Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE  Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE    GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE  EmptySat Feb 25, 2012 3:31 am

Fjalė pėrshendetėsee Kristaq F. Shabanit mė 28 dhjetor 2012 nė eventin e madh tė LNPSHA “PEGASI” ALBANIA

“Proza kjo gjini e vėshtirė e botės shkrimore”


Tė nderuar poetė, shkrimtarė, studiues, pasionantė tė letėrsisė, intelenkualė , nga Gjirokastra, Tirana, Saranda, Tepelena, pėrfaqėsues tė medias sė shkruar dhe vizive, prezentė nė kėtė mjedis tė sotėm, ku analitika serioze do tė mbizotėrojė , si njė formė aplikative dhe realizuese nė procesin studimor tė gjinisė sė prozės.
Te nderuar pegaistė, kudo qė ndodheni, nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Mal tė Zi , diasporė...
Tė nderuar krijues tė lėvrimit tė gjinisė sė prozės me prurjen tuaj tė parė, qė mundėsuat kėtė veprimtari tė mirėfilltė letrare tė njė spektri dinamik e emocionant.
Ky nuk ėshtė njė sukses individual imi , por njė sukses pėrmastiv i i krahinės sime, i qytetit tim, i gjithė kombit tim, i gjithė dashamirėsve tė mi, i gjithė inkurajuesve tė mi.... Ėshtė njė arritje e madhe nė historinė e plurimendimit shqiptar tė protagonistit, prijėsit dhe udhėrefyesit tė vėrtetė tė njerėzve, qė arrijnė majat nė profesionin e tyre..Falenderoj Institutin prestigjioz Amerikan tė Biografive pėr urimet e ngrohta, tė pėrzemėrta qė mė ka adresuar. Flas nė kėtė titullim tė madh pėrherė tė parė para qytetarėve tė mi gjirokastritė dhe kjo mė emoncionon pa masė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE  Empty
MesazhTitulli: Re: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE    GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE  EmptySat Feb 25, 2012 3:32 am

Honored
J. M. Evans
President

Of the American Biographical Institute


Honored C. A. Mitchell
Governing Board of Editors
American Biographical Institute


I would like to thank you for your evaluations and the great honor that you have attributed to me, by declaring me “The man of the year 2011” from ABI, after a great evaluating and scientific activity from you.
I would like to also thank you for my nomination for the American Order of Merit as well as for your other prestigious informing for my nomination as an ABI. Naturally, such a care is undoubtedly a real evaluation of my personality as well as an impulse for reaching the peak in the future. After looked through your selection, I consent with pleasure to be an ABI fellow. I shall send the necessary documents via post mail.
As far as concerning the address, I confirm that they are correct according to your information you directed to me in December 21, 2011.

Regards
Kristaq F. Shabani

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, FJALE PERSHENDETESE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: