Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Mendesia shqiptare ndaj Femres....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
arbesa
Fillestar/e
Fillestar/e
arbesa

Numri i postimeve : 41
Registration date : 10/04/2008

Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptySun Apr 13, 2008 2:45 pm

Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Karateweddingeo4

Mentaliteti shqiptar eshte bere nje forme e hapur per te komunikuar me nje ton prekatarie me shoqerine e hapur. Pa marre parasysh racen, kombin, gjinine, etj, etj... Eshte konvergjent ne cdo fushe te jetes, dhe eshte begatuar goxha shume ne aspektin e pergjithshem shoqeror... Une kam mendime te mira, dhe shpresoj se kemi nje fat te vecante, dhe jemi duke u rreshtuar ne nje mentalitet suprancaional, qe leme gjurme te pashlyeshme...

Mentaliteti ndaj femres eshte permiresuar, dhe shkon kah parimi i shoqerise se organizuar, qe eshte e afte te luftoje dezorganizimin e brendshem deri ne palce. Eshte hapur nga ndjenjat e ngurta, dhe eshte avulluar shtresa kompleksive... Dhe ketu ka pretendime te mira ndaj mentalitetit femror...Thjesht eshte gjetur nje rruge e perbashket mes dy gjinive, ku lidhen dy botra shoqerore.......etj etjC'mendoni per mentalitetin tone??
Eshte ai i kohes?
Jane femrat tona te lira, te vleresuara?


Mirepres diskutimet tuaja .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptySun Apr 13, 2008 2:57 pm

arbesa pergezime per temen .!!


Mendoj se mashkulli shqiptar ne pergjithsi ne aspektin shoqerore mundohet te kete mentsine te veçante ,kane mendime te mira sa i perket mentsise ndaj femres .

Por, mos te harojem se edhe pse mundohet mashkulli te jete i veçante ndaj femres shqiptare, keni kujdes mos te na ktheni kete veçanti me shkelm.


Edituar për herë të fundit nga Beton në Fri Jul 04, 2008 1:20 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
arbesa
Fillestar/e
Fillestar/e
arbesa

Numri i postimeve : 41
Registration date : 10/04/2008

Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptySun Apr 13, 2008 4:09 pm

hahah jo se besoj qe femna mund tja kthej nje mashkulli shqelimin natyra jon eshte e bute.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptySun Apr 13, 2008 4:20 pm

Arbesa kete foto e bera une ne dasmen tende po perse e fute ketu moj Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptySun Apr 13, 2008 4:22 pm

Ha ha ha Naki ti Bokser e ajo Karate hahahah shume kombinim i mire nje pershtatje shume e kendeshme si pakoja e Atisarit.ha ha ha .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar


Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptyTue Apr 15, 2008 5:24 pm

Pergjithsishte mendoj se eshte reciprok...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptyThu Jul 03, 2008 11:26 pm

ehhhhhhhhhhhh Premtim te pergezoj per mendimin vall te ishin qr gjithe te njete ose sa do pak afer mendimit tend orr mikk por nje gje tju them pa mare pasasysh ku tjet shqiptari ''intelektual a pashkolluar'' mentaliteti mebte i njet ''dhuan'' force ku gjeja me e keqe qenka ne nje jete te detyroj dikush per hire te dike te jetosh me ndryshe......diktator tiran jan ato persona per mua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar


Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptyFri Jul 04, 2008 12:00 am

Kohrat an ndrishuar em ardhjen e "Demkraci"si dhe shkollini kan kaluar ato kohra, tash mendoj është një menatitet i rij dhe sjellje tjera ndaj femrave ka një komunikin të mirfillt dhe sjellje të mir ndaj femres si dhe nuk i imponohet si dikur epa drejta sod edhe me ligj mbrohet femra ,por edhe kan njerzit respekt më të madh të jetosh me një femer dhe te mos kesh një jet të përbashket ,dikur ishte ndrishe por tani më jo .ashtu mendoj unë .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
idol
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 349
Age : 82
Registration date : 16/05/2008

Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... EmptyFri Jul 04, 2008 9:07 am

Koha po ec ne drejtimin e duhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty
MesazhTitulli: Re: Mendesia shqiptare ndaj Femres....   Mendesia shqiptare ndaj Femres.... Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mendesia shqiptare ndaj Femres....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: