Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 "Gjirokastra dhe Missi" nga Kristaq Gushi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve : 11540
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: "Gjirokastra dhe Missi" nga Kristaq Gushi   Wed Jun 30, 2010 2:32 pm

Guri dhe BukuriaShtruar sot tapeti I kuq,

Bukuria sfilon mbi kalldrėm,

Ėngjėjt rishfaqen

Ballkonit tė qytetit tim

Konturet e ndriēuar lėnė

Ngjyrim historie nė shpirt…Shkėlqen bukuria,

Ē’pėrqafim Shqipėrie!

Mbi Bukurinė

podium Bukurie…

Magjia e ngjyruar

E ē’nuk sfilon nė qytetin tim…

Kalaja hap krah e dyer …

Krahė e dyer tė rėnda,

Po ngopet me bukuri Nėna…Njė gur i rėndė , i bukur,

ėshtė sot Kryesuesi i jurisė…

E ndjej kush shpallet Miss

Njė nga vajzat e bukura

midis BUKURISĖ…******

Dhe Kristi me pikėn e tij…

30.06. 2010. 12.51
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
"Gjirokastra dhe Missi" nga Kristaq Gushi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: