Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!

Shko poshtë 
+4
detektivi
xhema
xhiti
Iliriani
8 posters
AutoriMesazh
Iliriani
Fillestar/e
Fillestar/e
Iliriani


Male
Numri i postimeve : 15
Age : 55
Vendi : Shqipëria
Registration date : 05/09/2010

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyMon Sep 06, 2010 8:29 pm

Çfarë mendoni lidhur me këtë titull?

A kemi nevoj për fe?

A mjafton të besojmë vetëm në zot (krijuesin e gjithësisë) e jo në fe?

A pasurohet apo dobësohet (gjuha dhe kultura) jonë nga gjuhët dhe kulturat e huaja që vijnë përmes feve të ndryshme?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyMon Sep 06, 2010 10:14 pm

Allahu ka krijue fene muslimane duke derguar Profetin Muhamed dhe kuranin .
E ti djalo po na del me i menqum se ,,Allahu" Kurani Muhamedi A:S.
KOntrolloe veten se qka po flet se qenke bere per psikiater..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Iliriani
Fillestar/e
Fillestar/e
Iliriani


Male
Numri i postimeve : 15
Age : 55
Vendi : Shqipëria
Registration date : 05/09/2010

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyMon Sep 06, 2010 11:13 pm

O zotni,

Nuk di kush është për psikiatër, por një gjë e dijë, unë jam lindur e rritur jashtë trojeve shqiptare por tani që 8 vjet jetoj me shoqën (e cila poashtu është shqiptare dhe poashtu e lindur jashtë trojeve shqiptare) dhe 4 fëmijët tanë në vendlindjen e prindërve të mi përshkak të ideve të mia që sipas jush vijnë nga një njeri pakontroll.

* Kini kujdes se çfarë flitni apo shkruani, dhe me kë.

Unë thjesht e dua gjuhën dhe kulturën tim, dhe nuk e bastardoj (nuk e përzi) atë me gjuhë e kulturë të huaj, qoftë të arabëve, turqëve, grekëve, serbëve, italianëve, anglezëve, etj, etj. Secili për veti e në vend të vet. Ata për veti e na për veti.

Me shkrimet tuaj, mua po më dukët se qenkët për arabizmin e botës, por nuk e keni mirë.

Një këshill, mendo pak më shumë e më qartë e tani shkruaj.

* Ky website quhët BASHKIMI KOMBËTARË, e bashkimi i kombit nuk bëhët me mendimet apo idetë që i përhapni ju zotëri. Ju fatkeqësisht siq po shihet po punoni për bashkimin e muslimanëve por kjo faqe të intërnetit është për diçka tjetër.

Arabët dhe popujt e lindjes së mesme e të largët janë me qindra miliona, kurse shqiptarët janë jo më shumë se 10 deri në 15 milion (në gjithë botë)??? Pra, arabët dhe popujt tjerë të atij rajoni nuk kanë nevoj për ndihmën tonë në përhapjen dhe zhvillimin e gjuhës dhe kulturës së tyre, ata janë mjaftë.

Le të punojmë pra për mbrojtjen, zhvillimin dhe përhapjen e kulturës dhe gjuhës sonë të bukur.

Nga mëmëdheu i shtrenjtë

Iliriani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyTue Sep 07, 2010 11:35 am

ILIRIAN-nji komb apo popull e mban gjuha,historia dhe kultura,po ta kishim nji fe, pjes perberse dot ishte edhe feja, duke u bazuar ne gjith historikun ton mij vjeqar merre si te duash dhe shka te duash, nuk kem problem apsolut me fejen myslimane,sepse aste nji shtet musliman nuk kem per rreth qe na cenon diq ne aspektin e pergjithshem.
Por problem permanent kemi shtetet sllavo greke dhe fqinj,qe na kan gllaberu shtetin ton dhe po vazhdojn edhe me tutje, me mija vite dhe na kan pru ktu ne prag te humneres pra tash ku jemi.
Un nuk i kuptoj disa se brengosen per ARABIZEM 20 mij kilometra larg dhe esht si nji lepur ne mal a nuk shofin grekun e shkaun ne oborr sa nji ELEFANT.
Pos tjerash po e marr veq nji shembull se ka me qindra ne shqiperin ton,por vetum ne Manastir te Maqedonis ku esht edhe baza dhe zanafilla e ALFABETIT ton, nuk ke as te nji bith shqiptari,per arsye qe dihen se jan asimiluar me an te fejes ortodokse,per pos kesaj poplli yn ku kan qen me fej tjera nuk kan mundur te i perbajllojn asimilimit shiqo QAMERIN.
Vetum ku jan musliman po i qendrojn stoikisht asimilimit nte gjitha trevat tona dhe nji problem esht se vllezrit tan me fej tjera pra, ortodoks katolik nuk po jan ne gjendje te ia kthejn hasmit pushken per arsye te fejes se njejt, a shkau e greku nuk zgjeth dhe as nuk i intereson feja shqiptarit fare i pren shqitart kudo djeg atobus masakron vllezrit tan mjedis Athine e gjetiu,e sa di un as te nji ARAB e TURK nuk po vijn dhe nuk kan interes per te na shkatrruar si shkau greki e sllavi.. .etj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Iliriani
Fillestar/e
Fillestar/e
Iliriani


Male
Numri i postimeve : 15
Age : 55
Vendi : Shqipëria
Registration date : 05/09/2010

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyTue Sep 07, 2010 1:54 pm

I nderuar Xhem,

Unë nuk jam kundër vetëm fesë muslimane, por për mua do të ishte mirë sikur të mos i kishim 3 apo më shumë fe. Për mua do të ishte mirë siq kam thënë edhe më herët, që ne shqiptarët të besojmë vetëm në zot e jo Allah e zota të tjerë me emërtime të tjera jo-shqip. Unë e kuptoj fare mirë se çfarë fqinj kemi dhe se çfarë synime kanë ata ndaj neve por edhe një gjë e di, Europa e Amerika (U.S.A) po na ndihmojnë, por kurr nuk do të na ndihmojnë aq sa duhët derisa është i dukshëm apo i mundshëm rreziku i radikalizimit të shqiptarëve musliman siq propagandojnë serbet, maqedonet dhe greket. Mos ta mashtrojmë vetvetën. Poashtu sa shtete janë arabe e muslimane e sa prej tyre na kanë njohur shtetin tonë të ri????

* Për ata që i lexojnë shkrimet e mia e që mendojnë se po mundohem që t'i kthej shqiptarët në krishtianizëm, un' u them atyre se kjo NUK ËSHTË E VËRTET FARE!!!

Për mua Krishti e Muhameti me fetë e tyre reciproke nuk na kanë sjellur asnjë dobi kombit tonë. Unë mendoj që ne (shqiptarët) si komb i lashtë nuk kemi çfarë të mësojmë nga bibla e kur'ani. Shqiptari e dinë vet se çka është mirë e çka është keq (çka është bardhë e çka është zi). Pra nuk kemi nevoj që të na mësoj Arabia (rajoni prej ku kanë dalur krishtianizmi dhe muslimanizmi) apo Turkia asgjë. Edhe një gjë...unë nuk jam aspak kundër arabëve (qofshin ata musliman apo të krishter), ata janë komb i madh dhe i mirë me gjuhë e kulturë të bukur e të lashtë (këtë e di sepse kam jetuar në Jordani 1 vjet në vitet (2004-2005), por thjesht nuk dëshiroj që kultura apo gjuha e tyre të përzihet me timëm.

Ju falenderoj për mesazhin dhe ju përshëndes vëllazërisht
Iliriani
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyTue Sep 07, 2010 3:22 pm

Ti djalo qenke ateist
pak shqiptare kemi si ti....te shitur....
Shqiptari eshte shqiptare po ka tri fe muslimane ortodokse dhe katolike.
Dallimi eshte vetem te lutjet dhe te besimi.
E nuk ka fe shqiptare po komb shqiptare.
Ti po do me ja imponue tere botes ateizmin tende.


leji keto muhabete se te del problem edhe me grua e femije...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Iliriani
Fillestar/e
Fillestar/e
Iliriani


Male
Numri i postimeve : 15
Age : 55
Vendi : Shqipëria
Registration date : 05/09/2010

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyTue Sep 07, 2010 8:58 pm

Hahaha..."i shitur"...tek kush???

1/ ...fetë le t'i mban çdo shqiptar, por për mendimin tim hoxhallaret dhe priftërinjtë e kleriket e tjerë e kanë për obligim që sa më shumë t'i zhdukin fjalët e huaja (jo-shqiptare)nga ritet, ceremonitë dhe lutjet nga fetë e tyre përkatëse.

2/ dhe gabim e ke...shqiptarët sot kanë më shumë se tri fe. Sepse lloj lloj feje po përhapet në mesin tonë.

3/ ...e unë nuk po ia imponoj asgjë askujt, por siq kanë të drejtë të flasin/propagandojnë kleriket fetarë, ashtu kemi të drejtë të flasim edhe ne njerëzit e thjesht. Kjo quhet DEMOKRACI, e në vendet perendimore liria e fjalës është e shenjtë.

p.s. O zotni, mos jeni munduar të më kërcënoni me ato fjalë në fund të shkrimit tënd? "leji keto muhabete se te del problem edhe me grua e femije..." .

...Kini kujdes, se shumë lehtë mund t'ju gjejnë policia, SHUMË LEHTË! E kur të gjejnë policia do të thotë se të gjej edhe unë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyTue Sep 07, 2010 10:35 pm

ilirian
aty pajtohem se ritet te behen ne gjuhen tende.
Kure te thashe se te del problem me grua e femije e keq kuptove
se mendova qe gruaja e jote nuk te duron ty si ateiste qe je...as femijet..
Jo kercnime si ti mendone ..
se secili ka mendimin e vete une e rrespektoje.
Nuk ja imponoje askujte ..
Ky eshte forum qe te bisedojme
PO nuk jam i mendimit qe mos te besojme sidomos ne fene me te mire ne bote dhe me te madhe ate muslimane.
Ku shume promenente boksier artiste Politikane po perqafojne edhe ne perendim kete fe...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
amir
Fillestar/e
Fillestar/e
amir


Male
Numri i postimeve : 9
Age : 60
Vendi : Gjermani
Registration date : 26/09/2010

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyWed Sep 29, 2010 2:03 pm

Nuk e sjellin fete shkombetarizimin sic e ka titulluar temen Iliriani por ate e sjellin njerezit. Feja (se paku asaj qe i perkas une) e ka bere obligim te shejte mbrojtjen e atdheut. Njerezit jane te ndare neper kombe qe te njihen ndermjet veti. Njeriu me i mire eshte ai i cili eshte me i devotshem, pa marre parasysh perkatesine kombetare. Feja e meson njeriu qe te behet njeri me i mire, qe te i respektoj, ndihmoj te tjeret dhe nuk e meson qe te arabizohet, turqizohet apo thjesht shkombetarizohet. Nese dikush pohon gjera te tilla pa patur fakte, atehere behet fjale per propagande antifetare.
Nese dikush e ndjen vetin ateist, atehere le te e mbaj qendrimin e vet, nuk i pengon kujt, por nuk eshte mire qe idet e veta antifetare te i perhap ne emer te kombit.
Me e keqja eshte se z. Ilirijani nga njera ane thote se nuk ka sgje kunder muslimaneve, kurse nga ana tjeter shkruan: CITOJ
"Europa e Amerika (U.S.A) po na ndihmojnë, por kurr nuk do të na ndihmojnë aq sa duhët derisa është i dukshëm apo i mundshëm rreziku i radikalizimit të shqiptarëve musliman siq propagandojnë serbet, maqedonet dhe greket. Mos ta mashtrojmë vetvetën. Poashtu sa shtete janë arabe e muslimane e sa prej tyre na kanë njohur shtetin tonë të ri????"

Kesaj z. Ilirian i thone kundershtim me vetvehten dhe ne kete rast verehet shume qarte se ju nuk beni propagande antifetare ne pergjithesi por antiislame ne vecanti. Ilirianit ja shtroj pyetjen se Cfare lidhje ka feja me njohjen e shtetit tone te ri? A ka Iliriani ndonje njohuri qe feja i urdheron muslimanet qe te mos e njohin shtetin tone te ri? Vendimet e disa shteteve qe te mos e njohin shtetin tone te ri nuk kane te bejne fare me fene, nuk kane te bejne fare me mendimin e shumices dermuese te popullates se atyre vendeve, por kane te bejne me vendimet politike qe i sjellin lideret e atyre vendeve. Z. Ilirijani nuk duhet te e harroj se as Vatikani qe eshte nje institucion 100% fetare, ku vendimet mirren nga kleriket nga Papa dhe jo nga politikanet, ende nuk e ka pranuar shtetin tone me te ri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyWed Sep 29, 2010 11:07 pm

Amir te lumte
ata qe injorojne fene jane ateiste.
as me haten as me faten..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyWed Sep 29, 2010 11:14 pm

kushe po te ndalon te mbajshe apo mos te mbajshe fe
ky eshte mendimi yt
po jo i te gjitheve
me se miri e ka elaborue amiri
feja nuk e pengon askend per asgje.
pse nuk po ju pengon feja katolike ortodokse po vetem ajo muslimane
disa po bejne propaganden e serbise greqise ,ndoshta jane edhe te paguar nga ata..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyMon Oct 18, 2010 10:30 pm

Cito :
Çfarë mendoni lidhur me këtë titull?

A kemi nevoj për fe?

A mjafton të besojmë vetëm në zot (krijuesin e gjithësisë) e jo në fe?

A pasurohet apo dobësohet (gjuha dhe kultura) jonë nga gjuhët dhe kulturat e huaja që vijnë përmes feve të ndryshme?


Si do e njofim ne krijusin e universit,nese nuk do kishim fe?

Feja te lidhe ne menyre direkte me Krjusin,perndrysh ne si do besonim se ka Zot?


Allahu nuk thot lere qeshtjen e kombit anash,cdo religjion n mbron fen e vete dhe eshte e drejt e tij personal , ta mbroj fen ashu si ai ka mesu apo si e ka obligim.Feja muslimane (po flas per fen musliman pasi qe i takoj keti religjioni)ben thirrje per paq ,eshte fe se e drejteperdrejt,nuk kerkon te besosh ne trinitet apo ne statuja as edhe ne mesues te fes(hogj) por vetem te i madh Allah...

Cila qenka ajo e mete e fes se pot e largonka nga kombi?FEJA -KOMBI jan te peraferta, pa komb nuk ke shtet,pa fe nuk nje Zot....
[b]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 54
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyMon Oct 18, 2010 10:50 pm

feja po shihet se eshte larg nga realiteti per interesan te ndryshem me rusine kombet me religjion islamik nuk e njohin kosoven si shtet te pavarur pra secili po lufton per interesat esaj efeja eshte vetem nje ushqim shpirteror dhe asgje tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyMon Oct 18, 2010 10:58 pm

Si don ta njohin shtet islamik Kosoven shtet,ku Evropa dhe Amerika te shpalli shtet laik!?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyTue Oct 19, 2010 1:37 pm

ma mir na kish konvenu me na shpall shtet islamik!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyTue Oct 19, 2010 1:41 pm

ai qe ka shtrua kete pyetje ,ska pas lidhje fare. Se eshte pyetje pa vend.
Feja kerkuje spo ja ndalon kombin as patriotizmin as atdhedashurin.
Ku po lexon qe mos duaj kombin.
perkundarzi feja thote:rrespekt ne familje Baba e nane atdhe .
ne qeoftese eshte nevoja thote leje te falmen e mbroje atdheun kombin.
Mos ja futni ju antifetareret apo ju anti islamizmet kot.
Kushe po ju paguan per propagande te tille ,serbia greqia...o te mjere...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyThu Oct 21, 2010 12:28 pm

Cito :
Çfarë mendoni lidhur me këtë titull?

A kemi nevoj për fe?

A mjafton të besojmë vetëm në zot (krijuesin e gjithësisë) e jo në fe?

A pasurohet apo dobësohet (gjuha dhe kultura) jonë nga gjuhët dhe kulturat e huaja që vijnë përmes feve të ndryshme?


1.Titulli eshte i pa menduar mire dhe i shprehur po ne ate menyre

2.Gjithsesi kemi nevoj per fe

3.Nuk mjafton te besojm vetum ne Zote por kemi nevoj per nje fe e cila na ofron ate qetesin shpirterore.

4.Shkrimtari i madh shqipetar Hivzi Sylejmani (emrin e te cilit e mbajne te gjitha bibliotekat nderkomunale ne Kosove) ka thene:citoj
Po te mos ishte Islami ne Trojet shqipetare,shqipetar do te kishte shum me shum ne numer por nuk do te quheshin shqipetar''mbarim citati.

Ndaj mendoj se ky i ka dhene pergjigje shum te mire ketyre pytjeve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! EmptyFri Oct 22, 2010 1:30 pm

po mos te ishte islami ne trojet shqiptare sot do te ishim grek serb..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty
MesazhTitulli: Re: Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!   Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fetë nuk sjellin asgjë të mirë kombit, vetëm shkombëtarizim!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» RIBASHKIMIN E KOMBIT NË NJË SHTET TË VETËM nga Luan Kalana
» ASGJË PËRPOS TË SË VËRTETËS
» ....mia rap´s e poezi....
» Vetëm një rrugë…
» Tekste Kengesh Shqiptare!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: