vučić

1978.

Fransë

Bruno Bušić


SHBA

Križan Brkić
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 112
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim Empty
MesazhTitulli: Re: Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim   Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim EmptyMon Apr 14, 2008 2:02 pm


1979.

Canada

Cvitko Cicvarić, Goran Šećer


SHBA

Marijan Rudela, Zvonko Štimac

1980.

Gjermani

Mirko Desker, Nikola Miličević

1981.

Fransë

Mate Kolić


Gjermani

Petar Bilandžić, Ivo Furlić, Ivan Jurišić, Mladen Jurišić, Ante Kostić


Zvicër

Stanko Nižić

1983.

Gjermania

Stjepan Đureković, Franjo Mikulić, Đuro Zagajski, Milan Župan

1984.

Gjermani

Slavko Logarić

1986.

SHBA

Franjo Mašić

1987.

Canada

Damir Đureković


Gjermani

Ivan Hlevnjak

1989.

Gjermani .

Ante Đapić
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content

Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim Empty
MesazhTitulli: Re: Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim   Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vrasjet dhe kidnapimet në mërgim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Cka mendoni per vrasjet ne Kosove .
» Ruajtja e gjuhës shqipe në mërgim një sfidë e vërtetë
» NJE PERSHENDETJE PER KRIJUESIT NE MERGIM
» QOFSH I MALLKUAR MËRGIM I FERRIT
» Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin kur jem ne mergim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Emigracioni-
Kërce tek: