Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Tekste Kengesh Shqiptare!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Next
AutoriMesazh
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Tekste Kengesh Shqiptare!   Mon Oct 29, 2007 12:24 pm

vetem ty - Alban Skenderaj


Me mire te kisha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe s'me dhemb
Nese me mire do te ishte te kisha une nje mal
dielli me rreze te me griste kemishen e bardhe

Edhe me mire do te ishte te kisha une nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien
me mire akoma do te ishte te kisha une nje kenge
tinguj e nota te mbidhja ne cdo vend

Por une e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmone me ty,ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty une do te jem

Se ti je motiv i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj

Sikur te isha nje cop qielli i ftohte
ne zemren tende do vija une te lundroja
edhe nje yll te isha me diellin drite ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Ty Vetem ty
ty vetem ty
ty gjithmone ty
ty vetem ty

Por une e di
tani cdo gje ka nje kuptim
eshte thjesht nje ndjenje pa fund pa perendim
tani po mund te jem dhe shkemb dhe mal dhe peme
Gjithcka per ty, per ty une do te jem

Se ti je motivi i jetes time
vec per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty une enderroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Oct 31, 2007 6:04 pm

AuroraLarg je ti


Mallin do shkepus ne tel kitare
do tė notoj si peshku nė token e thate
si vala do ju perkedheli flokėt e tua
si loti do rrokullisem nė prehrin tuaj
me zgjat doren mos thuaj gjithcka mbaroi
mos me ler si portret i humbur t'vajtoj

Detin do ta qaj me lotin e fshehur
do ta gjej fytyren tende te buzeqeshur
Larg je ti
Larg je ti

Po t'kisha prane edhe njehere
Imazhin tend ta shihja,se si buzeqesh
ne rrudhat e qiririt te ecja i marre
diellin ta lusja per te mos qare
fati te mori ne shiun e zjarrte
e une mbeta,pa te thene nje fjale
Lamtumire
Lamtumire
o... Lamtumire

Larg je ti
Larg je ti
O sa larg larg je ti

Si ta gjej hijen tuaj
ndoshta aty fshihet lumturia
buzeqeshja jote te vije ne varrin tim
e qe vdekja te linde perseri dashurine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Oct 31, 2007 7:30 pm

malli per ty

Nje shami mikesha ime
per kujtim qe me dhe ta mbajė,
nat' per natė, me lotė po e laj'.

Vendi yn' i vjeter
tash ka mbetur shkret
se mė zemra-zemren
aty nuk e pret.

Kur me merr malli pėr ty
kete shami fort e shtrengoj
per cdo dit' kur te shkoj ne shkollė

ref.Vendi yne i vjeter
tash ka mbetur shkret
se ma zemra - zemren
aty nuk e pret
aty nuk e pret
la-la - la-la-la

kendon Rifadija
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
alissa
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 28
Vendi : germany
Profesioni/Hobi : dance baby ;)
Registration date : 31/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Oct 31, 2007 10:10 pm

Blero Feat. Memli
– Kthehu ti


[Part 1]
Oh baby un e ndjej
Mungesen tende shume
Asgje nuk dua tjeter veq njeher te perqafoj
Te lutem mos ik ti
Mos me le ne vetmi
Pran meje ti qendro
Se askush si un nuk te don


[Bridge]
Edhe pse nuk t“kam ty prane
Gjithmon per ty mendoj
Baby, pa ty smund t“vazhdoj tjetren smund dashuroj


[Chorus 2x]
Kthehu ti vetem edhe njeher ti
Te lutem mos me le n“vetmi
Oh baby kthehu ti
Pran meje tjesh


[Part 2]
Tash un kur e kujtoj
At dashuri me ty
Un du te kthehem prap
E di se kam bere nje gabim
Pa ty nuk mund t“jetoj
Pa ty nuk mund t“vazhdoj
Ne vetmi jam un tash
E dashur t“lutem kthehu prap


[Bridge]
Edhe pse nuk t“kam ty prane
Gjithmon per ty mendoj
Baby, pa ty smund t“vazhdoj tjetren smund t“dashuroj


[Chorus 2x]
Kthehu ti vetem edhe njeher ti
Te lutem mos me le n“vetmi
Oh baby kthehu ti
Pran meje tjesh


[Rap]
Edhe pse tash je vet edi qe sje elir qe
Edhe po kerkosh per jet smund te gjesh me mir
E un e di qe pa mua ti sdin te jetojsh
vetem mendosh ske ku te shkojsh do ta kuptosh
Behesh histerike ne raste panike
E ke arritur piken kritike mike
Nese do me mua te jesh
kthehu sot se neser nuk do te me gjesh


[Chorus 4x]
Kthehu ti vetem edhe njeher ti
Te lutem mos me le n“vetmi
Oh baby kthehu ti
Pran meje tjesh.


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Nov 01, 2007 3:59 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Oct 31, 2007 10:26 pm

ne kete rubrikė besoj se duhet vetem tekste te kengeve shqipe te postojme prandaj po ua prezantoj nje kenge te "Elita 5"

Nė kitarė teli i kėputur
Ndali kėngėn mė tė bukur
Por s’e ndali
Shiun nė kėtė qytet.


Ku je buza e paputhur
Dashuria ime e humbur
N’mes tė rrugės
Unė po lagem vet.

I harruar si njė letėr e djegur
Nė kėtė rrugė
pa adresė kam mbetur
E urrej

shiun kur bie
Se njė herė ma fiku
Njė zjarrė,njė zjarrė dashurie
I urrej lotėt e mij
Vetėm se i ngjajnė shiut
Qė mė ndau nga ti


Dashuria qė ish dikur
Mbet kornizė pa pikturė
Qė askund nuk e shoh nė murė
E urrej shiun kur bie
Se njė herė ma fiku
Njė zjarrė,Njė zjarrė dashurie.


Ti ndoshta ishe njė rrufe
Qė erdhe shpejtė
Dhe ku shkove nuk e dita
As se dij
Por kėngėn dhe shpresėn
I le tė treten
Nėpėr shi.Elita-5-Elita-5-Elita-5...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vlora
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 27
Registration date : 29/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Wed Oct 31, 2007 11:59 pm

besa-bese sa mire qe e hodhe ket tekste te kesaj kenge ,se une e urrej shiun me se shumti me duket .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Thu Nov 01, 2007 12:47 am

FLM Vlora,
me pelqen edhe nje kenge e Minatorit, por do ta gjej tekstin

nime aj shan por kanihete edhe me sha nuk o keq... kush e din le ta poston. e vazhdoj tutje me nje refren te Ilir Shaqirit


Kado qe te shkoj
njeri i pafat
endrra per atdheun
nuk me le rehat

fla

zgjohu Kosovė zgjohu
sikur nuk me ndin'
ku shkojne KOsovaret
pse nKosovė nuk rrinė.

fla

zgjohu Kosove zgjohu
sikur nuk me ndin'
ku shkojne Ulqinakėt
pse n'Ulcin nuk rrin'.

alien

etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
alissa
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 28
Vendi : germany
Profesioni/Hobi : dance baby ;)
Registration date : 31/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Thu Nov 01, 2007 1:39 pm

Genta Ismajli - Posesiv

Come on babe Oo°°

Me genjeshtra e peralla
Dashuri s“eshte kjo
Per nje cast nderron tre fytyra
Me mire nga une shko

Ti je nje mashkull tipik
Ne shpirte fanatik
Mirepo une s“te kam frike
Andaj pergjithmone ti ik

Ke delirin dominues
Ne cdo femer t“jesh pushtues
Unikat je ne mendime
Nuk ke vend ne zemren time
Une jam shume sentimentale
S“dua dashuri fatale
Posesiv je ti


Come on…


[Chorus 2x]
Ke delir, delir delir dominues
je zemer, zemer
Ti je zemer pushtues

Je zemer pushtues

Fare nuk fale dashuri
Veq n“gjishta i numeron
Dje te ajo sot tek une
Neser tek tjerat shkon.

Ti je nje mashkuj tipik
Ne shpirt fanatik
Mire po un s“te kam frike
Andaj per gjithmone ti ik.

Ke delirin dominues
Ne cdo femer t“jesh pushtues
Unikat je ne mendime
Nuk ke vend ne zemren time
Une jam shume sentimentale
S“dua dashuri fatale
Posesiv je ti

Come on…

naaaaaaahhh , oooooooooooooh

Come on…


[Chorus 2x]
Ke delir, delir delir dominues
je zemer, zemer
Ti je zemer pushtues

Ti je ZEMER pushtuUUUuuuuEeeeeSs


[Chorus 2x]
Ke delirin dominues
Ne cdo femer t“jesh pushtues
Unikat je ne mendime
Nuk ke vend ne zemren time
Une jam shum sentimentale
S“dua dashuri fatale
Posesiv je ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Thu Nov 01, 2007 2:38 pm

Te mjeret - qyqaret


Mjerė ata qė
perjetuan trimerinė tende,
Mjere ata qė
perjetuan drejtesine tende,
Tė mjerė ata qe
nuk perjetuan butesinė tende. Sad

Sa te mjere ata qe nuk perjetuan
asnjehere dashurinė tende,
Jetoj krenare per te treguar
sa shume i madh ishe,
Vdes e lumtur qe
U dashuruam pa fund... Sad

Amanetin tend do ta qoj ne vend
Per ty krenaria, shqiponja,
ushtari im Sad


A:(D Sad E :(L Sad I Sad N Sad A
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anjesa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 28
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

MesazhTitulli: Tingulli3nt ft. Elvana Gjata - te 2   Thu Nov 01, 2007 4:49 pm

Yeahh
Energy records
Baba records
E P A R

Nuk jam vetem
Mos me mundo, oh baby
Mos he harro, jam me ty
Te dy
Nuk jam vetem (3006)
Mos me mundo, oh baby
Mos me harro, jam me ty
Te dy
Nuk jam vetem

Qikjo esht qajo, elvana gjata
Qe t’pren si shpata me kamt e gata
E me fund te shkurt
Po mi lidh durt
Jo jo zemer
S'bon me u n'gut
S'bon me mu lut
S'bon me mu cut
Une ta ha zemren se jam I smut

Ouuu, qysh po shkon me qit sen
Ouuu, kush po knon nrefren
A thua jam gati a jam qai geti
A t'kum than zemer qe komet ba perveti
Nuk guxon me shpejt ti se edhe ti m'don
Nuk prishet lezeti kur ti e perjeton
Po po normal qe bom bom pom bon
Shum mir po shkon si vodka me limon
Si qdo sen tjeter ma serioze me seter
Zemer ti s'ki faj un jam (ujk i vjeter)

Mos me mundo, oh baby (yeah)
Mos me harro, jam me ty (ta ta...)
Te dy (ta ta…)
Nuk jam vetem
Mos me mundo, oh baby (ha ha)
Mos me harro, jam me ty (ghetoo gold in this shiiit)
Te dy
Nuk jam vetem
Yeaah

Ti e din kush mu m'don
Ti e din kush m'ngon
Ti e din kush t'don
Ti e din me kan e perjeton qdo knaqesi
Ouuu baby shum je okay
Kur un po knoj ti po kcen
Kur ti po knon un po kcej
Hey me mu je kney
Ski kurgjo anej qka t'mungon une gjej
Qka t'mungon une gjej
Qka s'shiet un e vrej
Qka s'bon un per ty e thej
Qa kushton per ty e blej
Ti je okay
Ti ki me kon knej

Nuk jam vetem
Mos me mundo, oh baby
Mos me harro, jam me ty
Te dy
Nuk jam vetem
Ouuu
(ta ta ta…)

Gjithqka ndodh gjithqka bohet njeri kur don
Gjithqka arrin gjithqka mrrin kur t'nimon ni agon
Mikrofon po knon per shum zemra t'mia
Ketu marrin pjes edhe kosova e shqiprija
Kjo esht thjesht dhurat
Kjo nuk esht lavdat
Ka pas per ni nat edhe per afat t'gjat
Gjithmon I njejti gjithmon jam kon in
Jam asi njeri qe kqyr ku pe shtin
E e din qysh duhet
Me ja ba hyzmetin
Nese je me baben e ki n'dor edhe shtetin
Dikon e prek shpata dikon e therr thika
Kur po knon elvana pom kujtohen shum qika
krejt i kom zemra cila m'don ma shum
Une rroki shum zemra veq me ni plum
Qes n’gjum e t’du qdo her ma shum
Edhe mos harroni se na jem n'mikrofon

Mos me mundo, oh baby
Mos me harro, jam me ty
Te dy
Nuk jam vetem
Mos me mundo, oh baby
Mos me harro, jam me ty (ta ta…)
Te dy (ta ta…)
Nuk jam vetem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.skam-1her.de/
anjesa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 28
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

MesazhTitulli: Nexhat Osmani - Fukara   Thu Nov 01, 2007 5:07 pm

Je larguar, m’ke perbuz
Veq pse s’kam, s’kam para
Me ke than nje fjal qe s’thuhet
Me ke than fukara

2x
Mos me thuaj
Mos me quaj mua fukara
Kam diqka me te shtrejn
Qe s’blihet me para

2x
Fukara esht ai njeri
Qe s’ka nder e s’ka zemer
E i pasur veq ai
Qe per t’mir ka ba emer

Mund te jesh edhe mbreteresh
T’jesh e bukur shum pasuri
Prap se prap je e varfer
Kur ne zemer s’ke dashuri

2x
Mos me thuaj
Mos me quaj mua fukara
Kam diqka me te shtrejn
Qe s’blihet me para

4x
Fukara esht ai njeri
Qe s’ka nder e s’ka zemer
E i pasur veq ai
Qe per t’mir ka ba emer

E i pasur veq ai qe per t’mir ka ba emer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.skam-1her.de/
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Thu Nov 01, 2007 5:54 pm

Shqiperi o nena ime
(Vaēe Zela)

Rrjedhin o mengjeset,
rrjedhin si ujevara,
ja keshtu mes njerezve,
jeta jone edhe hapat

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge e jetes,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane

Me merr ne krahet e tua,
si merr femijen nena,
qe ballin te ma puthi,
edhe dielli edhe hena.

Une marr nga drita jote,
ti merr nga zemra ime,
dhe dore per dore rendim,
e shtrenjta jeta ime.

Rrjedhin o buzembremjet,
rrjedhin kalterojne,
ne nje kend te globit,
rritim jeten tone

Hyj dhe une mes tyre,
shtoj nje fjale, nje kenge,
eshte kjo kenge per jeten,
per ty Shqiperi,
per ty Shqiperi moj nane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anjesa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 28
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

MesazhTitulli: Arta Bajrami - Asnje Milimeter   Thu Nov 01, 2007 6:50 pm

Yeah
Arba sound

Ulu, ulu afer meje shpejt
Per ni qast I harrojm krejt
Mos prit te tjert me vrejt
Ngutu sa jam ktu ngat teje
Rrugen me te shkurt gjeje
Mos pyet asgje babee

Ndjekem ndjekem hap pas hapi shkurt
Ti njekem deri ne fund
Merrem ti dikund
E vetem mos me ler ti askund

Eja shkrie akulli ne mes nesh
As ni milimeter mos me le n’mes
Jepi shie epshit tim ne mengjes
E palidhje mos me le ne stres

4x
U u u u u babyy

yeah

Ulu ulu ktu pran meje shpirt
Ni qast i harrojm zingjirt
Mos u be i pashpirt
Ngutu sa jam ktu ngat teje
E sa me shkurt ti beje
Mos pyet asgje babeee

Ndjekem ndjekem hap pas hapi shkurt
Ti ndjekem deri ne fund
Merren ti dikund
E vetem mos me le ti askund

Eja shkrie akullin ne mes nesh
As ni milimeter mos e le n’mes
Jepi shie epshit tim ne mengjes
E palidhje mos me le ne stres

Rap.
Ne ket jet, gjdo sen ka kuptim
Yeah
Ne trup larg n’zemer ngat
Kurgja babe ska gje me rahat
Shpesh tkujtojn’zemer tndjej
Po vuj per ty tash pe vrej
Nje shikim nje kujtim kjo ver per mu plot perbim
Hap pas hapi sa me shkurt
Pa gabim po 2t sigurt
Btite baby kom zu mir
Ich spüre nen tiefen schmerz in mir
Ohne dich hat s’Leben kein sinn
Jam shum loco po pa gabim
Rrina bashk ne ket nat
Rrug e shkurt
Jet e gjat
Jeta shku na bashkon
Arta dhe loco shum ntension

2x
Eja shkrie akullin ne mes nesh
As ni milimeter mos e le nmes
Jepi shie epshit tim ne mengjes
E palidhje mos me le ne stres
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.skam-1her.de/
anjesa
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 28
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

MesazhTitulli: Arta Bajrami - I njejti !   Thu Nov 01, 2007 7:01 pm

Disa her jemi nda
Por asnjeher s’kam mujt pa’t pa
100her me ke fy
Por e pranoj se gjithmon te ti jam kthy

Te jam kthyer un dikur
Por me s’do te kthehem kurr
Me ke lan q’do nat me vujt
Sepse i beson q’do kujt
Te jam kthyer me nje shpres
Se me ndryshe do te jesh
Por nje gje esht e vertet
I njejti kem bet

Ka shum net e ka shum dit
Qe me mungo fell ne shpirt
E meriton por ste urrej
Sepse keshtu shum me mir
E din sa vlej

2x
Te jam kthyer un dikur
Por me s’do te kthehem kurr
Me ke lan q’do nat me vujt
Sepse i beson q’do kujt
Te jam kthyer me nje shpres
Se me ndryshe do te jesh
Por nje gje esht e vertet
I njejti kem bet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.skam-1her.de/
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Thu Nov 01, 2007 7:05 pm

"dua tė vdes"

Dua te vdes
Dua te vdes
dhe pse jam i ri
ndoshta kur do degjosh
do tė qash edhe ti Sad

Por dije se kam vdekur
dhe zemra mu be hi
dhe s'mendoj me pėr ty.

Ndoshta do tė gėzohesh Mad
se nga unė do lirohesh
ndoshta do tė qash Crying or Very sad
se nga unė do tė ndahesh

Por dije se kam vdekur
dhe zemra mu be hi
dhe s'mendoj me pėr ty No

Elita 5-sė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sat Nov 03, 2007 2:36 am

Waoooo cfare kengee Besa-bese te falenderoj shummmmmmmme eshte kenge shume e kerkuar nga une

ermal fejzullahu
Qika e Prishtines


Bukuria jote po shtohet cdo dite
jo vec mu po te gjith i habit
n'fshatra e qytete s iti nuk ka
bukuria jote nganjer mben me qa.

Te kerkova dhe nuk te gjeta ne bot
t'mira jan po si ty nuk kishte nket bot
ndoshta fajin e ka kjo nen Dardani
qe tka fal me tbukren ty kjo perendi.

Qika e Prishtines n'mendje po m'rrin
le ta dij gjith bota se smundem pa ty
qika e Prishtines me e mira o vlla
lum kur ta don zemra si ajo nuk ka.

Ti me ben te qesh edhe kur jam ne faj
gjitha mi fal edhe ateher kur kam faj
ti je me e mira e nuk ka koment
pa ty qik nuk mund te rrij asnje moment.

Te kerkova por nuk te gjeta ne bot
t'mira jan po si ty nuk kishte nket bot
ndoshta fajin e ka kjo nen Dardani
qe tka fal me tbukren ty kjo perendi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
alissa
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 28
Vendi : germany
Profesioni/Hobi : dance baby ;)
Registration date : 31/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sat Nov 03, 2007 4:16 pm

TEUTA SELIMI & SANDAN DACI
........................s’ mundem me u nda

epizodi I
RRUGE

e di qe e kam tepruar
shumher falje t’kam kerkuar
me nje fjal e ula veten
skam lan vend per heren tjeter


edhe pse kete zemren time
ska pas dit qe sma ke thy
s’muj me mbajt inati une me ty


e pranoj qe fajtor isha
dhe I tille kam mbete
une shpresoj qe tani je penduar me’t vertet


JO, prej teje s’mundem me u nda
kisha vdek ty mos met pa
dije qe si hapi syt
po s’me thirri zani yt


prej teje smundem me u nda
kisha vdek ty mos met pa
dije qe si hapi syt
po s’ me thirri zani yt


epizod II
VATER

e di qe e kam tepruar
shumher falje t’kam kerkuar
me nje fjal e ula veten
skam lan vend per heren tjeter

edhe pse kete zemren time
ska pas dit qe sma ke thy
s’muj me mbajt inati une me ty


e pranoj qe fajtor isha
dhe I tille kam mbete
une shpresoj qe tani je penduar me’t vertet

JO, prej teje s’mundem me u nda
kisha vdek ty mos met pa
dije qe si hapi syt
po s’me thirri zani yt


prej teje smundem me u nda
kisha vdek ty mos met pa
dije qe si hapi syt
po s’ me thirri zani yt


epizod III
GJURME

[2x]
JO, prej teje s’mundem me u nda
kisha vdek ty mos met pa
dije qe si hapi syt
po s’me thirri zani yt

prej teje smundem me u nda
kisha vdek ty mos met pa
dije qe si hapi syt
po s’ me thirri zani yt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
alissa
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 28
Vendi : germany
Profesioni/Hobi : dance baby ;)
Registration date : 31/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sat Nov 03, 2007 5:48 pm

VELLEZERIT SUSURI
maturantet

shpejt kaluan ditet e shkolles
veq kujtimet na kan mbet
kater vite shpejt kaluan
sikur t’ ishin kater net

kater vite shpejt kaluan
sikur t’ishin kater net

n’ klasen ton me shokun tim
me s’ dot jem n’ banken e vjeter
maturant me kurr s’ dot behem
tash fillon krejt nje jete tjeter

maturant me kurr s’ dot behem
tash fillon krejt nje jete tjeter

kater vjet u bene nje nat
edhe sonte maturant
mos poshojm ne kete nat
se kjo nate nuk esht e gjate
…shpejt kalon

kater vjet plote lumturi
shkoll e dashur t’ falem ty
kur mesova diturin
ku noha nje dashuri
oh shoket e mi

aventurat, ditet tona
tash me histori e te kaluares
me sonte mbaron libri jon
faqe e fundit mbremje e matures

sonte mbaron libri jon
faqe e fundit mbremje e matures

zgjatma doren tonde ne ket nat
per her te fundit bashk ne perqafim
mos I fshi syt qe po qajn
se lotet m’ japin ngushllim

kater vjet u bene nje nat
edhe sonte maturant
mos poshoim ne kete nat
se kjo nate nuk esht e gjate
…shpejt kalon

kater vjet plote lumturi
shkoll e dashur t’ falem ty
kur mesova diturin
ku njoha nje dashuri
oh shoket e mi

gjithmon fundi esht i rende
po ky sonte shume i veshtir
a dot mund t’ ju kthej pergjigjen
kur t’ me thoni lametumir

a dot mund t’ ju kthej pergjigjen
kur t’ me thoni lametumir

shpejt dot vine dit e shtatorit
gjethet vyshken bie shi
n’ klasen ton qe shum e deshem
dot vin maturant te ri

kater vjet u bene nje nat
edhe sonte maturant
mos poshoim ne kete nat
se kjo nate nuk esht e gjate
…shpejt kalon

kater vjet plote lumturi
shkoll e dashur t’ falem ty
kur mesova diturin
ku njoha nje dashuri
oh shoket e mi


[per maturanten tone REBELEN]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sat Nov 03, 2007 5:51 pm

Nora Istrefi – Taxi

Sa i ftohte Janari
Sa i holle i kuq fustani
Sa n’mes t’nates
Ani ani ckaa

I merzitshem skenari
Sje i fundit e as i pari
Qe e lash une
Ani ani ckaa

Ec edhe shko dhe ani ani ckaa

Taxi a ka nje taxi
Taxi ne autostrade
Vetem e femer
Ani ckaa

Taxi a ka nje taxi
Taxi dhe sjell para
Rruges e sonte
Ani ckaa

Murmeron bubullima
Nje pike uje dhe aspirrina
Do kaloj edhe kjo
Dhe ani ckaa

S’do te behet kjameti
S’do te shteret dhe thahet deti
Qe te lash une
Ani ani ckaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sat Nov 03, 2007 5:52 pm

oj alissaaa me bre te qaj oj loqkejka jeme o faliminderit shummm bre se vallahi shum veshtir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sat Nov 03, 2007 5:57 pm

Nora Istrefi – Maskara

Ku je ti ne kete nate
Me ke prehesh , me ke ben mekat
Ke genjen , perqafon
Ciles i thot se ti shum e don.

Komplimente fjale te bukura
Ajo fluturon si flutura
Te genjen ai motra ime
Se i ka vetem pemtime.

Maskara maskara
Ti nuk ke gjynah, s’ke gjynah
Ti je djal pa fe , ti je djal pa fe
I mashtron ti femrat dhe i len.

Ti s’ke bese as burrni
Veq genjen si femije
Ke e puth ke mashtron
I thot se pa te ti nuk jeton

Komplimente fjale te bukura
Ajo fluturon si flutura
Te genjen ai motra ime
Se i ka vetem pemtime.

Maskara , maskara
Ti nuk ke gjynah, s’ke gjynah
Ti je djal pa fe , ti je djal pa fe
I mashtron ti femrat dhe i len.

Ti rrobron femrat dhe u len n’zemer pike
Ti nuk ke ndjenja dhe pastaj si qyqan ikkk...


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat Nov 03, 2007 6:12 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
azzurra
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sat Nov 03, 2007 5:58 pm

Ahahaha Besa bese ani cka edhe ti q'na sollen ket kenge ne forum,mos pe don nje dhurate hahahaha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sat Nov 03, 2007 6:06 pm

Po ju shkruaj edhe unėnjė kėngė tė bukur

Kėnga:Dyzen-dyzen,muzika dhe teksti:Demir Krasniqi


Dyzen,dyzen moj shumė e mirė
300 qese um dukesh lirė
300 qese moj kurgja s“janė
veq me t“pa tue ba jerdam
hyna mbrenda e dola jashtė
me shėndet ēiko kmisha e mėndafshtė
k“misha e mėndafshtė mori nėn jelek
oh po dukesh send syret.
Ty moj ēikė tė kam pas thanė
mos bajė tierqi me gajtan
se pėr verė tė vijnė tė randė
ta blenė baca njė fustan
ky fustani shumė i lehtė
kur frynė frymata qon pėrpjetė
tė freskon puhi e lehtė.

O moj gota me sherbet
dija djalo pak kimet
me shijue tė len lezet
me t“mbetė n“fyt djalo tė pėlcet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sun Nov 04, 2007 4:10 pm

MALLI PĖR BYLBYLAT…

Ku janė bjeshkėt e Valbonės?
Ku ėshtė shpellė e Dragobisė!'
Ku je Fatime Sokoli?
Ti bylbyli i Shqiptarisė!

Mė dogj malli pėr 9 malet!
Bukurinė e kangės dibrane!
Ku ėshtė zani i Liri Rashės?
Ku ta gjej sot kangėn tande?

Kush ma sjell kangėn vlonjate?
"Vajzėn e Valėve" nga bregdeti!?
Ku janė nuset dropullite
Ku janė isot nga Pėrmeti!?

"Qysh e len qingji kopenė!"
Shkurte Fejza pran ma solli!
Sa shumė malli mė ka djegė
Pėr atė kangėn "Mic Sokoli"


Mijra kangė nė gjoks mi uli
Motra Shyhrete Behluli!
qindra kangė me palc- barot
Dave Gjergji mė solli sot.

Drane Gega e malsisė
Merrja prap ti ēiftelisė
"Mbushe rrugėn more zambak!
Ky gurbet veē lot e gjak!

Ku je sot Naile Hoxha!?
Ku je shpirti i kangės shkodrane!?
Eja Luēije Miloti
Mė qetso me kangėn tande!

Ku ti gjej prap dy mbretneshat?
Vaēe Zela e Pagarushė!?
Kangėn me gjith shpirt e desha
Kangė e mallė zemra m'ėshtė mbushė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   Sun Nov 04, 2007 4:16 pm

ELEGJI PĖR TĖ BURGOSURIT

Era trazon lajme,
Qielli pikon lot…
Moj nanė kosovare,
a t'shkoj mundi kot!?…

Ku po dergjen trimat
Kur do jenė tė lirė!?
Nė burgjet e serbit
Lidhun me zinxhirė…

Ditėt shkojnė harruar…
Netėt nxijnė nė terr.
Kullat presin burrat
Fusha mbeti djerr.

Pyes zogjt e malit
A mos i kanė parė!?
Era trazon lajme
Dhe fryn si e marrė…

Foshnjet presin bacėn
Motra pret vėllanė.
Loket kosovare
presin burrat tanė!

Era trazon lajme
Qielli pikon lot
Nuset kosovare
pa duvak nė kokė!…..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste Kengesh Shqiptare!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tekste Kengesh Shqiptare!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 28Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 14 ... 28  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: