Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:06 am

FORMA ANALITIKE DHE GJETJE TĖ SPIKATURANuk ka gjė mė tė bukur kur shkrimtarėt, poetėt, studiuesit mblidhen dhe bisedojmė nė lodrimin e fjalėve pėr artin, botimet, pėr poezinė… Nė aspektin dhe filtrin letrar me vlerėn e pamatė krijojnė njė botė ekzistenciale e krejtėsht tė veēantė. Fokusimi ėshtė evident profetik dhe tregues kreativ. Sigurisht i shijojnė me kėnaqėsi dhe, thėnė nė mėnyre tė moderuar, i shėndėrrojnė kėto kuvende fjale nė diapazone kėndjellėse tė niveleve estetike universale tė pasurisė shpirtėrore. Ngjarje, tė cilat janė vezullime drite nė qiellin letrar, ku shpalosja e vlerave nė segmentin e organizimeve, i japin artit njė frymėmarrje figurative, hapėsira dijesh, njohje, pėrvojė krijuese, inspirim, konfiguracion. Kjo i ngjan njė uragani, ku troshitja hepohet nė segmentin e duhur tė pėrvijimit proverbial prej ideatorėve. Mpaken vlerat, kur korsia e duhur ngushtohet. Koha kėrkon qė kjo korsi tė rend drejt mendėsive tė reja e ndryshimeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:06 am

Nė respekt tė vlerave tė padiskutueshme, poetėt, shkrimtarėt, studiuesit dhe artistėt e Lidhjes Ndėrkombėtare tė Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve “Pegasi” Albania konkretizuar me zbulesėn e elementėve tė shumtė tė talenteve tė rinj, tė artit tė sė ardhmes, produktojnė mendim inteligjent, pa u ndalur nė stacionet mediokre me apelin drejt njė botė me virtyte tė larta krijuese.

Natyrisht, nė evenimente tė bukura letrare ēdokush nuk ngopet me mbresa. Ditė mė parė i konceptuar me njė kėndvėshtrim tė ri, me elementė realizues tė spektaklit artistik, e organizuar nė nivelin e njė bashkebisedimi e produktiviteti letrar zgjoi interes nė qytezėn “Andon Poēi” tė Gjirokastrės e banuar nga komuniteti vlleh. Eveniment interesant edhe pėr nga pjesėmarrja. Kryetema letėrsia, libri, kultura u demostruan nė njė ambient tė kėndshėm relaksues e tė paparashikueshėm arti nė tempullin skulpturor pikturim guri “Tradita”, realizuesi i saj, anėtari i Lidhjes Ndėrkombėtare tė Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve “Pegasi” Albania, mjeshtri i pikturimit nė gur, Dhimitraq Zharkalli, njėkohėsisht gazetar dhe organizator evenenimentesh artistike. Me pasionin fisnik, frymėzues tė artit tė vlerave arkitektonike murale ai ka krijuar njė afresk madhėshtor me gur me motive ndėrthurje elementėsh si: gjelbėrimi, ngjyra, forma, moderniteti, antikiteti, tradita e popullit. Ajo qė duhet theksuar ėshtė se janė pėrdorur 28 milionė gurė! Njė mrekulli pėr Ginnes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:06 am

Me ndjenjėn e natyrshme tė admirimit poetėt, shkrimtarėt, studiuesit, artistėt nga treva tė ndryshme, tė cilėt morėn pjesė nė kėtė eveniment, krijuan njė atmosferė poetike, impresione tė copėzuara ndjesish tė dlirėtėsisė shpirtėrore, ku mė shumė se ēdo gjė shėndriti si diamant arkitektura e fjalėve. Natyrisht dhe fjala e parė nė kėtė takim mbresėlėnės ishte mesazhi qė pėrēon libri nė kulturėn e shoqėrinė tonė, por edhe nė jetėn e krijuesėve. Kėnaqėsia shpirtėrore qė ndjenin shprehej edhe nė fytyrat e qeshura. Energjia krijuese shpėrtheu me emocion vargje, kėngė, skulptura fjalėsh plot dimension shpirtėror tė poetit, shkrimtarit, estetit Kristaq F. Shabani I.W.A, W.P.S, baritonit te talentuar Xhelal Angoni, filologut Duro Shehu, studiusit Pėllumb Gorica,poetėve Xhelal Luca, e Perikli Shuli, poetes dhe pėrkthyeses Aleksandra Shabani UPLI, W.P.S, poetit Muharrem Guēe, gazetarit Dhimitraq Zharkalli.

Duhet pėrmendur fakti qe programatorėt e kėtij evenimenti kishin fokusuar njė objekt tė rėndėsishėm “POETĖT E KOMBIT APELOJNĖ”, nė kuadrin e 28 Nėntorit, ditės sė Pavarėsisė sė Shqipėrisė dhe programi tėrėsor ishte njė njė larmitet poetiko-festiv. Kjo dinamikė e bėri mė tė gėzueshėm festėn me kumbimet e urimeve vlerėsuese. Presidenti i Lidhjes Ndėrkombėtare tė Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve, zoti Kristaq F. Shabani pėrjetoi atė ditė njė gėzim dhe vlerėsim tė madh mes miqve krijues dhe pjesėmarrės nė kėtė celebrim dinjitoz. Instituti Amerikan i Biografive e vlerėsoi me motivacionin “NJERIU i VITIT 2011. Vlersim i lartė pėr letėrsinė shqipe e mė gjėrė pėr meritat krijuese universale e tė pakursyera tė pėrkushtimit tė tij pėr artin, kulturėn dhe letėrsinė jo vetėm shqiptare, por dhe nė kuadrin botėror.

Vend i rėndėsishėm iu dha nė kėtė event kreativ tė shpėrfaqur edhe promovimit tė librit publicistik "Epope vllahe mbi pentagram drite” tė autorėve Dhimitėr Basho dhe Thanas Kapurani, duke dhėnė njė kontribut nė analitikėn e komuniteteve qė jetojnė nė Shqipėri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:07 am

Bashkėbisedimi I krijuesve pėr kėtė libėr interesant, me njė komunikim inteligjent, u pėrvijua me motivimet, tė cilat po eklpolorohen me botime mbresėlėnėse qė ushqejne dhe kultivojne brezat. Duhet thėnė se nė kėtė prezantim nuk u ndoq praktika e deritanishme e prezantimeve nė Shqipėri, por njė analitikė e gjallė dhe dinamike. Shumė dashamirėse kėmbimi i mendimeve intelektuale tė Kristo Stojės, Manol Bashos, Sheh Hysen Hormovės, Pėllumb Goricės, Selfo Allkajt, Isuf Ēelės, Marenglen Koēiut, Ėngjėll Shametit, Islam Kalemit, etj., tė cilėt theksuan mesazhin se duhet t’i ruajmė dhe pasqyrojmė trashėgimitė kulturore dhe historike, por edhe t’i promovojme ato.

"Epope vllahe mbi pentagram drite” ėshtė shkruar me shumė kulturė, njėkohėsisht cilėsor nė ndėrtim e pėrmbajtje, stil tė rrjedhshėm dhe tė pasur gjuhėsor. Njė sintezė e njė pune hulumtuese disavjeēare tė autorėve, qė, nė kontekstin historik tė kohės, ėshtė njė domosdoshmėri pėr historinė, virtytet, cilėsitė, festat, gėzimin dhe dhimbjen, botėn e pasur shpirtėrore me ngjyrime emocionale tė komunitetit vllehė. Janė analizuar me njė kėndvėshtrim objektiv faktet e shumta me dokumentacion arkivor, duke ju dhėnė fuqinjohje, pa e shtrembėruar realitetin, por edhe kujtime tė rrėfyera me trishtimin dhe gėzimin e dritėsinė e tyre. Evokime episodesh mbresėlėnėse, skicime tė kaluarės sė largėt qė, nė aspektin e rėndėsishėm pėrbėjnė shpalosje vlerash, ku ēdo brez me akumulimet e thesareve tė paēmuara e tė qenėsishme, ka dhėnė kontributin. Testament pėr brezat, tė cilėt do tė vijnė me vlera qė, nė kohėn e sotme, po shkojnė nė venitje.

Festa e bukur letrare me ndjenjėn e kėndshme tė krijuesėve dhe vlerave u motivua me ide tė konkretizuara profetikisht gėzueshėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:08 am

Albana Subashi Eshte bukur te jesh pjesmarres ne te tilla evente. ku forca e fjales eshte me e konsiderueshmja...ku ''zhbirohen'' ne detaje vlera e pasuri kombetare..ju uroj te percillni sa me teper evente te tilla ku konsolidohet me teper fjala e bukur dhe ndahet mes miqsh arti i mirefillte..Suksese z.Pellumb ..krijimtari te mbare e mbarevajtje ne cdo aspekt , ku jepni kontributin tuaj te cmuar..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:08 am

Preng Maca Te jesh i lumtur do te thote te besh te lumtur te tjeret.Ju jeni tek kjo shprehje me kontributin tuaj.Te pergezoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:09 am

Ali R. Berisha Ky shkrim letraro-informues e gjitheperfshires ka ushyer teresisht kersherine time, si te kisha qene i pranishem. Feste e suksesshme - ato na bejne te krenohemi edhe neve qe nuk kemi qene aty. SUKSESE komunitetit, Kristaqit, Pellumbit, krijuesve - te gjitheve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:09 am

Fatmir Minguli Pellumb !Jam befasuar nga ky aktivitet dhe nga natyraliteti qe e paraqet gjithcka.Keshtu nderohet ky komunitet kaq i dashur dhe kaq puntor e me shpirt artisti!Do te deshiroja ta lexoja librin qe kane bere dy autoret per boten vllahe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:10 am

Neil Ruci

Lidhja nderkombetare
Me poet shkrimtare e artist
Eshte nje bashkesi e madhe
Me shume do t`ket cdo vit.

... Kete tek shpirti e shikojme
Tek njerzit qe kane vlere
Sepse kurre nuk i harrojne
Ata prej te cileve kane lere.

Ashtu sic ne jemi lindur
Dhe ne do lidim te tjere
Ate qe na i kane ngulitur
T`ja rritim me shume vlere.

Kete ben"Pegasi" Albania
Me te gjith keta talent
Eshte e do t`jete e ardhmja
Ndjenja Atdhetare flet.

Ajo flet per t` mos harruar
Historine e kombit tone
Sepse eshte e trasheguar
Lume kush e pasuron..
Keto vlera qe na percillni miku jon na shtojne entusiazmin per te ardhmen ne nje kohe coroditese te cilen e jetojme te gjithe se bashku.Edhe pse poet nuk jam por disa vargje ndjenje po i postoj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:11 am

Aleksandra Shabani
Veshtrim i thellesishem me ngulitje te spikatura shikimesh ne kulme te vete fenomenit te impresionit disa ngjyror, nje Libret permbledhes ndjenjash, impulsesh mendimore, fluksesh frymemarrese ne perfshirjen e nje etike, te nje rryme kritik...ore pa modifikime te fjales, por krejt te themeluara mbi bazen e nje natyrshmerie si vete personaliteti tuaj mik, nje paraqitje kuptimplote e ngjeshur me nota te hekurta strukturale kompozuar me detajet te forta analitike, me nje zberthim te hatashem qe nis nga pika e germes pa kufi, duke ndjere nje shtrengim pas trupit te mendimit te lire Gorican, dhe duke qarkulluar me nje menyre shume te realizuar neper deje lexuesish me artistiken tuaj ne karakterizim dimensional mendimor te individualitetit tuaj njohes te plote disa spektral dhe te pasur me profesionizem te mirefillte. SUKSESE MIKU IM Z. PELLUMB.,!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:12 am

Nushi Hoxha urimet e mija Pellumb Gorica suksese ne shkrimet e tua qe na jepnikenaqesi duke i lexuar ,te pershendes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:12 am

Shpetim Kurti Si gjithmone ndjehet kenaqesi estetike tek lexohen shenime e paraqitje ngjarjesh si keto . Rrjedhoje e pasionit dhe perkushtimit tuaj miku im Pellumb . Urimet e mia me te mira .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:13 am

Sofia Kondili
Miku Pellumb.! Nradhe te pare ju falenderoj me vleresimin qe me beni si lexuesja juaj.... Dhe ju uroj suksese te metejshme ne shkrimet e tua te bukura dhe te vlefshme....!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:14 am

Valentina Prifti
Respekte dhe urimi miku im Pellumb. Eshte vertet kenqesi te maresh pjese ne keto lloj evenimentesh te rendesishme per kombin. Sigurisdht qe duhet pune dhe perkushtim,por ju nuk ju mungon pasioni dhe vullneti . Eshte i rendesishem takimi me poetet dhe prezantimi i librave te tyre. Ju flm dhe ju uroj rruge te mbare Z. Pellumb . Ju pershendes !!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:15 am

Shqiponja Matuka
Jane evenimente te rendesishme,evenimente qe mbartin vlera kulturore te shoqerise ...Kjo pasqyrohet permjet shkrimit tuaj shume te vleresueshem, analitike e gjalle e ne tere gamen e saj..Urime!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:15 am

Sofije Zguri Te falenderoj miku im per etiketimin...Eshte vertet kenaqesi se ndihemi dhe ne si pjesemarres ne aktivitetet qe paraqet prane nesh...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:16 am

Katia Katiaa NDERIMET E MIJA MIK...PER SHKRIMET TUAJA INTERESANTE DHE ME VLERE...RESPEKT...FLM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA EmptyThu Jan 12, 2012 1:16 am

Si gjithmon perfekt ne shkrimet tuaja miku im Pellumb Gorica gazetar me nje talente qe eshte per tu pasur zilli--Ju me shum ndjenje dhe me shum emocion pershkruani me deaje cdo evenimente qe percjellin arte ,,Afetsia juaj gazetareske brilante te ben te ndjehesh bukur dhe i e mocionuar ne pasyrimet tuaja,,te cdo evenimenti..Urime miku ime suksese dhe mete larta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Sponsored content
LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty
MesazhTitulli: Re: LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA   LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
LETERSI FOKUSIMI I VLERAVE TREGUES KREATIV PĖLLUMB GORICA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: