Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share
 

 GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR ABI, USA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kristaq F. Shabani
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 11555
Age : 59
Vendi : Gjirokaster, Albania
Profesioni/Hobi : Poetry
Registration date : 04/07/2008

GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR  ABI, USA Empty
MesazhTitulli: GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR ABI, USA   GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR  ABI, USA EmptySat Feb 25, 2012 3:29 am

Prof. Shabani
SI “NJERI I VITIT 2011” unė njoftoj formalisht thirrjen Tuaj pėr bashkėpunėtoR tė ABI.
Nė emėr tė ABI jam i kėnaqur t’ju njoftoj nominimin tuaj si bashkėpunėtor me tė drejta tė barabarta tė ABI.
Prof. Shabani, ky ėshtė nder tepėr i lartė, i jashtėzakonshėm, qė flet pėr zotėsitė Tuaja shumė tė rralla dhe influencė pozitive te tė tjerėt.
Njė panel i pėrkushtuar nė mė shumė se 40 vjet eksperiencė kėrkimore biografike zgjedh ju pėr kėtė dallim tė nderueshėm.
Dėshira juaj guxuese nisma, bashkėsia dhe largpamėsia kulturore dhe humanitare ishin tepėr tė shqyrtuara shumė tė thellė, duke u njohur Juve si “Njeriu i Vitit 2011”.
Ne jemi mė tej tė impresionuar nga pėrpjekjet tuaja pėr tė pėrmirėsuar, rregulluar, zbukuruar, vlerėsuar, pėrfaqėsuar statusin dhe mjediset profesionale tė cilat jeni tė pėrfshirė.
Kėto cilėsi pėrshtypėzuese kanė lojtur njė rol tė gjėrė nė selektimin Tuaj pėr bashkėpunėtor tė ABI, si njė shok bashkėpunėtor i ABI, si njė bashkėpunėtor i avancuar, i vlerėsuar, tė cilin ne e kemi nė vėshtrim tė lartė.
Ēfarė do tė nėnkuptojė bashkėpunėtor? Nuk do tė zėvėndėsojė pozicione profesionale, por mė mirė simbolizon, mishėron miratim tė konfirmuar nga ABI. Unė ju inkurajoj tė lexoni mė shumė rreth institucionit tė ABI nė broshurėn pėrmbyllėse.
Bashkėpunėtorėt e ABI tregojnė, nxjerrin nė pah dedikim ose pėrkushtim kundrejt pėrpjekjeve tė tyre, gjatė pėrpara me mėnyrė tė ndėrgjegjshme pėr mėnyrėn se si shėmbylli i tyre frymėzon tė tjerėt.
ABI do tė njohė ose do tė pranojė bashkėpunėtorėt e ABI nga autoriteti i vet. Pėr tė kumtuar kėtė event dhe kontributin tuajin tė rėndėsishėm kundrejt tij, nė emėr tė Institutit, unė kam autorizuar ndryshimet nė statusin e njė bashkėpunėtori tė ABI nė mėnyrė zyrtare.
Prof. Shabani, nė mėnyrė tė sjellshme, unė ju kėrkoj juve tė rishqyrtoni formėn e pranimit tuaj tė pėlqimit prapa faqes, si bashkėpunėtor dhe tė na ktheni pėrgjigje brenda 3 shkurtit 2012 pėr tė pranuar kremtimin tuaj si bashkėpunėtor i ABI. Ndoshta mund tė ketė ndonjė ngadalėsim nė marrjen nė dorėzim tė email, ju mund tė ktheni pėrgjigjen tuaj dhe, nėse data e nominimit tuaj ėshtė mbyllur, ose afati aktual ka mbaruar.
Sinqerisht
C. A. Mitchell
Coverting board of Editors
American Biografical Institute.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://kristaniada.tripod.com  http://pegasialwriters.tripod.com
 
GJIROKASTRA : KRISTAQ F. SHABANI, BASHKEPUNETOR ABI, USA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: