Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:35 pm

Programi i veprimtarisė letrare:
RRUGĖTIM “PEGASI”INTERNACIONAL PROFIL....
“ MIRĖFILLĖSIA E NJĖ KREATURE LETRARE, PĖRVIJIM”
Data 09.10.2010, ditė e shtunė , ora 10.00- 13.30
Nė qendėr tė sallės njė pllakatė e titulluar “RRUGĖTIM PROFIL PEGASI INETERNACIONAL”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:35 pm

Ekspoze e librave te krijuesve pėrmetarė pegasianė dhe tė autorėve tė tjerė nga vendi
Ekspoze gjithashtu dhe tė disa librave tė PEGAS INTERNACIONAL dhe kreatura e poetit tė fokusuar nė Profil poetit dhe shkrimtarit Agron Shele W.P.S, Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė LNPSHA
“PEGASI” ALBANIA (libra , revista letrare, gazeta e Antologji e tjera (diploma, ēmime).
**Nė sallėn ku do tė zhvillohet veprimtaria organizohet qerasje sipas traditės pėrmetare
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:35 pm

*Para fillimit tė veprimtarisė nga magnetofoni jepet njė kolazh kėngėsh tė trevės sė Pėrmetit si dhe njė kėngė e inēizuar me tekst tė poetit Agron Shele, kompozuar nga kompozitori.....
NĖ PROJEKTOR SHFAQEN SENTENCA FILMIKE NGA PJESEMARRJE NE VEPRIMTARI KOMBETARE DHE NDERKOMBETARE TE POETIT DHE SHKRIMTARIT SHELE (SHQIPĖRI, KOSOVĖ, GREQI, IRJ E MAQEDONISĖ) E TJERĖ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:36 pm

* Krijues tė vegjėl pėrmetarė futen nė sallė (lokal) dhurojnė lule
dhe recitojnė dis anga krijimet e tyre mė tė spikatura.
Ne qendėrzim tė sallės vendosja e flamurit shqiptar dhe flamuri i LNPSHA” PEGASI” ALBANIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:36 pm

Kumtime tė prezantimit
RECITIM “ PROFILI I NJĖ KRIJUESI”
1. Fjala hyrėse e veprimtarisė ; “RRUGĖTIM PROFILI TĖ KRIJUESVE TĖ PEGASIT”
Dhoske Ilia, poet, publicist
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:36 pm

2. Referencė: “Sfera psikologjiko - sociale njė teatėr i trajtimit dhe veprimit letrar tė poetit dhe shkrimtarit Agron Shele”
Kristaq F. Shabani President i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
Anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve dhe Artistėve Ndėrkombėtarė I.W.A (OHAJO SHBA)
Anėtar i Lidhjes sė Poetėve Bashkėkohorė (W.P.S)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:36 pm

3.Kumtim:”Parashtresa e mesazhit nėpėrmjet njė kualiteti dialogues dhe monologimi dinamik nė prozėn evidentuese tė botės rinore nė prozėn e Sheles...“
Lumo Kolleshi, W.P.S Sekretari Pėrgjithshėm i Lidhjes sė Krijuesve “PEGASI” ALBANIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:37 pm

Montazh letrao artistik: Tri pamje interpretuese (Hapat e Klarės, Pėrtej perdes gri, Imazhi i rremė (pjesė tė shkurtra tėe interpretuara , tė aktruara nga nxėnėsit e shkollave : Shkollės sė Mesme “Sami Frashėri“ dhe shkolla 9 vjeēare “Nonda Bulka “ Pėrmet...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:37 pm

dhe shkolla 9 vjeēare “Nonda Bulka “ Pėrmet...
Kumtim: “Bota rinore objekt dhe tablo mbizotėruese nė dinamikėne prozės tė Sheles”
Aleksandra Shabani W.P.S, U.P.L.I (SHBA) , Anila Mihali, poete Permet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:37 pm

Kumtim: Figurimi dhe thellėsia mendimore nė artin poetik shelian(mbėshtetur te vėllimi poetik “Pazazh i pafaj” Dhimitėr Miti Poet W.P.S
Interpreti nė katėr gjuhė (shqip, anglisht, italisht dhe greqisht nga nxėnėsit e Shkollės sė Mesme “Sami Frashėri” Pėrmet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:37 pm

Njė kolazh kėngėsh pėrmetare nga kėngėtari i mirėnjohur Vaskė
Ēuri anėtar i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
“PEGASIADA” Material prezantues nga Katedra e publikimit tė LNPSHA “PEGASI” ALBANIA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:38 pm

8. Fjala e auditorit: Pėrshtypėzime me objekt pėr kontributin shkrimor,
(letrar), mendimor, organizativ dhe reklamues tė tė fokusuarit nė “RRUGĖTIM PROFIL” mendime,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:38 pm

9. Intervistė me poetin dhe shkrimtarin Agron Shele….
Interviston publicisti Kristo Stoja, Kryetar i LNPSHA”PEGASI”, DEGA GJIROKASTĖR.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:38 pm

10. Pėrshėndetje nga poetė, shkrimtarė, studiues nga vendi, diaspora
dhe vende tė ndryshme tė Botės (Kosova, Mali i Zi, Maqedonia,
SHBA, Belgjika, Zvicėr, Greqia e tjerė) ne hapjen e Siparit tė Fokusimit “RRUGĖTIM PROFILI”
Lexon Zv/sekretarja e pėrgjithshme e LNPSHPA Aleksandra Shabani
poetja ANILA MIHALI dhe poeti Rustem Keko W.P.S
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:38 pm

11.Fokusim i poetit dhe shkrimtarit
12. Dhenia e titullit tė lartė “KRIJUES I SHQUAR I PEGASI”-T
13 . Fjala pėrmbyllėse
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:38 pm

Kokteili i veprimtarisė (Kėngė, valle , pėrshėndetje, dhurime librash
bibliotekės sė qytetit tė Permetit nga Pegasi Internacional
(autorė vendas dhe tė huaj
Filmon veprimtarinė : (Kameraman) Fotograf: J. Dede , TV “PĖRMET”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:39 pm

Ekspozitė fotografike”Jemi tė gjithė ėngjėj...”Vlera e shkėmbit universal dhe kontributi universal” Poeti dhe shkrimtari Agron Shele nė veprimtaritė kombėtare dhe Ndėrkombėtare tė LNPSHA “PEGASI”
dhe nė veprimtarinė e tij profesionale” (ne mjediset e lokalit )
Pėr veprimtarinė qė do tė zhvillohet do tė njoftohen tė gjithė anėtarėt e Pegas Internacional nė vend dhe nė botė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:39 pm

Para veprimtarisė do tė bėhet njė homazh nderimi te busti i Poetit te Madh Kombėtar NAIM FRASHĖRI.
Materialet e kėsaj veprimtarie do tė hidhen nė internet http://pegasialėriters.tripod.com
Salla ku do tė zhvillohet veprimtaria: Salla e Bashkisė Pėrmet, Lokali i Manushaqe Kamanit (Pėrmet)
Qendra e zėrit : Sokol Meshini, anėtar i LNPSHA
Sponsor te veprimtarisė letrare: Sponsor tė veēantė, Autori, Bashkia Pėrmet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:39 pm

DHĖNIA E EMISIONIT LETRAR “RRUGWTIM PROFIL PEGASI INTERNACIONAL” NĖ TV TĖ QENDRAVE , QYTETEVE DHE SHTETERORE KOMBĖTARE (TĖSHTETEVE)
Pėr LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11537
Age : 58
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Wed Sep 29, 2010 11:39 pm

Sekretari i pėrgjithshėm Z/Presidente Presidenti
/Agron Shele/ /Lediana Paja/ SHBA /Kristaq F. Shabani/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com http://pegasialwriters.tripod.com
Hasije Selishta Kryeziu
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 1
Age : 58
Vendi : Prishtine/Kosove
Registration date : 02/10/2010

MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   Tue Oct 05, 2010 11:30 pm

I nderuari Kryetar i LNPSHA Pegasi Internacional Albania, Z. Kristaq Shabani si dhe Sekretar i Pergjithshem Z. Agron Shele!
Me rastin e iniciatives ne nismen dhe hapjen e madherishme letrare e historike te formacionit te letersise shqiptare ”Rrugetim profili”, jemi shume te lumtur qe LNPSHA Pegasi Kosova, me dege te formuara ne qytete te ndryshme ne Prishtine, Peje , Pozheran, Kamenice, Ferizaj, Lugina e Presheves (Serbi) si dhe vende tjera ne formim, se i bashkangjitemi ketij rrugetimi , sa te gjate ,aq edhe te bukur.
Pershendesim cdo sfide te Pegasit Albania, si dhe ju urojme suksese edhe ne te ardhmen!

Me respekt
Hasije Selishta Kryeziu- Anetare e Pegasit Internacional Albania dhe Kosova.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
GJIROKASTRA LETERSI PEGASI PROFIL AGRON SHELE 09.10.2010
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: