Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 Partia Demokratike e Kosoves

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 11:36 am

un nuk kam hy ktu per arsye te mshes por edhe te vlersoj ty sa moti je ktu, un po i shoh postimet tua,un ja hy per debat -polemike per- bashkim kombtar -e jo per subjekte tjera te cillat nuk ekan ket qeshtje ne platformen e tyre,dhe smirren fare me ket problem qe bisedojm ne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 11:45 am

Xili ashte nje femer qe ka marr pjese ne luften e Koshares me Fatmir Limen ,dhe i ruan do interspeksione
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 12:16 pm

o haxhi po edhe sinan hasani luftoj ali shukria fadil hoxha mahmut bakalli besa por ne mbetum me serrbi.neta ha dreqi enjejta pona perseritet edhe me kta te tjeret. mytu vritu edhe hajde po rrim bashk apet kjo asht tejet foshnjore,skam koment.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
agim__barja

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 56
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 1:24 pm

EDHE KETU DO SHKRUAJE PKE DISA FJALE
PDKja e ka te sigurte fitoren se ka punuare shume mire dhe e ka qeverise vendin per lakmi kjo do bindeni ne nentore ju siguroje se PDKja do ti kete votat per fitore ska te keqe ketu asgje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Aug 05, 2009 1:27 pm

Partia Demokratike e Kosoves
Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 PDK

Partia Demokratike e Kosovės ka vullnetin, pėrkushtimin, pėrgjegjėsinė dhe aftėsinė pėr tė bashkuar qytetarėt tanė dhe vendin tonė nė ndėrtimin e shtetit demokratik.

PDK ka dėshmuar unitet, stabilitet.
PDK ėshtė parti e besimit dhe partneritetit.
PDK ėshtė parti e sė sotmes dhe sė ardhmes.
Kjo kohė kėrkon unitet.
Kjo kohė kėrkon nga tė gjithė qytetarėt e Kosovės qė tė jenė tė bashkuar.
Koalicioni aktual ka thyer premtimet ndaj popullit.
PDK ėshtė parti e vlerave dhe e veprimit.
Ėshtė e qartė se koalicioni aktual nuk mundet.
Ne mundemi! Pėr Kosovėn e bashkuar. Pėr Kosovėn shtet tė pavarur e Sovran. Pėr Kosovėn e pėrparuar.
Ne ju ftojmė qė tė bashkoheni me ne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyThu Aug 06, 2009 12:25 am

Partia Demokratike e Kosovės ka vullnetin,
pėrkushtimin, pėrgjegjėsinė dhe aftėsinė pėr tė bashkuar qytetarėt tanė
dhe vendin tonė nė ndėrtimin e shtetit demokratik.

PDK ka dėshmuar unitet, stabilitet.me Rugoviqet
PDK ėshtė parti e besimit dhe partneritetit.Ndaj nderkombetareve dhe serbise
PDK ėshtė parti e sė sotmes dhe sė ardhmes.E vetvrasjeve neper kosove!
Kjo kohė kėrkon unitet.uniteti me tradhetar
Kjo kohė kėrkon nga tė gjithė qytetarėt e Kosovės qė tė jenė tė bashkuar.i kan perqar me helmin ma te rrezikshem ma zi se shkau!
Koalicioni aktual ka thyer premtimet ndaj popullit.koalocion me LDK apo me LDJ
PDK ėshtė parti e vlerave dhe e veprimit.Per ti mbushur gjepat e tyre e popullit hordhet!
Ėshtė e qartė se koalicioni aktual nuk mundet.si nuk mundet kur jan ne te !
Ne mundemi! Pėr Kosovėn e bashkuar. Pėr Kosovėn shtet tė pavarur e Sovran. Pėr Kosovėn e pėrparuar.E multietnik ku shqiptaret po bejne vetevrasje nga skamja duke e plaqkite ma zi se ne kohen e shkaut!
Ne ju ftojmė qė tė bashkoheni me ne.me tradhetar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyThu Aug 06, 2009 7:12 pm

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Pdk_logo-170X130


Pas fitores sė Partisė Demokratike tė Kosovės nė
zgjedhjet parlamentare tė 17 nėntorit 2007, z. Hashim Thaēi u zgjodh Kryeministėr i Qeverisė sė Kosovės, mė 9 janar 2008.

Me 17 shkurt 2008, Kryeministri Hashim Thaēi nė Kuvendin e Kosovės shpall Kosovėn shtet tė pavarur, sovran dhe demokratik.


Z. Hashim Thaēi ėshtė kryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės.

Gjatė procesit negociator (2005 – 2007), tė udhėhequr nga i dėrguari i Posaēėm i OKB-sė, Presidenti Martti Ahtisaari, z. Hashim Thaēi ishte anėtar i Ekipit tė Unitetit.

Dokumenti i Ahtisaarit rezultoi me propozimin gjithpėrfshirės pėr pavarėsinė e Kosovės.

Gjatė Konferencės Ndėrkombėtare pėr Kosovėn, tė mbajtur nė Rambuje tė Francės, (6 – 22 shkurt 1999) z. Hashim Thaēi ishte Kryesues i Delegacionit tė Kosovės.

Konferenca pėrfundoi nė Paris mė 18 mars 1999, ku pas nėnshkrimit tė palės shqiptare, iu hap rruga intervenimit ushtarak tė NATO-s pėr Kosovėn.

Z. Hashim Thaēi ėshtė ndėr themeluesit kryesorė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (1992).

Gjatė viteve tė luftės, ishte drejtues politik i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Qė nga marsi i 1999 deri nė janar tė viti 2000, z. Hashim Thaēi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyThu Aug 06, 2009 7:14 pm

Pas fitores sė Partisė Demokratike tė Kosovės nė zgjedhjet parlamentare tė 17 nėntorit 2007, z. Hashim Thaēi u zgjodh Kryeministėr i Qeverisė sė Kosovės, mė 9 janar 2008.

Me 17 shkurt 2008, Kryeministri Hashim Thaēi nė Kuvendin e Kosovės shpall Kosovėn shtet tė pavarur, sovran dhe demokratik.


Z. Hashim Thaēi ėshtė kryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės.

Gjatė procesit negociator (2005 – 2007), tė udhėhequr nga i dėrguari i Posaēėm i OKB-sė, Presidenti Martti Ahtisaari, z. Hashim Thaēi ishte anėtar i Ekipit tė Unitetit.

Dokumenti i Ahtisaarit rezultoi me propozimin gjithpėrfshirės pėr pavarėsinė e Kosovės.

Gjatė Konferencės Ndėrkombėtare pėr Kosovėn, tė mbajtur nė Rambuje tė Francės, (6 – 22 shkurt 1999) z. Hashim Thaēi ishte Kryesues i Delegacionit tė Kosovės.

Konferenca pėrfundoi nė Paris mė 18 mars 1999, ku pas nėnshkrimit tė palės shqiptare, iu hap rruga intervenimit ushtarak tė NATO-s pėr Kosovėn.

Z. Hashim Thaēi ėshtė ndėr themeluesit kryesorė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (1992).

Gjatė viteve tė luftės, ishte drejtues politik i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Qė nga marsi i 1999 deri nė janar tė viti 2000, z. Hashim Thaēi ishte Kryeministėr i Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės (Qeveria e Unitetit).

Nė kėtė periudhė zhvilloi aktivitet tė dendur politik dhe diplomatik nė qendrat kryesore botėrore, nė SHBA dhe Evropėn Perėndimore.

Nė jetėn politike fillimisht angazhohet nė Lėvizjen Popullore pėr Republikėn e Kosovės nė vitet 1989 – 1993, (LPK).

Ishte lider i Lėvizjes studentore nė vitet 1990 – 1993.

Nė vitin 1991, z. Hashim Thaēi zgjidhet prorektor student i Universitetit tė Prishtinės.

Pas largimit tė dhunshėm tė studentėve dhe mėsimdhėnėsve nga objektet universitare, punon pėr ngritjen dhe strukturimin e arsimit universitar.

Nė Fakultetin Filozofik tė Universitetit tė Prishtinės, mė 1993, z. Hashim Thaēi, me sukses tė lartė i pėrfundon studimet nė Degėn e Historisė.

Pas themelimit tė UĒK-sė, policia serbe dėshton nė pėrpjekje pėr ta burgosur mė 1993.

Gjykata serbe e Prishtinės mė 1997, z. Hashim Thaēi dhe njė grup pjesėtarėsh tė UĒK-sė, nė krye me Adem Jasharin, i gjykon nė mungesė me shumė vite burg.

Nė Universitetin e Cyrihut nė Zvicėr (1996), i ndjek studimet postdiplomike nė lėmin e Historisė sė Evropės Juglindore dhe shkencave politike, deri nė fillim tė vitit 1998.

Gjatė periudhės sė qėndrimit tė tij nė Perėndim, z. Hashim Thaēi shpesh herė kthehet ilegalisht nė Kosovė, pėr t’i forcuar formacionet e UĒK-sė nė terren.

Pas luftės, si Kryeministėr i Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės, z. Hashim Thaēi udhėhoqi negociatat me faktorin ndėrkombėtar dhe ėshtė nėnshkrues i Marrėveshjes pėr transformimin e UĒK-sė, nė Trupat Mbrojtėse tė Kosovės (TMK).

Me fillimin e punės sė Kėshillit tė Pėrkohshėm Administrativ (KPA), si strukturė e pėrbashkėt qeverisėse me misionin e OKB-sė nė Kosovė (UNMIK), ishte anėtar i kėtij Kėshilli prej janarit 2000, deri nė zgjedhjet e para parlamentare 2001.

Nė tetor tė vitit 1999 e themeloi Partinė e Progresit Demokratik tė Kosovės (PPDK), ndėrsa nė Kuvendin e Parė Zgjedhor (2000), z. Hashim Thaēi zgjidhet kryetar i Partisė
Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Icon1 Ēfarė mendoni pėr kryeministrin Hashim Thaēi?
Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 News-graphics-2008-_662064a

Pas fitores sė Partisė Demokratike tė Kosovės nė zgjedhjet parlamentare tė 17 nėntorit 2007, z. Hashim Thaēi u zgjodh Kryeministėr i Qeverisė sė Kosovės, mė 9 janar 2008.

Me 17 shkurt 2008, Kryeministri Hashim Thaēi nė Kuvendin e Kosovės shpall Kosovėn shtet tė pavarur, sovran dhe demokratik.

Z. Hashim Thaēi ėshtė kryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės.

Gjatė procesit negociator (2005 – 2007), tė udhėhequr nga i dėrguari i Posaēėm i OKB-sė, Presidenti Martti Ahtisaari, z. Hashim Thaēi ishte anėtar i Ekipit tė Unitetit.

Dokumenti i Ahtisaarit rezultoi me propozimin gjithpėrfshirės pėr pavarėsinė e Kosovės.

Gjatė Konferencės Ndėrkombėtare pėr Kosovėn, tė mbajtur nė Rambuje tė Francės, (6 – 22 shkurt 1999) z. Hashim Thaēi ishte Kryesues i Delegacionit tė Kosovės.

Konferenca pėrfundoi nė Paris mė 18 mars 1999, ku pas nėnshkrimit tė palės shqiptare, iu hap rruga intervenimit ushtarak tė NATO-s pėr Kosovėn.

Z. Hashim Thaēi ėshtė ndėr themeluesit kryesorė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės (1992).

Gjatė viteve tė luftės, ishte drejtues politik i Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Qė nga marsi i 1999 deri nė janar tė viti 2000, z. Hashim Thaēi ishte Kryeministėr i Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės (Qeveria e Unitetit).

Nė kėtė periudhė zhvilloi aktivitet tė dendur politik dhe diplomatik nė qendrat kryesore botėrore, nė SHBA dhe Evropėn Perėndimore.

Nė jetėn politike fillimisht angazhohet nė Lėvizjen Popullore pėr Republikėn e Kosovės nė vitet 1989 – 1993, (LPK).

Ishte lider i Lėvizjes studentore nė vitet 1990 – 1993.

Nė vitin 1991, z. Hashim Thaēi zgjidhet prorektor student i Universitetit tė Prishtinės.

Pas largimit tė dhunshėm tė studentėve dhe mėsimdhėnėsve nga objektet universitare, punon pėr ngritjen dhe strukturimin e arsimit universitar.

Nė Fakultetin Filozofik tė Universitetit tė Prishtinės, mė 1993, z. Hashim Thaēi, me sukses tė lartė i pėrfundon studimet nė Degėn e Historisė.

Pas themelimit tė UĒK-sė, policia serbe dėshton nė pėrpjekje pėr ta burgosur mė 1993.

Gjykata serbe e Prishtinės mė 1997, z. Hashim Thaēi dhe njė grup pjesėtarėsh tė UĒK-sė, nė krye me Adem Jasharin, i gjykon nė mungesė me shumė vite burg.

Nė Universitetin e Cyrihut nė Zvicėr (1996), i ndjek studimet postdiplomike nė lėmin e Historisė sė Evropės Juglindore dhe shkencave politike, deri nė fillim tė vitit 1998.

Gjatė periudhės sė qėndrimit tė tij nė Perėndim, z. Hashim Thaēi shpesh herė kthehet ilegalisht nė Kosovė, pėr t’i forcuar formacionet e UĒK-sė nė terren.

Pas luftės, si Kryeministėr i Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės, z. Hashim Thaēi udhėhoqi negociatat me faktorin ndėrkombėtar dhe ėshtė nėnshkrues i Marrėveshjes pėr transformimin e UĒK-sė, nė Trupat Mbrojtėse tė Kosovės (TMK).

Me fillimin e punės sė Kėshillit tė Pėrkohshėm Administrativ (KPA), si strukturė e pėrbashkėt qeverisėse me misionin e OKB-sė nė Kosovė (UNMIK), ishte anėtar i kėtij Kėshilli prej janarit 2000, deri nė zgjedhjet e para parlamentare 2001.

Nė tetor tė vitit 1999 e themeloi Partinė e Progresit Demokratik tė Kosovės (PPDK), ndėrsa nė Kuvendin e Parė Zgjedhor (2000), z. Hashim Thaēi zgjidhet kryetar i Partisė Demokratike tė Kosovės, (PDK).

Z. Hashim Thaēi u rizgjodh kryetar i PDK-sė edhe nė Kuvendin e Dytė (2002) dhe tė Tretė Zgjedhor (2005).

Nė tri legjislatura tė Kuvendit tė Kosovės ėshtė zgjedhur deputet.

Ėshtė lider politik me numėr mė tė madh tė votave nė zgjedhjet e fundit parlamentare nė Kosovė.

Prej vitit 1999, z. Hashim Thaēi ka afirmuar dhe mbrojtur ēėshtjen e Kosovės me shumė ligjėrata dhe fjalime, nė dhjetėra universitete dhe institute prestigjioze tė vendeve Perėndimore.

Nė shtypin vendor, rajonal dhe atė ndėrkombėtar ka botuar shkrime dhe artikuj tė shumtė.

Flet gjuhėn angleze dhe atė gjermane.

Ėshtė i lindur mė 24 prill 1968 nė Burojė tė Skėnderajt.

Jeton nė Prishtinė, me gruan Lumnijen dhe djalin, Endritin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyThu Aug 06, 2009 9:33 pm

sa serioza kan dale ne syrete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyFri Aug 07, 2009 1:59 pm

Partia ma me Fame ne Kosove eshte PDK-ja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyFri Aug 07, 2009 7:46 pm

vdiq rugova vdiq rugova moj te mjeret tradhetar,
amanet ja la thaqit
mos ta korit kete njeri!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
Xili

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptySun Aug 09, 2009 8:47 am

Partia Demokratike e Kosoves e meriton te jete nje nder Partit me Favorite ne vend
sepse eshte e perbere nga njerezit te cilet ne kohen e duhur punuan me sakrifice dhe mund per kete vend
pra PDK-ja ēdo here duhet te jete ne krye te Shtetit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptySun Aug 09, 2009 8:52 am

.shkrim i huazuar

Sabri gabeli me familje "postjer" i mafisė nė pushtet.
Nėse
nuk e dini se pse Vjetnami komunist e mundi Vjetnamin "demokratik" edhe
pse ky kishte pėrkrahjen marramendėse tė USA dhe aleatėve tjerė atėherė
pėrcillne aktivitetin kryekėput mafioz tė qeveritarėve tė tanishėm
Kosovarė.
Vjetnami "demokratik" mu ashtu si edhe Kosova
"demokratike" kishte qeverinė dhe qeveritarė TOTALISHT tė KORRUPTUAR
DHE MAFIOZ qė pinė gjakun e popullit gjer nė pikėn e fundit.
Sa mė
shumė miliarda ndihma USA i dėrgonte nė Vjetnam,populli i Vjetnamit u
bėnte aq mė i varfėr sepse gjakpirėsit e popullit donin ēdo cent pėr
vehte mu!

Populli i varfėr i njė vendi me qeverinė mė tė
korruptuar nė Botė menzi pret qė dikush tjetėr ta ēlirojė,ēoftė ai edhe
boljshevik ruso serb apo komunist kinez.Kėshtu ndodhi me Vjetnamin.

-A ju kujtohet djali i Sabri gabelit kur blente shtėpi prej 500.000 € nė fshatin Amerikan!?
-A po shihni automobila prej 200.000 € nėpėr rrugėt MESJETARE Kosovare!?
-A po shihni pallate mafiozėsh/mos tė them politikanėsh (klani Haradinaj) skaj kodrave tė bėrllogut mu nė mes tė Prishtinės!?
-A po shihni qindra LYPĖS rrugėve tė qyteteve Kosovare!?
-A po shihni qindra lokale prostitucioni skaj vendbanimeve Kosovare!?
-A po shihni lagjen "DIPLOMATIKE" tė Prishtinės tė zhytur nė bėrllog!?
-A po shihni spitalet Kosovare qė janė bėrė si shtalla bagėtishė!?
-A po shhni lagjet e reja tė VIP-ave rreth Prishtinės tė formuara nga MAFIOZĖ dhe POLITIKANĖ!?
-A po shihni privatizimin MAFIOZ nė Kosovė ku asnjė fabrikė nuk punon!?
-A po shihni qė ēdo kėngėtar u bė milioner duke mos paguar tatimet!?
-A po shihni rrogat mizore tė mėsimdhėnėsve nė shkollat shtetėrore!?
-A po shihni shkollat private pėr fėmijėt e VIP-ave!?
-A po shihni VETĖVRASJET e pėrditshme nė Kosovė!?
-A po shihni ethet KRIME-KONGO-AFRIKANE mu nė qendėr tė Kosovės!?
-A po shihni ethet e minjve,rriqnat!?
-A po shihni klinikat suspermoderne tė MAFISĖ NĖ TĖ BARDHĖ!?
-A
po e llogaritni sa herė mė parė SABRI GABELI dhe postjerė tjerė MAFIOZĖ
kanė kaluar kufijtė e Kosovės pėr nė dijasporė (BANKAT ZVICRRANE)!?
-A po shihni fshehjen e krimeve nga ana e qeverisė dhe ministrive pėrkatėse!?
-A po shihni qė u harrua SEKIRAQA,vrasjet politike tė pasluftės,vjedhjet e tokės!?
-A po shihni Fatmir Limėn se si po i fal nga njė hektar tokė bashkėluftėtarėve tė tijė besnik!?

A po shihni se sa po i pėrngjan Kosova "demokratike" mu atij Vjetnami "demokratik" me qeveri ULTRA MAFIOZE!?

-A ėshtė propagandė serbe vrasja e dhjetra e dhjetra shqiptarėve prominent PAS LUFTE nė Kosovė!?
-A mos u vranė ata nga kjo propagandė vallė!?
-A ėshtė propagandė serbe vjedhja e mijėra hektarėve tokė pas lufte sidomos nga "ēlirimtarėt"
-A
mos ėshtė propagandė serbe shkatėrrimi i librave dhe djegja e zyreve tė
kadastrit pas lufte nė Kosovė pikėrisht nga MAFIOZĖT dhe sidomos nga
"ēlirimtarėt"!?
-A mos ėshtė propagandė serbe qė shumica e gjeneralėve me dy vite shkollė janė shokė tė mirė me kryemafiozėt shqiptarė!?
-A mos ėshtė propagandė serbe shėmtimi i Prishtinės nga mbindėrtimet e "ēlirimtarėve" dhe MAFIOZĖVE!?
-A mos ėshtė propagandė serbe gjendja e mjerueshme ekonomike nė Kosovė!?
-A mos ėshtė propagandė serbe papunėsia e madhe nė Kosovė!?
-A mos ėshtė propagandė serbe mjerimi i penzionistėve pa penzione!?
-A mos ėshtė propagandė serbe shkatėrrimi i institucioneve shėndetėsore shoqėrore nė favor tė MAFISĖ sė mjekėve privat!?
-A mos ėshtė propagandė serbe privatizimi ultra MAFIOZ i ndėrmarrjeve Kosovare!?
-A mos ėshtė propagandė serbe ultra korrupsioni nė ēdo pore tė shoqėrisė Kosovare!?
-A
mos ėshtė propagandė serbe pasurimi marramendės i komandantėve
"ēlirimtarė" pas lufte e qė gjer dje skan pasė as buk me ngrėnė!?
-A mos ėshtė propagandė serbe bėrllogu dhe pisllėku anė e kėnd Kosovės!?
-A mos ėshtė propagandė serbe ethet Afrikane mu nė mes tė Kosovės!?
-A mos ėshtė propagandė serbe reketimi pėr mijėra lokale afariste nga ana e MAFISĖ "ēlirimtare" pas lufte nė Kosovė!?
-A mos ėshtė propagandė serbe uzurpimi i qindra lokaleve afariste nga "ēlirimtarėt"!?
-A mos ėshtė propagandė serbe humbja e miliona miliona euro nga fondet e ndryshme!?
-A mos ėshtė propagandė serbe rrogat mizore tė mėsimdhėnėsve dhe personelit teknik medicinal nėpėr spitale dhe ambulanca!?
-A
mos ėshtė propagandė serbe MAFIA e estradės Kosovare e cila edhe pse
merr pagesa pesėshifrore nuk paguan tatim as sa edhe njė mėsues!?
-A mos ėshtė propagandė serbe pompat e benzinės nė ēdo kilometėr nė shtetin mė tė varfėr tė Evropės, nė Kosovė!?
-A mos eshte propagande serbe plaqkitja e 47 kg droge mu ne zemer te policis,dhe tere dokumentacionit te provave te krimieve?

Kėshtu
qė lereni ato pallavra pėr propagandėn serbe se ne tė gjithė e dijmė se
ēka ėshtė propaganda serbe dhe antipropaganda e politikanėve mafioz
kosovarė.

Po a ju ka shkue ndėrmend se sa i gjorė ėshtė ky
shteti ynė i Kosovės!Mjerimi i sistemit juridik e gjithashtu edhe i
gazetarisė sė lirė nė kėtė shtet ultra tė korruptuar pikėrisht u tregua
me heshtjen e organeve qė duhet ta demaskojnė krimin, gjyqėsia dhe
gazetaria.
Kur gjyqėsia dhe gazetaria e njė shteti janė nė duart e MAFISĖ atėherė prej atij shteti nuk mund tė del asgjė e mirė.
Bėhet pyetja: GJER KUR MĖ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptySun Aug 09, 2009 9:04 am

Kėshtu
qė lereni ato pallavra pėr propagandėn serbe se ne tė gjithė e dijmė se
ēka ėshtė propaganda serbe dhe antipropaganda e politikanėve mafioz

ndersa sistemin gjygjesor e mbikqyrin ata qe ne kohen e rankov
.iqit (titos e rugoves (fadilit) qe demaqi e bani patriote hoooo e keta i keni ne krye te qeverise!
ēdo gje qe kundershtohet kundra uēk e thoni se eshte prpopaganda e shkive e vete jeni shkije qe keni bashkpunue me ta dhe e keni plaqkit e djege e debue bashk me shkijet popullin shqiptar e shkive ja keni flladite e din populli mire por ska ne dore asgje dhe llomotitni si zagaret kur e ndjekin lepurin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptySun Aug 09, 2009 9:05 am

Kurse lepurat jeni vete e ne duhet tju zem e tjua japim denimin por se keni larg
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
veli kryeziu
Fillestar/e
Fillestar/e
veli kryeziu

Male
Numri i postimeve : 7
Age : 38
Vendi : Rogane-Dardane
Registration date : 13/09/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Dec 16, 2009 10:24 am

PARTIN DEMOKRATIKE TE KOSOVES E UDHEHEQIN NJEREZIT ME TE NDRITUR TE KALUARES HISTORIKE TE KOSOVES, ATA JANE IDEALI I LIRISE, I PAVARESISE DHE I INTEGRIMEVE EVROPIANE, SEPSE E KANE DIJEN, PASTAJ GUXIMIN DHE PERKRAHJEN ME TE MADHE TE POPULLIT TE KOSOVES TANI SIQ E DINI PARTIA DEMOKRATIKE ESHTE FITUESE E ZGJEDHJEVE, UDHEHEQ ME QEVERIN ME NE KRYE KRYEMINISTRIN Z. HASHIM THAĒIN I CILI E KA DESHMUAR VETEN ME FUTJEN E NATOS NE LUFTEN E UĒK-se SI ALEATE, PASTAJ ME SHPALLJEN E PAVARESISE ME 17 SHKURT 2008 SI DHE ME VENDOSJEN E QEVERISJES SE MIRE NE VEND E CILA DO TA FUS KOSOVEN NE NATO DHE NE BE. RESPEKT PER PDK-ne RESPEKT PER Z. THAĒIN , ANTARET DHE SIMPATIZANTET E PDK-se.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
veli kryeziu
Fillestar/e
Fillestar/e
veli kryeziu

Male
Numri i postimeve : 7
Age : 38
Vendi : Rogane-Dardane
Registration date : 13/09/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Dec 16, 2009 10:39 am

PO JU INFORMOJ UNE JUVE BESA-BESE PER ZOTRI EMIN KRASNIQIN VJEN NGA FSHATI DAJKOC KOMUNA E DARDANES ESHTE NJERI NDER THEMELUESIT E PARE TE USHTRISE ĒLIRIMTARE TE KOSVES, ISH I BURGOSUR POLITIK DHE IDEALIST I LIRISE DHE PAVARESISE SE KOSOVES RESPEKT PER Z. EMIN KRASNIQIN.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
detektivi

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 39
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Dec 16, 2009 11:16 am

Partia Demokratike si ldk ldd prane tyre kane afrue ishe udbashet e serbise keshilltaret e Rugoves e bashkpunetoret e Milloshit
Shumica jane hajna kriminel qe thirren ne uck a tradhtuan amanetin e deshmoreve dhe betimin e uck.
keta jane bere me zi se Rugova .
Votat nuk i ka fitue po i kane vjedhe kane votue edhe te vdekurit per ta.
Kure te thojne se kan votue 37 % dije qe kan rre se ksne votue 20 %.
Po keta jane bere me zi se hesat pasha se bashku me ldk.
keta ,,trima" benen kosoven multietnike hiqen flamurin kombetare benen kombin kosovare duke hiq kombin shqiptare enklavat shkaterruan uck tmk coptuan kosoven etj.
vetem njerezit qorra e perkrahin kete parti,e perkrahin ishe ldk istat qe deri dje i shajten tashe i perkrahin.
Deri dje ldk tashe pdk pastaj akk e pastaj ldd.
Pdk e ka marre ne dore udba e serbise ata udheheqin me kete parti,hjanat kriminelet qe jane pasunue ne emer te uck
Dezertoret e uck per kete tashe po tregon qfare njerez kane inkuadrue ne kete parti qe ka plote si Bllaca ..
Dhe patriotet atdhetaret jane largue nga kjo parti te gjithe .
ne kete parti eshte vetem nje i mire bajrush Gjemajli.
Uck nuk ka formue Thaqi po Emrush Xhemajli Ramushi etj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
veli kryeziu
Fillestar/e
Fillestar/e
veli kryeziu

Male
Numri i postimeve : 7
Age : 38
Vendi : Rogane-Dardane
Registration date : 13/09/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Dec 16, 2009 11:35 am

PDK- NUK THEM QE NUK KA VOTUES QE JAN KREJTESISHT TE PASTER, POR THEM SE UDHEHEQESIT E SAJE JAN MESE TE DREJTE DHE SHUM TE NDJESHUM NDAJ IDEALIT EDHE KOMBIT TONE SHQIPETARE , E JU ZOTRI TE CILEVE JU VRET FAKTI I TE QENIT PARTIA NUMER NJE NE KOSOVE PDK ,MUND TE MOS PAJTOHENI, POR REALITETI ESHTE KY. EDHE BLLACA E STANKOVECA SI NAZIMI E SI GANI GECI KA SHUM AMU UĒK-ja ISHTE NJI DHE E BASHKUAR EDHE ME QEKUN, THAĒIN, HARADINAJN, KURTIN,XHEMAJLIN,LIMAJN , MUSTAFAJN, DEMAQIN,DHE SHUM E SHUM PATRIOT QE I KA KOSOVA ,DUKE PERFSHIRE EDHE FAMILJEN JASHARI. POR MOS I PERFSHI TI BLLACAT E HAMOMAT ME UĒK-ne , DHE NGRITU NE KEMBE KUR FLET PER UĒK-ne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Dec 16, 2009 2:56 pm

Detektivi shume mire te tregoi se kushe jane ne pdk.
Pdk jane bere me zi se ldk.
hajnat kriminelet qe thirren ne emer te uck-se
Lideret e saje hiqen flamurin kombin uck tmk ,beren kosoven multietnike enklava te pastra serbe bashkpunojne me serbet te huajt hiqen flamurin kombin e qka ka shqiptare.
keta nuk kane dallim prej Ahmet Zogut dhe hesat Pshes me salen ne shqiperi shkaterruan qka ka shqiptare,
Turp ti perkrahesh keta lider servile te huajve qe ne emer te uck shkaterruan qka ka shqiptare .
ja kane humbur vlerat e uck te atyre trimave qe dhane jeten e keta flasin ne emer te tyre .
Po te ishin gjalle adem jashari fehmi Lladrovci keta i kishte pushkatue per tradhti.ne pdk jane ne vendet udheheqese tradhtaret titistet shpijunet ata qe ishin kunder uck-
Se pari hajredin kuqi nje polic i Milloshit
Keshilltare Memli Krasniqi djali i Milazim TRitisztit-Milazim Krasniqi Titiste ldk-iste
Fadil Hysa ldk iste Titiste udbashe e plot tjere sa te duash bashkpunojne me udbashet me hajnat qe i njef populli.
Populli nuk i ka votuar as heren e pare as kesaj here keto parti servile.
Po mos rre zoteri velikryeziu se edhe ti je naj fare titisti.
Mos perzieni uck te lavdishme me keta lider servile qe ne emer te uck bejne karier dhe shkaterruan qka ka shqiptare ,ata qe i perkrahin kete status nuk kane dallim nga hesat pashe Toptanet.jane te semure psikik.
Patriotet ata qe perkrahen uck qe kane luftue nuk perkrahin kete statuse .Po dezertoret ata qe tradhtuan betimin amanetin e uck-
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
Atdhetari

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 108
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Dec 16, 2009 11:01 pm

Republika e Malavit njeh Kosovėn
Republika e largėt nė Afrikėn e Jugut, Malavi, ka njohur pavarėsinė e Kosovės. Lajmi ėshtė konfirmuar sot nga ministria e Punėve tė Jashtme tė Kosovės. Malavi ėshtė shteti i 64-tė qė njeh Kosovėn si shtet tė pavarur e sovran. cheers
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
xhema

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 53
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Dec 16, 2009 11:16 pm

veli kryezi nuk identifikohet partija pdk ma me uck, kta jan dy faktor te ndryshem,uck-ja e krev misionin e vet e pdk e ka gati edhe pak,pra duhet me dal faktor tri qe duhet ti vazhdojn punet me tutje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
xhiti

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 58
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyWed Dec 16, 2009 11:24 pm

kjo eshte primiviteti i ketxre njerezve
qe partin perziejn apo krahasojne me uck
shume bukur ke thene Chema.
Po njerezit ende se kuptojne se uckka krye misionin e vet
po ka njerez qe ende manipulojne me uck dhe deshmoret
Pdk si ldk dhe ska te drejte te kritikon asnje parti se eshte si ata bashkpunojne me ta dhe eshte ne koalicion me ldk
dhe si ata si keta kane shkaterruar nje komb m merin shqiptare.
Njohjet qe behen
behen sipas rez 1244 dhe planit famkeq antishqiptare te Ahrtisarit
kosoven multietnike pa sovranitet dhe pa ushtri,me nje fsk mi shkym zjarmet
shkaterruan edhe tmk...
ska koment...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
feride

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 33
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptyThu Dec 17, 2009 10:59 am

pdk ldk te gatuara nga nje brumi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
voglushja

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 37
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 EmptySat Dec 19, 2009 12:38 am

jo per bese po me vjen te quditem kur qeky dedektivi me krejt nikat e e vet non stop thot kosova multietnike kosova multietnike e sla njeri pa e ba udbash e kendej ktheht e thot UQK kreu misionin e vet, jo zotrinje UQK ende se ka kryer misionin saj ende kemi pune per te ber,misioni sapo ka filluar, apo dote mbesim vetem gjdo dite duke krijuar ushtri per qellime personale dhe vetem e vetem ta quamj veten komandant e themelues te diqkaje pa marr parasysh se sa vlen dhe se qka ka ber ajo ushtri, besoni turpi i turpeve eshte kjo qe po bejm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Partia Demokratike e Kosoves   Partia Demokratike e Kosoves - Faqe 3 Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Partia Demokratike e Kosoves
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: